Rusija zabranom izvoza psenice uzdrmala svetsko trziste psenice

Srborus

Poznat
Poruka
8.219
Kada Rusi zabrane izvoz psenice cene psenice skoce za 50% za nekoliko dana. Mada ja uopste nisam znao da Rusija ima tako jaku poljoprivredu, sve sam nesto mislio da Rusi zapravo uvoze psenicu i sve poljoprivredne proizvide iz Ukrajine, al sam ocigledno pogresio. :roll:

http://seebiz.eu/sr/valute-i-robe/ruska-zabrana-izvoza-uticace-na-rast-cene-psenice,87785.html

Ruska zabrana izvoza uticaće na rast cene pšenice
Autor/izvor: SEEbiz/Danas
BEOGRAD - Krajem sledeće nedelje na snagu će stupiti zabrana izvoza pšenice u Rusiji, a ovaj korak ruske vlade želi da sačuva domaće tržište znatno bi mogao da utiče na rast cene te žitarice u celom svetu.


Evo graficki prikaz sta se desi sa cenom psenice u celom svetu kad Rusi zabrane izvoz psenice:

cbotcis.png
 
Poslednja izmena:
Kada Rusi zabrane izvoz psenice cene psenice skoce za 50% za nekoliko dana. Mada ja uopste nisam znao da Rusija ima tako jaku poljoprivredu, sve sam nesto mislio da Rusi zapravo uvoze zito iz Ukrajine, al sam ocigledno pogresio. :roll:

http://seebiz.eu/sr/valute-i-robe/ruska-zabrana-izvoza-uticace-na-rast-cene-psenice,87785.html

Ruska zabrana izvoza uticaće na rast cene pšenice
Autor/izvor: SEEbiz/Danas
BEOGRAD - Krajem sledeće nedelje na snagu će stupiti zabrana izvoza pšenice u Rusiji, a ovaj korak ruske vlade želi da sačuva domaće tržište znatno bi mogao da utiče na rast cene te žitarice u celom svetu.


Evo graficki prikaz sta se desi sa cenom zita u celom svetu kad Rusi zabrane izvoz zita:

cbotcis.png

Имају Руси житарица и за извоз, али им зато фали дебело свих осталих пољопривредних производа(воће, поврће, млеко, месо...)
 
Они што им је русофилија испрала мозак не схватају да ово највише одговара Америци, највећем произвођачу пшенице на свету.

Nije nego su Kina i Indija najveci proizvodjaci psenice, USA i Rusija su tu negde priblizno isto po 60 i kusur miliona tona:

Top Ten Wheat Producers — 2008 (million metric ton)
China 112
India 79
United States 68
Russia 64
France 39
Canada 29
Germany 26
Ukraine 26
Australia 21
Pakistan 21
World Total 690
 
Nije nego su Kina i Indija najveci proizvodjaci psenice, USA i Rusija su tu negde priblizno isto po 60 i kusur miliona tona:

Top Ten Wheat Producers — 2008 (million metric ton)
China 112
India 79
United States 68
Russia 64
France 39
Canada 29
Germany 26
Ukraine 26
Australia 21
Pakistan 21
World Total 690

Моја грешка, Америка није највећи произвођач али јесте највећи ИЗВОЗНИК.
 
Ma kakva Amerika, oni su sica...:hahaha:

Hmmmm.... Rusija je sada ispred Amerike u proizvodnji psenice: :ok:

http://www.truthabouttrade.org/news...russian-wheat-crop-and-the-world-wheat-market

Their 2008/09 crop was 63.7 million metric tons (MMT), 9.3 percent of world production, and the 2009/10 crop was 61.7 MMT, 9.1 percent of world production. In 2009/10 Russia was the world’s fourth largest producer after the EU at 138.2 MMT, China 115.0 MMT and India 80.7 MMT and just ahead of the U.S. at 60.3 MMT.

Dakle:
1.Kina - 115 miliona tona
2.Indija - 80,7 miliona t
3.Rusija - 63,7 miliona t
4.USA - 60,3 miliona t
 
Моја грешка, Америка није највећи произвођач али јесте највећи ИЗВОЗНИК.

Pa, kad jedu krompir 'mesto 'leba. :lol:

Proizvode jednako kao i Rusi, a imaju duplo više stanovništva. To znači da ne jedu lebac. Nešto malo Latinosi potroše brašna za takose i Njujorčani za policijske krofne, i to je to... Ostalo je slobodno. :lol:
 

Back
Top