obaveze

koje su zapravo vaše obaveze u životu i u toku jednog dana?

pošto se ježim kad čujem - imam obaveza...

KOJIH sa 13-18 godina

u životu, to ti ne mogu još odgovoriti

u toku jednog dana, hm pa zavisi od dana, ali uglavnom čistim kuću, pravim doručak, perem suđe, prostirem veš, sređujem baštu, hranim mačke, idem u prodavnicu ili bilo gde gde zatreba (kućni potrčko)... imam dosta obaveza oko kuće jer sam tako od malena naučena da pomažem i sad to moji podrazumevaju da ću da radim :confused:

znači, bukvalno, uz gimnazijsko štrebanje, imam još 24512314 obaveza od kojih pobeći ne mogu
 
Shkola na prvom mestu...posle toga,treninzi ...posle obaveze oko psa...i ponekad neshto po kuci ;)

A daj radni kad idem u shkolu mi se sastoji ovako:
1.Odem u shkolu.
2.Vratim se.
3.Uchim.
4.Izvedem psa.
5.Odem na trening.
6. Vratim se malo na net,i u krevet :)
 
koje su zapravo vaše obaveze u životu i u toku jednog dana?

pošto se ježim kad čujem - imam obaveza...

KOJIH sa 13-18 godina

Sad samo:

1. Čas vožnje
2. Teretana
3. Proba

Ostatak dana mi je slobodan.

Od septembra dodajem na to:

1. Školu
2. Praksu
3. Kurs nemačkog

Mislim da mi je to dosta.
 
ma ja to foliram..kad me neko smara..onaj fazon jao imam obaveze...:lol:

pa skola.. xD ali ja smatram obavezama i ono, moram da operem kosu, nalakiram nokte, sredim sobu, itd.. :P
 
skola mi je na prvom mestu ali obaveza mi je i da poslusam roditelje kad mi kazu nesto, tipa da zavrsim nesto u gradu umesto njih, platim racune i nesto sl... baktam se po socijalnom umesto tate za deciji dodatak.. obaveza mi je subotom da cuvam sestre, da raspremam kuci i tako te stvari..

svako ima neke obaveze... bilo koliko godina da ima...
 
Moje obaveze u ovim letnjim mesecima su:

1. Ustajanje
2. Trcanje
3. Sredjivanje kuce
4. Zezanje sa drustvom

A od septembra krece skola, ucenje, ali kad pogledm ni to nisu neke obaveze, vise neke opcije za trosenje vremena.
 
Uh,gde me nadje sa ovom temom,jos kljucam od besa.

Ovako,obaveze mog brata,odnosno,sta se od njega ocekuje:
1.prodji razred
2.nemoj opet da pocnes da se kockas
3.odrzi sebe u zivotu,tako sto neces pasti sa motora
kraj.

Sta se od mene ocekuje:
1.sredjuj svoju sobu-kad god "ja i keva" krenemo da sredjujemo,ja svoju sobu(sto mi jeste obaveza) zavrsi se tako sto ja sredim celu kucu,usisam,obrisem prasinu i pod-u celoj kuci-i onda ja navodno nista ne radim.
2.budi pokorna-menotli,sta reci
3.uci kad se tvojim roditeljima digne da ti ucis-nema veze sto sam odlican djak,veoma odlican djak,oni mi i dalje seru
4.operi sudove ponekad,pomozi svojoj majci koja drzi celu kucu na ledjima-kad zaboravim jednu serpu da operem,urla mi u fazonu-bolje danista nisi ni oprala
5.za svako sranje koje brat napravi ja sam odgovorna-ako me opljacka,ja sa kriva zato sto sam stavila pare u svoj novcanik,sada ,ako jede,a nije sklonio-moja je duznost da sklonim i krivica sto on nije sklonio,on je musko
6.moja je duznost da naucim svog brata svemu iz skolskog gradiva,i da to ucinim iako on nema nikavu zelju da uci,niti se pojavljuje u ugovorenim terminima
7.moja je duznost da imam savrsenu kilazu,u suprotnom ocekuje me beskrajni gnev
8.i od mene se ocekuje da zivim zivot na onaj naci na koji moja keva,ex beauty and social queen,misli da treba

ali ne,stvarnih obaveza koje bih mogla nazvati obavezama,nemam,uzasavam se obaveza.
 
