od telefona do porschea

zexy001

Aktivan član
Poruka
1.330
Jedan 17-godišnji Amerikanac danas je vlasnik automobila marke "porše" nakon desetak zamena i trampi započetoj "ulaganjem" mobilnog telefona.

2.jpg



U želji da se oslobodi starog mobilnog telefona kojim se nije ni služio, mladi Stiven Ortiz odlučio je da ga iznese na internet sajt za zamenu i trampu Craiglist.

Uspeo je da ga zameni za potpuno nov telefon boljih mogućnosti, koji je potom trampio za multimedijalni plejer ajpod tač (iPod Touć).

Sledećom zamenom došao je do bicikla "maunti bajk", koji je zamenio za Mekintošov laptop MacBookPro. Usledile je trampa za vozilo "golf", potom za još jedan "mauti bajk" i onda za jedan profesionalni bicikl.

Mladić je u medjuvremenu napunio 16 godina i stekao pravo na vozačku dozvolu, nakon čega na jednom sajtu uspeva da dodje do vozila "ford bronko", koji je na kraju trampio za automobil "porše bokster".

Stiven Ortiz, koji danas ima 17 godina, izvišio je u rasponu od oko godinu dana ukupno 14 transakcija.

Medjutim, kako prenose lokalni mediji, ne želi da se zaustavi na "pošeu" i namerava da ga zameni za automobil marke "kadilak".

Sta mislite?
:per:
 
mali mexos je izgubio u zadnjoj zameni ali mu je bilo sve jedno jel se popalio na porche-a.
taj stari ford bronko je jako popularan kod restauratora i ljubitelja klasicnih truck-ova. vrednost mu je bila oko 15.000$ dok je porche-u vrednost oko 9.000$.
 
Samo u Americi kao sto rece neko,kod nas das vrednije uzmes krs,mozda da ja pocnem sa takvim biznisom,daleko cu dogurati. Evo pocinjem sa .....cek da vidim......xm.......mozda...ne....a ovo.....ma jok.....e ...ma ne.......j b g ja sam izgleda vec zavrsio moju trampu:sad2:

images
 
Da li je moguće da ima toliko glupih idiota i da je on imao sreće da naleti na sve njih?
Taj Boxster što reče Baraba vredi oko 7.000 evra tamo kad se preračuna, al ako je dobio nekog poluispravnog i pred svim servisima onda taj Boxster vredi kikiriki pare. A čini mi se da je dobio upravo takvog.
 
oglasi na craigslist su potpuno besplatni, takodje na samom sajtu nema apsolutno nikakvih reklama...

stari mobilni telefon - novi telefon - ipod - bicikla - MacBookPro - golf - bicikla - profi bicikla - ford - porshe
pa mislim da je veca mogucnost da te spichi trolebus u knez mihajlovoj, nego ovo.

cena svake stavke pojedinachno, pa mi nadji logiku :rtfm:

dalje....da li si razmisljao da je prodaja sajta moguca? da li su njemu potrebne reklame da bi na kraju zaradio? Ne, ochigledno se radi o pametnom choveku, koji je sve lepo osmislio, ne zeli da nikog iritira glupavim banerima i reklamama, sve je prosto, sluzi jednoj stavari, TRAMPI. ali reklama nije na odmet, povecava broj posetioca/korisnika....sto ce na kraju lepo da se unovchi.

i koj se kur~c spominje taj sajt, ako nije reklama...isti kur~c i sa fejsbukom, nebi imali ni 1/4 korisnika da svaki drug dan se na vestima ne spomene rech "fejsbuk"

mozda je problem sto ja ne zivim u americi....pa ne razumem sve to
 

Back
Top