Evo, ko je STVARNO kriv za nestasicu mleka!!!

gost 41715

Elita
Poruka
17.690
Zlikovci! :rtfm:

63841_0802-krave-foto-beta_f.jpg


http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/201718/Mleka-nema-jer-nema-ni-krava

Mleka nema jer nema ni krava
Marija Škrbić | 07. 08. 2010. - 00:02h | Foto: Beta | Komentara: 0

Nestašica mleka nastavljena je i juče, a kako stvari stoje stanje sa snabdevenošću neće se popraviti ni narednih dana. Mlekare i država nastavljaju sa prepucavanjima i optužbama ko je za to kriv, dok seljaci upozoravaju da u osnovi problema stoji drastično smanjenje stočnog fonda. Nema krava, pa nema ni mleka.

Proteklih dana u radnjama širom Srbije zavladala je nestašica pre svega pasterizovanog mleka.


U „Imleku“ objašnjavaju da su krivac za ovakvo stanje nagle promene vremena, zbog kojih krave poslednjih dana daju manje mleka. Mlekare su zbog toga podigle otkupne cene za oko 10 odsto jer sa tim novcem primarni proizvođači mogu da pojačaju ishranu krava i postignu veću mlečnost.


- Ali novac treba da da i država. Jer su subvencije u odnosu na zemlje regiona ovde niže i do deset puta. Primera radi u Hrvatskoj subvencije iznose 14 evrocenti po litru, u Republici Srpskoj 11 evrocenti, a u Srbiji one iznose 1,5 dinara po litru. Pri tom su neredovne. Takav odnos sada se odražava na tržište - ističu u „Imleku“.


Milan Petrović, državni sekretar u Ministarstvu poljoprivrede, smatra da je nestašica mleka u radnjama veštačkog karaktera i podseća da je Ministarstvo i u ovoj godini nastavilo sa davanjima pomoći svim poljoprivrednicima.


- Ako hoće da reše situaciju, mlekare treba da plate veću otkupnu cenu mleka i na taj način pomognu svojim farmerima da se izbore sa poskupljenjima stočne hrane i energenata. A ne da krave daju manje mleka, kao sada, zbog toga, što farmer da bi uštedeo kravama daje manje hrane - kaže Petrović i dodaje da će država, ukoliko ova situacija sa nestašicama mleka potraje, reagovati i sprečiti poremećaje na tržištu. Na koji način, međutim, ne može da odgovori jer je, kako reče, o tome još rano govoriti.


- Ali ono što je sigurno, jeste da subvencije nećemo povećavati do kraja ove godine - kaže on.


Bratislav Banjanac, predsednik Grupacije proizvođača mleka, kaže da je za problem sa nestašicama, u stvari „kriv“ manjak krava.


- U odnosu na ovaj period prošle godine, ove godine broj farmi smanjen je za 20 odsto. Tome je doprinelo to što trgovci mleko nisu plaćali mlekarama po 90 dana, a mlekare zbog toga nisu redovno plaćale za sirovo mleko primarnim proizvođačima. Uz to cene otkupnog mleka 2008. su sa 28 do 32 dinara srozane na 24 do 26 dinara po litru, a istovremeno su pale i subvencije sa četiri na 1,5 dinara po litru. Kada se uporedi vrednost evra tada i danas, nikoga ne treba da čudi što farme svakodnevno nestaju - kaže Banjanac.


Zato država, smatra on, mora pod hitno da preduzme odgovarajuće mere jer farmeri neće hteti da rade i nećemo imati mleka, osim iz uvoza.


Da je za problem sa manjkom mleka, kriv pad stočnog fonda, potvrđuje i Igor Burić, proizvođač mleka iz Melinaca kod Zrenjanina. On je prošle godine imao 27 krava muzara, a danas ima 14 krava.


