MLM Multi Level Marketing

NikolaNBgd

Primećen član
Poruka
630
Ajde da malo razjasnimo sta je to mlm. Neki imaju pozitivna, neki negativna iskustva, pa se nadam da ovde ima jos ljudi koji zaista znaju sta je to direktna prodaja i mlm, da se ne razvodnjava na vise tema! Posle 60-ak godina postojanja, red je i da ljudi u Srbiji saznaju nesto vise......................Prvi je paperinos, sad ce pasti prve mudrolije.:hahaha:
 
Ajde da malo razjasnimo sta je to mlm. Neki imaju pozitivna, neki negativna iskustva, pa se nadam da ovde ima jos ljudi koji zaista znaju sta je to direktna prodaja i mlm, da se ne razvodnjava na vise tema! Posle 60-ak godina postojanja, red je i da ljudi u Srbiji saznaju nesto vise......................Prvi je paperinos, sad ce pasti prve mudrolije.:hahaha:

Систем рада тотално непознат народу у Србији који је навикао на фиксно радно време и фиксну плату, коју углавном није зарадио. Сада када нови модел рада доноси новац који се заиста заради, онда то називају лоповлуком они који си навикли да живе од нерада.

Све најбоље мислим о овоме. Онолико колико зарадим је моје. Ако ми се ради, створићу себи мало царство, када се уморим, одем на одмор и никоме не полажем рачуне за то.

Волео бих да чујем оне који мисле да је ово лоповлук и млаћење празне сламе и да образложе своје ставове.
 
Систем рада тотално непознат народу у Србији који је навикао на фиксно радно време и фиксну плату, коју углавном није зарадио. Сада када нови модел рада доноси новац који се заиста заради, онда то називају лоповлуком они који си навикли да живе од нерада.

Све најбоље мислим о овоме. Онолико колико зарадим је моје. Ако ми се ради, створићу себи мало царство, када се уморим, одем на одмор и никоме не полажем рачуне за то.

Волео бих да чујем оне који мисле да је ово лоповлук и млаћење празне сламе и да образложе своје ставове.


Potpisujem , najbolje je to jer nemas gazde..dakle bukvalno si samozaposlen radis koliko oces i niko te ne tera da to radis svaki dan 10 sati dnevno.. na kraju krajeva MLM ima svoje posebne katedre na Harvardu i Stanfordu, cak se ja mislim i na nasem Ekonomskom u Subotici polaze jedan ispit iz mreznog marketinga. E sad uvek su se nalazile firme koje su kopirale mlm i pravile od toga piramidalne sisteme , na njima se neko opekao i onda naravno pljuje svuda okolo po mlm-u.... :worth: MLM
 
Ajde da malo razjasnimo sta je to mlm. Neki imaju pozitivna, neki negativna iskustva, pa se nadam da ovde ima jos ljudi koji zaista znaju sta je to direktna prodaja i mlm, da se ne razvodnjava na vise tema! Posle 60-ak godina postojanja, red je i da ljudi u Srbiji saznaju nesto vise......................Prvi je paperinos, sad ce pasti prve mudrolije.

Tema se otvara tako sto se polozi uvod, razrada i zakljucak, a onda se o temi diskutuje.

P.S.

Pretekao me je NT Vending :).
 
Cudi me da takav autoritet i kapacitet od menadzera (ili imas neki veci "cin", nisi nam otkrio koji je) ne umije da barata tastaturom u 21.vijeku, MLM je po meni asocijacija na moderne nacine poslovanja i marketinga uopste, ali..., dok tebe cekamo evo par pojasnjenja, sa interneta:

Mrežni marketing (engl .: Network Marketing, ili Multi-Level-Marketing (MLM), marketing po preporuci na području marketinga , označava sustav koji koristi preporuke osobe od povjerenja za svrhu poslovanja pri prodaji roba ili usluga.


Svojstva mrežnog marketinga

Mrežni marketing je način distribucije, u kojem tvrtka prodaje svoje proizvode putem samostalnih distributera krajnjim kupcima. Kupci također mogu djelovati kao samostalni „konzultanti“ ili prodavači i u ponovnoj prodaji proizvoda. U mrežnom marketingu se ne radi o čistoj izravnoj prodaji ili izravnom marketingu, pri kojim se izravno u maloprodaji prodaju proizvodi od tvrtke koja proizvodi. Glavna značajka mrežog marketinga je strogo okomita struktura sustava distribucije. Pojam „mreže“ name nije ispravan, jer su strukture u mreži vodoravno, okomito i dijagonalno povezani jedni s drugima i međusobno djeluju. U mrežnom marketingu vlada međutim od vrha do dna strogo hijerarhijska struktura po okomici. Ova struktura dovodi do brojčano raširenog distribucijskog sustava s velikim brojem samostalnih konzultanata.

