Avioni za gasenje pozara i sve u vezi njih

Pjer_Nis

Ističe se
Poruka
2.888
Posto su sada aktuelni sumski pozari u Rusiji, Kanadi, Portugaliji i kojekude, mislim da je red da imamo i jednu temu o Kanaderima, Berijevima, Dromaderima, B747 i ostalim avionima koji se koriste za gasenje pozara.

CL-215
1752127.jpg


An-32
1711757.jpg


PZL-Mielec M-18B Dromader
1712136.jpg


Mi-6PZH / Jedno zanimljivo resenje, obratite paznju na shmrk
1578003.jpg


IL-76TD
1293204.jpg


Boeing 747-132(SF) / Da ne mislite da sam lupio, stvarno ima verzija B747
1560454.jpg


Beriev Be-200
1702590.jpg
 
Poslednja izmena:
Ја колико знам њега користи фирма Evergreen, мада не знам да ли је досад учествовао у гашењу пожара.:think:

The largest aerial firefighter currently in use is a Boeing 747 aerial firefighter, known as the Evergreen Supertanker that can carry 24,000 gallons fed by a pressurized drop system.The Supertanker entered service for the first time in 2009, fighting a fire in Cuenca, Spain.[6] The tanker made its first American operation on August 31, 2009 at the Oak Glen Fire. ;)
 
Evo upravo sad citam prvi broja casopisa "Aeroprofil" i tamo ima tekst pod naslovom "Sta je potrebno Srbiji" u kome ima analiza sledecih aviona: Berijev Be-200, Antonov An-32P, Bombardier CL-415 ( derivat aviona Kanader) i Air Tractor AT-80F.
I po njima najbolje za nas bi bio ili CL-415 ili jos bolje Air Tractor. Prednost Air Tractora je to sto se CL-415 vise ne proizvodi i za cenu jednog CL-a moze se kupiti 8 do 10 Air Tractora.

CL-415 (derivat poznatog Kanadera)

800px-Canadair_CL-415_C-GOGX_Ontario_1.jpg


AT-802F Air Tractor
Montenegrian_air_force_AT-802A_Fire_Boss.jpg
 
Nisam siguran da nama trebaju avioni za gasenje pozara u ovom trenutku besparice.
Posebno Air Traktor. To je avion koji je do sada napravljen u nekih 30 primeraka (verzija sa plovcima za gasenje pozara). Do sada ih je palo 10! To je avion koji je u najavi smrt za pilota, i kod crnogoraca koji ih imaju 2, nije se nikako pokazao. Ima ogranicenja velika, potrebno je bar 1200m ciste vodene povrsine za tankovanje, i ima ogranicenje max. 0.5m visinu talasa, nesto sto je jako tesko oceniti, tako da oni nazalost uopste i ne koriste mogucnost sletanja na vodu.

Pozdrav
 
Nisam siguran da nama trebaju avioni za gasenje pozara u ovom trenutku besparice.
Posebno Air Traktor. To je avion koji je do sada napravljen u nekih 30 primeraka (verzija sa plovcima za gasenje pozara). Do sada ih je palo 10! To je avion koji je u najavi smrt za pilota, i kod crnogoraca koji ih imaju 2, nije se nikako pokazao. Ima ogranicenja velika, potrebno je bar 1200m ciste vodene povrsine za tankovanje, i ima ogranicenje max. 0.5m visinu talasa, nesto sto je jako tesko oceniti, tako da oni nazalost uopste i ne koriste mogucnost sletanja na vodu.

Pozdrav

Ja sam samo preneo sta su oni napisali mada tamo nisu spominjali to za Air Tractor. Oni kazu da je avion isplativ zbog toga sto se moze uzeti vise njih za cenu jednog velikog a i kad nema pozara moze da se koristi za zaprasivanje njiva i komaraca.

Za Be-200 kazu da je prevelik avion za nas i skup za odrzavanje plus uzimajuci i pouzdanost Rusa u isporuci rezervnih delova. Isto tako prevelika brzina izbacivanja vode i mogucnost ostecenja motora od pepela i ostalih cestica.
Dok An-32 ima mogucnost punjenja samo kad je na zemlji. :bye:
 

Back
Top