Divno hrvatsko gostoprimstvo: Rusi dobili batine kad su dosli pitati za apartman

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.362
RUSKI mediji su se raspisali o još jednom slučaju napada na turiste na Jadranu. Ruska obitelj Brovko dobila je batina u utorak poslijepodne kada su došli pitati za apartman koji su željeli iznajmiti njihovi prijatelji.

Splitska policija tvrdi kako su Rusi prvo verbalno pa potom i fizički napadnuti na parkiralištu ispred apartmana Čudina u Trogiru. U incidentu su lakše ozlijeđeni 44-godišnja Irina Brovko, njezin surpug Kiri, a njihova kćer Karina ima potres mozga i ozlijeđeni vratni kralježak, piše Jutarnji list.

"Zamolio sam ga da se preparkira, a on me opsovao"

U sukobu je ozlijeđen i vlasnik apartmana Joško Čudina kojemu su ruski turisti prešli preko stopala. Protiv njega i dvoje njegove djece je podnesen optužni prijedlog zbog remećenja javnog reda i mira. Grijeh ruske obitelji je bio taj što su parkirali na privatnom posjedu.

Irina Borovko priča da kada su došli u apartman De Chiudi su naišli na vrijeđanje vlasnika Čudine. On, pak, tvrdi kako je priča sasvim suprotna. "Upozorio sam vozača da je na privatnom posjedu i zamolio ga da se preparkira, a ovaj mi je opsovao. U tom je trenutku vozač nabio gas i zahvatio lijevim kotačem moje desno stopalo, nakon čega je nastao metež", kazao je Čudina.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...-kada-su-dosli-pitati-za-apartman/505467.aspx

----------

Jos jednom divno hrvatsko gostoprimstvo. Najjace u celoj prici je sto je najteze u svemu prosla devojcica koju su hrvati pretukli i ima potres mozga.

WELCOME TO CROATIA z:(
 
RUSKI mediji su se raspisali o još jednom slučaju napada na turiste na Jadranu. Ruska obitelj Brovko dobila je batina u utorak poslijepodne kada su došli pitati za apartman koji su željeli iznajmiti njihovi prijatelji.

Splitska policija tvrdi kako su Rusi prvo verbalno pa potom i fizički napadnuti na parkiralištu ispred apartmana Čudina u Trogiru. U incidentu su lakše ozlijeđeni 44-godišnja Irina Brovko, njezin surpug Kiri, a njihova kćer Karina ima potres mozga i ozlijeđeni vratni kralježak, piše Jutarnji list.

"Zamolio sam ga da se preparkira, a on me opsovao"

U sukobu je ozlijeđen i vlasnik apartmana Joško Čudina kojemu su ruski turisti prešli preko stopala. Protiv njega i dvoje njegove djece je podnesen optužni prijedlog zbog remećenja javnog reda i mira. Grijeh ruske obitelji je bio taj što su parkirali na privatnom posjedu.

Irina Borovko priča da kada su došli u apartman De Chiudi su naišli na vrijeđanje vlasnika Čudine. On, pak, tvrdi kako je priča sasvim suprotna. "Upozorio sam vozača da je na privatnom posjedu i zamolio ga da se preparkira, a ovaj mi je opsovao. U tom je trenutku vozač nabio gas i zahvatio lijevim kotačem moje desno stopalo, nakon čega je nastao metež", kazao je Čudina.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...-kada-su-dosli-pitati-za-apartman/505467.aspx

----------

Jos jednom divno hrvatsko gostoprimstvo. Najjace u celoj prici je sto je najteze u svemu prosla devojcica koju su hrvati pretukli i ima potres mozga.

WELCOME TO CROATIA z:(

Tako Hrvati prema svakom ko im skrene paznju na divlje ponasanje, cak i prema svojim najmilijim Germanima

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.slobodnadalmacija.hr/Crn...Type/ArticleView/articleId/70480/Default.aspx

Pretučeni njemački turisti u Brelima: Čim dobijemo dokumente idemo doma, imat ćemo što za pričati


Kad je u srijedu njemačka obitelj Schmidt šetnicom na predjelu Podrača u Brelima, lagano išla put mjesne plaže nije ni slutila kako će im godišnji odmor burno (i brzo) završiti.

Pored njih se šetnicom 'provozao' Mladen Šošić (46) u svojem BMW-u. Renate Schmidt (52) mu je tada nešto dobacila, pretpostavlja se u stilu – zašto vozi tamo gdje je zabranjeno. Pale su i grube riječi, Nijemci su se povukli prema plaži, a Šošić se odvezao. No, samo na tren. Ubrzo je stigao na plažu u pratnji svojeg devetnaestogodišnjeg sina i još trojice, za sada, nepoznatih muškaraca.

S polugama u rukama nasrnuli su na Renate, njezina supruga Lothara (57) i sinove Timoa (23) i Michaela (21). Srećom za turiste, prošli su svi tek s lakšim tjelesnim ozljedama. Pregledom u splitskom Kliničkom bolničkom centru utvrđeno je kako je riječ o podljevima po rukama i glavama...

Otac i sin Šošić privedeni su na obavijesni razgovor u Policijsku postaju Makarska, a kriminalistički su izvidi u tijeku.

Prvo pomirba, pa udarci

Lothar Schmidt ljetuje s obitelji u Brelima već tridesetak godina, često zna doći i dva puta godišnje, u predsezoni i u postsezoni. Upravo na tamošnjoj plaži su mu sinovi i naučili plivati.

Sada, nakon nemilog događaja, u kojem su lakše ozljede 'pobrali' baš svi članovi njegove obitelji, veli kako se više nikad neće vratiti na Makarsku rivijeru.

- Svađa između moje supruge i vozača BMW-a je djelovala benigno, u početku. Porječkali su se, bilo je povišenih tonova, ali – tada smo se i mi i oni primirili, čak smo se i rukovali - kazuje nam Lothar, koji je nakon verbalnog sukoba s mještaninom Brela Mladenom Šošićem, sa suprugom i sinovima nastavio šetnju prema mjesnoj plaži.

- Odjednom, kao grom iz vedra neba, krenula je skupina muškaraca prema nama, s nekim šipkama u rukama, nisam se pravo ni snašao kad je pao prvi udarac - prepričava Lothar, koji će umjesto suvenira, s Makarske rivijere, kao uspomenu, kući ponijeti masnice po glavi i podlakticama.

Nije se bio voljan fotografirati, ne treba mu to, veli, baš kao što je odbio i da se o događaju obavijesti njemačko veleposlanstvo. Supruga mu Renate, od suza nije smogla snage a ni volje niti riječ prozboriti, baš kao ni sinovi, pogled im sve govori...

Idemo doma

- Čim postupak na Prekršajnom sudu u Makarskoj završi, čim dobijemo natrag svoje dokumente, pakiramo se i idemo doma - veli.

Imat će o čemu i pričati, kad stignu u rodni Breuningville, Timo će moći pokazati krvave podljeve desne šake, a brat mu Michael masnice na lijevoj podlaktici. Nije ni Renate, premda žena, dobro prošla. Nju je netko 'zahvatio' po donjoj vilici, no svoju ozljedu nije dala pregledati u KBC-u Split, premda su je makarski liječnici tamo uputili na preventivni pregled.
 
И тај хотел, апартмани су његово приватно власништво, па ако дељење батина свих гостима не спада у услугу, онда биће да је малко претерао и да се баш ради о гостољубивости.
Шта зна свиња шта је диња, пардон туризам..
 

Back
Top