Razlika između mrežnog marketinga i izravne prodaje

Premda se obje vrste prodaje temelje se na osobnim preporukama, one se razlikuju u nekoliko bitnih točaka.

Kod izravne prodaje tvrtka svoje proizvode ili usluge izravno nudi krajnjim korisnicima, bez posrednika ili preprodavača.

Sustavom mrežnog marketinga proizvode prodaju ili posreduju samostalni prodavači. Pri izravnoj porodaji tvrtka koristi u prodaji zaposljeno specijalizirano osoblje. Umreženik će se samo zaraditi proviziju ako uspije prodati određenu uslugu ili proizvod.


Proizvodi i tržišta

Mrežnih marketingom se uglavnom distribuiraju sljedeči proizvodi:

* vitaminski preparati,
* sredstva za mršavljenje, dijetetski dodatci
* voćni sokovi, kao primjerice Noni
* kozmetika i osobna njega
* mirisi
* sredstva za čišćenje
* nakit i kucni pribor (filteri za vodu)
* tekstil, igračke
* osiguranja
* pribor za domaćinstvo, telekomunikacije


Stručna kompetencija konzultanata

Za djelatnost u većini tvrdaka mrežnoga marketinga ne uvjetuju se specifične kvalifikacije. Trgovac ili zastupnik je od samog početka sam odgovoran za svoje poslovanje, urede i knjigovodstvo. Uobičajeno kao mentor djeluje osoba iz njegove t.zv. upline (izraze je na engleskom) koja participira na zaradi od prodaje podredenih. Upline u mrežnom marketingu označavaju osobe koje su u više u hijerarhiji.

Interne obuke su uglavno ograničene na proizvod i rukovanje, ali bez daljnih kvalifikacija. Mnoge tvrtke mrežnog marketinga u potrazi za novom suradnicima,kao ključni element predstavljaju mogućnost visokih zarada pri izgradnji vlastitih struktura i predstavnicih povjerenstava po nižim razinama.

Zloupotreba povjerenja

Kritičari navode također, da se u mrežnim marketingu koristi osobni odnos povjerenja, kako bi se sumnjive i besmislene proizvode prodavalo na tržištu. Neke sumnjive tvrtke nude proizvode i usluge koje često ne djeluju na način kako se obećava ili prodavaču obećavaju pretjerani poslovni uspjeh. Često se prodavače MLM proizvoda zbog nedjelotvornih učinaka na zdravlje optužuje šarlatanstvom.

Posebno u području hrane, dodataka i kozmetičkih preparata, kao što je Noni ili Aloe Vera. Unatoč visokih cijena rijetko se dostižu obećani učinci. Znanstvena istraživanja uglavnom ne pokazuju učinke.

Uspostava osobnog odnosa je posebno izražena u mrežnim marketingu na financijskom sektoru. Preko osobnog odnosa i povjerenja prodaju se sumnjičavi i precijenjeni proizvodi koje bi u tradicionalnim kanalima distribucije bilo teško ili nemoguće prodati.

Potraga za novim suradnicima putem oglasa

Tipično obilježje mrežnog marketinga je da se pri oglašavanju u ponudama zaposljenja ne opisuje djelatnost. Riječima poput "rad od kuće", "samostalnost" i "slobodno određivanje radnog vremena" uz istodobno vrlo velike dohodke, kao što su "500-6000 € na mjesec" su vrlo česte.

Posao se nudi u tiskanim medijima, na letcima, naljepnicama, a oglašivači samo snose njihov trošak. Ponekad se vrši pritisak ili uvjetuje suradnja s početnim ulaganjima i skladištenje robe za obećanje velikih provizija.

Prodavači uglavnom ne primaju plaće ili slične fiksne i od prodaje neovisne isplate.

Često se izjavljuje, da si navodno svatko može odrediti koliko za svaki dan ili mjesec želi zaraditi. "Kvaka" ili glavni uvjet je medutim, da prodaja cvate.

