Plan-Program i Saveti za korisnika zeljimir

Haha, istina, dosadi mi majke mi, i nekako smorim se do jaja :) E ajde reci mi ... :) bio sam danas i do AMG sporta oni imaju samo americke i kanadske firme, a pansport evropske, devjka u pansportu mi je rekla da je njeno misljenje da je najbolje da uzmem scitec nutrition, proizvodi se u madjarskoj ali prolazi mnogo rigoroznije kontrole zato sto je evropski za razliku od americkih...i kaze mi da uzmem izolat... ja sam mislio 910gr neka tegla ono brate bure :mrgreen: :mrgreen: ima more proizvodjaca ne znam koji da uzmem, ne bih ni najskuplji a ni najjeftiniji neku sredinu...
 
Slusaj svi ti proizvodi su slicni na trzistu su ugo godina i mnooogi ljudi ih koriste zar ne mislis da bi se neko bunio i tuzio ih da ne valjaju??????

A i te velike kompanije one obrcu milijarde dolara godisnje i bas ce sad one da se tu nesto zajebavaju da izgube reputaciju kvalitetnih proizvoda koju su stekle tokom dugog niza godina....

Ja bih pre kupio USA suplemente nego Madjare....Ipak je USA USA.....A i tamo je najvece trziste.....Ove sitne zemljice ko zna sta rade...

za whey od 900 i kusur grama ne daj vise od 2400 dina nikako jer je sve preko skupo....
Pogledaj jel ima neki na snizenju i uzmi taj.....Nista ti ne znaci da kupis skupi pa posle da nemas nista kad to istrosis......Nije to carobni napitak pa sad od jednog ces da bude svarceneger a od drugog neces....To je hrana...Sve je to slicno....Zato gledaj da za sto manje kinte uzmes sto vecu gramazu naravno protein iz whey-a a ne iz jaja ili soje i sl.....

Prodavci nemaju veze sa zivotom licno znam obicno rade neki priglupi difovci ili diplomirani difovci a oni da su malo pametniji bili doktorirali bi hemiju ili biohemiju/medicinu a ne studirali dif 10 godina....

Svakojake nebuloze su oni meni pricali a kad pricaju i savetuju te oni te savetuju da kupis ono sto njima najvise odgovara tj ono sto ne mogu da prodaju ili ono sto im ne ide ili ono kome ce uskoro isteci rok upotrebe....Bas njih boli dupe za tebe....

Tako da mozes i koncentrat whey scitec da uzmes sve je to slicno.....
Koncentrat i izolat su samo putevi obrade proteina i izolat je kao bolji brze se ugradjuje i sl ali to sve ne moze da se primeti i nema nikakvog uticaja tako da uzmi neki whey a da je sto jeftiniji kako bi imao sto vise grama..Lepo bi bilo da odes sa nekim drugarom pa da podelite kintu i da uzmete vece pakovanje jer je tako jeftinije pa dobijate vise i jedan i drugi
 
Za teretanu.....

Slusaj uopste nije vazno u kakvu teretanu ides...Ovde isto vazi pravilo kao i za whey - sto funkcionalnija teretana za sto manje para.......Haha cak se i rimije....

Sta se podrazumeva pod time? - Ne treba ti sad neka fensi teretana sa nekim neonkama koje svetle i sa nekim vasionskim fensi spravama.....Takva teretana mnogo kosta.....Nije to za nas u Srbiji...Mi nemamo leba da jedemo a kamoli to....

Treba da nadjes prvo neku teretanu koja ti je blizu jer dzabe ti da ides do teretene sat vremena i sat da se vratis + 2 sata treninga,to je mnogo to je 4 sata 4 puta nedeljno sto je mnooogo.....A i posle treninga treba sto pre kuci da dodjes da jedes a ako ti dodjes za sat vremena + dok se spremi jelo - razgradi se tebi telo i misici i od napretka nema nista....

Znaci gledaj da ti bude sto bliza

Dalje, kod mene u Ks-u teretane su od 1000 do 1500 din...A u Nisu dok sam trenirao isto......
Znaci ja nikad ne dajem vise od 1000 din za teretanu...;E sad kontam da je u BG-u skuplje jer je i standard veci a i plate.....

