Problem sa zvukom

Seprtlja

Aktivan član
Poruka
1.849
Zdravo, imam problem kad instaliram drajver za zvucnu i posle toga ocu da pustim muziku u neki od player-a pojavi mi se da ne detektuje zvucnu tj da nije instalirana,a pre toga sam kao sto rekoh instalirao i po par puta. O cemu se radi? Treba mi pomoc. Hvala unapred.
 
Aham...znači drajver otpada...:)

Postoji mogućnost da je riknula, zavisi kada si sve to uzeo...

Probaj da izvadiš muzičku i dok ti je komp upaljen ubaciš je, ako je komp detektuje i izbaci "Found new hardware" znači da je ''živa''...i da je problem u nečemu drugom...
 
Postoji i ta mogućnost da se loše instalirao Win, tako sam ja imao problem ali sa grafičkom...
Prvenstveno sam pitao da nisi možda instalirao Win 7 ili Vistu...ali ako je OS kao i prethodni drajver se mora poklapati...
Taj CD sa svim drajverima koji si dobio uz ploču se preporučuje da se prvi instalira...
 
Da ,da . .nisam sklon inprovizaciji. uvek instaliram sa drajvera koji sam dobio. Win 7 i Vista nisam bas siguran u njih, uzimaju dosta memorije ram i tako . .koliko znam . .ma ja bi instalirao i onaj 2000 samo da lakse radi komp tj ne otezavaq. .:)
 
I ja još na većini kompova preferiram Win XP...pogotovo ako su još malo slabiji...

Pogledaj tamo u Device Manager (My Computer - desni klik - Properties - Hardware - Device Manager), da vidiš da li tamo gde piše Sound (ili tako nešto) ima žuti znak pitanja...
 
Imam i ja problem sa zvukom.. naime kad sam ubacio novu graficku u komp jer je stara crkal,pola zvukova na PCu mi je nestalo... nestali su oni MIDI zvukovi, Windowws zvukovi(gasenje , paljenje PCa, error sound) i zvukovi na netu kao sto su YouTube,Real time, online radio... sve zivo sam pokusao i nista,pomagajte..

Imam Win XP SP3, i ATI 4350 HD... Zvucna je obelezena kao AC97 :D
 
I ja imam slican problem,instalirao sasm Win 7 ,I neko vreme je radila zvucna kartica,ali pocelo je nesto da buguje i kaze mi da nisam instalirao drajvere.
Mozda je problem u Win 7,zato sto uz taj problem imam i jos nekih -.- kao npr. neke igrice mi pusti pomerene u jednu stranu,probao sam sve zivo kako da ih lepo namestim ali nista.
Kaze mi da je Win Lazan (sto svi znamo da ...Jeste :) ) .....
(nazad na temu) Vadio sam je i brisao,usisao ceo komp,gledo da neki kabel nije iskljucen ,Djavola nista....
Kada restartujem comp ,pokaze mi kao da imam instaliranu zvucnu O.o i kad pustim pesmu neku moze nekad da se cuje ali samo na jednu slusalicu i to jedva!
tako da ja mislim da nije crkla...

Ako neko ima nesto ili je imao ovakav problem sa Win 7 PLS pomoc mi treba
Hvala u napred
 
Slusaj ovako ja sam testirao sedmicu i znam joj sve vrline i mane koliko sam te ja razumeo os ti prikaze da vidi drajvere ali nisu u podpunosti . . . win 7 cesto prikazuje drajvere ali moras skinuti nove . . . zatim ih instaliraj ili ih rucno ubaci (ali ovako my computer devices menageder i udjes tamo gde imas upitnik ili ime drajvera koji ti prepoznaje kao na pr graficku zatim idez update driver i nadjes ga rucno gde se nalazi) . . . a da li si krekovao sedmicu preko loadera . . . ? ? ? mozda ti ni windows nije uredu ako ti treba dacu ti link pa skini preko torenta . . . cini mi se da ti nisam lepo objasnio ako ti treba jasnije objasnjenje dacu ti moj skajp pa me kontaktiraj da ti jasnije objasnim . . .
 
Pokusaj ovo:

1. Otvori "Device Manager"
2. Izaberi "Sound. video and game controllers"
3. Klikni 2-put na "Audio karticu" koju imas ...npr. >Realtek AC'97 Audio for VIA (R) Audio Controller<
4. U prozoru "General" pogledaj da li sve radi propisno i da li je Enabliran tvoj uredjaj
5. Ako je sve u redu, idi na Tab "Driver" klikni na "Update Driver"
6. Odaberi opciju " Install from a list or specific location ( Advanced) zatim "Next"
7. Ovde izaberi "Don't search. I will choose the driver to install" opciju
8. Sada trebas ugledati tvoj Audio hardver u listi ...klick >Have Disk...<
9. Ubaci instalacioni CD u PC, klikni na >Browse< i pronadji drajver sa CD-a ili gde god.
10. Klikni "OK" i instaliraj drajver ;-)
 
Pokusaj ovo:

1. Otvori "Device Manager"
2. Izaberi "Sound. video and game controllers"
3. Klikni 2-put na "Audio karticu" koju imas ...npr. >Realtek AC'97 Audio for VIA (R) Audio Controller<
4. U prozoru "General" pogledaj da li sve radi propisno i da li je Enabliran tvoj uredjaj
5. Ako je sve u redu, idi na Tab "Driver" klikni na "Update Driver"
6. Odaberi opciju " Install from a list or specific location ( Advanced) zatim "Next"
7. Ovde izaberi "Don't search. I will choose the driver to install" opciju
8. Sada trebas ugledati tvoj Audio hardver u listi ...klick >Have Disk...<
9. Ubaci instalacioni CD u PC, klikni na >Browse< i pronadji drajver sa CD-a ili gde god.
10. Klikni "OK" i instaliraj drajver ;-)

da li se ovo odnosi i na Win Xp SP3??

posto je meni isti problem,naveo sam ga vec gore da ne pisem ponovo. Kartica je AC'97....
 
Da, ja imam Windows XP Sp3

Integrisan Audio: Realtek AC'97 Audio

Ako imas isto na tvom PC-u, onda treba da radi ;-)

Idi na : C:\WINDOWS\ i pronadji aplikaciju pod nazivom " alcupd " i pokreni je da podignes drajvere za tvoj audio ;PPP

'Ajd pa javi ;D
 

Back
Top