Važan preduvjet za uspjeh mrežnoga marketinga je u kvaliteta i količina zastupnika koje koje distributor (tzv. “sponzor“) pridobije. Potraga za suradnicima obično počinje prvo s rođacima, prijateljima i poznanicima ( "toplo tržište") pri čemu te osobe smatra sve češće potencijalnim kupcima.


Poduzetnički rizik

Za razliku od posla u tvrtci uz plaću kao zaposljenik, tvrtke iz mrežnog marketinga ne ulaze u takav poduzetnički rizik. Osoba koja radi u mrežnim marketing sama za sebe nosi poduzetnički rizik. Dohodci se isključivo sastoje od provizije, te od provizije od svojih podredenih iz tzv. „downline“. Slično kao u t.zv. "piramidama sreće" postoji vrlo mali broj uspješnih ljudi, no međutim veliki broj ljudi koji izgube uložena sredstva i vrijeme te dožive razočarenje ili neuspjeh.



Ljudi, nemojte se ljutiti, ali ja sticem utisak da vi o MLM- ne znate nista mimo onoga sto Vam u tim firmama ispricaju!Prije savega Vi ne razumijete princip na kome pociva MLM, to je u sustini najobicnija piramida (ili ne razumijete kako funkcionise piramida, svejedno), poenta je u privlacenju novih i novih klijenata bez kojih biznis propada, u stvari MLM funkcionise samo dotle dok se u igru uvlace novi igraci, kad ih ponestane prestaje i carolija zvana uspjeh.Zato se i od osoblja ne trazio ama bas nikakva strucnost niti bilo kakva kvalifikacija, bitno je samo da doticna osoba moze na svoje povjerenje da navuce jos novih kupaca, sta ce biti kasnije s njima i ovim koji su ih uvukli u to, to njih ne zanima.U sustini, dobio si ono sta si platio, ali si prvo platio..., ako si se zajebao nikom nista.

Eto, da cujemo Vase argumente!
 
Poslednja izmena:
Хајде само објасни зашто...? :think:

Lepo peva Djole balasevic.

Dzaba vam novci moji sinovci dzaba vam bilo dobre volje

I pogledi cvrsti i lepljivi prsti.....al ja ipak varam malo bolje...:per:

E pa da, ...a MLM je ku..rva izvinte me sto psujem

Jer ja samo pricam onako kako cujem

i ako su lagali mene i ja lazem vaaaaas.....

