Mozila Firefox - plugin-container.exe problem????

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
Odskoro pocela mi je mozila mnoooogo da se koci.....Na you tube klipovima ne mogu u nekim trenucima da menjam zvuv,pritisnem pauzu uvecam i smanjim ekran (fullscreen option) jer se nekako klip zakoci a i ceo komp...To me sve jako nervira.....Kada sam otvorio task manager video sam neki proces koji se zove PLUGIN CONTAINER.EXE.......

E kad ja njega izbacim tj iskljucim na end process ono nestanu klipovi sa youtuba i pise reload.....Imam najnoviji flash instaliran u mozilu i opet ne zna zasto ovo radi....

plugin container.exe mi uzima 50-60% procesorske snage + mozila oko 30-40% i ode sve pa mi se zato i koci komp.....Kako ovo da resim??????

Reinstalirao sam mozilu al kada je opet reinstaliram sve je isto.....Cak mi ostanu i bookmarkovi i stranice koje sam gledao i histori.....Kako nekako da je reinsta;iram kao da je nikada nisam koristio na kompu????

I kako da se resim ovog plugin container.exe.....????Pre mi niije bio...

Komp sam proverio nod32 sa najsvezijom bazom virusa,nesto sitno je nasao i obrisao,znaciovo nije virus???

Sta da radim??:think::think::think::think::think::think::think:
 
hm. probaj da prvo potpuno deinstaliras mozilu, pa onda ponovo da je instaliras. usput, nod tezak krs, ne ynam yasto ga ljudi koriste uopste.

probaj sa COMODO IS, izvrstan je, ima odlicne ocene na testovima i besplatan je. potpuno.

inace taj plugin container.exe je sastavni deo mozile. zabagovao ti se neki od plug-in_ova pa to jede resurse. pokusaj prvo da obrises njih iz mozile.

nalaze se u Tools->Add-ons....
 
Poslednja izmena:
Odskoro pocela mi je mozila mnoooogo da se koci.....Na you tube klipovima ne mogu u nekim trenucima da menjam zvuv,pritisnem pauzu uvecam i smanjim ekran (fullscreen option) jer se nekako klip zakoci a i ceo komp...To me sve jako nervira.....Kada sam otvorio task manager video sam neki proces koji se zove PLUGIN CONTAINER.EXE.......
То је неки Мозилин "crash prevention" додатак који се појавио мислим од верзије 3.6.4 и одговоран је за учитавање Adobe Flash садржаја (слично као и Microsoft Silverlight и Apple QuickTime) али је направљен као засебан процес, како би у случају да неки од њих пукну, не би пукла и сама Мозила већ само тај plugin-container.exe процес.

Може се пробати са искључивањем истих у конфигурационом панелу Мозиле: у адрес бару куцаш about:config и кад ти отвори (уколико те буде "нешто" питала само потврди) у тзв. Филтер бару куцај: dom.ipc. Сладеће ставке (које имају у наставку "true") стави на false (дуплим кликом):

  • dom.ipc.plugins.enabled.npctrl.dll > false
  • dom.ipc.plugins.enabled.npqtplugin.dll > false
  • dom.ipc.plugins.enabled.npswf32.dll > false
  • dom.ipc.plugins.enabled.nptest.dll > false
... а последњу ставку dom.ipc.plugins.timeoutSecs > 0. Тако сам ја урадио. После ових измена рестартуј Мозилу.

Друго решење је, даунгредовање Мозиле на неку верзију пре 3.6.4.
 

Back
Top