Умисао

1743719940

Početnik
Poruka
6
Ради заштите моје приватности, неки делови су апстраховани.

Радим у једној фирми која запошљава око 400 радника. Због малих капацитета мензе, ручак
се обавља у три смене. У тој фирми радим већ 4 године. На самом почетку мог радног односа,
поглед ми је, из не знам ког разлога, стално лутао ка једној прелепој колегиници, коју сам
повремено виђао у мензи. Мој посао је углавном индивидуалан, што значи да током радног времена
имам врло мало контакта са колегама, осим за време ручка. Прошло је можда неких годину дана
од мог првог радног дана, лепу колегиницу сам и даље понекад виђао у мензи (из даљине :)), али
нисам имао жељу да јој приђем. Нисам си дозвољавао да бацим поглед у њеном смеру дуже од секунде, јер

би то чинило да се осећам перверзно, као неко ко посматра из мрака, ухода, stalker... Задовољавао сам

се тихом (у себи) констатацијом њене лепоте,
која, рекао бих, проистиче из доброте, као што би се човек задовољио констатацијом да ружа
мирише, без жеље да је убере, или да је бетон тврд, без жеље да га разбије. Онда је, отприлике
годину дана после мог првог радног дана, дошло до ситуације, услед временског цајтнота, да
морамо да радимо на неком задатку заједно (лепа колегиница и ја), што је отприлике трајало
2-3 сата. Упознали смо се и све, одрадили тај посао и неколико дана је затим нисам видео.
Неког од следећих дана сам јео свој ручак у мензи, а она питала да ли је слободно место преко
пута мене и села. Поразговарали смо о неким небитним стварима, послу и сл. Још два-три пута се
поновила таква ситуација, а онда је дошао годишњи одмор и нисам је видео месец дана. Током тих
дана, доста ми се врзмала по глави, размишљао сам стално о њеној реакцији на нешто што је видела
приликом нашег заједничког обеда... Предивна реакција, какве људи данас ретко показују... одушевила

ме...
По повратку са одмора, кренуо сам у мензу на паузи за ручак, смотрио је са једно 6 метара како прича
са другом колегиницом, ишао у њеном правцу, размишљао како да је поздравим, а онда када сам дошао
у њен видокруг и слухокруг, парализовао се, окренуо главу и прошао 'ко мулац' што но каже наш народ, а
што је учинило да се осећам грозно. И то се поновило још једном. И отад се не јављамо једно другом,
мени је чудно да наједном почнем, она, што апсолутно оправдавам, вероватно и не жели. И све би било у
реду... само, отад прође три бајрама, из разлога који не зависе ни од мене ни од ње, радимо различите
смене, а екстремно ретко (2-3-4 пута годишње) ухватим њен одраз у крајичку ока, што ми причињава

немерљиву радост и сјебава ме за наредних 7-10 дана. Време између тих тренутака, она ми стално на

памети (а, забога, већ је и више од годину како је нисам видео УОПШТЕ)... Једем - она, сечем дрва -

она, храним свиње - она... А друге девојке уопште не побуђују моје интересовање - ама баш никакво...
И да наставим овако - не иде, оптерећује ме и желим да се ослободим тога. И да је потражим и кажем јој
то - не иде, осећао бих се као онај горепоменути перверзњак, као они што купују ВЦ-шоље познатих

тенисерки... А онај ко гаји толику опсесију према неком кога једва познаје сигурно није чист...

Е, сад, шта желим од вас? Ништа посебно... Коментар, дијагнозу, може и заебавање, ниподаштавање и

пљување... Најмање савете, али ако баш морате, нећу да ограничавам вашу слободу писања... и још, како
бисте се ви осећали, да вам неко, кога сте вероватно и заборавили, саспе овако неку будаласту УМИСАО,
каже да овако нешто осећа према вама? Је л' да да би мислили да је чудак?
 
mislim da morash radi sebe da dodjesh do zatvaranja tog odnosa..na ovaj ili onaj nachin
a to se nece desiti ako ne razgovarash sa njom
makar i napravio budalu i izblamirao se bar ne radite u istoj smeni : )))))
ovako ako ostane kao dosad nikad je se necesh otarasiti u glavi
 
Mislim da si sve ovo mogao da sažmeš u pet rečenica, umesto što si pola sata gugutao o ružama i neprobojnom betonu (koji bi da probiješ, očigledno).