Pazi u teretani ti treba samo ono osnovno - bendz klupa ravna,kosa,lat masina,kosa skotova klupa za biceps,kriva sipka za biceps/triceps,masina za tricepse,slicno kao lat masina za ledja samo ima manju sipkicu......Presa za noge, masina za cucanj za noge i naravno set bucica od 5 do 40 kila....

I to je to....Nista ti vise ne treba od toga...Svi bodibilderi koji su uspeli a i oni ostali drze se starih klasicnih proverenih vezbi a to su bendz,mrtvo dizanje cucanj i jos po neke.......

Prava masa se radi sa slobodnim tezinama,sprave su tu samo da dopumpaju na kraju treninga i d malo izoluju misice........

Trazi one male smesne teretane koje lice na cumeze,obicno su to sto bi rekao jedan moj drug extrim hardkor Dzim teretane za prave uskarce a one ostale fensi za pedere hahahahahahha......

Znaci gledaj da teretana ima ove osnovne stvari i da je sto jeftinija.......I da naravno imas termin kad god hoces da dodjes tikom nedelje i koliko god da ostanes.........

Tako za 2-3 meseca ustedis na jeftinijoj (a obicno boljoj) teretani i ostane ti novac da kupis whey ili kreatin a ovamo bi dao onom liku sto podigao cene.......

Probaj da trazis one "studentske" teretane po Bg-u ih misli vise ima nego po ostalim gradovima....Ja sam tako jednu nasao pa je bio neki popust za studente i djake mislim da sam tada placao 700-800 dinara samo........

A bila je to najbolja teretana u kojoj sam bio u smislu da je imala mnooogo dobre sprave koje su maltene bile rucno pravljene od nekog amateravarioca ali su pogadjale misice extra......

Postoji mnooogo malih teretanica koje su savrsene a pogotoo za pocetnike...Njima nista vise i ne treba za pocetak....Bar dok ne provale sta i kako.....I obicno su dzabaka...Potrazi i njih.....Kazem ti za pocetak ti trebaju samo osnovne vezbe,,,,A tek kasnije kad ti misici oguglaju na te vebe i sprave i stanu da rastu e tad onda potrazis neke astronomske sprave i teretane koje imaju mali milion ogucnosti
Mnoge teretane su uzasno skupe zbog skupih masina za trcanje koje se stalno kvare i one biciklice....Pa gazda popn ogromnu cifru kako bi imao novac da ih stalno popravlja a obicno ih kupe na kredit pa roknu veliku clanarinu kako bi ih sto pre isplatio....To ti nista ne treba...trci u prirodi radi kardio treninga...U teretani dizi gvozdje samo....


Aj pa javi sta si uradio......
 
Znaci whey sto jeftiniji...a teretanu imam jednu tu najblizu 1500 je mescno, mozes da dodje kad god oces, nisam ulazio da vidim sta ima, ali uci cu. A videcu i za te studentske, nego koliko nedeljno da idem ja prvih mesec dana ?


4 puta

3 puta za gornji deo tela i 1 dan za cele noge......

To je samo za dizanje gvozdja.....A za sve ostalo mozes ici jos po neki put ako imas vremena (trcaje,udaranje u dzak,trbusnjaci i sl)

PON Grudi biceps (jer su antagonisticki misici i ne opterecuju jedan drugi)

UTO Pauza (ili kardio,trcanje,udaranje u dzak)

SRE Ramena i podlaktica

CET - Pauza (ili kardio u teretani ili u nekoj sumi,parku,igralistu)

PET - Ledja triceps

SUB - Noge (zadnja loza prednja loza i listovi)

Ned - Kardio ili pauza.....
=======================

I sve ovako,misici imaju dovoljno vremena da se odmore sto je i vaznije nego treniranje,i lepo su rastavljeni jedni od drugih tako da kad radis jedne oni agonisticki se odmaraju sto je dobro jer nema pretreniravanja i nazadovanja.......

U ovim danima kad je pauza mozes da radis trbusnjake i da trcis,a mozes i noge da stavis u bilo koji dan kada je Pauza mada moj je predlog da ih ostavis na kraju nedelje kako bi snagu sto vise sacuvao za gornji deo tela jer ipak to je svima primarni cilj.......

