KAKO GLEDATI NA SLIKARSTVO?
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: KAKO GLEDATI NA SLIKARSTVO?

Ars longa
    Guest

Podrazumevano KAKO GLEDATI NA SLIKARSTVO?

Nisam slikar ali mogu reci da se dosta razumem u slikarstvo i umetnost uopste. Imam zavidnu kolekciju slika, kako stranih tako i domacih ali me je oduvek zanimalo zasto se jedino u slikarstvu kao ogranku umetnosti gleda na slikare sa nipodnistavanjem koji svoje slike bas prodaju, da kazem kojima prodaja ide, ili bolje reci koji su svoj ukus spojili ili nametnuli sa ukusom publike...knjizevnici kad prodaju svoje knjige u odredjenom ( velikom ) tirazu tek onda postaju priznati i poznati, muzicari kad prodaju svoje ploce ( CD ) takodje u ogromnim tirazima postaju slavni, a jedino slikari kojima ide prodaja , e, njih nazivaju komercijalistima...???? Zasto je to tako...izgleda da slikari koji ne prodaju svoje slike, njih nazivaju genima, ili oni koji kazu da bi prosuli tone suza ako bi prodali svoju sliku....???

albiart
    Guest

Podrazumevano donekle tacno

za pikasovim radovima vladala je prava jagma,a on nije htio prodati sliku ljudima koji mu se nijesu dopadali...dali je takodje prodavao ko lud,a niko za njih ne rece da su komercijalisti...opet kad slikar dobro prodaje prije nego postane sire poznat,on vjerovatno donekle podilazi publici pa mu ni djela nijesu pretjerano snazna...

Legenda
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: donekle tacno

ne opterecuj se...ti imash SVOJ dozivljaj
    vremenom ga razvijas ako cesto gledash slike npr
    i vise znas sta ti se svidja i zasto itd
    mozda bolje razumes neko delo koje ti je pre izgledalo nejasno
    to sto pricaju da je nesto OVO i ONO ok - lepo je znati
    ali ti nisi ONI
    mozda se slozis a mozda i ne
    mozda uopste ne kapiras pikasa - ok to si isto ti
    mozes da ga skapiras mozda ako se vise time bavis
    ali sada je tako kako je
    (pikaso je primer)

Legenda
    Učlanjen
    07.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: donekle tacno

e ja promashila temu kao

pa zato shto su mozda zavidni ono moze neko da bude i biznismen
    al ko nije zavistan
    ma nemam pojmaa

Milijan
    Guest

Podrazumevano

Kao sto rece Albiart....mozda zato sto pomalo podidjes publici pre nego postanes poznat...a posle mozes raditi sta hocres!! Uostalom, zar i Pikaso i Dali nisu podilazili publici?? I u ranoj mladosti a tek kasnije..U zrelijoj fazi su podilazili sa svojom ekstravagantnoscu (narocito Dali), jer su osetili miris raje da sto pravis ludje hepeninge i sam svoj zivot da is u vrhu...Zar to ne rade i filmske, muzicke zvezde...oko njihovog sveta i zivota vise teksta i novinskog materijala nego ono cime se bave. E, tu su Pikaso i Dali podilazili publici....vodili si onim...daj im samo igara i zabave..

Zainteresovan član greenmoon (avatar)
    Učlanjen
    13.10.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano igra

i slikarstvo ,kao i sve drugo ,je deo puta,iskustvo koje treba uprazniti,nauciti i idemo dalje.
    a sto da me neko velica(by the way,i ja slikam ,imala sam nekoliko izlozbi,6)sto se ja zajebavam da mi prodje vreme.
    sa druge strane,ja slikam i uopce,kreiram,zato sto je to najmanji oblik manipulacije sa drugima.

Gostic
    Guest

Podrazumevano eh...

Sve je komercijala...komercijala su i one slike koje drugi ne razumeju a u mnogo slucajeva ni sam autor ne razume jer mu je najlakse da tako opravda svoj rad i to definise kao umetnicku slobodu...pa se frlja i gadja sa nekim izrazima...a kad vidimo neke realne slike odmah to proglasavamo komercijalom...zalosno, a zaboravili smo da se na akademiji glavni akcenat baca na kopiranje stvarnosti, prenosenje oblika iz prirode ( kako figure, aktova, portreta...) kako bi slikar razvio tehniku prenosa stvarnosti...

Podrazumevano

Ma da, slazem se ja da su i neki od najpoznatijih slikara jos za vreme zivota prodavali slike i na njima puno zaradjivali. Ali (ali-sto devojci srecu kvari) ovde nije rec o par njih koji su u poslednjoj stogodisnjoj istoriji slikarstva uspeli to da urade. Vremena su takva, da slikari spajaju svoju potrebu za radom sa potrebom kupaca. I onda slikaju nesto sto se provereno prodaje, a opravdanje za to im je unutrasnja potreba da naslikaju bas to. Umetnici koji ne uspevaju da prodaju svoje slike, ne mora da znaci da su geniji. kao sto to ne vazi ni za ove druge. Pravi umetnici i istinski istrazitelji mogu biti poznati, popularni, anonimni i neuspesni ali ih to ne odredjuje. Odredjuju ih njihova dela.

Slične teme

1. Kako gledati spot na mobilnom ?
    Autor milenkos u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 08.01.2009., 20:07
  2. kako gledati video (sa youtube)
    Autor sumpor u forumu Internet
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.10.2008., 17:11
  3. Kako gledati Holandske kanale???
    Autor acogz u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 3