Islamska liga poziva na priznanje neovisnog Kosova

Bucko22

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.101
Islamska liga pozvala je sve zemlje svijeta da priznaju nezavisnost Kosova, izjavio je danas kosovski otpravnik poslova u Saudijskoj Arabiji Redžep Boja.



Boja je u izjavi za kosovski portal Koha.net naveo da je Islamska liga na kraju trodnevnog skupa u Meki posvećenog 50. godišnjici njenog formiranja usvojila zaključak kojim se sve zemlje koje do sada nijesu priznale nezavisnost Kosova pozivaju da to učine, kao i da podrže ekonomsku obnovu Kosova.

On je dodao da je Islamska liga jednoglasno usvojila taj zaključak nakon što je njenim učesnicima dostavljen zahtev za priznanje kosovske nezavisnosti od strane ministra spoljnih poslova Skendera Hisenija.

Tom zahtjevu bilo je, prema rečima Boje, priključeno i savjetodavno mišljenje Međunarodnog suda pravde o Kosovu.

VoA
 
Islamska liga pozvala je sve zemlje svijeta da priznaju nezavisnost Kosova, izjavio je danas kosovski otpravnik poslova u Saudijskoj Arabiji Redžep Boja.



Boja je u izjavi za kosovski portal Koha.net naveo da je Islamska liga na kraju trodnevnog skupa u Meki posvećenog 50. godišnjici njenog formiranja usvojila zaključak kojim se sve zemlje koje do sada nijesu priznale nezavisnost Kosova pozivaju da to učine, kao i da podrže ekonomsku obnovu Kosova.

On je dodao da je Islamska liga jednoglasno usvojila taj zaključak nakon što je njenim učesnicima dostavljen zahtev za priznanje kosovske nezavisnosti od strane ministra spoljnih poslova Skendera Hisenija.

Tom zahtjevu bilo je, prema rečima Boje, priključeno i savjetodavno mišljenje Međunarodnog suda pravde o Kosovu.

VoA

Jel si srecan sada Bucko?
sada na miru mozes da kleknes na kukuruz :hahaha::hahaha::hahaha:
 
To je velika stvar za sto su se angazirali Abanski lobisti a to je da preko Saudijske Arabije primoraju ostale Islamske zemlje da priznaju Kosovo.Mislim da su Iran i Srbija u dobrim odnosima jer Radikali u skupcini su pomenuli Iranski narod sa kim se Srbija treba udruziti i prisustvo Irana je bilo vidjjivo u drugoj polovini devedesetih godina proslog vijeka.Kao sto nzamo Azerbejdzan je glasao protiv neovisnosti Kosova i to je izlozio na medjunarodnom sudu pravde.
 
Islamska liga pozvala je sve zemlje svijeta da priznaju nezavisnost Kosova, izjavio je danas kosovski otpravnik poslova u Saudijskoj Arabiji Redžep Boja.



Boja je u izjavi za kosovski portal Koha.net naveo da je Islamska liga na kraju trodnevnog skupa u Meki posvećenog 50. godišnjici njenog formiranja usvojila zaključak kojim se sve zemlje koje do sada nijesu priznale nezavisnost Kosova pozivaju da to učine, kao i da podrže ekonomsku obnovu Kosova.

On je dodao da je Islamska liga jednoglasno usvojila taj zaključak nakon što je njenim učesnicima dostavljen zahtev za priznanje kosovske nezavisnosti od strane ministra spoljnih poslova Skendera Hisenija.

Tom zahtjevu bilo je, prema rečima Boje, priključeno i savjetodavno mišljenje Međunarodnog suda pravde o Kosovu.

VoA

пас им матер...шта они хоће?
 
Mislim da ovim Saudijska Arabija zeli dati fetvu Islamskim zemljama da su duzne priznati Kosovo koje je 80% muslimansko

misliš? šta si mislio kad je saudijska arabija slala šiptarskim teroristima oružje i municiju. šta si mislio pre nego što je kosovo bilo prenaseljeno muslimanima, m? i šta misliti kad finansiraju brže bolje da se izgradi 600 džamija da se zna ćija je zemlja.
 