Tu pricu zna svako od vraga do popa jer mnogi su MLM-ovci ostali tropa....:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Nije problem koriscenje tastature, vec sto nekucam brzo. Nisam ja sajber menadzer, vec nesto drugo. U pravu si postavicu i objasniti temu. Da bi ste se opredelili za neki od MLM-ova koji se nude, treba prvo da se upoznate sa kompenzacionim planom, pravilnikom o isplati. Pravilnici su pravljeni na osnovu bodova, tj. prometa koji se ostvari za kompaniju. Saznajte da li je vrednost boda na svim nivoima, pozicijama, ista, ako nije ne ulazite u taj sistem, jer ćete biti prevareni. Raspitajte se da li se radi mesec za mesec, tj. da li se obračun vrši mesečno, bez predhodne akumukacije, da li možete da zaradite više od svog sponzora, menadžera, od onog koji vas je uveo u posao, ako ne možete ne ulazite u sistem, bićete prevareni.
Najmanje 10 godina je neophodno da kompanija postoji na tržištu da bi se dokazala kvalitetom svojih proizvoda, a i uslugama.
Ako izuzmemo usluge, jer tu ne postoji konkretan proizvod, postoje dve vtste gradnje mreža:mreža trgovaca i mreža potrošača.
Šta mislite koji je lakši?
U pravom MLM-u ne daješ pare, da bi ih jurio, već se tržište osvaja reklamom, probaš proizvode pa ih preporučuješ drugima. Sve se postiže isključivo radom. Što je naš narod navikao preko noći da se obogati, pa se zaleti u pojedine sisteme, ko mu je kriv?
Pošto nema reklama u medijima, nema distribucije, zakupa poslovnog prostora, radne snage(prodavačica, čistačica, kafe kuvarica, itd), taj novac koji u klasičnim trgovinama ide na već pobrojano, zarađuju oni koji se bave MLM-om.
MLM je toliko prirodan sistem da sam sebe ‚‚čisti‚‚ od prevaranata, neradnika i ostalih iz te fele. U MLM-u je mesto za vredne, odgovorne, poštene i humane. ;-)
Treba doneti odluku i pokrenuti se. Do uspeha se stiže ako si uporan i dosledan.
Lako je biti skeptičan, a teško je biti uspešan.
Za početak napravite tri koraka:
Prvi korak je cilj.
Mnogi ljudi oko nas lutaju, zašto?zato što nemaju cilj. Mnogi od vas će reći: ja imam cilj. Ja garantujem da nemate cilj, čak 95% vas, vi imate samo želje, i nikad u svom životu niste imali cilj.
U čemu je razlika između želje i cilja?
Želja kada dobije svoj vremanski okvir postaje cilj, ako ga nema ostaje želja i san. Tu je suštinska razlika.
Da li vi imate cilj?
Preispitajte sebe, budite iskreni prema sebi, dajte pravi odgovor.
Kada nema cilj u životu čovek luta, ali kada ima cilj ide ka tom cilju i na pravom je putu.
Veliki ljudi, koje je istorija zabeležila, su imali vizije i ciljeve, zato i jesu veliki. Jedini čovek koga je istorija zabeležila, a nije znao kuda ide je Kristofer Kolumbo. Svi drugi su imali cilj.
Zato i MLM polazi od toga da imate svoj cilj. Kada imate cilj, ne odustajete na prvoj prepreci.
Čovek koji ima cilj, jaku želju i strast, uspeva u životu. Preko noći ne dolazi ništa, treba uložiti rad, a onda se cilj ostvaruje.
Prednost MLM-a je u tome dok se edukujete vi zarađujete. Edukacija je besplatna. Kroz MLM se osposobljavate za život, jer MLM je životni menadžment, primenjena psihologija.
Da li je to kod nas u genima ili u neobrazovanju, ne informisanosti, pa se ljudi lako ‚‚zapale‚‚ za lake, milionske zarade?
Na zapadu je opšte poznato da se bogatstvo, a i brend, stvaraju generacijama. Nema prečica.
MLM je jedina prečica, jer je ubrzana utakmica života. U MLM-u se ne dolazi do uspeha preko noći, već jednim predanim radom.
Šta je prednost MLM-a?
Ne trebaju vam infrastrukture, proizvodni pogoni, ulaganja. Zašto?
Zato što vam kompanija sa kojom ste potpisali ugovor o saradnji, nudi partnerstvo. Vaš partner ima proizvodne pogone i ima svoj brend.
Šta se od vas očekuje?
Da se pridržavate Pravilnika i da radite. Bez rada se ništa ne postiže.
Nemate apsolutno nikakav finansijski rizik, ne ulažete ništa, osim svog vremena. Nešto se mora uložiti?
Zašto mnogi sumnjaju u MLM?
Zato što su u konktakt sa MLM-om došli preko ljudi koji nisu upućeni i koji nisu znali da objasne šta je MLM.

'Uspeh ne dolazi sam od sebe, on ima svoju cenu, koju ćemo, ako ga želimo, platiti. Neuspeh dolazi sam od sebe, ali njegova cena je mnogo veća i on ne pita hoćemo li da je platimo.'
Pravila neuspeha:
- robovanje navikama:'ne može niko da me plati toliko malo koliko ja malo mogu da uradim'
- život bez izazova:ne talasaj možeš da izazoveš buru, zato 'sedi di si ni za di si nisi'.
- ne donosi nikakve odluke: ja ništa ne radim, ne mogu da pogrešim, ja sam bezgrešan
- neka sve bude po starom:ako se nešto promeni može da mi bude gore, nije mi dobro, ali neću da menjam.
Najgori neprijatelji su, negativne emocije:strah, zavist, samosažaljenje, ljubomora, inf eriornost i bes, a uzroci supravdavanje, racionalizovanje(društveno prihvatljivo objašnjenje za društveno neprihvatljiv postupak), tuđe mišljenje i prebacivanje krivice na druge.
'Ako ne znaš kuda ideš, gde god da stigneš na pogrešnom si mestu.'
Vi upravljate poslom, te ga i tretirajte kao posao, uložite u njega nešto od svog profita jer nema 'nešto za ništa'.
Principi koji vas vode ka uspehu su:
Istrajnost
Ljudi koji su uspeli, koji su se obogatili, a skromno su počeli, nikada nisu odustali. Koliko god neuspeha da doživite, morate da učite iz tih neuspeha, da se oporavite, da vidite gde ste pogrešili i da krenete dalje.
Uspeh uvek dolazi neposredno posle najvećeg neuspeha. Nemojte da trčite trku na 100 metara, a na 95 metru da odustanete. Ako nastavite stići ćete do cilja, bez obzira kojom se brzinom budete kretali... Setite se priče o zecu i kornjači
Angažovanje
Postali ste član i sedite da vidite šta će se dogoditi.?!Neće ništa, dok se vi ne pokrenete, i učinite da se dogodi.
'Mogu to da uradim + moram to uraditi= Uradiću'
Ako sam ne iniciraš dešavanje, neće se ništa desiti.

