Kalcijum hidroksid u zubu

supergoran

Početnik
Poruka
8
Pozdrav!

Pitanje za zubare ...

U jednom zubu (donja petica) imam kalcijum hidroksid u kanalima, a moja zubarka je trenutno na odmoru. kalcijum stoji vec 4 dana od kada je ona otisla na odmor, a kada se ona vrati ja idem na odmor, tako da kada se i ja vratim taj kalcijum hidroksid ce stojati bar dve nedelje, mozda i jace.

Zbog toga me zanima da li kalcijum hidroksid sme toliko da stoji u kanalima i da li je bolje da odem kod nekog drugog zubara da mi zatvori zub? Hvala unapred

Goran
 
Poslednja izmena:
Pozdrav!

Pitanje za zubare ...

U jednom zubu (donja petica) imam kalcijum hidroksid u kanalima, a moja zubarka je trenutno na odmoru. kalcijum stoji vec 4 dana od kada je ona otisla na odmor, a kada se ona vrati ja idem na odmor, tako da kada se i ja vratim taj kalcijum hidroksid ce stojati bar dve nedelje, mozda i jace.

Zbog toga me zanima da li kalcijum hidroksid sme toliko da stoji u kanalima i da li je bolje da odem kod nekog drugog zubara da mi zatvori zub? Hvala unapred

Goran
Ne sme toliko dugo da stoji, idi kod drugog zubara:rtfm:
 
Pozdrav!

Pitanje za zubare ...

U jednom zubu (donja petica) imam kalcijum hidroksid u kanalima, a moja zubarka je trenutno na odmoru. kalcijum stoji vec 4 dana od kada je ona otisla na odmor, a kada se ona vrati ja idem na odmor, tako da kada se i ja vratim taj kalcijum hidroksid ce stojati bar dve nedelje, mozda i jace.

Zbog toga me zanima da li kalcijum hidroksid sme toliko da stoji u kanalima i da li je bolje da odem kod nekog drugog zubara da mi zatvori zub? Hvala unapred

Goran

ne treba da brineš, u zubu može da bude i mesec dana bez problema. Kalcijum hidroksid se najčešće ostavlja jednu do dve nedelje jer je toliko dovoljno ali ništa neće da se desi ako ostane i mesec dana
 
Moj savet je da odes da ti obnove punjenje jer se kalcijum-hidroksid obicno menja na nedelju dana, apozeljno je i kraci period. Po meni je mnogo bolje da se stavi jodoform-chlumsky, moze dugo da stoji a i bolji je dezinficijens

to je zastarela metoda, chlumsky je jako slab dezificijens a na jod mogu da se jave alergije. Ako si dobro očistio i proširio kanale dezificijens ti i ne treba, kalcijum hidroksid više služi da bi se ubrzala regeneracija tkiva oko vrha korena.
 
E ta razno-razna punjenja su mene koštala zuba. Još dok sam išla u OŠ. zubarke u školi ti ispune zub razno-raznim stvarima koja teba u zubu da stoje neko određeno vreme ali onda one nestanu u vidu lastinog repa i nema ih danima tako da sam zbog toga još u OŠ. ostala bez donjih 6-ica. Menjaj ti zubara... :rtfm:
A zanima me dal' neko zna kako se kreću cene "veštačkih" zuba...
 
Punjenja nestanu u vidu lastinog repa?
Lekovi koji se stavljaju u zub su jako dobri i jako efikasni ako se koriste na pravi nacin, cak i kada se dodje do endodontske terapije i kada treba da se vadi zivac , dobro izleci i napuni kanal korena takav zub moze da traje i do kraja zivota. Naravno reakcija na lek tj u kom pravcu ce ici tok lecenja ne zavisi samo od leka nego i od stanja organizma, stanja zuba, odbrambene sposobnosti organizma, strucnosti stomatologa, pravilne aplikacije leka....

Termin lastin rep se koristi u opisivanju oblika preparacije kaviteta tj. rupe koja se busi da kazem tako da bi ste me razumeli. Ali da lek nestane u obliku lastinog repa mislim boze me sacuvaj gluposti.

Cene krunica su od 50-120 eu u proseku za metalkeramiku i od 180 - 250 za bezmetalne krunice. Cena na zalost diktira i kvalitet.
 
Punjenja nestanu u vidu lastinog repa?
Lekovi koji se stavljaju u zub su jako dobri i jako efikasni ako se koriste na pravi nacin, cak i kada se dodje do endodontske terapije i kada treba da se vadi zivac , dobro izleci i napuni kanal korena takav zub moze da traje i do kraja zivota. Naravno reakcija na lek tj u kom pravcu ce ici tok lecenja ne zavisi samo od leka nego i od stanja organizma, stanja zuba, odbrambene sposobnosti organizma, strucnosti stomatologa, pravilne aplikacije leka....

Termin lastin rep se koristi u opisivanju oblika preparacije kaviteta tj. rupe koja se busi da kazem tako da bi ste me razumeli. Ali da lek nestane u obliku lastinog repa mislim boze me sacuvaj gluposti.

Cene krunica su od 50-120 eu u proseku za metalkeramiku i od 180 - 250 za bezmetalne krunice. Cena na zalost diktira i kvalitet.

Ne nego gospe zubarke nestanu... pa su mi zahvaljuju'i tome 2 zuba izvedjena a iz 3 izvadjeni zivci (njih su kao "spasle" :roll: )
 

Back
Top