Moj komentar je da Albanci zele preko ugleda Saudijske Arabije doci do novih prinzanja Kosova od strane Islamskih drzava.Neka se dogovore sve islamske drzave da prinzaju Kosovo, bitce premasen broj od 90 drzava koje bi priznale Kosovo.Albanci rade pametnu politiku jer se pozivaju na Islam i kazu da na Kosovu ima 80% muslimana i ta meocija moze preovladati u Islamskim drzavama i tako dovesti Kosovo na rubu ulaska u UN kao clanica UNa.
Nemam je sta da mislim u vezi Kosova jer sve je receno oko Kosova i mene me iskreno vise interesuju zbivanja na Bliskom Istoku i ovi najnoviji pregovori izmedju Palestinaca i Izraelaca.
 
misliš? šta si mislio kad je saudijska arabija slala šiptarskim teroristima oružje i municiju. šta si mislio pre nego što je kosovo bilo prenaseljeno muslimanima, m? i šta misliti kad finansiraju brže bolje da se izgradi 600 džamija da se zna ćija je zemlja.


Koliko znam 80% muslimana cini stanovnistvo na Kosovu.Prakticno ako se prizna neovisno Kosovo, onda Kosovo moze proglasiti islamsku drzavu u sto ja sumnjam jer ne vjerujem da ce Albanci ici u tu krajnjost ali fakticki Kosovo je Islamska oblast.
 
Poslednja izmena:
Šef UNMIK-a Lamberto Zanijer izjavio je večeras da je situacija na Kosovu u protekla tri messeca bila relativno stabilna i da je neophodan dijalog Beograda i Prištine kako bi se smanjila tenzija i došlo do pomirenja.

Zanijer je predstavljajući tromesečni izveštaj Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija rekao da posle mišljenja Medjunarodnog suda pravde o legalnosti proglašenja nezavisnosti Kosova postoji mogućnost da Beograd i Priština započnu dijalog u cilju pronalaženja konstruktivnog rešenja. On je istakao da je dijalog jako važan za situaciju u regionu.

Zanijer je takođe, pored ostalog, rekao da je u svetskoj organizaciji ocenjeno da status Unmika nije promenjen savetodavnim mišljenjem Međunarodnog suda pravde i da je mandat na osnovu rezolucije Saveta bezbednosti 1244 i dalje na snazi.

Debata u Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija o predlogu rezolucije Srbije, prilika je da se države članice ujedine oko jasne i odlučne poruke jer će, u suprotnom, biti uspostavljen univerzalno primenljiv presedan gotovog modela jednostrane secesije, upozorio je ministar inostranih poslova Srbije Vuk Jeremić na sednici Saveta bazbednosti.

Jeremić je najavio da će Srbija nastaviti da koristi sva, jednoj suverenoj državi raspoloživa diplomatska sredstva, da bi se suprotstavila ovom pokušaju nasilne promene njenih granica.

Srbija ni pod kojim okolnostima, ni implicitno, niti eksplicitno, neće priznati jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova, ponovio je Jeremić, doslovno rekavši: "to je naš ustavni imperativ, kao i politička i moralna obaveza, zasnovana na preovlađujućoj volji naših građana".

Ministar inostranih poslova Kosova Skender Hiseni je u obraćanju Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija rekao da je došlo vreme da se rezolucija 1244 zameni novom rezolucijom koja održava realnost nezavisnosti Kosova i nedavno izneto, kako je naglasio, jasno i eksplicitno savetodavno mišljenje Međunarodnog suda pravde.

Hiseni naglasio da je cilj Kosova da što pre postane član UN-a, ističući da je to prirodan korak nakon mišljena suda. Uz podsećanje da je Kosovo do sada priznalo 69 država, kosovski šef diplomatije kazao je da očekuje nova priznanja i pozvao one zemlje koje nisu priznale Kosovo da to sada urade.