Želja

Svako može želeti da se obogati, i većina ljudi to zaista i želi, ali samo mali broj njih zna da je precizan plan uz goruću želju, jedini pouzdani način da se to i ostvari. Svako od nas može imati šta god poželi, može postići šta god poželi, ali ne i sve što poželi.

Kako će te znati da osoba ima želju da radi?
Ona će vam to dati do znanja svojim rezultatima.

Otvorenost

U oduševljenju, i strahu, zaboravljamo na neke činjenice koje su vrlo bitne, a to su:
* postoje hiljade ljudi koji žele da se uključe u vaš posao.
* oni su izmešani sa ljudima koji vaš posao ne žele.
* jedini način da nađete one koji ga žele jeste da im ga predstavite.
* što većem broju ljudi predstavite posao, to ćete naći više onih koji ga žele.
Što brže i što s' većim brojem ljudi budete kontaktirali, to ćete brže naći one koje želite.

Postavljanje ciljeva

Prvo pitanje koje sebi treba da postavite jeste:'Šta ja očekujem od ovog posla?'
Znači morate da znate kakvi su vaši ciljevi. Ako cilj stavite na papir i u svojoj svesti ga čvrsto utemeljite i projektujete, on deluje kao samoinicirajuća kapisla savremenog torpeda ispaljenog u metu.
Informacije koje nisu u vezi sa zadatkom, se odbacuju, ali će svaki koristan podatak, koji će doprineti da se torpedo drži na kursu, ka meti(cilju), biti prihvaćen i upotrebljen. Ukoliko torpedo počne da skreće sa kursa, njegov mehanizamza automatsku korekciju, ga ponovo usmerava ka meti. Torpedo bi bio beskoristan da konkretna meta nije uprogramirana u njegov mehanizam, a to važi i zaljudski um.
Nemojte snove da smatrate za ciljeve. Vaši snovi predstavljaju ono što želite da imate na kraju, ?ciljevi su konkretni koraci koje ćete morati da napravite, da bi ste te snove ostvarili.
Cilj je obećanje koje smo dali sami sebi.
Morate da imate kratkoročne ciljeve, jer oni utiču na ostvarenje dugoročnih.


Obuka

'Sponzor' označava osobu koja preuzima odgovornost za nekog drugog, to znači da treba da pružite pomoć saradnicima u izgradnji njihovog posla. Njima je potrebna vaša pomoć, da im date uputstva, da ih motivišete, da ih podstičete.
Svog saradnika ćete naučiti svemu onome što vi radite, ne želite da vaš saradnik pomisli:'ja nisam u stanju da ovo uradim', nikoga nećete zanemariti, ali najveći deo vremena radićete sa onima koji žele da im vi pomognete i koji žele da uče od vas.

Pozitivan stav

je u vama, a on uključuje:
1. traženje dobrih osobina u drugim ljudima
2. uzdržavanje od kritikovanja drugih
3. davanje komplimenata kad god je to moguće
4. osmehivanje
5. otvorenost duha
6. iskreno interesovanje za druge ljude
7. češće slušanje nego pričanje
8. davanje
9. izbegavanje sukoba
10.izbegavanje ogovaranja