Pridji joj, predloži joj da izadjete negde i sl. Ne kapiram, ponašaš se prema njoj kao da je ona ne znam ni ja šta? Raritetni suvenir mongolske dinastije? Plašiš se da joj pridješ, plašiš se čak i da je gledaš, a ovamo stalno, opsesivno misliš o njoj. Po meni je to još perverznije. Pridji joj kad je vidiš, započni razgovor i oslobodi se opsesije tako što ćeš je realizovati. Pozdrav
 
Ljudski je plasiti se.Ljudski je pogresiti.Desava se. Ali jako nije lepo sto ste tako postupili, okrenuli glavu i niste je pozdravili. Mogu da shvatim da Vam se zavezao jezik, pa da niste mogli prozboriti ni rec, ali sto aman okretoste glavu, kao da je zena gubava?E, to ne razumem nikako.No,sta je tu je, steta je nacinjena i sada valja da Vam nadjemo rešenje da Vas izbavimo iz iste.:)Iz priče deluje da je ona takodje gajila naklonost prema Vama, pa kazete da i sada ulovite krajickom oka da Vas promatra..A,Vi kazete da i dalje mislite na nju..pa,lepo,ondaK :) ovako..Moj savet je direktan ali nezan pristup.Vremena je isuvise proteklo da cekate da se namesti neka situacija da se sretnete,već Vi lepo nju potrazite.I kada se sretnete oci u oci, lepo se izvinite.Kazite najpre kako ste se paralizovali,uplasili,uspanicili i da ste krajnje lose odreagovali.Zamolite za oprost.Otvorite dušu, kažite da Vam se dopada odavno već, ali da niste imali hrabrosti da joj pridjete,da je simpatisete odavno i da Vam je poodavno draga okicama i srcu.Iskrenost i otvorenost duse je po meni najbolja.Ako imalo gaji emocije prema Vama ja verujem da će je obradovati Vaša emotivnost i iskrenos.Držim Vam palčeve da sve bude ok i da nam javite lepe vesti:da to bude jedna lepa emotivna veza! Sretno! :heart:
 
E to se i meni desilo s jednom lidijom u osnovnoj skoli..a znam da se lozila na mene posto se ceo razred lozio..e sad lako je posto su se svi lozili jer meni nije stalo..a do ove do koje jeste to je frka..e to sam skonto na vreme i naucio da prikrijem dok ga ne ulavim pos sve legne na svoje
 
uh, vi, što vam je i Očenaš dugačak i što ste stalno umesto lektira čitali interpretacije stvarno treba da se... umislite
a za postavljača, pričaj sa njom, šta je tu teško, vidiš da nikad ništa ne dolazi na svoje bez delanja
 
Најмање савете, али ако баш морате, нећу да ограничавам вашу слободу писања... и још, како
бисте се ви осећали, да вам неко, кога сте вероватно и заборавили, саспе овако неку будаласту УМИСАО,
каже да овако нешто осећа према вама? Је л' да да би мислили да је чудак?

Ako bi mi neko sasuo takvu umisao ne bih odmah pomislila da je cudak. Ali ako bi mi rekao sve ove pratece detalje koje si ti ovde napisao, onda bih svakako bas to pomislila.

S obzirom na to da verovatno nisi tinejdzer, ja bih ti zaista iskreno i ljudski predlozila da odes kod psihologa. Tvoj "problem" moze biti i problem. A i ne mora. Ali to ti moze reci neko strucan, ne ja.

P.S. Nemoj nikako otici kod loseg psihologa ili pocetnika.
 
Е, сад, шта желим од вас? Ништа посебно... Коментар, дијагнозу, може и заебавање, ниподаштавање и

пљување... Најмање савете, али ако баш морате, нећу да ограничавам вашу слободу писања... и још, како
бисте се ви осећали, да вам неко, кога сте вероватно и заборавили, саспе овако неку будаласту УМИСАО,
каже да овако нешто осећа према вама? Је л' да да би мислили да је чудак?
posto vecina prijavila za savet,ipak, ja bih ako moze zaebavanje
ili dijagnozu?:think:
mislim da si se istripovao od dva tri pogleda,ti sve to tako potanko razlazes,znaci bitno ti je,a ona verovatno nema pojma vise ni ko si
je l si sve vreme single?mislim meni cudno sve ovo
 
ajoj, coek...pa pricaj s njom...
otvoreno je pozovi da izadjete...
ujesti te nece, sigurno, pa na radnom mjestu ste...
i ako te otkaci makar ces znati na cemu si...:)))

Bas tako.
Obnovi taj kontakt spontano i nekako saznaj da li je slobodna ili nije.
Ako jeste, super sto na poslu nema vremena, pa to iskoristi kao razlog da negde u gradu popijete kafu.
Osim ako ti ne odgovara da imas svoju malu, slatku opsesiju, jer tu situaciju vucarash za sobom vec par godina
 
Ради заштите моје приватности, неки делови су апстраховани.