A i kad te stegnu obaveze esi se da se propuste treninzi pa bolje da propustis noge nego gornji deo tela....

Na pocetku radi sa mnooogo lakim tezinama kako bi lepo naucio formu pokreta i lepo pogodio misic...Veruj mi pre ces tako da porastes nego da pocnes sa velikim tezinama ali nepravilno.......

Kad kazem male tezine ne mislim sada da uzmes neki teg i da odradis 10 puta a mozes 69 puta....Nego neki teg/sprava da uradis 10 puta a mogao bi maximlno mozda 15......

Svaka vezba 4 vezbe, 4 serije svaka serija tj preve 2 serijepo 10 puta druge dve serije 10-12 puta......
 
Znaci whey sto jeftiniji...a teretanu imam jednu tu najblizu 1500 je mescno, mozes da dodje kad god oces, nisam ulazio da vidim sta ima, ali uci cu. A videcu i za te studentske, nego koliko nedeljno da idem ja prvih mesec dana ?

Pa sto jeftiniji ali ne moras bas onaj biotech ili california fitnes i tako neke.......Gledaj neki scitek dymatize,univerzal, Univerzal nutrition i tako to......Mislio sam nemoj da uzimas one skupe whey koje piju maltene profesionalci i koji su tip top - najbrze se ugradjuju,najkvalitetniji su i sl........Njima to treba jer je njima bitno i da imaju 20 grama sala manje, za tebe to nije problem ti ne ides na takmicenje tako da ne treba da se trazi dlaka u jajetu i ovo je dobro za tebe.....Naravno kad to kupis ishranu ne smanjuj nikako jer ovo nije zamena vec dopuna....
 
Ok, moracu to da uzmem u ponedeljak, naso sam danas onaj Ella sir, koliko je ukusan objasnio je :hahaha: i uzeo sam maslinovo ulje olitalia oko 500 je kostalo hladno cedjeno, pise i da moze da se kuva i pece na njemu....
E bio sam do one teretanu, nemaju presu za noge, a za biceps mi kazu da imaju ravnu sipku kaze preko nje cu pre da ga nagruvam...
 
Poslednja izmena:
Iso sam juce na prvi trening 1600 je mesec dana ovde kod mene u naselju, i radio sam grudi i biceps, danas imam upalu ali ne neku veliku, najvise na bicepsima je osecam a grudi nesto malo tu kod ramena. Treba mi pomoc oko vezbi za ramena i podlakticu, za biceps sam radio bench sa sipkom samo, kosi bench, sa kosom sipkom za biceps i sa bucicama neke vezbe i radio sam na nekoj spravi ne znam kako se zove za biceps.
 
Iso sam juce na prvi trening 1600 je mesec dana ovde kod mene u naselju, i radio sam grudi i biceps, danas imam upalu ali ne neku veliku, najvise na bicepsima je osecam a grudi nesto malo tu kod ramena. Treba mi pomoc oko vezbi za ramena i podlakticu, za biceps sam radio bench sa sipkom samo, kosi bench, sa kosom sipkom za biceps i sa bucicama neke vezbe i radio sam na nekoj spravi ne znam kako se zove za biceps.

nadam se da si ovde kucajuci pogresio kad si kucao za bendz za bicepse?:eek::eek::eek:

Grudi su taka vrsta misica da ih das dosta hvata upala,,,Kao i tricepse.....A bicepsi pomalo a ledja skoro nista...ramena isto....

Ovo je znak da nisi lepo odradio grudi jer nisu u jakoj upali ja kad odradim grudi ne mogu da spojim ispruzene ruke dlan o dlan jer me grudi bole....

A dokaz za to je i da osecas upalu blizu ramena.....Ok kad se rade grudi radi i rame to je neminovno ali to treba svesti na sto manju mogucu meru i kad guras tezine da isljucis sto vise triceps i rame a da se koncentrises na grudi,zamisljaj kako one rade......Vuci grudima a ne da ucvrstis ruke pa da povuces ramenima a samo na kraju grudi malo nesto da odrade.......opusti telo a stegni grudi i njima vuci ruke...Ruke su tu samo da uhvate teret ali grudi moraju da vuku i da sastavljaju ruke......