Pozitivan stav privlači ljude i podiže im moral

Vera u sebe
Kada započnete posao, verovatno ćete čuti mnogo obeshrbrujućih primedbi od raznih ljudi koji, verovatno, o svemu tome znaju manje od vas ili su po prirodi negativno nastrojeni i protive se vašim nastojanjima da popravite svoj životni standard.
Ukoliko ne verujete u sebe, nemate jasne ciljeve, oni će da vas pokolebaju.
Zato vi morate biti ponosni na svoju odluku a sa jasnim ciljevima znate da je vaša odluka ispravna.
- vera u mrežni marketing
Morate shvatiti da je ovo jedina šansa koju vam je neko ikada pružio u životu, najveća ekonomska šansa u istoriji čovečanstva.
Kada počinjete svoj posao 90% zavisi od entuzijazma, a 10% od znanja. Vi ljudima nudite pojas za spasavanje u današnjem nemirnom moru (ne)zaposlenosti.
- vera u proizvode
Morate ih voleti i koristiti, jer ono što pokraće ovaj posao jeste preporučivanje, najmoćniji marketing na svetu.
- ja ću uspeti
Da biste uspeli morate da ojačate veru, a to ćete uraditi ako pojasnite razloge zbog kojih ste u ovom poslu.
- majstor objašnjavanja i podučavanja
Više nego u bilo kom poslu vaš uspeh zavisi direktno od vaše sposobnosti i želje da pomažete drugima da uspeju, a nemojte se ustručavati da ih naučite kako da budu bolji od vas. Kakav ćete tek uspeh postići ako svoje ljude naučite da vas nadmaše, bićete onaj koji od njih pravi zvezde.
Ovo je u principu citat i text jednog mog prijatelja, ali sve podpisujem i mozemo sad da vidimo sta ko ima da kaze.
 
Potpisujem , najbolje je to jer nemas gazde..dakle bukvalno si samozaposlen radis koliko oces i niko te ne tera da to radis svaki dan 10 sati dnevno.. na kraju krajeva MLM ima svoje posebne katedre na Harvardu i Stanfordu, cak se ja mislim i na nasem Ekonomskom u Subotici polaze jedan ispit iz mreznog marketinga. E sad uvek su se nalazile firme koje su kopirale mlm i pravile od toga piramidalne sisteme , na njima se neko opekao i onda naravno pljuje svuda okolo po mlm-u.... :worth: MLM

Ajd' molim te, pronađi mi ovde, na sajtu Harvarda
http://www.hbs.edu/mba/academics/required.html
MLM kao predmet. Ja nikako da ga nađem.

Doduše, pominje se u studiji slučaja Miracle Life Inc
http://hbr.org/product/miracle-life-inc/an/210039-PDF-ENG?N=4294958507&Ntt=+&Nao=840
ali to je samo jedno predavanje, nikako katedra.

Možda ja nisam dovoljno iskusan pa ne umem da nađem.
 
Zar u ovoj smesnoj zemlji nije doneta uredba (ili bese zakon) koji zabranjuje piramidalni nacin zaradjivanja? zamlacivanja? zagadjivanja?
Zakon je jos uvek na snazi, a vi ste sa druge strane.
Zakon je donet jer drzava nije mogla da se odbrani od prevarenih iz donjeg sloja piramide.
Od tada i postoji izreka : glup ko stedisa.
Sada vise nije stednja, ne nude se pare nego kucna hemija, kozmetika i slabo kvarljivi proizvodi koje je relativno lako svercovati iz susjedne nam hrvatske, i uvaljivati poznanicima kojima je glupo da vas odbiju.
Sreca u nesreci je sto ste svi uniformisani pa vas je lako prepoznati; katastrofa demode odelo sacuvano jos od svadbe ili mature sa lose vezanom kravatom, sa grcem umesto osmeha i stafelajem za pede prezentacije...

Time sto nas drzava guli pomazuci tajkune, samo pospesuje nelegalnu piramidalnu "uclanite se za samo 130e i potpuno besplatno cete dobiti cede i publikaciju na hrvatskom jeziku koji ce vas obuciti kako da i vi radite isto, da uzimate svakome po 130e nudeci nadu i piramidalno (multilevel) umnozavajuci broj unesrecenih"
Razumeli ste kiosakija koliko i hitler nicea.

Doci ce dan kada ce drzava stati na svoje a ne tajkunske noge, uspravno.
Kada pocnu da funkcionisu zakoni.
Tada cete nestati.
 
Poslednja izmena:
Zar u ovoj smesnoj zemlji nije doneta uredba (ili bese zakon) koji zabranjuje piramidalni nacin zaradjivanja? zamlacivanja? zagadjivanja?
Zakon je jos uvek na snazi, a vi ste sa druge strane.
Zakon je donet jer drzava nije mogla da se odbrani od prevarenih iz donjeg sloja piramide.
Od tada i postoji izreka : glup ko stedisa.
Sada vise nije stednja, ne nude se pare nego kucna hemija, kozmetika i slabo kvarljivi proizvodi koje je relativno lako svercovati iz susjedne nam hrvatske, i uvaljivati poznanicima kojima je glupo da vas odbiju.
Sreca u nesreci je sto ste svi uniformisani pa vas je lako prepoznati; katastrofa demode odelo sacuvano jos od svadbe ili mature sa lose vezanom kravatom, sa grcem umesto osmeha i stafelajem za pede prezentacije...