- Prodao sam ih jer nemam računicu da ih držim. „Somboled“ mi plaća 18,70 dinara po litru, a sada će tu cenu povećati na 20 dinara, što je smešno. Da bih poslovao na pozitivnoj nuli, litar mleka u otkupu treba da košta 35 dinara - kaže Burić i dodaje da je tačno da krave kada je temperatura iznad 35-40 stepeni daju manje mleka, ali to je situacija koja traje nekoliko dana.



http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/201737/Na-Kosovu-pronadjene-krave-ukradene-u-kursumlijskim-selima

Na Kosovu pronađene krave ukradene u kuršumlijskim selima
Beta | 06. 08. 2010. - 23:10h | Komentara: 0

Kosovska policija je danas podujevskom selu Dubnica pronašla četiri krave koje su pre mesec dana ukradene iz dva sela u opštini Kuršumlija, saznaje agencija Beta u kuršumlijskoj policiji.

Krave su ukradene iz domaćinstava Caričić i Kujović u kuršumlijskim selima Merdare i Matarova. Pronađene su kod jednog Albanca koji je skinuo identifikacione brojeve, zbog čega nije uspeo da ih proda, rekao je Beti izvor blizak istrazi.


Kosovska policija je krave pronašla tek pošto je Euleks izvršio pritisak u vezi sa krađom. Krave su prebačene u karantin u Kosovo Polje, a očekuje se da u međuvremenu vlasnici budu obavešteni i da u pratnji Euleksa i KPS-a otputuju u Kosovo Polje da ih identifikuju i preuzmu.


Pre mesec dana u planinskom kuršumlijskom selu Sekirača koje se nalazi na samoj liniji razdvajanja ukradeno je pet krava u domaćinstvu Ilije Gašovića i one još nisu pronađene.
 
Veštački izazivaju i guraju priču o nestašici mleka ne bi li mu tako podigli cenu. Prošlo
poskupljenje mleka desilo se onda kada se na Imlekovim kutijama od mleka pojavio čep, zbog
njega je mleko poskupelo celih 7 dinara!
Ja kupujem mleko u kesi i to punomasno od mlekare As po 46 dinara, Imlekovo obrano mleko
košta 54 dinara što znači da je celih 8 dinara skuplje iako ima 2.8%m.m. za razliku od ovoga
koje ima 3.2%m.m.
Izgleda da plaćamo ambalažu a ne mleko jer bi po ovoj računici Imlekovo mleko trebalo
koštati maksimalno 42 dinara.

O kvaliteti mleka da i ne govorim, Imlekovo mleko sa žutim masnim pegama ni ne kupujem.

Jogurti su posebna priča, da li je iko primetio da su smanjili količinu jogurta u čašama
za 10% pa tamo više nema 200g već 180g a poskupeli ga za 20%.
Lopovi misle da smi mi ćoravi pa ne umemo da čitamo!
 
Poslednja izmena:
Veštački izazivaju i guraju priču o nestašici mleka ne bi li mu tako podigli cenu. Prošlo
poskupljenje mleka desilo se onda kada se na Imlekovim kutijama od mleka pojavio čep, zbog
njega je mleko poskupelo celih 7 dinara!
Ja kupujem mleko u kesi i to punomasno od mlekare As po 46 dinara, Imlekovo obrano mleko
košta 54 dinara što znači da je celih 8 dinara skuplje iako ima 2.8%m.m. za razliku od ovoga
koje ima 3.2%m.m.
Izgleda da plaćamo ambalažu a ne mleko jer bi po ovoj računici Imlekovo mleko trebalo
koštati maksimalno 42 dinara.

O kvaliteti mleka da i ne govorim, Imlekovo mleko sa žutim masnim pegama ni ne kupujem.

Jogurti su posebna priča, da li je iko primetio da su smanjili količinu jogurta u čašama
za 20% pa tamo više nema 200g već 180g a poskupeli ga za isto toliko, 20%.
Lopovi misle da smi mi ćoravi pa ne umemo da čitamo!

Не, циљ ове издајничке продане власти је другачији: ПОТПУНО УНИШТЕЊЕ СТОЧНОГ ФОНДА - А ЗАТИМ УВОЗ МЛЕКА У СРБИЈУ А ТО ЗНАЧИ СВАКОЈАКУ ПА И ЗАВИСНОСТ У ПОГЛЕДУ ХРАНЕ ЗА ДЕЦУ - то је у питању... раде за странце и окружење
 
Jao, bre, Zebra, batali me s tim teorijama zavera...

