fiat punto-staro za novo,vredi li?

admiral1

Iskusan
Poruka
5.219
dakle,radi se o ovoj zameni starih auta zastavinih,interesuje me iskustva s puntom,dakle taj sto se sklapa kod nas vredi li,odnos cene i kvaliteta,i to sve,kako se pokazao,moguci problemi,i da li postoji mogucnost ostecenja kablova ili cega vec,s obzirom da ispod nema
zastite?aj neki odgovor,predlog sta vec?plz
 
Jedno je sigurno, dobices nov auto, a sigurno bolji od Yuga i slicnih. Par komsija je kupilo ova vozila, sedeli smo vozali se, zagledali odozgo, odozdo, i nisam neki poznavalac, ali deluje sasvim dobro. Usudjujem se jos da kazem da verujem da neces imati nikakvih problema bar 5 godina sa ovakvim vozilom, ako prelazis 10 do 20.000 godisnje, a verovatno i vise.

E, sad dolazimo do druge stvari- ja mislim da ovaj auto ne vredi te novce za koje se prodaje. Kad pogledas sa kakvom opremom dobijas model auto od pre deset godina, mislim da bi mu realna cena trebala biti bar 1- 2 hiljade eura manja.
 
e sad pronasao sam coveka koji mi nudi punto s plinom nov,2010. godiste za 8 000 evra.....kako mi je fico ostareo istekla registracija i nije bas vozan,sta mislite mozda mi se vise isplati polovna skoro nova varijanta,s obzirom da traze registrovan auto i da je vozan za reciklazu????
 
Prvo, Laćeti provozaj malo pa mi javi koliko troši, koliko koštaju servisi i delovi, i posle 50k kilometara kako zvuči i izgleda enterijer. Punto je provereno kvalitetnije vozilo od Ševija.
Sandero mislim da je bolji, ali ima lošije uslove prodaje, jer ispod 10% EKS ne možeš da ga kupiš na kerdit/lizing, a Punto ide za 4,5%. Ipak većina kupaca uzima na odloženo plaćanje, pa je i to bitno.... na kraju je Punto daleko jeftiniji. Za održavanje i potrošnju da ne govorim.
 
Prvo, Laćeti provozaj malo pa mi javi koliko troši, koliko koštaju servisi i delovi, i posle 50k kilometara kako zvuči i izgleda enterijer. Punto je provereno kvalitetnije vozilo od Ševija.
Sandero mislim da je bolji, ali ima lošije uslove prodaje, jer ispod 10% EKS ne možeš da ga kupiš na kerdit/lizing, a Punto ide za 4,5%. Ipak većina kupaca uzima na odloženo plaćanje, pa je i to bitno.... na kraju je Punto daleko jeftiniji. Za održavanje i potrošnju da ne govorim.

Presao sam sa Daewoo-ima sto sa Matizom sto sa Legancom cca 250000 km i nisam imao nekih problema a ni vlasnici posle mene, tako da govorim iz licnog iskustva. Sad ce ispasti da je srpska autoindustrija kvalitetnija od korejske.
 
Presao sam sa Daewoo-ima sto sa Matizom sto sa Legancom cca 250000 km i nisam imao nekih problema a ni vlasnici posle mene, tako da govorim iz licnog iskustva. Sad ce ispasti da je srpska autoindustrija kvalitetnija od korejske.

Kako srpska auto industrija kad napred stoji Fiatov znak? Svi delovi za Punto Classic se proizvode u Italiji, a u Srbiji se samo sklapa. Plus kad se auto zavrsi, covek iz Fiata proveri sve i ako nesto ne valja on vraca na doradu. A italijanska auto industrija je svakako kvalitetnija od korejske.

Sto se tice kvaliteta automobila, potrosnje i cene odrzavanja, Punto Classic je daleko najbolja opcija za te pare.
 
Ajde već sam pisao mogu i ponovo.
Ja vozim zastavinog punta i više sam nego zadovoljan. Imam samo dva problema, sipanje benzina i sipanje tečnosti za stakla.... Naravno ponekad platim i putarinu kad koristim autoput.
Šalu na stranu za 96.97 € mesečno bez učešća i sa fixnom kamatom od 4.5 % bolji auto nema.
Mnogi će reći Dacia Sandero ima za iste pare i ja kažem da ima. Kolega kupio Daciu i skoro išao na redovan servis. Mislim da reče da ga je izašlo oko 25.000 dinara. Servis za punta je trenutno u Stojanovu u NS ispod 6.000 u verziji bez klime i oko 9.000 sa klimom.
Da sam imao para kupio bih nešto drugo ali nisam zato sam kupio novog punta i uopšte se ne kajem. Osim što ubija cena goriva.

v.
 
@tema


Zastavin punto se isplati uzeti samo ako se nema kesa, pa se uzima na kredu bez ucesca
Slazem se sa ovim i zato sam to i uradio. Ko nema keš da kupi auto ovo mu je najjeftinija varijanta. Mene dobro služi za sad (od novembra prosle godine). Neke sitnice su me malo nervirale ali mogu da ih prebolim. Odlepio se malo tapacirung pored ručice za otvaranje haube. Na tapacirungu u gepeku stavili parče kao zakrpa jer nisu lepo iskrojili :dash: Na zadnjim levim vratima malo kasni brava pri otključavanju (verovatno treba da se podmaže ali onda mora da se skida tapacirung što mi se ne radi). Od početka ne radi jedan od pojaseva pozadi.

Ništa nisam hteo da diram nego ću da im kažem da srede na redovnom servisu. Ostalo ej uglavnom OK. Prosečna potrošnja je od 5.5 do 6L. Vozim gotovo stalno sa upaljenom klimom. Zimus je bilo od 6.2 do 6.5.

Ja sam uzeo preko societe generale banke i nisam isao preko tog programa staro za novo jer je taman istekao i rekli su mi da ga vise nece biti. 10 dana pošto sam dobio auto oni ga odobrili ponovo :dash: Auto je koštao 8600evra i na kraju otplate izadje 10040 evra. Rata je nesto malo manja od 120evra.

Skoro je bilo dodatnih povoljnosti. Klimu su davali džabe (600 evra) i kad se doda 1000 za subvenciju punto dynamic izadje 7000. Sa kamatom od 4,5% nema nista ni približno tome. Plin se ne isplati uzimati kod njih jer je preko 1000 evra (isplati se samo onom ko dosta prelazi). Kad prodje prvi servis i reše se sitnice ugradi se plin u nekom servisu za 500 evra i dobije od 1 do 3 godine garancije za plin. To je moja logika.
 
Da,potrebno je da je auto registrovan da bi bio recikliran,ili da bude istekla do 6 meseci,sve preko mora opet osiguranje,sto muci mene kome je registracija istekla maja 2009.
Uglavnom je ista prica za punta svi ga hvale da je za te pare dobar....
E sad da li da uzmem ovaj za 8000 s plinom polovan ili nov,pitanje je sad?da li se isplati polovnjak?
 

Back
Top