Time sto nas drzava guli pomazuci tajkune, samo pospesuje nelegalnu piramidalnu "uclanite se za samo 130e i potpuno besplatno cete dobiti cede i publikaciju na hrvatskom jeziku koji ce vas obuciti kako da i vi radite isto, da uzimate svakome po 130e nudeci nadu i piramidalno (multilevel) umnozavajuci broj unesrecenih"
Razumeli ste kiosakija koliko i hitler nicea.

Doci ce dan kada ce drzava stati na svoje a ne tajkunske noge, uspravno.
Kada pocnu da funkcionisu zakoni.
Tada cete nestati.

Sa vecinom stvari mogu da se slozim, ali nema veze sa piramidom! Izgubi 5min. svog dragocenog zivota pa reci sta ti nije jasno u textu i gde si pronasao piramidu?? Reci mi sta ti znaci ono u potpisu sa donosenjem odluke-ako nije tajna?
 
Ljudi, nemojte se ljutiti, ali ja sticem utisak da vi o MLM- ne znate nista mimo onoga sto Vam u tim firmama ispricaju!Prije savega Vi ne razumijete princip na kome pociva MLM, to je u sustini najobicnija piramida (ili ne razumijete kako funkcionise piramida, svejedno), poenta je u privlacenju novih i novih klijenata bez kojih biznis propada, u stvari MLM funkcionise samo dotle dok se u igru uvlace novi igraci, kad ih ponestane prestaje i carolija zvana uspjeh.Zato se i od osoblja ne trazio ama bas nikakva strucnost niti bilo kakva kvalifikacija, bitno je samo da doticna osoba moze na svoje povjerenje da navuce jos novih kupaca, sta ce biti kasnije s njima i ovim koji su ih uvukli u to, to njih ne zanima.U sustini, dobio si ono sta si platio, ali si prvo platio..., ako si se zajebao nikom nista.

Eto, da cujemo Vase argumente!

Копираћу само ово...
У сваком случају, озбиљне компаније које послују по систему МЛМа, не наплаћују улазак у систем, или учлањење, мада, ја бих то назвао запослењем.
Свако ко се, дакле, запосли у овом систему, ради првенствено за себе. Провизија, односно плата, зависи искључиво од сопстевног рада. Е сад, што се тиче расподеле провизије, у озбиљним системима је тачно утврђено ко колики део колача добија. И то је сасвим у реду, јер почетник у послу има свог менаџера који га води кроз посао све док се почетник не осамостали у систему. Све дотле је и том менаџеру већи проценат "колача" јер то заправо накнада за "минули рад". Када се осамосталите у послу, пређете у виши ниво, можете да нађете сараднике који опет радити прво за себе, добијати свој део, а вама ће ићи провизија за ваш минули рад, јер ћете тада ви радити са својим новим сарадницима. И то нису авиони, камиони и бесконачни ланци, него се тачно зна ко, када и колико добија за свој рад. Све на крају зависи од сопственог залагања и жеље за напредовањем. Има људи који су остали вечити почетници. Повремено одраде по неки посао, ако хоће да зараде неку кинту, и то је то.

Не видим, дакле, шта је спорно у овом систему? Рекао бих, чак и најбољи модел рада, најопушетнији, без пресије и нервозе. Прилика за упознавање и збижавање људи.........али у Србији се и даље жељно ишчекује да комшији цркне крава, и да паре падају с неба уместо кише, тада да је јасно зашто је неприхватљив МЛМ......
 
Lepo peva Djole balasevic.

Dzaba vam novci moji sinovci dzaba vam bilo dobre volje

I pogledi cvrsti i lepljivi prsti.....al ja ipak varam malo bolje...:per:

E pa da, ...a MLM je ku..rva izvinte me sto psujem

Jer ja samo pricam onako kako cujem

i ako su lagali mene i ja lazem vaaaaas.....

Tu pricu zna svako od vraga do popa jer mnogi su MLM-ovci ostali tropa....:hahaha::hahaha::hahaha:

Лепо он пева, али то нема везе са овом темом.
 

Back
Top