Program za sortiranje muzike?

sofronije000

Zainteresovan član
Poruka
106
Pozdrav svima!
Dugo me nije bilo

Moze li mi neko pomoci da nadjem neki programcic za sortiranje muzike?
Trazio sam googlajuci ali ne nalazim bas ono sto meni treba

Naime, imam jako puno pjesama u raznim folderima i mnogo je duplih i najvise me muci ona situacija kad imam malu razliku u nazivu pjesme na dva ili tri mjesta, tipa prvo naziv pjesme pa onda pjevaca ili obrnuto ili razlika u svega par znakova ....treba mi (ako postoji naravno) neki program koji radi rename svim pjesmama na isti nacin....da ih onda fino poslozim po zanrovima u jedan folder i izbacim duple i da tacno znam gdje mi je sta....da ne bih gubio nekoliko dana i kamion zivaca pjeske to rradeci....mislim da ste me razumjeli....

Hvala unaprijed!
 
Pff nikad cuo za tako nesto..najprostije sve u winamp listu pa sort po nazivu pa jedna po jedna provera i delete ybg

znaš ti koji je to pos'o... :( probala ja tako, ali kad za svaku pesmu moraš da pogledaš lokaciju, pa da odeš da je obrišeš... smoriš se u momentu..

a bilo bi super kada bi postojao neki player koji ti daje opciju da kada brišeš sa liste, on obriše i pesmu sa harda...
a možda i postoji tako nešto... :think:
 
Pozdrav svima!
Dugo me nije bilo

Moze li mi neko pomoci da nadjem neki programcic za sortiranje muzike?
Trazio sam googlajuci ali ne nalazim bas ono sto meni treba

Naime, imam jako puno pjesama u raznim folderima i mnogo je duplih i najvise me muci ona situacija kad imam malu razliku u nazivu pjesme na dva ili tri mjesta, tipa prvo naziv pjesme pa onda pjevaca ili obrnuto ili razlika u svega par znakova ....treba mi (ako postoji naravno) neki program koji radi rename svim pjesmama na isti nacin....da ih onda fino poslozim po zanrovima u jedan folder i izbacim duple i da tacno znam gdje mi je sta....da ne bih gubio nekoliko dana i kamion zivaca pjeske to rradeci....mislim da ste me razumjeli....

Hvala unaprijed!
Ја сам себи направио програм, зове се Total Renamer. Одличан је када имаш камионе слика, музике и слично Mоже и да обрће стрингове (аrtist-song ==> song-artist), и још 300 чуда да ради. Много је бољи од Multirename Tool из Total Commandera. Дај ми твој маил на пп па ћу ти послати ако хоћеш. Само немој да буде G-Mail, пошто он одбија све .ехе прилоге, чак и ако су компресовани. Моћи ћу тек за пар дана, када будем код куће.
 
znaš ti koji je to pos'o... :( probala ja tako, ali kad za svaku pesmu moraš da pogledaš lokaciju, pa da odeš da je obrišeš... smoriš se u momentu..

a bilo bi super kada bi postojao neki player koji ti daje opciju da kada brišeš sa liste, on obriše i pesmu sa harda...
a možda i postoji tako nešto... :think:

Ту опцију имаш код виндовз медија плејера.
 
Advanced MP3 Catalog http://www.softpedia.com/get/Others/File-CD-DVD-Catalog/Advanced-MP-Catalog-Pro.shtml
Nije besplatan, ali i sa "share" verzijom možeš srediti hard
Pogodniji je od WhereIsIt-a jer sa njime možeš raditi "rename" na osnovu već upisanih tagova - Isto kao i kod Total Renamer-a
Za razliku od total renamera možeš ga koristiti kao fajl menadžer - prebacivati cele foldere, pojedinačne pesme, samo pojedine albume, ili pesme odredjenog izvodjača
Možeš ih sortirati po kvalitetu snimka, veličini fajla, vrsti muzike, lokaciji na disku, na osnovu imena dodavati tagove, ili menjati ime fajla pomoću tagova, itlistati duplikate, praviti play liste, pretraživati, preslušavati (po instalaciji će se povezati sa winampom)...



Plus možeš "virtuelno" upisati ili promeniti tagove za diskove koji su već snimljeni (tagovi će biti upisani samo u katalogu, normalno da se već finiširan cd ne može menjati) vrlo korisna opcija za one koji imaju gomilu starih diskova punih numera pod nazivom: track 01, track 02, track 03... I ne samo što ćeš nakon upisivanja tagova lakše lakše naći željenu pesmu, nego nećeš morati ni da upisuješ tagove ako sa katalogerom kasnije prebacuješ pesme na hard (i pored toga što tagovi ustvari nisu upisani na disku)

Mane:
Nije za dž; ne može se sa njim snimati; i predvidjen je samo za mp3 - za wav, ogg, mp4, flac i druge audio formate je neupotrebljiv
 

Back
Top