Радим у једној фирми која запошљава око 400 радника. Због малих капацитета мензе, ручак
се обавља у три смене. У тој фирми радим већ 4 године. На самом почетку мог радног односа,
поглед ми је, из не знам ког разлога, стално лутао ка једној прелепој колегиници, коју сам
повремено виђао у мензи. Мој посао је углавном индивидуалан, што значи да током радног времена
имам врло мало контакта са колегама, осим за време ручка. Прошло је можда неких годину дана
од мог првог радног дана, лепу колегиницу сам и даље понекад виђао у мензи (из даљине :)), али
нисам имао жељу да јој приђем. Нисам си дозвољавао да бацим поглед у њеном смеру дуже од секунде, јер

би то чинило да се осећам перверзно, као неко ко посматра из мрака, ухода, stalker... Задовољавао сам

се тихом (у себи) констатацијом њене лепоте,
која, рекао бих, проистиче из доброте, као што би се човек задовољио констатацијом да ружа
мирише, без жеље да је убере, или да је бетон тврд, без жеље да га разбије. Онда је, отприлике
годину дана после мог првог радног дана, дошло до ситуације, услед временског цајтнота, да
морамо да радимо на неком задатку заједно (лепа колегиница и ја), што је отприлике трајало
2-3 сата. Упознали смо се и све, одрадили тај посао и неколико дана је затим нисам видео.
Неког од следећих дана сам јео свој ручак у мензи, а она питала да ли је слободно место преко
пута мене и села. Поразговарали смо о неким небитним стварима, послу и сл. Још два-три пута се
поновила таква ситуација, а онда је дошао годишњи одмор и нисам је видео месец дана. Током тих
дана, доста ми се врзмала по глави, размишљао сам стално о њеној реакцији на нешто што је видела
приликом нашег заједничког обеда... Предивна реакција, какве људи данас ретко показују... одушевила

ме...
По повратку са одмора, кренуо сам у мензу на паузи за ручак, смотрио је са једно 6 метара како прича
са другом колегиницом, ишао у њеном правцу, размишљао како да је поздравим, а онда када сам дошао
у њен видокруг и слухокруг, парализовао се, окренуо главу и прошао 'ко мулац' што но каже наш народ, а
што је учинило да се осећам грозно. И то се поновило још једном. И отад се не јављамо једно другом,
мени је чудно да наједном почнем, она, што апсолутно оправдавам, вероватно и не жели. И све би било у
реду... само, отад прође три бајрама, из разлога који не зависе ни од мене ни од ње, радимо различите
смене, а екстремно ретко (2-3-4 пута годишње) ухватим њен одраз у крајичку ока, што ми причињава

немерљиву радост и сјебава ме за наредних 7-10 дана. Време између тих тренутака, она ми стално на

памети (а, забога, већ је и више од годину како је нисам видео УОПШТЕ)... Једем - она, сечем дрва -

она, храним свиње - она... А друге девојке уопште не побуђују моје интересовање - ама баш никакво...
И да наставим овако - не иде, оптерећује ме и желим да се ослободим тога. И да је потражим и кажем јој
то - не иде, осећао бих се као онај горепоменути перверзњак, као они што купују ВЦ-шоље познатих

тенисерки... А онај ко гаји толику опсесију према неком кога једва познаје сигурно није чист...

Е, сад, шта желим од вас? Ништа посебно... Коментар, дијагнозу, може и заебавање, ниподаштавање и

пљување... Најмање савете, али ако баш морате, нећу да ограничавам вашу слободу писања... и још, како
бисте се ви осећали, да вам неко, кога сте вероватно и заборавили, саспе овако неку будаласту УМИСАО,
каже да овако нешто осећа према вама? Је л' да да би мислили да је чудак?


Gde si bre kolega!
 

Back
Top