Cene na pijacama udvostrucene

@Apel

Gresis, ima ih!

Skoro negde sam gledala grozdje, udarili cenu nebu pod oblake, i nista, ne ide, jedva..
Proslo dva-tri dana - malo skinuli cenu, isto, samo je grozdje poluporpalo, ne bi se imalo sta izabrati.
Peti dan, od grozdja nista, trulo, skupljaju se oni sitni "musarci" i bace, moraju, a sta su zaradil? Zar nije bilo bolje u startu staviti prihvatljivu cenu i rasprodati, nego niko nije imao koristi, svi stetovali.

Meni je malo krivo sto je tolika povika na seljake. Niko ne znam kako je raditi, to je jedina fabrika pod vedrim nebom i zavisi od vremenskih uslova, sinoc je Gornji Milanovac, Kursumliju i okolna mesta pogodilo takvo nevreme s gradom da kamen na kamenu nije ostao, od kukuruza nema ni stabljike, sabijen u zemlju, vide se opale sljive, grozdje, jabuke, ma uzas. I, sta ce sad taj seljak?

Ja na svojih 7. ari koliko imam van dvorista (i ono je toliko) imam sve, ali ba sve sto mi je potrebno za domacinstvo, pride voce i orah, e, orah je najbitniji;)

NIsam pristalica da se iz tople (hladnjikave leti) kuce, stana, ode na pijac i pocne vristati na one koji rade i na plus 40. a zimi sednu samo kad sve nahrane, napoje, nastaraju se, e, izvinite

Seljaci nemaju cesto koristi da stoje za tezgama, prodaju nakupcima po nizoj ceni, oni prodaju tamo gde mogu po mnogo visoj (gde nema velikog izbora) i tako zaradjuju nakupci, gube svi ostali. Znaci, tu skripi, a ne kod onih koji proizvode od struka, ili zrna - pa nadalje i gledaju u nebo
:(

Tacno! Mislila sam na nakupce i tu "mafiju" a ne toliko na seljake.

Mada i oni uzivaju i profitiraju gledajuci kako se ljudi u gradu muce ponekad, iz ciste pakosti.

Zasto drzava ne uradi nesto povodom tih nakupaca?

Vise seljanku sa maramom na pijaci takoreci i ne mozes da vidis!
 
malo si bezobrazan, zlonameran a vise si neuk. gadna je to kombinacija

moj se post odnosio na srpsku verziju kapitalizma zvanu zivotinjizam - II faza]

zans ti to, ali vise volis da spamujes. to je neka vrsta forumskih jajara

Pa ocekuj to svaki put kada istrtljas neku glupost o komunizmu i kapitalizmu.


Hajde sada malo o tome kako je pod Titom bilo dobro za seljaka.
 
Која???
Ко је власник ????
И ко је тај који одређује цену ђубрива ????

:eek::eek::eek:

evo recimo ova
http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPu...=1041842&RegistryCode=08053529&rnd=1744130404

http://www.nbs.rs/export/internet/cirilica/67/pn.html

http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPu...=2944786&RegistryCode=20564849&rnd=1552713680

http://www.nbs.rs/export/internet/cirilica/67/pn.html

Разумем ја тебе,
за очување лика, дела, и "змискога тела"
вољене нам Институције
пристајеш чак и на то да
- свој интегритет кога си стекао пишући чак 11.553 поста
- свој углед (који се очитава у броју репутација - чак 79)
изложиш руглу и подсмеху ....

Мислим, свака ти част,
:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
А они,

Ако те се сете за Дан Безбедности ... Ако не, ником ништа ....

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

što se tiče ovoga oko rugla i podsmeha..šta ja znam, možda si u pravu...gledam, nisam nikad alkoholisan lupetao po nekim forumima, nisam nikada ganjao neke forumaše da se fizički obračunavam, nisam bio po nekim livadama na nekoj ćebadi i te fotke razvlačio po netu...
ali kad ti kažeš onda je sigurno tako :super:
 
Ja sam mislila za orah u smislu, kome je toliko bitno ima li oraha ili nema, a eto...a imam i lesnika koliko hoces, zasadis samo jednu leskovu grancicu (ima to svoju proceduru,ne mogu da objasnjavam) to se razgrana, da ne znas kud ces s njim, znaci negde u kraj, i lesnika ko pleve:kolac:
 
Pa ocekuj to svaki put kada istrtljas neku glupost o komunizmu i kapitalizmu.


Hajde sada malo o tome kako je pod Titom bilo dobro za seljaka.

Волим овакве који нису били чак ни у плану,
а расправљају о Титу ....

Па кад су основане Задруге,
кад је извршена комасација,
коад је био "Зелени План", знаш онај кад сељаци покуповаше механизацију, изградише објекте, на кредит који им је опроштен ???

Ајде синко, иди питај тату кад је деда купио трактор кога и данас јаше ....

:bye::bye::bye::bye:
 
Tacno! Mislila sam na nakupce i tu "mafiju" a ne toliko na seljake.

