Zabluda ili istina o laptopu?

lancha

Gost
Poruka
181
Pozdrav ekipi...Imam jedno pitanje..Treba mi pomoc oko kupovine laptopa....Znaci posto upisujem fax treba mi dobar masina ,nikako lepa igracka... U obzir dolazi od 45000-55000 din okvirno... Jedno vreme sam bio ubedjen da cu da uzmem nekog dobrog MSI-a,medjutim rodjaka ima,i zaista imaju jako losu autonimiju baterije i posebno HLADJENJE..nakon 20 min on je vec pregrejan....Onda sam pricao i bio sa kolegom koji imao Toshibu Satelite(ne znam tacno model) ali je laptop bio zaista ok...baterija je drzala oko 4 sata,a da se ama uopste nije ugrajao za sve to vreme rada....I sada me zqanima vase misljenje....Za koji model u ovom novcanom okviru da se opredelim,neki Lenovo,Toshiba,HP ili ipak postoji MSi sa dobrim hladjenjem...pozdrav i hvala unapred...
 
Све зависи од примерка до примерка. Имаш оне од 350 евра који се никако не грију и оне скупе 1000+ који горе.

Ако ти графичка не треба, узмеш интегрисану и крај приче. Друго, гледај да избјегнеш Асус. Ове нове серије су им јефтине и суњивог квалитета, бар сам ја имао негативно искуство. Леново и ХП су ок модели, а са пар тошиба сам такође имао негативно искуство са гријањем =)
 
hm..Cudo jedno sto se tice toshibe...ja opet svojim ocima gledao kako radi 5 sati a da se uopste ne ugreje....a valjda je od modela do modela...Asus je otpisan odavno,fujtisu siemens isto...ostaje mi odluka izmedju Toshibe, Hp i MSI.... Modeli Lenovo su preskupi...
 
Toshiba Satellite je zakon..:ok:..malo je skuplji ali vredi svake pare....mada sad su izasli novi modeli pa za te pare mozes da dobijes Toshibin laptop sa dobrim karakteristikama...

Hp je bzvz, svaki drugi je na popravci, Lenovo nije nesto posebno za te pare....Dell je takodje super ali ne verujem da ces ga za te pare dobiti.....

Toshiba rules...:ok:
 
Toshiba Satellite je zakon..:ok:..malo je skuplji ali vredi svake pare....mada sad su izasli novi modeli pa za te pare mozes da dobijes Toshibin laptop sa dobrim karakteristikama...

Hp je bzvz, svaki drugi je na popravci, Lenovo nije nesto posebno za te pare....Dell je takodje super ali ne verujem da ces ga za te pare dobiti.....

Toshiba rules...:ok:

Takodje preporučujem Toshiba Satellite. Ja imam Lenovo R61i a ćale Toshiba Satelite. Isto se greju, ali Toshiba drži bateriju oko sat vremena duže i neuporedivo bolje hvata wireless signal.
 
hm..odlicno,sad sam suzi izbor....E sada me zanima koji operativni sistem uzeti (jer sam cuo da na xp negde napr nece da radi svih 4 gb rama napr) ...Da li je bolje ipak uzeti windows 7 ili Vistu...Pretezno me zanima zbog softwara namenjenog za iste,da li polako softwer koji izlazi ima i kompatibilnost sa windows 7.....
 
Gledam Acer aspire AS5532-5535 da uzmem cerki za fax. Ono nece se baviti astrofizikom ni arhitekturom, redovna upotreba a opet da budemo u kontaktu preko MSN, Skypa, maila...

3 GB RAM, 160 GB HDD, DVD/RW, AMD 64 1,6 GHz Win 7, 12 m. garancija... za 38 000 din
 
Na Cebitu ovde godine finale svetskog prvenstva u CS-u se igralo na laptopovima, toliko o tome da su krsevi i da su neupotrebljivi. NVidia box-ovi za 3D igrice uz laptopove su izgledali pervezno. Sto se tice izbora, u svakom slucaju izbegni kupovinu u Metro-u, i tako tim super marketima, izbegni MSI u bilo kojoj opciji.
 
Ko ima pare neka ih baca.Šta je bitno?Ne uzimati AMD šporete,ne uzimati od nn firmi i likova.Obavezno što duža garancija(3 god. je kod nas najviše)...mada kod nas ništa nije sigurno,pucale su i pucaju i najveće firme.Što se tiče igranja,igranje na lapićima i desktopovima je neuporedivo,u korist ovih drugih.I da...baterije na lapićima su njesra.
 

Back
Top