Kratak fitilj

OnlyYourShadow

Ističe se
Poruka
2.477
Postoji li neki nacin da se otarasimo one glupave navike da sve primamo k srcu?
Cini mi se da smo zbog toga previse nesrecni i depresivni.
Tipa da se prestanemo toliko nervirati kad nam kelner donese hladni, umesto toplog nesa, ili sto on/a ne odgovara na poruku vec dva sata...

Da li to znaci da treba da budemo totalno neorganizovani, i da bukvalno sve posmatramo skrstenih ruku?
 
Postoji li neki nacin da se otarasimo one glupave navike da sve primamo k srcu?
Cini mi se da smo zbog toga previse nesrecni i depresivni.
Tipa da se prestanemo toliko nervirati kad nam kelner donese hladni, umesto toplog nesa, ili sto on/a ne odgovara na poruku vec dva sata...

Da li to znaci da treba da budemo totalno neorganizovani, i da bukvalno sve posmatramo skrstenih ruku?

ja samo srce i imam...
ako i to prestanem da koristim (kao mozak što sam prestala ;))
osećam da će biti tragično za svet.
trebaju nam sve dobre duše i velika srca koja možemo da nadjemo...

a to si u pravu... užasno sam nesrećna zbog toga.
ali kažu čovek očvrsne vremenom...
i ja sam donekle... sad idemo dalje...
 
Spusti I.Q.
Prestace da te nerviraju kelneri, kaka komsijskog psa na tvom otiracu, mladjina obecanja, konobarev palac u supi, isecena neoljustena kobasica, iskljucenja struje, zakidanje na kusuru, kilometarski red za placanje kazni, miris pancevackog benzena, ogreban auto na parkingu, poruka da te postar nije nasao, pretucena deca od strane vrsnjaka, pretnja otkazom, ukidanje penzije, obavezno uplacivanje, aditivi u hrani, bube u hrani....
Onda ce ti najvece brige biti : da li valja mnogo prehladjeno pivo, i kolike su kvote za spansku ligu.
Neces imati kratak fitilj nego vlazan fitilj.
 
Poslednja izmena:
Hladan nes :dash:, pa šta, probaj ga, možda ti se svidi :D. Ne odgovara na poruku dva sata :dash:, pa šta, isključi mobilni, i malo dremni :D. Sve su to varijacije na zadatu temu. I ljudi se razlikuju. Neki su debelokožci :D, neki ne :(. Onima koji sve primaju k srcu, svakako, nije lako. Oni moraju da uče kako da reaguju u pojedinim situacijama. Nije lako, ne može se srcu zapovedati. Nije lako, pusti emotivci. Srećno :bye: !
 
ja samo srce i imam...
ako i to prestanem da koristim (kao mozak što sam prestala ;))
osećam da će biti tragično za svet.
trebaju nam sve dobre duše i velika srca koja možemo da nadjemo...

a to si u pravu... užasno sam nesrećna zbog toga.
ali kažu čovek očvrsne vremenom...
i ja sam donekle... sad idemo dalje...

Ocvrsne vremenom za osobe, jer to postaje navika, ali ne i za identicne radnje koje rade par razlicitih osoba, i svaka me dovodi do ludila.
Jedini lek u mom ispravljanju krive Drine jeste mrzovolja. :mrgreen:


Dug miran odmor.

Minimum mesec dana ako mozes da priustis ako zelis da budes tolerantiji prema takvim stvarima.

I ta usplahirenost posle odmora traje isto koliko je i odmor trajao. Mada, sama promena sredine ponekad moze da pomogne. Bilo koja promena uopste.

Hladan nes :dash:, pa šta, probaj ga, možda ti se svidi :D. Ne odgovara na poruku dva sata :dash:, pa šta, isključi mobilni, i malo dremni :D. Sve su to varijacije na zadatu temu. I ljudi se razlikuju. Neki su debelokožci :D, neki ne :(. Onima koji sve primaju k srcu, svakako, nije lako. Oni moraju da uče kako da reaguju u pojedinim situacijama. Nije lako, ne može se srcu zapovedati. Nije lako, pusti emotivci. Srećno :bye: !

