sminka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

besmrtna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.534
Mozda ce biti cudna tema nekima al ovo je za psihoanalizu... bas...

Na primer zene su stvorene da se sminkaju...
Muskarci ne, mada je normalno da i oni u nekim situacijama imaju nesto od sminke il ikozmetike, kremu, puder na primer... neki i koriste nesto od sminke poznate licnosti naravno kao i pred kamerama...

Imamo primer zena koje se svakodnevno sminkaju i to im je normalno, do onih koje se sminkaju povremeno i malo... i treci tip zerna koje se nikada ne sminkaju...

Takodje i muskarci imaju razlicit stav po pitanju sminke kod zena...
Nekima je to normlano, neki je vole, nekima smeta sminka i cak zahtevaju od zena da je manje stavljaju, dok neki cak brane devojci / zeni da stavlja sminku...

Takodje neki muskarci normalno koriste puder i kreme i ne smatraju da je to za gejeve ...

Dok ima i zena koje ne podnose muskarce koji koriste kozmetiku...

Vase misljenje i iskustva?

Zanima me jedan primer...

Zasto zena koja se ne sminka ili je to zanemarljivo malo, podozrivo gleda doterane nasminkane zene???
iako ih smatra lepima...
Zasto joj smeta sminka kod njih??
Zasto ima zajedljive opaske tipa po ceo dan se samo sminka, propasce joj dan itd...
a sa druge strane joj govori kako je lepa...
Ona ima svoj izbvor, izabrala je da se ne sminka i zasto joj smeta tudji izbor??
Zasto je ljubomorna ako je sama pristala da se ne sminka... ???

i Zasto bi ikome smetalo sto se neko sminka???
Ako joj smeta nek se ne sminka... kao sto se i ne sminka, vec... Nema prava da se mesa u tudji zivot...
Ili je to ugrozava...


:aha:
 
Poslednja izmena:
Ja stavljam maskaru, malo senkice za oči, sjaj za usne/Labello, krema za lice i to je to.Volim diskretnu šminkicu i da to deluje posve prirodno na meni. Treba u svemu biti umeren, kao i razlikovati dnevnu od večernje šminke koja je uvek naglašenija jer nema dnevne svetlosti. Nisam od žena koje se fanatično i pod obavezno šminkaju svaki dan.Nekada mi se prosto ne stavlja maskara,puder, sjaj..i ne mislim da sam išta manje lepa tada.Jer lepota zrači iznutra.A, to mi je i za sestrinu svadbu rekla šminkerka,rekavši da će me brzo našminkati, jer kada neko zrači dobrotom, ne treba puno šminke,kaže ona.Nevidjen kompliment tada dobih od te žene. :rumenka:. Ne osudjujem ja kako i šta ko radi,svačiji život njegova stvar,ali je malo smešno ići po meni u po bela dana sa večernjom šminkicom, kao kakav mali pajac.To je samo pokazatelj nedostatka stila, ali svako radi kako zeli ilh kako misli da treba. I uvek je lepo videti negovanu ženu.Sto se tiče muškaraca, volim kada mirišu lepo, kada vode računa o sebi,kada su negovani.Ništa lepše od namirisanog muškarca,zaista.Ne treba ni u čemu preterivati.Umerenost je najbolja. :heart:
 
Ja stavljam maskaru, malo senkice za oči, sjaj za usne/Labello, krema za lice i to je to.Volim diskretnu šminkicu i da to deluje posve prirodno na meni. Treba u svemu biti umeren, kao i razlikovati dnevnu od večernje šminke koja je uvek naglašenija jer nema dnevne svetlosti. Nisam od žena koje se fanatično i pod obavezno šminkaju svaki dan.Nekada mi se prosto ne stavlja maskara,puder, sjaj..i ne mislim da sam išta manje lepa tada.Jer lepota zrači iznutra.A, to mi je i za sestrinu svadbu rekla šminkerka,rekavši da će me brzo našminkati, jer kada neko zrači dobrotom, ne treba puno šminke,kaže ona.Nevidjen kompliment tada dobih od te žene. :rumenka:. Ne osudjujem ja kako i šta ko radi,svačiji život njegova stvar,ali je malo smešno ići po meni u po bela dana sa večernjom šminkicom, kao kakav mali pajac.To je samo pokazatelj nedostatka stila, ali svako radi kako zeli ilh kako misli da treba. I uvek je lepo videti negovanu ženu.Sto se tiče muškaraca, volim kada mirišu lepo, kada vode računa o sebi,kada su negovani.Ništa lepše od namirisanog muškarca,zaista.Ne treba ni u čemu preterivati.Umerenost je najbolja. :heart:

Da evo opet sudjenja... ti kazes ali je malo smešno ići po meni u po bela dana sa večernjom šminkicom...

Ok to je tvoje misljenje a i diskutabilno je sta je vecernja sminka...

Ne postoje klisei sta je vecernja sminka i sta je za dan a sta ne...

Opet sve je to licna stvar...

Ok kazes umerenost zvuci dobro... al po cijim merilima...

Ja se na primer mogu umereno nasmikati a da ti tvrdis da je to preterano ... :aha:

A i zasto je umerenost najbolja, mogu se nasminkati i jace ili ne... opet sve je to u redu...


Zasto smo skloni da sudimo onima koji nisu kao mi???
Zasto tesko prihvatamo razlicitosti???

to je poenta price...
 
