Zašto žene plaču?

mackica ns

Poznat
Poruka
7.784
Jedan je dečačić upitao svoju majku : Mama, zašto plačeš?
Zato što sam žena - odgovorila mu je.
Ne razumem - rekao je dečak.
Mama ga je samo zagrlila i rekla : nikada i nećeš.
Kasnije je upitao oca : zašto mi se čini da mama plače bez ikakvog razloga?
Sve žene plaču bez ikakvog razloga - bilo je jedino što je tata znao reći.
Dečak je odrastao i postao muškarac, i još uvek se pitao zašto žene plaču.
Na kraju se obratio Bogu- Bože, zašto se žene tako lako rasplaču?

Bog odgovori : kad sam stvarao ženu morala je biti posebna. dao sam joj ramena dovoljno jaka da nose svu težinu ovoga sveta, a opet dovoljno nežna da mogu pružati utehu. dao sam joj unutrašnju snagu da podnese porod i odbijanje koje joj toliko puta stiže od njene dece. dao sam joj čvrstinu koja joj omogućuje da ide dalje kad svi drugi odustanu, i da se brine za svoju porodicu u doba bolesti i nevolje bez prigovora. dao sam joj osećajnost da voli svoju decu bez obzira na sve, čak i ako ju je njeno dete veoma povredilo. dao sam joj snagu da nosi svog muža kroz njegove pogreške i načinio je od njegovog rebra da bi štitila njegovo srce. dao sam joj mudrosti da zna da dobar muž nikada ne bi povredio svoju ženu, ali povremeno testira njenu snagu i odlučnost da postojano bude uz njega. i napokon, dao sam joj suzu da je isplače. to je samo njeno na korištenje kad god joj zatreba. vidiš, sine moj, lepota žene nije u odeći koju nosi, u njenoj figuri, ili u načinu na koji se češlja. lepota Žene mora se videti u njenim očima, jer to je ulaz u njeno srce - mesto gde stanuje ljubav.
 
i sada je svrha teme koja??
Da sve zene koje posete temu kazu: "jaaao, predivno... to je bas tako... nikada muskarci nece razumeti zene u potpunosti... sta mi sve trpimo zbog vas, niste ni svesni...itd" :?

zene placu zato sto im se od rodjenja usadjuje svest da u svetu predstavljaju "slabiji" pol... i da napred idu emocijama umesto snagom... tako da je logicno da su po svakom pitanju i osetljivije... Ovo jeste gruba definicija, i zato se unapred ogradjujem od svih napada na moj komentar... i jesam i nisam u pravu...
:wink:

Hm, fali mi ovde nesto, ali ne znam sada sta... dodacu kada se rasprava malo razvije... :roll:
 
ja mislim da je plakanje LJUDSKO..i sad u nasoj kulturi je kao sramota plakati
ok je smejati se ali plakanje loshe je..zato kad plachemo to radimo sami u cosku. najcesce. ionako nas inache ne kapiraju kao 'sto places neeeeemoj'
kad ste zadnji put prishli nekome ko plache i samo ga zagrlili
kao
nemam pojma ja nisam odavno: )))
obicno se plasimo toga. ok ne valja preterivati ni u chemu
ali plac se cesto gushi...gushi se i smeh
kad ste zadnji put umrli od smeha??

e sad za muskrace, mozda ima veze sa hormonima
emisija o devojci sto je odlucila da postane musko i primala hormone...kaze da joj je bilo teze da zaplace
 
jao meni je to tuzna veza i stereotipna..tj prikaz je takav
jeee oni kao treba da budu najbliskiji mislim muz i zena
i sad ona u nekom bedaku i on je ne kapira...kao glupo zensko
mislim nemam pojma
ne svidja mis e sve to
kapiram da verovatno mora tako...ali ne znam
mada stvarno muskarci vise idu na sport a on podize raspolozenje...eto
 
Zivi primer da nije isto sa svim zenama. Nevidjeno retko placem. Ne zato sto se kao suzdrzavam jer je kao sramota, jer se pravim hrabra, vec jednostavno i kad me nesto povredi nemam nagon za plakanjem. Mogu da izgledam tuzno, ali tesko da cu da zaplacem.
Mogu da zaplacem jedino ako je neko od mojih najmilijih lose ili sl. Inace uopste. Hm, mozda to zaista ima veze sa sportom, sto rece jagodica :?
 
inspirion:
josephin:
inspirion:
Koja glupost. Nevidjena

Pa u tom slucaju mi zene zelimo da cujemo razlog... Svaka kritika iziskuje i opravdan razlog... Dakle?

Niko ne voli onoga ko kuka.

A i fali i meni nesto ovde.Jednostavno glupo je i nije tacno.Zamisli da i muskarci kukaju.

Није реч о кукању, него плакању! То су различите ствари!
А зашто мислиш да нико не воли онога ко плаче ( ти кажеш - кука )?
Мени ово личи на типичан мушки страх од женских суза! Оне вас збуњују или блокирају, или шта?
 
mačkice , ovako dobar post zaslužuje pohvalu :
BRAVO!
a to što sam do sada jedina kojoj se svideo , nema veze .
istina je da žene plaču , možda zato da bi suzama sprale ožiljke koje im svojom nesmotrenošću nanose drugi ljudi , sudbina , ili povredjuju same sebe time što teže da stvore savršen život za svoju porodicu.
sve u svemu :
ko razume , shvatiće!
 
Pa... ja placem jer mi je tako lakse da sav emotivni naboj ispoljim na neki nacin... Jednostavno, ako se ne isplacem u tom trenu, ili cu da postanem veoma depresivna ili cu sledeceg puta da ronim suze bez ikakvog razloga, ali zato se posle osecam poletno :wink:

A zasto placem? Pa ne znam, mislim da sam previse emotivna... Dovoljno mi je da se setim neceg tuznog i ja odmah zaplacem... Cudno je to... :roll:

A muskarci? Hm... pa placu i oni, ali bas kada im se skupi i kada im je zaista tesko (mozda ne svi, ali ...)

:idea: U stvari, poenta je u coveku, tj. kakva je ko osoba, a ne koji je pol 8)
 

Back
Top