Stvar je u tome sto ne mozes da se kontrolises kad te uhvati panika. Kad se vec digne pritisak, potrebno ga je spustiti. Nije sustina u samom hladnom nesu... i da ga neko voli, popije, opet neko nije uradio nesto sta se od njega ocekivalo. Postoje dve opcije, ili da napravis skandal, i jos vise sebi dignes pritisak, ili da cutis i duris se. Trece mi postoji samo kad sam jako dobro raspolozena. :mrgreen:
Frustracije... sta ces. :confused:
 
Postoji li neki nacin da se otarasimo one glupave navike da sve primamo k srcu?
Cini mi se da smo zbog toga previse nesrecni i depresivni.
Tipa da se prestanemo toliko nervirati kad nam kelner donese hladni, umesto toplog nesa, ili sto on/a ne odgovara na poruku vec dva sata...

Da li to znaci da treba da budemo totalno neorganizovani, i da bukvalno sve posmatramo skrstenih ruku?

Ja se ne zivciram zbog ovakvih stvari koje su nabrojane.
Uvijek su mi bili bolji oni ljudi koji lako planu,nego `politicari`,ne zato sto sam ja takva...
 
Postoji li neki nacin da se otarasimo one glupave navike da sve primamo k srcu?
Cini mi se da smo zbog toga previse nesrecni i depresivni.
Tipa da se prestanemo toliko nervirati kad nam kelner donese hladni, umesto toplog nesa, ili sto on/a ne odgovara na poruku vec dva sata...

Da li to znaci da treba da budemo totalno neorganizovani, i da bukvalno sve posmatramo skrstenih ruku?

postoji...kada ti donese ti mu je lepo vratis i potsetis ga da si trazila hladni....:cool:

...to primeni i na ostale situacije...tj. nemoj da pristajes na stvari koe ti neodgovaraju...
a aone na koje ne mozes da utices prihvati kao nesto u cemu ti nerviranje nece ni na koji nacin koristiti...te je bespotrebno...
stalno to vrti u glavi kada ti se tako nesto desava...
 
Postoji li neki nacin da se otarasimo one glupave navike da sve primamo k srcu?
Cini mi se da smo zbog toga previse nesrecni i depresivni.
Tipa da se prestanemo toliko nervirati kad nam kelner donese hladni, umesto toplog nesa, ili sto on/a ne odgovara na poruku vec dva sata...

Da li to znaci da treba da budemo totalno neorganizovani, i da bukvalno sve posmatramo skrstenih ruku?

Jos nikok ne znam da je uspeo to,ja samo mogu da potiskujem u sebi to,ali da izbrisem ne...jedino da se oslobodim emocija,ali to je tesko i coveka cini monstrumom.
Tako da i to pokusavam da resim...
 
Postoji li neki nacin da se otarasimo one glupave navike da sve primamo k srcu?
Cini mi se da smo zbog toga previse nesrecni i depresivni.
Tipa da se prestanemo toliko nervirati kad nam kelner donese hladni, umesto toplog nesa, ili sto on/a ne odgovara na poruku vec dva sata...

Da li to znaci da treba da budemo totalno neorganizovani, i da bukvalno sve posmatramo skrstenih ruku?

Ta navika potice od toga sto se u takvim situacijama od toga sto se osetis osujeceno i plus imas osecaj da se to samo tebi desava.
Kada ti donese ladan nes, sledeci put kada prodje pored tebe sapleti ga. :D
 
