DAL JE DOSTA..??odreci se jednog LD i 1 penzije..??

kad bi u drzavu dosla odgovorna vlast koja bi dokazala narodu svoju zelju za narodnim dobrom i zelju da podigne srbiju---da li bi bilo dovoljno da se svaki radnik u srbiji odrekne jednog licnog dohodka i penzioner jedne penzije---a da drzava krene napred u bolje sutra..??

Verujem da bi vecina to uradila ali uvek ce postojati jedan deo koji to ne bi uradio jer se brine za svoje debele stomacice... Msm da znate na koga mislim...
 
Ја сам ове године добио мањи износ пореза јер сам претплатио прошлогодишњи.
Могу ја да серем по држави јер и радим овде,хајде за промену да сви плаћају дажбине на време.
Мало сутра, је л да? Па да..
 
Ја сам ове године добио мањи износ пореза јер сам претплатио прошлогодишњи.
Могу ја да серем по држави јер и радим овде,хајде за промену да сви плаћају дажбине на време.
Мало сутра, је л да? Па да..

u pravu si...al ljudi mozda s pravom pokusavaju da bojkotuju drzavu zato sto su svesni da drzava nedomacinski razbacuje tesko zaradjeni narodni novac--pa se jos i zaduzuje u inostranstvu pa i to bez ikakvih prioriteta razbaca bez veze...a vecina zavrsi u dzepovima politicara...
 
kad bi u drzavu dosla odgovorna vlast koja bi dokazala narodu svoju zelju za narodnim dobrom i zelju da podigne srbiju---da li bi bilo dovoljno da se svaki radnik u srbiji odrekne jednog licnog dohodka i penzioner jedne penzije---a da drzava krene napred u bolje sutra..??

ti bi da pomogneš malo dosmanlijama....malo im što nam otimaju na sve moguće načine nego još i da ih opmažemo......pomoći držaiv treba ali tek kad pohapsi i procesuira svu bagru dosmanlisku.........
 
Ја сам ове године добио мањи износ пореза јер сам претплатио прошлогодишњи.
Могу ја да серем по држави јер и радим овде,хајде за промену да сви плаћају дажбине на време.
Мало сутра, је л да? Па да..

hajde za promenu da državni službenici nemaju plate od po milion dinara i to za debilne poslove za koje ti je dovoljna srednja skola pa 45 godina pauze. naravno, boris tadic nije imao pojma da mu najbliži ljudi u stranci imaju tolike plate.
 
kad bi u drzavu dosla odgovorna vlast koja bi dokazala narodu svoju zelju za narodnim dobrom i zelju da podigne srbiju---da li bi bilo dovoljno da se svaki radnik u srbiji odrekne jednog licnog dohodka i penzioner jedne penzije---a da drzava krene napred u bolje sutra..??

A kako si to izracunao? Za sta ce biti dovoljno? Kolika je to suma, dakle, i za sta?
 
A kako si to izracunao? Za sta ce biti dovoljno? Kolika je to suma, dakle, i za sta?

nisam racunao nista...samo sam potencirao diskusiju---koliko je para potrebno za penzije ponekad izadje podatak ali za plate ga nema...ideja je da kad srbija bude imala odgovornu vlast---koja bude imala poverenje gradjana srbije----ima li smisla i da li bi bilo dovoljno da se navedeni odreknu mesecnog primanja umesto da se dzava zaduzi u inostranstvu...ili koliko bi duga MMf tako vratili...ILI koliko bi toliko novca pokrenulo srpsku privredu ako bi se usmerilo u proizvodnju...
 
nisam racunao nista...samo sam potencirao diskusiju---koliko je para potrebno za penzije ponekad izadje podatak ali za plate ga nema...ideja je da kad srbija bude imala odgovornu vlast---koja bude imala poverenje gradjana srbije----ima li smisla i da li bi bilo dovoljno da se navedeni odreknu mesecnog primanja umesto da se dzava zaduzi u inostranstvu...ili koliko bi duga MMf tako vratili...ILI koliko bi toliko novca pokrenulo srpsku privredu ako bi se usmerilo u proizvodnju...

Tesko je to izracunati, jer je potrebno saciniti prioritete, i verovatno je u pitanju velika para, no ako je to ikakvo resenje, mislim da bismo se i mogli i trebali odreci.
 
ja im ne bih davao takve ideje

prvo svi politicari da pocnu da rade po ucinku. dakle ako je u drzavi bolje - da im se da plata. ako je gore - da namvrate prethodne pplate. ako je stanje na nulu - da primaju minimalac
Bonus na kraju godine-kao sto primaju gotovo svi veci CEO. Ako su ostvarili profit, stize im veliki bonus, ako nisu nista. Odmah bi se svi potrudili
 
Koliko iznosi tvoja plata pre nego sto je primis, koliko iznose cene hrane i potrebstina bez poreza... Veruj mi, mi vec dovoljno dajemo drzavi.

ma znam...nego znas kad izadju u javnost sa pricom o spoljnjem dugu---i kazu da svaki gradjanin srbije duguje toliko i toliko....mislio sam kad bi gradjani resili daotplate dug--da se odreknu po jedne plate i penzije...naravno da to podrazumeva preispitivanje politicke i krivicne odgovornosti svih politicara koji su uzimali zajmove i razbacivali pare na gluposti---te izbor odgovornih ljudi na vlast...u svakom drugom slucaju je apsurd...ovima sad ja ne bi dao ni plast sena kamo li platu ili penziju...
 

Back
Top