Dodik, Tadicev potparol

Poruka
17.764
Ne mislim da Kosovo treba da se deli, ali sever Kosova mora da ostane u Srbiji. Minimum koji Srbija mora da dobije je i specijalni status njene manjine u ostalim delovima Kosova, kao i status naših manastira i kulturnog blaga. Mislim da Srbija treba da nastavi da vodi ovakvu politiku da bi u jednom trenutku mogla da dobije satisfakciju. Politika „Kosovo je Srbija” dok ne dobijete određenu kompenzaciju jeste jedina politika koja može da se vodi, kaže Milorad Dodik, premijer Republike Srpske, za novi broj NIN-a.
On podvlači da je odlukom iz Haga nastavljen kontinuitet lošeg odnosa sveta prema Srbiji, koja je još jednom ponižena.

On podvlači da je odlukom iz Haga nastavljen kontinuitet lošeg odnosa sveta prema Srbiji, koja je još jednom ponižena.


- Makar i zbog te poniženosti ne sme da promeni politiku prema Kosovu. Ali Srbija mora da zna i da se volja velikih zapadnih sila po tom pitanju sigurno neće promeniti - kaže premijer RS.


On navodi da je apsurdno što bi trebalo da RS, gledajući čisto svoje interese, bude zadovoljna posle ovakvih mišljenja MSP-a, ali i da mu je pozicija Srbije kao matične države najbitnija.


Na pitanje u kakvim je odnosima sa Beogradom, Dodik kaže da RS nema kapacitete i ambicije da modelira političku scenu Srbije.


- Sarađivaćemo sa svim demokratskim predstavnicima Srbije. I naravno da sam u redovnom kontaktu sa sadašnjim rukovodstvom Srbije i predsednikom Tadićem, kao što sam bio u kontaktu i kada je predsednik Vlade bio Koštunica. Ali to nisu razgovori tipa „uradi nešto ili nemoj” i ni sada nije bilo takvih poziva. Mi smo racionalni ljudi, znamo kako treba da se ponašamo - kaže on.

Zasto Tadic nema smelosti da ovo izjavi ?
 
То он није рекао - очигледно је твој закључак плод твоје жеље и маште...

Sta tebi nije jasno ???

"Znam da crkva i mnogi ljudi u Srbiji ne misle tako, ali Srbija ne sme dozvoliti da zbog Kosova bude zarobljena još 50 godina", kazao je Dodik, podsetivši da je kosovski mit vekovima zarobljavao političku svest Srba.
 

Back
Top