Dobro zagrej i ramena kad radis grudi jer se moze tako desiti da se istegne rame pa da boli ili da se povredi i onda boli rame i ne dozvoljava ti da lepo pogodis grudi......

Za biceps uvek prvu vezbu radi - skotovu klupu sa EZ - eazy krivom sipkom to je onda klupica koja ima kosi ugao gde se stavljaju laktovi hvatas uski hvat i tu radis najvece tezine tj ovo ti je vezba za snagu i za masu misica.....4 serije od 8-10 ponavljanja.....

E a posle mozes pregibanje bucicama pa onda stojece dizanje sa tom istom sipkom samo sad siri hvat itd a za kraj kao zadnju vezbu uvek ostavi - izolacionu vezbu ili pumpajucu vezbu - uzmes neku laksu bucicu nego ove ostale i radis od 12-15 ponavljanja ali poooolako i to ceo pokret ruke i bukvalno da osecaj kako se przi biceps unutra......Kad dodjes do ovog dela treninga vec si istrosio snagu i trebalo bi da dobijes otkaz misica tj da nista vise teze ne mozes da podignes i onda ti ostaje samo oo dopumpavanje!!!!!

Veruj mi bicepsi se mogu mnooogo lepo uraditi i i oblikovati sa malim tezinama....

Ali moras znati sta kad i kako....

Znaci prvo skotova klupa i najvece tezine za masu i snagu i za velicinu bicepsa,dalje jos jedna vezba malo laksa ali opet da je teska tj sa vecim tezinama samo malo manje nego prva treca je vec ono dosta laksa nego prve 2 a 4. je dopumpavanje......

Posle ovoga bicepsi bi trebalo da ti budu napumpani kao da ce svakog trena da prsnu , da ti izadje vena i da ne mozes da se umijes jer su ti bicepsi toliko napumpani da ne mozes podignuti ruke do lica da se umijes.......

Ako ovo ne osecas nisi lepo istrenirao i opteretio bicepse....Prati ove stvari i izgradices odlicne bicepse........

Znaci Velike tezine+ dopumpavanja sa malim tezinama ovo je bar palilo kod mene mnooogi prosto ne veruju koliki su mi bicepsi i cude mi se.........A mozda mi je i genetski ko zna...

p.s.gde si bre nasao taj ela sir??? Ja trazio i nema nigde
 
Ramena - prva vezba potisak na klupi sa uglom 90stepeni i to iza vrata.....

Prvo dobro zagrej ramena ali nikakvi nagli i jaki pokreti

Prva serija se neracna to je za zagrevanje.........

Dalje ova vezba treba da bude snagaska vezba sa sto vise kila imaj to u vidu...Ali ok posto si pocetnik pocni sa tezinom oja odgovara tebi,posle ces dodavati kad ojacas,ali imaj u startu u vidu da su ramena jaka misicna partija i mnogi se boje da ramenima dizu puno nego ih tretiraju kao da su manja od bicepsa........Znaci odmah baci akcenat na njih da sto vise dizes i sto jace jer ramena najvise i prave figuru - tj siroka ramena pogotovo srednja glva ramena + tanam struk = ubistvena kombinacija za bodi majicu ili bodi duks,bas lepo izgleda......

Znaci ova vezba se rai ili na masini gde je zaglavljena sipka pa je ti guras gore dole ili jednostavno sipka kad sednes ti dodje iza glave i ta sipka je "otvorena tj slobodna tezina niko je ne drzi i onda neko trba da ti stane iza da ti je doda kao na benzdu samo ti ne lezis nego sedis na stolici 90stepeni.....

E sad ne znam sta imas u teretani od ova 2...Uglavno slicno je ramena tebi rade i na jednoj i na drugoj stim sto na prvoj je sipka fiksirana pa ne treba da brines oko ravnoteze dal ce da poce levo ili desno i sl pa mozes tu da podines vecu tezinu....

========

2.vezba - letenje bucicama u stranu...Uzmes 2 bucice i dizes ih kao da hoces nekog da udaris laktom ko stoji po strani...E takav je osecaj...Rukama ne dizes bucice jer ce da ti rade onda podlaktice one samo drze bucicu a zapravu ramenom vuces gore podlakticu...

4 serije od 10 pon....