Vestacki izazvane krize?!!! :eek::dash::dash:

Ja sam navela činjenice, sušte činjenice pošto svaki dan kupujem po 2 litre mleka i 4 jogurta, svaaaki dan i dobro mi je poznato pitanje mleka.

Imlekove proizvode kupuje samo onaj ko nema izbora, mleko im je katastrofalno a jogurti još gori. Kvaliteta koju nude
je u debeloj disproporciji sa cenom. Ja bi volela da mi se javi neko ko nije kupio kiseo jogurt od imleka, toga valjda nema.
Ovo za čep je istina, prošlo poskupljenje dnevnog mleka je išlo zajedno sa pojavom čepa na kutiji mleka!
 
Poslednja izmena:
Не, циљ ове издајничке продане власти је другачији: ПОТПУНО УНИШТЕЊЕ СТОЧНОГ ФОНДА - А ЗАТИМ УВОЗ МЛЕКА У СРБИЈУ А ТО ЗНАЧИ СВАКОЈАКУ ПА И ЗАВИСНОСТ У ПОГЛЕДУ ХРАНЕ ЗА ДЕЦУ - то је у питању... раде за странце и окружење

Ja ni ne znam da mi imamo vlastitu proizvodnju dečije hrane ako si mislio na veštačo
mleko za bebe i tome sl.
 
Ja ni ne znam da mi imamo vlastitu proizvodnju dečije hrane ako si mislio na veštačo
mleko za bebe i tome sl.

Увозићемо МИ И СВЕЖЕ МЛЕКО или ЋЕ НАМ МУЋКАТИ МЛЕКО У ПРАХУ ИЗ УВОЗА ОД ЛУДИХ КРАВА И ПРОДАВАТИ КАО СВЕЖЕ - МИСЛИМ ДА ТО ВЕЋ И САДА РАДЕ...
 
Не, циљ ове издајничке продане власти је другачији: ПОТПУНО УНИШТЕЊЕ СТОЧНОГ ФОНДА - А ЗАТИМ УВОЗ МЛЕКА У СРБИЈУ А ТО ЗНАЧИ СВАКОЈАКУ ПА И ЗАВИСНОСТ У ПОГЛЕДУ ХРАНЕ ЗА ДЕЦУ - то је у питању... раде за странце и окружење


:ok: Tačno , kao što se i meso uvozi iz neke p.m., kao što nedavno kupih filete soma ...hej a samo Beograd leži na 2 reke i samo što se ne šlogirah kada sam došla kući i videla da je to uvoz iz hebenog Vijetnama i to ko zna od kada i iz čijih robnih ( čitaj:ratnih) rezervi...kao što su i VODU rasprodali kojekakvim hrvatskim idiotima...ma izlišno je i nabrajati sva ta zlodela:dash:
 
Увозићемо МИ И СВЕЖЕ МЛЕКО или ЋЕ НАМ МУЋКАТИ МЛЕКО У ПРАХУ ИЗ УВОЗА ОД ЛУДИХ КРАВА И ПРОДАВАТИ КАО СВЕЖЕ - МИСЛИМ ДА ТО ВЕЋ И САДА РАДЕ...

Pa i rade...gde bi drugde i našli tržište za te splačine , a jedino mi imamo zločinačku vlast koju nije briga za običnog čoveka u Srbiji .:confused:

Pa najsvežiji primer su i one praseće vakcine koje su bezobzirno trošili i na trudnice i nerođenu decu...čak i apelovali na takve , a znamo šta se na kraju ispostavilo :dash:
 
Pa i rade...gde bi drugde i našli tržište za te splačine , a jedino mi imamo zločinačku vlast koju nije briga za običnog čoveka u Srbiji .:confused:

Pa najsvežiji primer su i one praseće vakcine koje su bezobzirno trošili i na trudnice i nerođenu decu...čak i apelovali na takve , a znamo šta se na kraju ispostavilo :dash:

Стварно, када мало боље размислим ТЕШКО ЈЕ НА СВЕТУ ПРОНАЋИ ОВАКВУ АНТИДРЖАВНУ, АНТИНАЦИОНАЛНУ, АНТИЉУДСКУ - РУШИЛАЧКУ ВЛАСТ. Колику количину мржње треба човек да има у себи да би тако детаљно УНИШТАВАО И РАЗБУЦАВАО СВЕ ОКО СЕБЕ не могу ни да замислим.
 
