"Slavni" ratovi

Pa jasna je stvar ako je netko na tvojoj teritoriji da se ti braniš. I da vraćaš okupirani teritorij pod svoju vlast. Ljudi iz Krajine su otišli sami nisu protjerani. A otišli su iz straha pred odmazdom. Da li bi do toga došlo i u kojoj mjeri teško je procijeniti.

Ali jedno je sigurno, da je to isto stanovništvo Krajine, pa i u Glamoču i u Grahorovu na referendumu o neovisnosti RSK dalo svoj glas ZA.

Tim glasom ZA su potpisali krajnju odgovornost koja je nažalost uslijedila na ovakav dramatičan način.

Svako ima pravo na izbor, ali kad napraviš izbor ne biraš posljedice.

:hahaha::hahaha::hahaha: sve sami poznavaoci bliske istorije i geografije:hahaha::hahaha: decko Grahovo i Glamoc su u Be ha ne u NDH sta je tamo trazila vojska NDH 1995 sta je trazila vojska NDH 1992 u Posavini
 
a ti sad kao razmisljas svojom glavom :rotf::rotf::rotf::rotf: ajd decko zelen si:hahaha::hahaha::hahaha: sta ti uopste znas o tome ratu kad si tad siso sisu,sve sto znas o tmih dogadjajima cuo si na tv i kazes da razmisljas svojom glavom :rotf::rotf::rotf:

Druze, ja i ti smo dosta razgovarali da znamo jedan drugog kad su te stvari u pitanju. Ogromna razlika izmedju mene i tebe je ta da ja volim da saslusam i drugu stranu, a ti samo prihvatas ono sto tebi odgovara. Previse gledas stvari pravolinijski, a to bi ti samim tim sto si stariji od mene trebao ti meni da govoris.

Ti tvrdis da su Srbi branili svoj narod? To je istina, samo sto su i ostali branili svoj narod, i sta imamo od tog branjenja? 200 000 zrtava. Veoma uspjesna odbrana.

I jos jedna razlika je ta sto ja nikad ne zelim da uzmem pusku, a ti si zeljan jos ratovanja, to je i poenta ove teme. Mozda sam ja za tebe *****, ali vjeruj mi, meni je i drago kad me neki ljudi smatraju takvim :)
 
Nije im tad oko Knina bilo njateze, imali su potpunu kontrolu...

Ali mi nije jasno sto ako se vec krenulo, nije se islo uz obalu prema Splitu, i tako im se razvukle snage. Neko je iz Beograda vodi bezobraznu politiku, ako vec udjes u rat, idi do kraja, ili ne idi uopste, ovo je bilo ocigledno zahebavanje.

pogledaj ko je tada komandovao JNA sve sami Hrvati
 
pa ja sam jednom to reko zecu licno posto sam ga tada dobro poznavao i on mi je rekao ja tu nemogu nista bez da se ubijem!kaze ja nisam se dobrovoljno prijavio da predvodim te ljude nego je tako odlucio generalstab a da je odbio smjestili bi mu i iso bi na vojni sud tako da mu je bilo sve isto....
ni meni nije jasno ali kazem ti da su govorili da ce republika srpska da izape na more prema splizu...
i mene se cini da je vojska iz krajine namjerno se povukla ovo jeste smjesno al vjeruj mi da ima istine .......

Verovatno su zacrtali koji deo Hrvatske ce biti otkinut, i tu stali...

A to sto se sa ostalih delova spremala vojska da posle napadne RS i Krajinu...to niko nije razmisljao. :confused:

Rat su nam vodili idioti, i zato smo tako i prosli.
 
nas najslavni rat je bio "rat za mir" na dubrovnik 1991:mrgreen:

Sta da se radi Milo i Sveto su u dusi ''miroljubivi ljudi''!