==========

3. Vucenje bucicama ispred sebe - vezba za prednje rame - isti djavo samo uzmes malo manje bucice jer je ovo teze jer je prednje rame manje i slabije.......Dizes jednu ruku pa drugu pravo ispre sebe i koncentrises se da radi rame....

4x 10

====

4.zadnu vezbu mozes uzeti bilo sta npr uzmes krivu sipku sto radis biceps uhvatis je rukama usko stojeci i dizes na gore od stomaka do brade pa spustis....Laktovi isto idu na gor i vuces ramenima....
 

evo nesto da ti da ideju...

p.s.Ovo je jak lik nemoj bas ovoliko da klatis telo dok radis jer on zna pravilnu formu ovo su vece tezine pa on Cheat-inguje tj "vara" To je isto fora u bodibildingu ponekad se radi kako bi bolje pogodio misic i bolje ga opteretio,ali ti kao pocetnik mora prvo da savladas pravilnu formu i tek kad ojacas dovoljno misice sve da mogu lepo da drze kicmeni stub onda polako ces poceti da primenjujes ove napredne tehnike tipa cheat-inga - varanja, "probijanje tezine" veliko naprezanje za samo jedan izbacaj,vezivanje zglobova,steznici i sl...

Za sada ti to ne treba.Postavo sam video cisto da vidis kako bi trbalo da se pokret izvede ....

p.s.Procackaj i ti po YT ima svasta da se vidi pa ces provaliti i sam
 
nadam se da si ovde kucajuci pogresio kad si kucao za bendz za bicepse?:eek::eek::eek:

Grudi su taka vrsta misica da ih das dosta hvata upala,,,Kao i tricepse.....A bicepsi pomalo a ledja skoro nista...ramena isto....

Ovo je znak da nisi lepo odradio grudi jer nisu u jakoj upali ja kad odradim grudi ne mogu da spojim ispruzene ruke dlan o dlan jer me grudi bole....

A dokaz za to je i da osecas upalu blizu ramena.....Ok kad se rade grudi radi i rame to je neminovno ali to treba svesti na sto manju mogucu meru i kad guras tezine da isljucis sto vise triceps i rame a da se koncentrises na grudi,zamisljaj kako one rade......Vuci grudima a ne da ucvrstis ruke pa da povuces ramenima a samo na kraju grudi malo nesto da odrade.......opusti telo a stegni grudi i njima vuci ruke...Ruke su tu samo da uhvate teret ali grudi moraju da vuku i da sastavljaju ruke......

Dobro zagrej i ramena kad radis grudi jer se moze tako desiti da se istegne rame pa da boli ili da se povredi i onda boli rame i ne dozvoljava ti da lepo pogodis grudi......

Za biceps uvek prvu vezbu radi - skotovu klupu sa EZ - eazy krivom sipkom to je onda klupica koja ima kosi ugao gde se stavljaju laktovi hvatas uski hvat i tu radis najvece tezine tj ovo ti je vezba za snagu i za masu misica.....4 serije od 8-10 ponavljanja.....

E a posle mozes pregibanje bucicama pa onda stojece dizanje sa tom istom sipkom samo sad siri hvat itd a za kraj kao zadnju vezbu uvek ostavi - izolacionu vezbu ili pumpajucu vezbu - uzmes neku laksu bucicu nego ove ostale i radis od 12-15 ponavljanja ali poooolako i to ceo pokret ruke i bukvalno da osecaj kako se przi biceps unutra......Kad dodjes do ovog dela treninga vec si istrosio snagu i trebalo bi da dobijes otkaz misica tj da nista vise teze ne mozes da podignes i onda ti ostaje samo oo dopumpavanje!!!!!

Veruj mi bicepsi se mogu mnooogo lepo uraditi i i oblikovati sa malim tezinama....

Ali moras znati sta kad i kako....

Znaci prvo skotova klupa i najvece tezine za masu i snagu i za velicinu bicepsa,dalje jos jedna vezba malo laksa ali opet da je teska tj sa vecim tezinama samo malo manje nego prva treca je vec ono dosta laksa nego prve 2 a 4. je dopumpavanje......

Posle ovoga bicepsi bi trebalo da ti budu napumpani kao da ce svakog trena da prsnu , da ti izadje vena i da ne mozes da se umijes jer su ti bicepsi toliko napumpani da ne mozes podignuti ruke do lica da se umijes.......

