Fiat Seicento

@numanja
E a zamisli ovi sto ih ja prodajem imaju i fabricki plin i sta mislis kako je tek sa plinom voziti Seicento koji,kako i sam kazes,trosi veoma malo!
Hocu sebi da ostavim jedan i pitanje za tebe je,posto si serviser,dali su na tom motoru od 1108 kubika samostelujuci ventili ili moraju da se steluju rucno -kao kod Yuga?

Bice to jedan od ovih samo da vidim prvo kako se ponasa sa grejanjem jer Yugo greje jak dobro (bar ovaj moj) a zima dolazi pa necu da se smrzavam u kolima.
 
izvinanajvam sto nisam odmah odgovorio,ventili se steluju,medjutim ovi sto nabavljaju alat nemaju taj alat potreban za stelovanje,uglavnom kad se skida glava i odnese kod cubike oni steluju,nema potrebe ko na jugu svakih 30 000km,i grejanje je da se upalis ;)
 
Danas sam uzeo sprej i resio da ofarbam branike na jednom Seicentu i pogledajte kako to sad izgleda.:D
A malo sam i zatamnio stopaljke.
2lavqed.jpg
 
Tog levog cu da dam za 2850 eura ,2005 je i ima uradjen atest za putnicko vozilo kao i plin,presao 102k km sa servisnom knjizicom i zaista je u lepom stanju.
Sto se tice farbe,ja sam za vreme bombardovanja tako iz dosade ofarbao na Floridi ,koju sam tada vozio,istom tehnikom kao i sad branike i evo dan danas stoji boja i kad god prodjem pokraj nje gledam jel pocelo da se ljusti.
Poenta je sto nisam samo boju nanosio nego sam prethodno naneo prajmer za plastiku u tri sloja pa tek onda boju.
Ko pravi majstor.:D
A da farbam ove branike i retrovizore kod farbara uzeo bi mi sigurno oko 130 eura a ovako mene izadje manje od 1000 dinara.:)
Cisto toliko da se zna koliko nas deru ti farbari a vamo kukaju kako je materijal skup!
100 grama auto laka metalik kosta negde oko 500-600 dinara a njemu je to sasvim dovoljno da ofarba jedan deo,onda dodje razredjivac pa lak...sve u svemu ne verujem da imaju vise od 1500 dinara materijala a naplacuju ga od 50 do 70 eura po delu.
 
prijatelj ima fiata, ekstra je zadovoljan sa varijantama parkiranja i poslićima po gradu, on kao najveću manu navodi potrošnju od 6,5L po gradu, i pošto je njegov teretni sa pregradom nema šansi da našteliš sic da valja. pošto je kamiondžija kao drugu manu navodi to što nemože guma od kamiona da stane u gepek :) Meni je auto dosta bučan, ali je putnička verzija sigurno tiša.
 
Jeste radi se sa transparentnim sprejom ali sam ja provalio jednu firmu koja je daleko jeftinija od Motipa a kvalitet je isti.
Mali Motip od 150 ml kosta oko 500 dinara dok sprej Renco od 400ml kosta 250 din pa vi sad vidite razliku u kolicini i ceni.
Stopaljke se moraju skinuti da bi se uradilo kako treba,ocistiti alkoholom ili nitro razredjivacem i onda u najvise tri sloja preci sa sprejem.Dva sloja su kod nekih kola sasvim dovoljna (seicento) a kod nekih tri kada dobija taman izgled.
Naravno obicno prvi put kad se radi ne uradi se savrseno ali zato ko je to radio ranije odradi ih dosta brzo i kvalitetno a najvaznije je da se ne nanese debelo jer tad pocne da se sliva i .ebes posao.Popravni moze da se uradi skidanjem boje nitro ili uljanim razredjivacem pa opet ponovo.:)
 
Meni se zacrnjena svetla ne svidjaju, ali zato su mi po meri zacrvenjena, pa sam tako ja moja zacrvenio i mnogo je lepse. Samo, evo skoro 2 godine kasnije kod mene se ta farba skro skinula?! Neznam zasto, valjda sam kupio nekvalitetnu.
 

Back
Top