Uterivanje religije

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Sve do pre otprilike 20-ak godina u Srbiji niste mogli ni za lek da vidite u crkvi mlade ljude...

Veoma, veoma su bili retki oni koji su uopste bili religiozni.



Danas, samo dve decenije kasnije mnogi mladi su religiozni i to do te mere da su FANATICNO RELIGIOZNI!

KAKO JE MOGUCA TAKO DRASTICNA PROMENA U MOZGU LJUDI U TAKO KRATKOM VREMENSKOM ROKU??

Na koji nacin je to postignuto?

Uopste ne sumnjam da ta stvar moze biti spontana.

Tu je upleteno nesto iz psihologije sto meni nije poznato i nije jasno kako se radi na masi.

Da li neko nesto o toj MASOVNOJ HIPNOZI zna vise?
 
Sve do pre otprilike 20-ak godina u Srbiji niste mogli ni za lek da vidite u crkvi mlade ljude...

Veoma, veoma su bili retki oni koji su uopste bili religiozni.



Danas, samo dve decenije kasnije mnogi mladi su religiozni i to do te mere da su FANATICNO RELIGIOZNI!

KAKO JE MOGUCA TAKO DRASTICNA PROMENA U MOZGU LJUDI U TAKO KRATKOM VREMENSKOM ROKU??

Na koji nacin je to postignuto?

Uopste ne sumnjam da ta stvar moze biti spontana.

Tu je upleteno nesto iz psihologije sto meni nije poznato i nije jasno kako se radi na masi.

Da li neko nesto o toj MASOVNOJ HIPNOZI zna vise?

Upleteno je dabome i to debelo....To se zove masovna psihoza ili masovna histerija...Ima cak i film na tu temu koji nije religijski ali pokazuje kako osobe koje su u istom okruzenju bivaju opsednuti necim i svi postaju fanatici tj imaju iste iluzije ....To se prenosi kao prehlada sto se prenosi kapljicno......Dovoljno je da je jedan takav ostali se zaraze ne treba ljude uopste manipulisati dodatno...Sami sebi su dovoljni......
 
"Хришћанске Цркве су засноване на народном незнању и налазе се у напону да то незнање одрже у што већем делу популације; само на тај начин хришћанске Цркве могу сачувати своју власт"
Борман
 
Sve do pre otprilike 20-ak godina u Srbiji niste mogli ni za lek da vidite u crkvi mlade ljude...

Veoma, veoma su bili retki oni koji su uopste bili religiozni.
Tu je upleteno nesto iz psihologije sto meni nije poznato i nije jasno kako se radi na masi.

Do pre dvadesetak godina važilo je "preavilo" da je religija samo za nemoćne, posrnule, neuspešne i eventualno bolesne...

Ne možemo ignorisati činjenicu da su i danas masovne religije najjače tamo gde vlada siromaštvo i beznadje...Ali, treba umeti zagrebati ispod površine svega pa otkriti suštinu života, smisao i cilj istog.
Šta se tada otkriva?
Otkriva se da život ima veličanstveni cilj, smisao, svrhu i način. Otkriva se da je religija u izvornom smislu prava nauka o životu koja čoveku današnjice nedostaje da bi mogao napredovati dalje - ne samo duhovno već i ekonomski i naučno.
Treba samo malo prileći i istraživati za svoj račun. Tek sa svojim rezultatima istraživanja donositi zaključke.
 
Poslednja izmena:
da , primetio sam i kod sebe i kod drugih da kad dotaknes dno u bilo kom smislu uletis u religiju. Izmedu ostalog i Dostojevski je dok je u zatvoru razmisljao o samoubistvu "spoznao Boga". To sam ja primetio, sigurno ima i nekih drugih razloga i td.
 
Sve do pre otprilike 20-ak godina u Srbiji niste mogli ni za lek da vidite u crkvi mlade ljude...

Veoma, veoma su bili retki oni koji su uopste bili religiozni.



Danas, samo dve decenije kasnije mnogi mladi su religiozni i to do te mere da su FANATICNO RELIGIOZNI!

KAKO JE MOGUCA TAKO DRASTICNA PROMENA U MOZGU LJUDI U TAKO KRATKOM VREMENSKOM ROKU??

Na koji nacin je to postignuto?

Uopste ne sumnjam da ta stvar moze biti spontana.

Tu je upleteno nesto iz psihologije sto meni nije poznato i nije jasno kako se radi na masi.

Da li neko nesto o toj MASOVNOJ HIPNOZI zna vise?

Vrijeme je takvo da se ljudi prosto okrenu Bogu,jer vide da druge nade nema,tako je i sa mladim ljudima,zasto pa sta im pruzaju ove zemlje na balkanu,nista,nema posla,skolovanje ide po nacinu :"tatin-mamin sin" "kupili smo ispite" i te stvari dok drugi koji se lome uce i opet jedva poloze pa se takvi "tatini-mamini" dodju i pametuju ovom sto se jadnik lomi da bi nesto postigao,a dok njihovi pokradose Boga oca,a niko im nista ne moze.
Elem kada se uvijeris da sustav ne radi,da radi samo za "bogate i mocne",da si ti kao obicni srednji stalez,najebao ili ga se dobro naprimao,kad vidis da ni na sta drugo ne mozes da racunas okrenes se Bogu i molis se jer jednostavno ti dodje da uzmes pucu i izadjes na ulicu i krenes da rokas redom :mrgreen: ali eto trazis nesto zdravo i moralno u religiji kako bi ostao priseban.
 