Ako ovo ne osecas nisi lepo istrenirao i opteretio bicepse....Prati ove stvari i izgradices odlicne bicepse........

Znaci Velike tezine+ dopumpavanja sa malim tezinama ovo je bar palilo kod mene mnooogi prosto ne veruju koliki su mi bicepsi i cude mi se.........A mozda mi je i genetski ko zna...

p.s.gde si bre nasao taj ela sir??? Ja trazio i nema nigde

Nisam se dobro izrazio, nesto sam drugo mislio :mrgreen: radio sam sa sipkom za bench vezbu za bicepse...najvise me sada boli u pregibu ruke sa druge strane lakta. Hvala ti puno za pojasnjenja vezbi za biceps. Nasao sam u nekom novom marketu koji se otvorio u bg-u - univer export, to je neka firma iz ns. Ne znam jel ih ima kod tebe, a video sam od skoro da ima u vecim maxijima

Edit: hvala za vezbe, isao sam u teretanu pre tvog odgovora. Ali sam preso u novu, jer je odlicna, sve je novo i ima dosta sprava i tegova. Ima sve osim sprave za list, pa to uzmem teg i onda se podizem prstima prvo na jednu a onda na drugu nogu. I onda sam probavao sve sprave, ima za prepone pa onda za one misice na butini sa gornje strane, onda za misice sa bocne strane karlice.... nisam radio samo ramena i podlakticu, to cu u subotu. Jer nije nista lose sto me jos odavno, ima 20 dana iskocila na listu neka kuglica spljostena, tj. vena, mislim nista opasno, jel tako ? Pogledacu i po youtube-u, ali pitacu i tebe posto si mi odlicno dao ovaj program za bicepse i grudi i ramena.
Ima i zakocena sipka
 
Poslednja izmena:
podlaktica : jedna od vezbi


savet: podlaktice se rade za razliku od ostalih misica sa ultra lakim tezinama sa po 15-20 ponavljanja najmanje jer je podlaktica specifican misic koji se stalno koristi u zivotu i veoma je tesko pogoditi i "pocepati" ga kako treba...On ne reaguje na velike tezine vec na veci broj ponavljanja....Dok npr za ledja i grudi treba sto manji broj ponavljanja a po mogucnosti sa sto vecom tezinom,to su pak misici koji ne rastu od lakih tezina i velikog broja ponavljanja
 
pocetak slobodan cucanj preko prese i na kraju extenzije na masini i dopumpavanja...Prva vezba najjaca kao i za sve ostalo...listovi zadnji,Listove mozes tako sto sednes za presu u ne guras nogama vec su noge ravne a guras samo stopalima i na taj nacin radis listove iz lezeceg polozaja......Normalno stavi se manje tezine a vise ponavljanja nego kad radis klasicnu presu i kad guras klasicno i zadnjom i prednjom lozom.Sad ako ne znas na sta mislim tesko je to objasniti jer to nije skolska vezba vec je improvizacija....Ali svi rade...Pitaj samo nekog kako da radim listove na presi i on ce ti pokazati
 
Poslednja izmena:
E a sto se tice stomaka i trbusnih misica, kada to da radim? Butine i noge mi predstavljaju najveci problem, mnogo su mi velike u obimu, bio sam krenuo sa trcanjem, ali sam prestao, nekako nemam zelju, ne znam sta jos mogu povodom toga da radim

trcanje biciklica preskakanje vijace......Sve ce to istopiti salo sa nogu.....+ vezbe za noge u teretani...

Za stomak - trbusnjaci na kosoj klupi,legnes pa podizes noge, odes na lat masinu za ledja gde se radi pa uhvatis sipku i stavis iza glave i stavis malu tezinu i savijas se na napred ali vuces trbusnjacima - mnogo dobra vezba ali ne znam kako da ti slikovito objasnim....

p.s.Za dorucak mozes da ubacis pirinac zasladjen pomalo sa medom......To mi je isto poslastica za dorucak......tzv sutlija...Ali bez belog secera,samo pomalo med stavis

Trbusnjake ubacus uz ostale grupe kad stignes.....i obicno ih rai na kraju treninga
 

Back
Top