Mada i oni uzivaju i profitiraju gledajuci kako se ljudi u gradu muce ponekad, iz ciste pakosti.

Zasto drzava ne uradi nesto povodom tih nakupaca?

Vise seljanku sa maramom na pijaci takoreci i ne mozes da vidis!

Picolina, koristi stari pijacarski trik (koji doduse ne uspeva na tim nakupcima). Nemoj da ides na pijacu prepodne, nego onda kada seljaci treba da idu kucama, i cenjkaj se. Da vidis kako ce lako da ti spusta cenu jer mu se ide kuci ;)
 
Волим овакве који нису били чак ни у плану,
а расправљају о Титу ....

Па кад су основане Задруге,
кад је извршена комасација,
коад је био "Зелени План", знаш онај кад сељаци покуповаше механизацију, изградише објекте, на кредит који им је опроштен ???

Ајде синко, иди питај тату кад је деда купио трактор кога и данас јаше ....

:bye::bye::bye::bye:

:hahaha::hahaha::hahaha: :dontunderstand:

Moje deda se skolovao u Becu pre rata, nije znao on sta je traktor.:whistling:
 
evo recimo ova
http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPu...=1041842&RegistryCode=08053529&rnd=1744130404

http://www.nbs.rs/export/internet/cirilica/67/pn.html

http://pretraga.apr.gov.rs/RepsisPu...=2944786&RegistryCode=20564849&rnd=1552713680

http://www.nbs.rs/export/internet/cirilica/67/pn.html



što se tiče ovoga oko rugla i podsmeha..šta ja znam, možda si u pravu...gledam, nisam nikad alkoholisan lupetao po nekim forumima, nisam nikada ganjao neke forumaše da se fizički obračunavam, nisam bio po nekim livadama na nekoj ćebadi i te fotke razvlačio po netu...
ali kad ti kažeš onda je sigurno tako :super:

Па чија је Зорка - Шабац ,
чија Азотара - Панчево ???

Где ти живиш ????

И какав си ми ово ЛИНК послао :

Претраживање дужника у принудној наплати







Рачун: : - - Матични број: Порески број:

Претраживање података о дужницима врши се преко броја рачуна, матичног броја или пореског броја.
Преко овог упита не могу се добити подаци за синдикате, кућне савете, верске организације и друга правна лица која имају исте матичне бројеве, па је за те сврхе потребно да се обратите надлежним организационим јединицама принудне наплате у Београду и Крагујевцу.

База података која се користи за потребе овог упита, а која се односи на идентитет и остале податке о правним и физичким лицима која обављају делатност, формирана је на основу података које су доставиле пословне банке. Подаци које добијете на основу овог упита нису званични подаци и Народна банка Србије не одговара за њихову тачност и исправност. Званичне податке о блокади дужника у принудној наплати (износ и број дана неликвидности) у виду потврде даје Одсек за пријем основа и налога принудне наплате у Крагујевцу.

????

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Који си ти лик ....

Скоро да ми те је жао ....
 
Па чија је Зорка - Шабац ,
чија Азотара - Панчево ???

Где ти живиш ????

И какав си ми ово ЛИНК послао :



????

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Који си ти лик ....

Скоро да ми те је жао ....

čija je???
nije važno
radi...to je ovde osporeno..znači da se u Srbiji proizvodi
a to što ne umeš da proveriš kroz matični broj pravnog lica stanje o eventualnoj blokadi računa na sajtu narodne banke srbije i to ističeš da me sažaljevaš...je stvar tvog obrazovanja i neukosti...ta dva pravna lica nisu u blokadi...da ti pomognem
ali nema veze..."mlad si", naučićeš jednog dana :rotf::rotf::rotf:
 
čija je???
nije važno
radi...to je ovde osporeno..znači da se u Srbiji proizvodi
a to što ne umeš da proveriš kroz matični broj pravnog lica stanje o eventualnoj blokadi računa na sajtu narodne banke srbije i to ističeš da me sažaljevaš...je stvar tvog obrazovanja i neukosti...ta dva pravna lica nisu u blokadi...da ti pomognem
ali nema veze..."mlad si", naučićeš jednog dana :rotf::rotf::rotf:

Има ли у тим твојим линковима податак о производњи ???

Колико произвели, коме испоручили ....

Е, нејачи,

Знаш ли да је Шабачкој 2 пута поништена приватизација,
да су радници већ 7 година без плата и доприноса,
а Панчевачка је у реструктуирању и ништа не ради годинама ....

Због чега је Влада забранила индивидуалан увоз вештачких ђубрива ???

Ајде мали, гООглај још малко ....

:bye::bye::bye:
Ко је добио ексклузивно право увоза кога сад крчми на мало ?????
 
"Zorka" -Sabac nije nicija vise, opustela, opustosena, unistena, a nekad -pricaju stariji, u dva popodne, ili ujutru u 6 (valjda se tad radilo od 6.) reke ljudi se slivalo ka kapijama, ili izlazilo kroz kapije, kao da je bio neki miting ili su posli na miting..

Tuga!
 

Back
Top