Drzava i zatvori

Poruka
4.285
Pre neki dan sam gledao na nekom kanalu kako drzava zbog punih zatvora planira da uvodi kucni zatvor koji ce pratiti kamere i takve slicne gluposti.:confused:
Zar nije jevtinije i korisnije praviti nove zatvore umesto gubljenja vremena sa kamerama i pandurima?Ili uvodjenje smrtne kazne?:D
Sta vi mislite???:think:
 
Pre neki dan sam gledao na nekom kanalu kako drzava zbog punih zatvora planira da uvodi kucni zatvor koji ce pratiti kamere i takve slicne gluposti.:confused:
Zar nije jevtinije i korisnije praviti nove zatvore umesto gubljenja vremena sa kamerama i pandurima?Ili uvodjenje smrtne kazne?:D
Sta vi mislite???:think:

Pa nije bilo reči o kamerama...Već o elektronskom nadzoru...To su ti one spravice što se nose oko noge, sa GPS-om u sebi...Lično smatram da nije loša ideja za sitne prestupe, koji u sebi nemaju nasilničko ponašanje...
 
Mislim da je jevtinije i korisnije za drustvo da se prave novi zatvori.;)

Pa nije...Aj da probamo ovako...40 % osuđenika ( tj onih koji čekaju na izvršenje zatvorske sankcije) je osuđeno za dela koja u sebi nemaju nasilno ponašanje i upotrebu vatrenog oružja. Ovim sistemom elektronskog nadgledanja on bi bio na grbači porodice, a ne poreskih obveznika ( ako ja dobro znam ta narukvica funkcioniše po principu lokatora, i kažnjeniku dozvoljava ograničen radijus kretanja)...
 

Back
Top