Teen Samoočuvanje

Tinsi

Primećen član
Poruka
534
Zanima me da li i u kojoj meri se samoočuvavate...

Da li vodite računa o zdravoj ishrani, vežbanju, trenirate li šta, meditirate, imate li neke psihičke/fizičke poteškoće/poremećaje?

Koliko brinete o svom izgledu i svojoj psihi?

Na koje načine to radite?

Je l' ste opterećeni izgledom i da li težite da napredujete ili jednostavno puštate stvari da teku svojim tokom?
 
pošto sam postavljač teme, red je da prva odgovorim.

pokušavam da se samoočuvam. računa o zdravoj ishrani...hm pokušavam da vodim, shvatam njenu važnost ali imam neke navike kojih se nikako ne mogu rešiti (slatkiši i kafa).

što se vežbanja tiče, imam dve leve noge za sport ali povremeno vozim biciklo i idem u duge šetnje. volim i da plivam, ali to ne bih računala jer je učestalo samo na moru. da, išla sam na pilates jedan period i vrlo, vrlo, vrlo je delotvoran :)
psihičkih poteškoća imam, ko nema, ali kao i s ishranom, težim da se ratosiljam čega god mogu... ne prepuštam da samo prođe.

ne meditiram, jednostavno ne mogu da se opustim do tog nivoa.

jeste, nekad sam opterećena, nekad ne. kada imam obaveze onda ne stignem da brinem o tome, što mi se čini da je dobro.

znači, zaključno, da, trudim se da se samoodržavam, da živim zdravo i da lepo izgledam i budem stabilna... :D
 
Zanima me da li i u kojoj meri se samoočuvavate...

Da li vodite računa o zdravoj ishrani, vežbanju, trenirate li šta, meditirate, imate li neke psihičke/fizičke poteškoće/poremećaje?

Koliko brinete o svom izgledu i svojoj psihi?

Na koje načine to radite?

Je l' ste opterećeni izgledom i da li težite da napredujete ili jednostavno puštate stvari da teku svojim tokom?

Da ti leskovcanin prica o zdravoj ishrani?:lol: Elem, treniram i meditiram ponekad, a za psihu su zaduzene knjige.Nisam opterecen izgledom, mada radim na tome da se malo iznivelisem.:mrgreen:
U globalu, volim da zivim dobro(da pojedem masno, popijem, ponekad i zapalim cigaru), ali se nakon toga izrehabilitujem treningom i knjigama(fizicki i psihicki).
 
Zanima me da li i u kojoj meri se samoočuvavate...

Da li vodite računa o zdravoj ishrani, vežbanju, trenirate li šta, meditirate, imate li neke psihičke/fizičke poteškoće/poremećaje?

Koliko brinete o svom izgledu i svojoj psihi?

Na koje načine to radite?

Je l' ste opterećeni izgledom i da li težite da napredujete ili jednostavno puštate stvari da teku svojim tokom?

brte ti nisi tinejdzer ti si pichkica neka :hahaha:

joj vidi stvarno je zemsko

nista ,sve najbolje ,samo nastavi :)
 
:manikir:

Evo, ovaj smajli se samoočuvava tako što turpija nokte. Ja ih ne turpijam, već ih sečem makazama.

Uostalom, šta je samoočuvanje? Da li je to kad hoćeš da se igraš lopte, odeš na teren pa lopta poleti prema tvom intimnom predelu. Sekunde se smrznu. Ti shvatiš da lopta LETI. Shvatiš, jednostavno shvatiš u trenutku da su tvoji testisi u pitanju, da će boleti, da ćeš biti savijen i sklupčan na zemlji u sledećem momentu, i jedna iskra pokrene tvoje ruke koje odbiju loptu nekim čudom. Pa kažeš "Eh, kako sam se samoočuvao, svaka mi čast". A onda te neka druga lopta spuca u vugla i nisi se samoočuvao. Eto vidiš.

Samoočuvavanje znači da si oprezan u svakom trenutku, ako imaš tortu, gledaj da je sa što manje šlaga. Šlag je štetan, a ti šlag voliš. Voliš ga dodjavola, voliš tu štetnu slatkastu smesu koja napaja tvoj sistem za varenje. Kako se samo lepi za nepce, ahhh, kako je sladak kao najbolja žvakaća guma, kažeš sebi.

Al ga ne pojedeš. Ne, nipošto. Odrekneš se šlaga, kao loše osobe koja ti nabija negativnu energiju. I ti si se samoočuvavao, samoočuvao i sad si samoočuvan kao najsamoočuvanija je.bena stvar na ovom svetu koji nije samoočuvan jer ga ljudi moraju očuvavati, a kad ga ne očuvavaju on pošalje dva tornada i malo ih prevaspita. E, tako je i sa telom. Ako jedeš tortu sa šlagom, organizam šalje tornado u vidu kalorija koje stvaraju masne naslage.

To je samoočuvanje. Je.bo vas aerobik.
 
Poslednja izmena:
Da li vodite računa o zdravoj ishrani, vežbanju, trenirate li šta, meditirate, imate li neke psihičke/fizičke poteškoće/poremećaje?
Not really.
Jedino što, sem leti, imam normalan i zdrav san od 9 sati, i što se donekle zdravo hranim + pijenje litre vode.
I poneki put vozim bajs.
I da, imam psihičke poteškoće sa kojima sam navikla da se nosim.

Koliko brinete o svom izgledu i svojoj psihi?
O izgledu, ono, koliko mogu, kupam se, šminkam se, sve normalno.
O psihi, no comment.

Na koje načine to radite?
...

Je l' ste opterećeni izgledom i da li težite da napredujete ili jednostavno puštate stvari da teku svojim tokom?
Opterećena sam, tona komplexa...
 
