PRAVA RADNIKA !!! povrede na radu

Kol3

Aktivan član
Poruka
1.016
Sta ako se radnik sam povredi..npr posece prste ( na nesto sto je nosio ),a poslodavac mu nije obezbedio rukavice kako bi zastitio svoje radnicke prstice ??

Da li radnik moze da trazi odstetu ?? Da li bi odsteta bila minimalna ?? :think:

PRAVNICI javite se , a i vi koji ste imali neke povrede na radu
 
Mislim da bi jos ispao i kriv.Ako postoje zastitna sredstva a svaki poslodavac to moze da udesi da je bilo na raspolaganju onda ti jos ispadnes kriv sto ih nisi kroistio i sto si nepazljiv .Znam coveka koji je prevrnuo viljuskar i grozno se povredio.Tuzio je gazdu i trazio 5000 evra odstete, a onda se sudjenje pretvoriolo u pakao jer je gazda imao zaposlenog coveka koji je zaduzen za zastitu na radu a taj lik drzi jos nekoliko bas jakih politickih firmi . Citav tim tih sto se bave zastitom na ardu je skleptao jadnika i kad je njihov predstavnik poceo da nabraja sta sve radnik nije koristio od opreme i sta sve nije preduzeo ( a trebao je):eek: odrali su ga kao macora.Gazda je angazovao najkvarnije advokate, i na kraju je covek dobio da plati ni manje ni vise nego skoro pedeset hiljada evra raznih steta i troskova sudjenja.
 
Mislim da bi jos ispao i kriv.Ako postoje zastitna sredstva a svaki poslodavac to moze da udesi da je bilo na raspolaganju onda ti jos ispadnes kriv sto ih nisi kroistio i sto si nepazljiv .Znam coveka koji je prevrnuo viljuskar i grozno se povredio.Tuzio je gazdu i trazio 5000 evra odstete, a onda se sudjenje pretvoriolo u pakao jer je gazda imao zaposlenog coveka koji je zaduzen za zastitu na radu a taj lik drzi jos nekoliko bas jakih politickih firmi . Citav tim tih sto se bave zastitom na radu je skleptao jadnika i kad je njihov predstavnik poceo da nabraja sta sve radnik nije koristio od opreme i sta sve nije preduzeo ( a trebao je):eek: odrali su ga kao macora.Gazda je angazovao najkvarnije advokate, i na kraju je covek dobio da plati ni manje ni vise nego skoro pedeset hiljada evra raznih steta i troskova sudjenja.

:eek: Auuu

znaci ne vredi potezati pravne mere , najbolje je cutati ..

hvala na odgovoru
 
U većšni slučajeva - radnik dobija odštetu .Ili od firme ili od vlasnika firme ali za mnogo manju lovu , da ne bi dobio otkaz . Ba ne odmah . Ako je bio pod uticajem alko... ili .... ne dobija ništa Još nešto - koristio HTZ opremu ili ne - kriv je vlasnik što ga nije naterao da je koristi , jer je u suprotnom , trebao da ga odstrani sa posla . Znači , pravno - skoro uvek radnik dobija samo je pitanje - KOLIKO .
Nisam pravnik , ovo Vam pričam iz praxe .
Pozdrav .
 
Ako postoji pravilnik o zastiti na radu, i radnik ga je potpisao pri stupanju na duznost, poslodavac je zasticen ako radnik ne koristi HTZ sredstva koja mu stoje na raspolaganju i povredi se. Ali ako toga nema, pitanje je kako bi se zavrsio proces, nije bas sve tako prosto.
 
Mislim da bi jos ispao i kriv.Ako postoje zastitna sredstva a svaki poslodavac to moze da udesi da je bilo na raspolaganju onda ti jos ispadnes kriv sto ih nisi kroistio i sto si nepazljiv .Znam coveka koji je prevrnuo viljuskar i grozno se povredio.Tuzio je gazdu i trazio 5000 evra odstete, a onda se sudjenje pretvoriolo u pakao jer je gazda imao zaposlenog coveka koji je zaduzen za zastitu na radu a taj lik drzi jos nekoliko bas jakih politickih firmi . Citav tim tih sto se bave zastitom na ardu je skleptao jadnika i kad je njihov predstavnik poceo da nabraja sta sve radnik nije koristio od opreme i sta sve nije preduzeo ( a trebao je):eek: odrali su ga kao macora.Gazda je angazovao najkvarnije advokate, i na kraju je covek dobio da plati ni manje ni vise nego skoro pedeset hiljada evra raznih steta i troskova sudjenja.



Znam slican slucaj kada je decko posekao prste, tuzio firmu i dobio. Sada nigde ne moze da nadje posao ( veze-veze-veze), jer ,, to je onaj sto izvlaci pare", a ta nejgova odsteta je odbijena ostalim radnicima od plate, tj nejgovim bivšim kolegama. DRŽAVO, PROBUDI SE
 

Back
Top