Pitanje u vezi lakta

ForestGreen

Poznat
Poruka
9.535
Ovako, sinoc sam igrao kosarku i u zaru borbe pao na veci deo lakta na betonu.
Dok je ruka bila zagrejana imao sam punu kontrolo nad njom, odnosno mogao sam da je savijem i opruzim (bar mi se tako cini da sam uradio)
E sada, kada se ohladila nisam mogao mnogo ni da je pomeram, bila je savijena i nisam mogao da je ispravim.
Prespavao sam i ujutru je druga prica, mogu da ispravim ruku ali ne u potpunosti, znaci nije to kao sto je bilo i brine me to da nisam mozda sjbo nesto? Nisam nista polomio jer imam kontrolu u saci .
Samo me brine to sto ne mogu da ispravim ruku normalno.
Proslo je od pada 17 sata?
Da nije samo uganuce lakta (ako postoji) pa dok otok opadne da ce mi tako ostati?
 
E brate pao ja tako jednom s bajsa i nista strasno malo prigljecio mali prst..i odem u urgentni oni kao ne radi ovde snimanje mora idete nekim cetvrtkom na banjicu..i ja odustanem..sad mi je malo kriv vidi se grbica:confused:

Pa dobro, sinoc je bio veliki otok ali sada je nesto manji pa mozda zbog tog manjek otoka nece jos ruka da se vrati u normali.
Inace, znam starije ljude koji namestaju, ako je doslo do toga oni ce mi to vratiti kako je bilo.
P.S. Bar se tako nadam :mrgreen:
 
Pa dobro, sinoc je bio veliki otok ali sada je nesto manji pa mozda zbog tog manjek otoka nece jos ruka da se vrati u normali.
Inace, znam starije ljude koji namestaju, ako je doslo do toga oni ce mi to vratiti kako je bilo.
P.S. Bar se tako nadam :mrgreen:

Nemoj se zajebbavati sa laktom da ti ne bi ruka TRAJNO ostala sa smanjenim radiusom kretanja. MARŠ U BOLNICU!!! :rtfm:

Frakture radiusa i ulne su obično rezultat teške ozljede. Izravna ozljeda obično rezultira transverzalnim frakturama u istoj razini, obično na srednjoj trećini kostiju. Izolirani prijelomi radiusa i ulne se također događaju. Zbog toga što su tijela ovih kostiju čvrsto povezana međukoštanom membranom, fraktura jedne kosti vjerojatno je povezana s dislokacijom najbližeg zgloba.
Desni_radius_i_ulna.png

http://www.google.rs/imgres?imgurl=...t&start=40&um=1&hl=sr&sa=N&ndsp=20&tbs=isch:1
 
Molim Boga da je samo otok.
Inace nemam led pa stavljam izuzetno ledenu tkaninu koja je prvo ukvasena u vodu a onda stavljena u zamrzivac.
Sestra je imala sličnu povredu koju je zadobila igrajući Janjine (ona preskakanja...). Pala je i malo je bolelo. Ujutru, nakon hlađenja, je imala problema da ispravi ruku u laktu. Poseta lekaru je pokazala da ima mikro naprsnuće neke koščice u laktu i išla je na terapije tri nedelje. Često i danas, na promene vremena (iako je mlada, 30 godina), oseti mali bol u laktu.

Može da vara. Savetujem posetu lekaru. ;)
 
Sestra je imala sličnu povredu koju je zadobila igrajući Janjine (ona preskakanja...). Pala je i malo je bolelo. Ujutru, nakon hlađenja, je imala problema da ispravi ruku u laktu. Poseta lekaru je pokazala da ima mikro naprsnuće neke koščice u laktu i išla je na terapije tri nedelje. Često i danas, na promene vremena (iako je mlada, 30 godina), oseti mali bol u laktu.

Može da vara. Savetujem posetu lekaru. ;)

Bio sam danas i doca mi pregledao ruku i misli da nema nikakvog loma jer mi lakat normalno radi i nema bola u njemu. Veruje da je zbog nadutosti iznad lakta problem.
Evo vec danas mogu da ispruzim oko 85-90 % ruke sto je mnogo bolje nego juce.
No, sutra takodje idem drugim poslom do bolnice pa cu opet svratiti kod doce. :D
 
Bio sam danas i doca mi pregledao ruku i misli da nema nikakvog loma jer mi lakat normalno radi i nema bola u njemu. Veruje da je zbog nadutosti iznad lakta problem.
Evo vec danas mogu da ispruzim oko 85-90 % ruke sto je mnogo bolje nego juce.
No, sutra takodje idem drugim poslom do bolnice pa cu opet svratiti kod doce. :D
Odlično. Niko ne može znati bolje od lekara - ukoliko nije lekar.

Inače, pošto se bavim bodybuildingom (amaterski, bez steroida), mogu da posavetujem preparat koji se zove Glucosamine Sulfate & Chondroitin & MSM. Proizvodi ga Ultimate Nutrition. Za oporavak tetiva i hrskavica. Koristio sam ga prošle godine kada sam imao Tendonitis u levom laktu.
 
Ruka ima danas radijus kretanja do 95 procenata sto znaci da je od otoka jer sam bio kod Doce i proveravao mi ruku, odnosno lakat, stiskao ko lud a ja sam mu rekao da nista ne boli :D
Znaci otok hebe, kad se on povuce bice normalno kao sto je bilo.
No, to je mnogo bolje nego prekljuce kada mi je ispruzenost bila do 65-70 procenata :D
 
i ja sam pao slicno kao ti na basketu,i otiso sam do lekara i on mi je reko kao da nije nista da drzim obloge,ali ako ne bude bolje da idem da snimam...pa sad proso je 1 dan i vec mi je malo bolje mogu da ispravim ruku vise nego prosli dan...pa me samo zanima za kolko ce od prilike da mi se ruka skroz opusti da mogu da je skroz ispravim jer za 8 dana idem na kosarkaski kamp pa me zanima dal ce do tada biti bolje i dali cu moci da igram...vase misljenje
 

Back
Top