Poslednja izmena:
Da bi dokazali da su nasa merila ispravna, a samim tim i mi sami. Pa onda ako sa nam merila prihvacena u sirem krugu, stice se postovanje, pa ima tu malo i ljubavi i smamoljublja, pa ihaj.....al' ja sad odoh, dok se vratim tema ce prakticno nestati. :lol:
 
Da bi dokazali da su nasa merila ispravna, a samim tim i mi sami. Pa onda ako sa nam merila prihvacena u sirem krugu, stice se postovanje, pa ima tu malo i ljubavi i smamoljublja, pa ihaj.....al' ja sad odoh, dok se vratim tema ce prakticno nestati. :lol:


sto bi nestala :aha:

nije lose samo ti pishi :cmok2:
 
svako se sminka onako kako zeli ali kada vidim napadno nasminkanu zenu i totalno neukusno, povraca mi se a da je komentarisem ne pada mi na pamet posle treba da je sanjam :zcepanje:

sminka je stvar izbora i stvar ukusa
ukusi su razliciti
 
Ja mislim da postoje predrasude o sminkanju.npr..obicno `kilo pudera` stavljaju devojke koje imaju problem sa bubuljicama...jer sminka pored ulepsavanja sluzi i za prekrivanje nedostataka..
pa kad neka stavlja mnogo sminke na sebi ( a pri tom se cesto sminka...tipa onog,nigde ne izlazim bez sminke)ljudi misle da je ta puna nedostataka,ruzna..i sl..:P
a ja znam devojke koje su prelepe bez sminke.ali vole izrazajno da se sminkaju,,,ako devojka ume da se nasminka i da lepo izgleda apsolutno nemam nista protiv toga xD
ali zamisli da pojedes tortu koja u sebi ima 500 sastojaka,a deluje bas neukusno... :D priznaj da bi bacila neki kom :D
 
Da evo opet sudjenja... ti kazes ali je malo smešno ići po meni u po bela dana sa večernjom šminkicom...

Ok to je tvoje misljenje a i diskutabilno je sta je vecernja sminka...

Ne postoje klisei sta je vecernja sminka i sta je za dan a sta ne...

Opet sve je to licna stvar...

Ok kazes umerenost zvuci dobro... al po cijim merilima...

Ja se na primer mogu umereno nasmikati a da ti tvrdis da je to preterano ... :aha:

edit; evo i primjer...tu je negdje...


A i zasto je umerenost najbolja, mogu se nasminkati i jace ili ne... opet sve je to u redu...


Zasto smo skloni da sudimo onima koji nisu kao mi???
Zasto tesko prihvatamo razlicitosti???

to je poenta price...


pa sad...to opce nije...diskutabilno
evo, pojednostavicu;
kad ustanovis da izgledas ko Joker u podne na autobuskoj
stanici vjerojatno si omasila kolicinu/tip dekorativne kozmetike koju imas na faci...
u najboljem slucaju, to bi mozda i proslo ko vecernja sminka, no...
ako to ponovis i navecer pa ustanovis da te ljudi nekako...cudno zagledaju
vjerojatno je ipak...malcice previse...
nema na cemu. :)

evo i primjer...mislim, tu je negdje... : D

 
Poslednja izmena:
Vic: Stvorio Bog muškarca i kaže: uh što je lep, isti ja. Onda stvorio ženu i kazao: ona će morati da se šminka.

:zcepanje::zcepanje::zcepanje: kako god okreneš žena na gubitku :think:. Ne smata mi preterano šminkanje kod nekih žena, sve je to stvar ličnog izbora, ali lepo je kada je našminkana žena ujedno negovana a ne neukusno našminkana žena, neću namerno da kažem nafrakana.
 
Ovako nesto? :D

http://4.***************/_YniKlbPh29k/SWm-0pk-4bI/AAAAAAAAC-E/nJv6M7CHxeE/s400/body_painting_face_tiger.jpg

Ili ovako?

Ebay_plus_some_face_painting-got_already_001.JPG
 
pa sad...to opce nije...diskutabilno
evo, pojednostavicu;
kad ustanovis da izgledas ko Joker u podne na autobuskoj
stanici vjerojatno si omasila kolicinu/tip dekorativne kozmetike koju imas na faci...
u najboljem slucaju, to bi mozda i proslo ko vecernja sminka, no...
ako to ponovis i navecer pa ustanovis da te ljudi nekako...cudno zagledaju
vjerojatno je ipak...malcice previse...
nema na cemu. :)

evo i primjer...mislim, tu je negdje... : D

[

Ogledala sam klip vrlo neozbilno, ovo je ozbiljna tema.,.. :aha:

A desava se da cure koje se ne sminkaju u stvari zavide curama koje se sminikaju...
I zato izmisljaju kako su one previse nasminkane

i sva poenta bude u tome...
 
Ogledala sam klip vrlo neozbilno, ovo je ozbiljna tema.,.. :aha:

A desava se da cure koje se ne sminkaju u stvari zavide curama koje se sminikaju...
I zato izmisljaju kako su one previse nasminkane


i sva poenta bude u tome...

ma, vazi sve to....dok ne pocne curit i razlivat se...
taj "look" samo rakunima prolazi kao...sharmantan...:mrgreen:
 
uopste nije moralisanje i nemoj da me vredjas,jer apsolutno nema razloga...pogresno me shvatas...mozda ti cak pomogne ono sto sam napisala ako to pokusas da sagledas na drugi nacin,a ne kao kritiku na tvoj racun,uvredu...:bye:

uvredio?... pa zar ti nis prva prebacila teziste teme na licno dajuci moje karakterne crte vezane za stav koji sam izneo? samo sam ti odgovorio na isti nacin... :roll:

a poznat sam po tome da izuzetno pogresno shvatam stvari :lol:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top