Hahahaha
Kakva tema:D
Ja prolazim kroz cudan period kad ni sama nisam sigurna kako cu reagovati u nekoj situaciji ali ono sto znam da u zadnje vreme obicno se iznerviram,onda neko vreme pokusavam da se smirim i da niko ne primeti ali,djavo ne da mira i moram da pokazem da sam uvredjena,ljuta ili sta znam i onda cikam onog ko mi je skrivio i cekam zagrize mamac.I onda krece rasprava i kada sam vec poprilicno iznervirala doticnu osobu i dovela je do kulminacije e onda se ja lagano smirujem i jos se cudim sto burno reaguje:D
Cista konfuzija:lol:
Tako na primer,kelnera bih pogledala popreko uz ironican osmeh dok bi mi se nes prevrtao u zelucu i srce lupalo kao ludo jer sam precutala.Tada bih ga svakog puta kada prodje pored mene gledala sa besom u ocima i provocirala pogledom dok se sam ne obrati.Onda bih mu odgovorila kako ne vidim razlog zasto mi se obraca tim tonom ili tipa"sta sam ti uradila" pitanje,negiranje i onda napad!
Naravno,uz osmeh ide objasnjenje da nisam trazila hladan nes vec vruc i da iz ciste ljubaznosti i obzira prema njegovoj zaboravnosti ili nemarnosti nista nisam rekla:lol:
itd.....
A za poruku,mozete misliti:mrgreen:
 
Postoji li neki nacin da se otarasimo one glupave navike da sve primamo k srcu?
Cini mi se da smo zbog toga previse nesrecni i depresivni.
Tipa da se prestanemo toliko nervirati kad nam kelner donese hladni, umesto toplog nesa, ili sto on/a ne odgovara na poruku vec dva sata...

Da li to znaci da treba da budemo totalno neorganizovani, i da bukvalno sve posmatramo skrstenih ruku?

1. moras da imas cilj
2. moras da imas zenu koju volis
3. moras da znas ko si
4. moras da znas kolko vredis
5. moras da poznajes karate il' tekvondo da dileju koja ti se penje na q milosrdno sa kul facom storniras na patos


kad ispostavis sebi fakturu za ovih 5 tacaka jedno sto moze da te natera da popizdis sopstvena porodica, najvise deca i niko vise
 
3. moras da znas ko si
4. moras da znas kolko vredis

Ova dva su mi najinteresantnija, zato sto u poslednje vreme bas razmisljam u tom pravcu na koji nacin bih mogla da definisem sebe.
Prvo pomislis da su vrlo lako ostvarljivi, a onda shvatis da ne mozes glavom kroz zid u svakoj mogucoj situaciji... da jednostavno ne mozes svoje principe uvek da zastitis, jer ti to zivot ne dozvoljava. I sta ti onda preostaje? Da kuliras... a kako? Skupljas, skupljas, skupljas, i onda eksplodiras. Cini mi se da ni to nije resenje. Ili pak da kupim boks vrecu? :think:
 
Ova dva su mi najinteresantnija, zato sto u poslednje vreme bas razmisljam u tom pravcu na koji nacin bih mogla da definisem sebe.
Prvo pomislis da su vrlo lako ostvarljivi, a onda shvatis da ne mozes glavom kroz zid u svakoj mogucoj situaciji... da jednostavno ne mozes svoje principe uvek da zastitis, jer ti to zivot ne dozvoljava. I sta ti onda preostaje? Da kuliras... a kako? Skupljas, skupljas, skupljas, i onda eksplodiras. Cini mi se da ni to nije resenje. Ili pak da kupim boks vrecu? :think:

zavisi od karaktera ... nema filozofa flegmatika koji moze kolerika da skroz umrtvi.... znaci svako radi na sebi kol'ko moze... ako nisi nacisto ko si i koliko vredis, za pocetak kreni od okoline i pokusaj da malo sebe poredis sa drugima... naravno po kriterijumima koji su tebi vazni a ne okolini. svatices brzo neke stvari i sama...
 
zavisi od karaktera ... nema filozofa flegmatika koji moze kolerika da skroz umrtvi.... znaci svako radi na sebi kol'ko moze... ako nisi nacisto ko si i koliko vredis, za pocetak kreni od okoline i pokusaj da malo sebe poredis sa drugima... naravno po kriterijumima koji su tebi vazni a ne okolini. svatices brzo neke stvari i sama...

Koliko god to bolesno zvucalo, ali mislim da to stalno, barem u podsvesti, radim.
 

Back
Top