Zanima me da li i u kojoj meri se samoočuvavate...

Da li vodite računa o zdravoj ishrani, vežbanju, trenirate li šta, meditirate, imate li neke psihičke/fizičke poteškoće/poremećaje?

Koliko brinete o svom izgledu i svojoj psihi?

Na koje načine to radite?

Je l' ste opterećeni izgledom i da li težite da napredujete ili jednostavno puštate stvari da teku svojim tokom?

Ne vodim racuna ni o cemu, ne vezbam, zderem masnu hranu, kidam sam sebi zivce, tako da sam prs'o i psihicki i fizicki! :D
 
Zanima me da li i u kojoj meri se samoočuvavate...

Da li vodite računa o zdravoj ishrani, vežbanju, trenirate li šta, meditirate, imate li neke psihičke/fizičke poteškoće/poremećaje?

Koliko brinete o svom izgledu i svojoj psihi?

Na koje načine to radite?

Je l' ste opterećeni izgledom i da li težite da napredujete ili jednostavno puštate stvari da teku svojim tokom?

Trudim se da se hranim zdravo, mada to sto sam vegeterijanac umanjuje unos nekih materija. Bavim se trcanjem, radim neke vezbe, a sto se poremecaja tice, nemam ih.

Moze se reci da prilicno brinem o svom izgledu, jer zelim da lepo izgledam. Jedno vreme sam se 'tovila', ali sam cvrsto resila da svoju figuru dovedem u red.

Tezim da napredujem i prilicno sam opterecena izgledom. Ne volim kada mi 'preliva' sa strane i kada se taj visak prilicno primecuje. Zbog toga sam resila da se bavim trcanjem i vezbama zatezanja i mogu reci da su rezultati vidni, a ja sam prezadovoljna.
 
Zanima me da li i u kojoj meri se samoočuvavate...

Da li vodite računa o zdravoj ishrani, vežbanju, trenirate li šta, meditirate, imate li neke psihičke/fizičke poteškoće/poremećaje?

Koliko brinete o svom izgledu i svojoj psihi?

Na koje načine to radite?

Je l' ste opterećeni izgledom i da li težite da napredujete ili jednostavno puštate stvari da teku svojim tokom?

Slabo,cak sam samodestruktivna u odredjenoj meri.

Kod mene nema izmedju-kad vodim racuna,bivam opterecena zdravom hranom,secerima,paternima funkcionisanja metabolizma bla,vezbanjem,itd,a kad sam u totalnom opozitu,ni ne pijem vodu,kamoli nesto drugo.

Trenutno ne,za 7 treninga nedeljno sam odjednom presla na 0,meditiram,sad nesto manje,imala sam poremecaj u ishrani,i to je nesto sto te uvek u zivotu prati,ceka u senci.

Slabo,sveukupno.
A sto se psihe tice,volim da ucim posmatrajuci ljude.:)
 
Zanima me da li i u kojoj meri se samoočuvavate...

Da li vodite računa o zdravoj ishrani, vežbanju, trenirate li šta, meditirate, imate li neke psihičke/fizičke poteškoće/poremećaje?

Koliko brinete o svom izgledu i svojoj psihi?

Na koje načine to radite?

Je l' ste opterećeni izgledom i da li težite da napredujete ili jednostavno puštate stvari da teku svojim tokom?


ja da pustam da stvari teku svojim tokom imao bih 43252356 kg ,pod uticajem loseg metabolizma
Jedan do dva obroka dnevno i dzoging ,trbusnjaci i sklekovi se podrazumevaju,nista impresivno ne radim ,nego cisto reda radi da ne dodjem u stanje kao mnogi koje znam da ne mogu da pretrce kilometar
da imam normalan organizam bio bi anoreksicar,ali sta bi bilo kad bi bilo
 
ja da pustam da stvari teku svojim tokom imao bih 43252356 kg ,pod uticajem loseg metabolizma
Jedan do dva obroka dnevno i dzoging ,trbusnjaci i sklekovi se podrazumevaju,nista impresivno ne radim ,nego cisto reda radi da ne dodjem u stanje kao mnogi koje znam da ne mogu da pretrce kilometar
da imam normalan organizam bio bi anoreksicar,ali sta bi bilo kad bi bilo

Lose ti je sto se hranis tako retko. Probaj da uvedes 5 obroka, naravno u manjim kolicinama i ubrzaces metabolizam.
 
Da li vodite računa o zdravoj ishrani, vežbanju, trenirate li šta, meditirate, imate li neke psihičke/fizičke poteškoće/poremećaje?

Onako .

Koliko brinete o svom izgledu i svojoj psihi?

Malo ( i za izgled i za psihu )

Na koje načine to radite?

Sport za izgled , chitanje za psihu.

e l' ste opterećeni izgledom i da li težite da napredujete ili jednostavno puštate stvari da teku svojim tokom?

NIsam opterecen , imam dosta samopuzdanja ( po nekima i previshe ) , s vremena na vreme malo i napredujem , ali nishta fanatichno poshto mi sve odgovara.
 
Zanima me da li i u kojoj meri se samoočuvavate...

Da li vodite računa o zdravoj ishrani, vežbanju, trenirate li šta, meditirate, imate li neke psihičke/fizičke poteškoće/poremećaje?

Koliko brinete o svom izgledu i svojoj psihi?

Na koje načine to radite?

Je l' ste opterećeni izgledom i da li težite da napredujete ili jednostavno puštate stvari da teku svojim tokom?

Slabo kad se nakanim...
Inace nzm sta mi je, u poslednje vreme mi metabolizam radi mnogo bolje nego inace :huh:
 

Back
Top