:ok: Tačno , kao što se i meso uvozi iz neke p.m., kao što nedavno kupih filete soma ...hej a samo Beograd leži na 2 reke i samo što se ne šlogirah kada sam došla kući i videla da je to uvoz iz hebenog Vijetnama i to ko zna od kada i iz čijih robnih ( čitaj:ratnih) rezervi...kao što su i VODU rasprodali kojekakvim hrvatskim idiotima...ma izlišno je i nabrajati sva ta zlodela:dash:

И нико ДА ДИГНЕ ГЛАС - опозиција "легла на руду"... а у ствари СВЕ ТО ШТО ЧИНЕ ЈЕ ПРАВИ ЗЛОЧИН. Видео сам те смрзнуте "цепанице" - не бих узео ни на поклон... то из Вијетнама увозе Матијевић и Шокци (који су преко Мишковића запосели продају у маркетима).
 
Стварно, када мало боље размислим ТЕШКО ЈЕ НА СВЕТУ ПРОНАЋИ ОВАКВУ АНТИДРЖАВНУ, АНТИНАЦИОНАЛНУ, АНТИЉУДСКУ - РУШИЛАЧКУ ВЛАСТ. Колику количину мржње треба човек да има у себи да би тако детаљно УНИШТАВАО И РАЗБУЦАВАО СВЕ ОКО СЕБЕ не могу ни да замислим.


Upravo , a toliko se trudim da pokušam da shvatim ali ne ide...čak ni za pare...koliko stvarno treba da mrziš ovaj narod da bi mu ovako nešto radio ?!?:neutral:
 
Нисам знао - а које је млеко још увек добро???

Ja sve mlečne proizvode kupujem od mlekare Granice, mleko im je fantastično a jogurt perfektan a i zadržali su čašu od 200g.
Mleko u kesi im je 42 dinara a jogurt u čaši 14, a mrvljeni sir koji ne da je dobar nego je fantastičan je 150 din.
Ako ne nađem njihovo kupujem od mlekare As.
 
Poslednja izmena:
И нико ДА ДИГНЕ ГЛАС - опозиција "легла на руду"... а у ствари СВЕ ТО ШТО ЧИНЕ ЈЕ ПРАВИ ЗЛОЧИН. Видео сам те смрзнуте "цепанице" - не бих узео ни на поклон... то из Вијетнама увозе Матијевић и Шокци (који су преко Мишковића запосели продају у маркетима).


E vidiš i zbog ovakvih stvari mi se gade one protuve grobar i ljiga vučić...niko mi se od politikanata nije do sada u životu toliko gadio , pa čak i na ivici mržnje od tih prodanih idiota jer su razbucavanjem opozicije doveli narod do toga da se njegov glas i ne može čuti...bilo gde .
Zbog njihovih prokletih krvavih kućerina , vinskih podruma i koječega što će im i unucima na nos izaći...sigurno hoće:dash:

Krivlji su i pet puta više od ostalih za koje smo od samog početka znali i znamo u kom pravcu idu i za kolike sume .:confused:
 
Ja sve mlečne proizvode kupujem od mlekare Granice, mleko im je fantastično a jogurt perfektan a i zadržali su ćašu od 200g.
Mleko u kesi im je 42 dinara a jogurt u čaši 14, a mrvljeni sir koji ne da je dobar nego je fantastičan je 150 din.
Ako ne nađem njihovo kupujem od mlekare As.

Нисам уопште видео тог произвођача овде на Врачару......:(
 
Шта ће нам краветине.
Еуропска србија је високо развијена индустријска земља.Лидер регијона..
Њени ехперти су у стању направити леппше,укусније и квалититније млеко од тамо неке краве.
А искуство у мужи им даје добру стартну основу.Даклем,бит ће млека и за извоз.И за заливање.
Цркните зли језици.Демокрацијска србија има свој пут.Зацртан.
 

Back
Top