Pitanje

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
da li preporucljivo nama sa zapada npr. njemacke kupiti stene na balkanu!? Zanima me maltezer ili Mops, posto se krecu!?

I jeli se treba paziti od koga kupiti imali tu neka evidencija o osobama koje se bave uzgajanjem rasnih psima?


Da se razumijemo drugarica je kupila na zapadu matezera i stene je platila 1200 eura.

Opet ovamo sam pratila jednu reportazu gde su pokazivali kako se u poljskoj uzgajaju pa sam se zgrozila to je vise produkcija i patnja zivotinja ko je kupio samo je sebi nabavio probleme jer su stenda cesto tesko bolesni i potrebna im je ne rijetko operacije i lecenje i pitanje je hoceli preziveti! Dakle uslovi su grozni!

Da li je pametno sa prostora bivse juge nabaviti stene ili je bolje da kupim u njemackoj!?
 
Mozes kupiti i ovde, jesu cene nesto nize ali mora se prvo dobro raspitati. Dolaze ljudi ovde po pse imamo i mi kvalitetnih pasa i odgovornih odgaivaca ali na zalost i mnogo mutnih likova poput Poljaka.
Meni je konkretno prosle godine dosao covek iz Hanovera po stene, ali ni kod mene nema kartona i podruma :).

jastuk2-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Mozes kupiti i ovde, jesu cene nesto nize ali mora se prvo dobro raspitati. Dolaze ljudi ovde po pse imamo i mi kvalitetnih pasa i odgovornih odgaivaca ali na zalost i mnogo mutnih likova poput Poljaka.
Meni je konkretno prosle godine dosao covek iz Hanovera po stene, ali ni kod mene nema kartona i podruma :).

jastuk2-1.jpg

neces vjerovati kolko mi je drago vidjeti sliku:)

vidi se da je srecnO :lol:
 
Na sajtu kinološkog saveza Srbije postoji spisak registrovanih odgajivačnica za sve rase, tu samo treba dati prednost onima koji imaju samo jednu rasu, malo propratiti po domaćim forumima diskusije vlasnika, odgajivača i izlagača, i ne bi trebalo da bude problema. Npr među najboljim tulearskim kotonima su psi iz Hrvatske, to će svaki iole pošten internacionalni sudija da potvrdi, pa verujem da i nije loša opcija, ako već dolaziš u posetu roditeljima/prijateljima/bilo kome, da usput planiraš i da obiđeš par odgajivača "u kraju".
 
Vrlo bitno - otici kod odgaivaca, upoznati ljude, i na licu mesta se uveriti u uslove drzanja, videti mamu, leglo... Varijante "donecu vam stene" nikako!
 
Sa vecinom stavova se slazem,mada moram reci da to sto neko stene kosta 1200 E a neko 300 E ne znaci apriori kvalitet,odnosno skart......nesto drugo je tu u pitanju;)

Cinjenica je da u Srbiji a i u jos nekim bivsim republikama bivse nam zemlje;)(Slovenija,Hrvatska)ima puno kvalitetnih pasa i uzornih odgajivaca, i da su stenci kdikamao jeftiniji nego ''napolju''.....;)

Citam da se cesto pominje bolest,tj raznorazne bolesti stenaca i da se to povezuje sa uzgojem u ''podrumima,supama,buradima,kartonskim kucicama i sl'' cega naravno ima i kod nas a bogami i ''napolju'' jos i te kako,pa zato moarm reci da to ima malo veze ali ne bas toliko i da je vecina bolesti genetskog porekla i ako kao takve postoje prenece se u kakvim god uslovima da se stenad podize.Tu je stvar u odgovornosti i pravilnom pristupu tj selekciji pasa od strane odgajivaca.......no to je sasvin druga tema:D

Sve u svemu,malo se raspitate,malo ''pronjuskate'' po net-u,malo kontaktirate poznaike,tj poznanikove poznanike...;)pa se odlucite...jer nije samo cena u pitanju iam tu i troskova prevoza,vakcinacije,titar testa,''papirologije'' itd,itd.......
 
Vala, dobar pas kosta i u Srbiji isto kao i u Evropi!! Kvalitet je kvalitet svuda.
Ovde kod nas nisu obavezni testovi i preglede na bolesti koji se rade odredjenim rasama, ali vam svakako niko ne brani d aih odradite jer niko od preko nece uzeti psa odavde bez toga.
Znaci uvek vazi, ko ne plati na mostu, plati na cupriji.
A inace, u Kinoloskom Savezu tj, na njihovom sajtu pola uzgaivaca uz ime nema rasu koju gaji, pa evo ni nasa uzgaivacnica ne sadrzi rasu, samo ime, pa nas niko preko njihovog sajta nece naci :p
S obizrom da obilazim izlozbe i posteno gajim pse znam i kod koga eventualno mozes naci psa u rasi koju zelis, pa ako hoces posalji mi pp. Ali svakako ne ocekuj d aneko ko je u svoje pse ulozio, vreme, znanje, novac, prodaje za sitne novce.
 

Back
Top