VIDEO/MAĐARSKI SVEŠTENIK SKEJTER: Privlači mlade crkvi na neobičan način
Utorak | 17.08.2010.

Mađarski sveštenik, koji na skejtbordu širi riječ Božju, postao je internet senzacija. Pogledajte snimak!


Video snimak 45-godišnjeg sveštenika Zoltana Lendvaja u "akciji" na skejtu od kada je postavljen, prije sedam dana, vidjelo je blizu 250.000 posjetilaca JuTjuba a taj broj raste iz sata u sat.

Snimak, koji nosi naziv "Smiješni sveštenik na skejtu", prikazuje Lendvaja kako u dugoj crnoj mantiji upravlja daskom na četiri točka. Vožnja skejta, objasnio je on, pomaže mu da privuče mlade u crkvu i da im pokaže put do Boga.

Inspiraciju za ovako nešto dobio je, kako kaže, od svetog Đovanija Boska, italijanskog sveštenika i učitelja iz 19. vijeka, koji je svoj život posvetio siromašnoj djeci, podučavajući ih pomoću raznih igara.

- Mnogo puta sam osetio da je to način na koji mogu ljude da približim Isusu - izjavio je Lendvaj agenciji Rojters, navodeći da je naučio da skejtuje sa 14 godina u školi. Kada je postao sveštenik shvatio je da ova vještina može biti efikasnija od propovijedi da privuče mlade u crkvu.

Tri tinejdžera koji nikada ranije nisu bili u crkvi počeli su redovno da dolaze nakon što im je pokazao nekoliko trikova na svom skejtu, ispričao je Lendvaj koji živi i propovijeda u Rediču, malom mađarskom selu na granici sa Slovenijom. Njegov način propovijedanja ima, međutim, i svoju ijcenu: do sada je poklonio šest skejtborda mladim vjernicima.
npr.ovako?:zcepanje:
 
Primecujem vrlo malo fanaticno religioznih, ne znam gde ih ti srećeš. Ne znam koliko su crkve pune, mislim da nisu osim za veće crkvene praznike a i to je posledica što je nestala komunistička stega...
U svakom slučaju ne vidim razlog za brigu od prevelike religioznosti...
 
Ne mislim da ima vise fanatika nego ranije. Samo su mnogo bucni, ovde na Forumu. ;)
Vecina ljudi u Srbiji koji se deklarisu kao vernici nisu ni procitali Bibliju, pa ih i ne smatram nekim vernicima, vise se za pravoslavlje hvataju da bi pokazali patriotizam, kao..Srbija- Pravoslavlje, kakav si to Srbin, ako nisi pravoslavac.. Mada jedno sa drugim nema nikakave veze,ali, dobro, nek' im bude.

A ima tu i pomodarstva. Posto se pojavilo jos ludjih religija, od prethodnih, neki se prikljucuju da bi bili "drugaciji", a neki su odjednom religiozni, priklanjaju se nasledjenoj religiji od roditelja, da bi pokazali kontru, kao njihov bog je ipak najjaci.
 
Poslednja izmena:
Poslednjih 20 godina, Srbija nije bila zemlja u kojoj bi poželeo da se rodiš. Ali, ako si se već rodio, mogao si da računaš na sveukupno urušavanje društvenih oslonaca, počev od države, škole, pa do porodice. U takvom ambijentu, mladi su depersonalizovani.

najveći broj njih ima depresivne roditelje, živi u hroničnoj besparici, do skoro nikada nije bio u insotranstvu. Najveći broj njih rođen je pod sankcijama, odrastao unapred kažnjen samo zato jer se rodio ovde, uz inat, prkos. bes.

Najveći broj njih je u potrezi za svojim identitetom, prihvatilo blejanje i luzeraj kao svoju karmu, ali i pomenuti inat i bes. Njihovi idoli i heroji su "idioti", "kreteni" i "ludaci do jaja".

Ta nesrećna kombinacija je "bogomdana" za brainwashing, i crkva je uvek lovila upravo takve - izgubljene ovčice. Kao rezultat, dobili smo profil na kojeg niko normalan ne može da bude ponosan, već pre zabrinut..


"Evo njegovog profila:

zakočen u svom nekrofilskom odnosu prema trulom lešu „bolje” prošlosti ili, pak, sav predat neizlečivom i mračnom nacionalnom jalu, on je sumoran, paranoičan, nesklon bilo kakvoj objektivnoj kritici, neprijatelj svakog individualizma, silno zaljubljen u kolektivne „vrednosti” poput vere ili nacije, lažno blagoglagoljiv i lak na aoristu ili pak brutalno nepismen i nemušt, nejasan samom sebi koliko i svima ostalima, nepoverljiv prema spoljnom svetu koji ne poznaje, pa stoga daje sebi za pravo da ga bespoštedno demonizuje i/ili omalovažava, neskriveni nacionalista i religiozni fundamentalista, homofob a neretko i mizogin i rasista, nesposoban za sadašnjost pa stoga i okrenut protiv nje, nepovratno zamagljene svesti od svih tih nacionalnih mitova toliko puta podgrevanih da su se dosad već skvrčili ko triput prepečena kajgana..."
 

Back
Top