Cak su i italijanima oprostili '41,i u duhu pomirenja im slali pakete i pakete cigareta!:mrgreen::hahaha::hahaha:



Druze, ja i ti smo dosta razgovarali da znamo jedan drugog kad su te stvari u pitanju. Ogromna razlika izmedju mene i tebe je ta da ja volim da saslusam i drugu stranu, a ti samo prihvatas ono sto tebi odgovara. Previse gledas stvari pravolinijski, a to bi ti samim tim sto si stariji od mene trebao ti meni da govoris.

Ti tvrdis da su Srbi branili svoj narod? To je istina, samo sto su i ostali branili svoj narod, i sta imamo od tog branjenja? 200 000 zrtava. Veoma uspjesna odbrana.

I jos jedna razlika je ta sto ja nikad ne zelim da uzmem pusku, a ti si zeljan jos ratovanja, to je i poenta ove teme. Mozda sam ja za tebe *****, ali vjeruj mi, meni je i drago kad me neki ljudi smatraju takvim :)

Vidi pacifiste!:mrgreen::lol::lol::lol:


P.S.

Sad ozbiljno u vezi teme!

Tvoj tekst je obicna fraza i nesto sto je sustini dobro,ali nije bas sve tako jednostavno!

Osnovna mana tvog teksta je nedostatak subjektivnog,samog tebe u svemu tome!

Nemas licno iskustvo,a samim tim ne poznajes razne okolnosti!
 
Sta da se radi Milo i Sveto su u dusi ''miroljubivi ljudi''!

Cak su i italijanima oprostili '41,i u duhu pomirenja im slali pakete i pakete cigareta!:mrgreen::hahaha::hahaha:





Vidi pacifiste!:mrgreen::lol::lol::lol:


P.S.

Sad ozbiljno u vezi teme!

Tvoj tekst je obicna fraza i nesto sto je sustini dobro,ali nije bas sve tako jednostavno!

Osnovna mana tvog teksta je nedostatak subjektivnog,samog tebe u svemu tome!

Nemas licno iskustvo,a samim tim ne poznajes razne okolnosti!

E pa vidis, tu si potpuno u pravu, nema mene u tom tekstu, meni se licno i dopada sto je tako, jer ne bih volio da imam iskustva s tim stvarima. Mozda me to cini nekompetentnim, ali definitvno ne bih zelio da se te stvari ponavljaju. Mislim da smo previse ratovali. Ja znam da ce biti jos ratova nazalost, ali tu ne mozemo nista.
 
Sta da se radi Milo i Sveto su u dusi ''miroljubivi ljudi''!

Cak su i italijanima oprostili '41,i u duhu pomirenja im slali pakete i pakete cigareta!:mrgreen::hahaha::hahaha:





Vidi pacifiste!:mrgreen::lol::lol::lol:


P.S.

Sad ozbiljno u vezi teme!

Tvoj tekst je obicna fraza i nesto sto je sustini dobro,ali nije bas sve tako jednostavno!

Osnovna mana tvog teksta je nedostatak subjektivnog,samog tebe u svemu tome!

Nemas licno iskustvo,a samim tim ne poznajes razne okolnosti!

vidis iskustvo mnogo znaci:hahaha::hahaha:salim se
 
Dani oluje nisu nikakvi dani slave prvenstveno zato sto to nije bio nikakav rat,tj. hrvatska vojska u "oslobadjanju" nije srela niti jednog jedinog srpskog vojnika,klasican dil izmedju SM I FT pri cemu se uopste nisu ni potrudili da ne izgleda tako.
Oluja je isto oslobadjanje kao kada ja odem na u CGmore pa kazem da sam oslobodio sve do tamo ili igram fudbal pa sam oslobodio citav teren,znaci ljudi se samo provozali do granice.

Drugo boj na Kosmetu se slavi iz daleko drugih razloga.

Poredite samo Oluja je pobeda a 1389 je poraz-na papiru.

A te 2 bitke tj. vojske je smesno i porediti.
 

Back
Top