Poliranje

Koju polir pastu koristis? Dali postoji bolja pasta od 3M?
Ja koristim 3M i jako sam zadovoljan.Ne radim profesionalno ali posto radim sa kolima onda ponekad moram malo da osvezim vozilo.
Mislim da je jako vazna stvar kod poliranja sundjer.Koristim 3M neki siroki od 700 din. jer mi se ne daje 1500 din. za onaj rebrasti duplo tanji ali mozda jednom i taj probam da uporedim.
Naravno imam i masinu koju sam jako jeftino kupio od cigana na pijaci.Verovetno su mislili da je obicna brusilica.:) Potpuno nova,nemacka za 40 eura.:per:
 
Ne bih da se pravim pametan oko poliranja posto i ja to radim od pre par meseci.
Rezultatom sam zadovoljan tako da verovatno to radim kako valja.
-prvo operem auto
-benzinom sklonim eventualne fleke od katrana
-onda idem sa grubom polir pastom G3 a masina na trojki
-u principu se poliranje radi na mokro tj. tako ce masina stalno da klizi a i cuva se sundjer
-finiš radim sa 3M polir pastom(crni čep) i drugi,meksi sundjer a masina na petici
-posle svega opet pranje od ostataka polir paste
To je neka moja procedura grubo receno. Neko drugi verovatno ima i drugaciji sistem ali meni su ljudi koji rade u perionicama rekli da je ovako najbolje.
A opet s druge strane ako neko ima neki savet neka ga da pa mozda jos nesto svi saznamo kako se pravilno polira.
 
@dule gde da se nadje masina,nije valjda samo na buvljaku?

Ima ih po prodavnicama ali najjeftinija koju sam nasao je bila neka ššmš i kostala je 9500 din. A gledao sam i Makitu ali je ta bila 325 eura.
Sve u svemu ova sto sam je uzeo felcera kako treba a dokle ce ,videcemo.
Razmisljam se da uzmem jos jednu ako se pojavi kojim slucajem,cisto da se nadje ,za rezervu.
 
ako se dobro secam video sam masinu neku za poliranje u prodavnici Halata raznih, to je bila neka akcija varijanta 2000din neka anonimus marka. kontam da se isplati ipak je bolje nego rukama. ocu da ispoliram megana pa gledam sta kako sad... nije mi tesko ni rucno da radim na kraju krajeva, samo mi kazte koju pastu duzmem? vidim spominje se neka 3M...
 
ja sam stavio kornjacu na renoa koji sam prodao pre neki dan.
pa sta ja znam, zadovoljan sam ucinkom. jedino sto mi smeta je sto mi se prasina jako zalepi za auto.
prvih 2-3 pranja, valjda dok se ne stvori sloj voska preko, prasina nece da sidje samo kompresorom, mora se obrisati sundjerom ili krpom. mada nije uopste tvrdokorna, nema ribanja samo lagano predjes preko.
ali nakon toga bude super. auto je svakako sinuo, beli, a voda se onako skuplja u kapljice i otpada.
krpu kad stavis na suvu haubu, sklizne.
 
Ja sam planirao da posle poliranja stavim vosak, tako da se prasina verovatno nece lepiti, da li si uzeo Turtle color magic, ili nesto drugo? Sto se tice stakla, izgleda da to nije niko radio. Kod nas i nema tih politura za staklo u prodaji, soferka mi je malo pogrebana, od struganja leda, pa mi je palo na pamet da to moze i da se ispolira, napisah na googlu glass polishing, i tako videh da postoje i politure za to.
 
Poslednja izmena:
ne bih ipak tu treba dobra pasta 3m neka..neke daju i sjaj a ne bih da se razlikuje nijansa a kazu moze i da se osteti farba nije jeftin auto neki pro mi treba ne ovi po auto pranju sto rade
 
Ako hoces bas pro, znam coveka iz Sremske Mitrovice. Jedan od najboljih detailera u Srbiji. Sve paste daju sjaj :) Nijansa se nece razlikovati, samo postoji mogucnost da taj deo bude nesto sjajniji.

To da moze da se osteti farba, moze, ali treba bas da budes retard
 
Zavisi koliko ima da se radi, koliki je auto, itd. Ako se radi neko manje ostecenje 10-20 evra.

Trebalo bi bez problema da se ispolira ostecenje i da ima priblizno isti sjaj ukoliko lak, generalno, ima dobar sjaj tj. nije ostecen, oksidirao i slicno.

Zato ti kazem, daj sliku.

Ovi ne rade lose

PS
Sumnjam da ces ovde naci nekog ko zna nekog dobrog majstora u Beogradu.
 

Back
Top