Takođe je dodao da je došlo vreme da Kosovo i Srbija počnu novo poglavlje saradnje u oblastima od zajedničkog interesa, na novu dve države. Želim da naglasim spremnost vlade da sarađuje sa Srbijom, ali to mora biti na jednakim osnovama i samo kao dve nezavisne, susedne države-naglasio je Hiseni.

VOA News
 
Moj komentar je da Albanci zele preko ugleda Saudijske Arabije doci do novih prinzanja Kosova od strane Islamskih drzava.Neka se dogovore sve islamske drzave da prinzaju Kosovo, bitce premasen broj od 90 drzava koje bi priznale Kosovo.Albanci rade pametnu politiku jer se pozivaju na Islam i kazu da na Kosovu ima 80% muslimana i ta meocija moze preovladati u Islamskim drzavama i tako dovesti Kosovo na rubu ulaska u UN kao clanica UNa.
Nemam je sta da mislim u vezi Kosova jer sve je receno oko Kosova i mene me iskreno vise interesuju zbivanja na Bliskom Istoku i ovi najnoviji pregovori izmedju Palestinaca i Izraelaca.

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:
ААААААААААААААААААААААААА,
АААААААААААААААААААААА КАКО СИ САМО НЕПИСМЕН!
ААААААААААААААААААААААААА!

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:
 
Sta si htio reci u vezi toga da je Kosovo bilo prenaseljeno muslimanima m? Koliko znam 80% muslimana cini stanovnistvo na Kosovu.Prakticno ako se prinza neovisno Kosovo, onda Kosovo moze proglasiti islamsku drzavu u sto ja sumnjam jer ne vjerujem da ce Albanci ici u tu krajnjost ali fakticki Kosovo je Islamska oblast.

хтео сам рећи да та иста саудисјка арабија суделовала, слањем оружја и муниције шиптарским терористима, финансијском подршком лобирању признања независности, а онда и изградњу више од 600 џамија; у стварању муслиманске земље - а косово није било муслиманска земља.
 
хтео сам рећи да та иста саудисјка арабија суделовала, слањем оружја и муниције шиптарским терористима, финансијском подршком лобирању признања независности, а онда и изградњу више од 600 џамија; у стварању муслиманске земље - а косово није било муслиманска земља.

Morate razumjeti da Saudijska Arabija je jedna od glavnih ekonomskih sila i da ima prijatejsku vezu sa Amerikom tako da je Saudijska Arabija osjetila da amerika gleda balgonaklono Albance a jos Albanci su muslimani tako da je ta ista Saudijska Arabija rekla i odlucila da ce pomoci Albancima to jest muslimanima na Kosovu.Isto tako je Saudijska Arabija pomagala Bosnu i Hercegovinu ali sada posto je Kosovo veci prijatelj Amerike od Bosne, saudijska Arabija moze otvoreno da pomaze kosovu i da agituje za neovisno Kosovo.
 
Ipak moramo pricekati i vidjeti da li ce se Islamske zemlje odazvati pozivu a jedan od glavnih aktera nesvrstanih je Libija i Moamer Al Gadafi.On je do sada pokazivao naklonost prema Beogradu iz sjecanja na onaj beograda u komeje Tito sjedeo tako da Libiju vezu jake emocije prema Beogradu.Drugastvar je da mogu preovladati emocije sa strane Islama i da preovlada osjecanje da se u sred Balkana osniva jedna Islamska drzava i tako da prevagen misljenje na strani Kosova.Veoma je tesko reci kako ce se opredijeliti Islamske drzave jer one imaju uvijek nekog jakog strateskog partnera i prakticno su izmedju Ruskih i Americkih interesa a ako hocemo navesti mozemo reci i utjecaju nesvrstanih.Kao sto znamo Kosovo je na strani Amerike i oni Amerikance velicaju za pomoc koju su ukazali Albancima na Kosovu.
 

Back
Top