Uh,gde me nadje sa ovom temom,jos kljucam od besa.

Ovako,obaveze mog brata,odnosno,sta se od njega ocekuje:
1.prodji razred
2.nemoj opet da pocnes da se kockas
3.odrzi sebe u zivotu,tako sto neces pasti sa motora
kraj.

Sta se od mene ocekuje:
1.sredjuj svoju sobu-kad god "ja i keva" krenemo da sredjujemo,ja svoju sobu(sto mi jeste obaveza) zavrsi se tako sto ja sredim celu kucu,usisam,obrisem prasinu i pod-u celoj kuci-i onda ja navodno nista ne radim.
2.budi pokorna-menotli,sta reci
3.uci kad se tvojim roditeljima digne da ti ucis-nema veze sto sam odlican djak,veoma odlican djak,oni mi i dalje seru
4.operi sudove ponekad,pomozi svojoj majci koja drzi celu kucu na ledjima-kad zaboravim jednu serpu da operem,urla mi u fazonu-bolje danista nisi ni oprala
5.za svako sranje koje brat napravi ja sam odgovorna-ako me opljacka,ja sa kriva zato sto sam stavila pare u svoj novcanik,sada ,ako jede,a nije sklonio-moja je duznost da sklonim i krivica sto on nije sklonio,on je musko
6.moja je duznost da naucim svog brata svemu iz skolskog gradiva,i da to ucinim iako on nema nikavu zelju da uci,niti se pojavljuje u ugovorenim terminima
7.moja je duznost da imam savrsenu kilazu,u suprotnom ocekuje me beskrajni gnev
8.i od mene se ocekuje da zivim zivot na onaj naci na koji moja keva,ex beauty and social queen,misli da treba

ali ne,stvarnih obaveza koje bih mogla nazvati obavezama,nemam,uzasavam se obaveza.


sakrij novanik na neko sigurnije mesto da bar za to ne budes kriva... :hahaha:
 
Uh,gde me nadje sa ovom temom,jos kljucam od besa.

Ovako,obaveze mog brata,odnosno,sta se od njega ocekuje:
1.prodji razred
2.nemoj opet da pocnes da se kockas
3.odrzi sebe u zivotu,tako sto neces pasti sa motora
kraj.

Sta se od mene ocekuje:
1.sredjuj svoju sobu-kad god "ja i keva" krenemo da sredjujemo,ja svoju sobu(sto mi jeste obaveza) zavrsi se tako sto ja sredim celu kucu,usisam,obrisem prasinu i pod-u celoj kuci-i onda ja navodno nista ne radim.
2.budi pokorna-menotli,sta reci
3.uci kad se tvojim roditeljima digne da ti ucis-nema veze sto sam odlican djak,veoma odlican djak,oni mi i dalje seru
4.operi sudove ponekad,pomozi svojoj majci koja drzi celu kucu na ledjima-kad zaboravim jednu serpu da operem,urla mi u fazonu-bolje danista nisi ni oprala
5.za svako sranje koje brat napravi ja sam odgovorna-ako me opljacka,ja sa kriva zato sto sam stavila pare u svoj novcanik,sada ,ako jede,a nije sklonio-moja je duznost da sklonim i krivica sto on nije sklonio,on je musko
6.moja je duznost da naucim svog brata svemu iz skolskog gradiva,i da to ucinim iako on nema nikavu zelju da uci,niti se pojavljuje u ugovorenim terminima
7.moja je duznost da imam savrsenu kilazu,u suprotnom ocekuje me beskrajni gnev
8.i od mene se ocekuje da zivim zivot na onaj naci na koji moja keva,ex beauty and social queen,misli da treba

ali ne,stvarnih obaveza koje bih mogla nazvati obavezama,nemam,uzasavam se obaveza.

Nadam se da mi nećeš zameriti ukoliko kažem da je, po mom mišljenju, ovo šovinistički. Mislim, daj - jesi žensko, ali zar nemaš ti neka prava? Zar nemaš pravo da odlučuješ sama, da se suprotstaviš, da kažeš ne? Ukoliko je zaista tako kako kažeš, onda je to baš veliko opterećenje i u psihičkom i u fizičkom smislu.
 
Da ucim i da pomognem caletu kad je potrebno.


Inace jedva sam naterao kevu da krenem u auto-skolu, bas zbog toga sto obaveze ne smatram ozbiljno :/
 

Back
Top