ЕУ ФАШИСТИ ДИВЉАЈУ - АНТИФАШИСТИ ЗАБРАЊЕНИ

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Естонија није дозволила долазак финских антифашиста

01.08.2010. - На сајту МУП Естоније представљена црна листа антифашиста

МИП Естоније је увео привремену забрану за долазак у земљу финских антифашиста који су намеравали да учествују у протестним акцијама слет ветерана 20. естонске дивизије СС, који су у време Другог светског рата ратовали на страни фашистичке Немачке.

На сајту МУП Естоније је представљена црна листа антифашиста којима је забрањен улазак у Естонију. То је нечувено. О томе је изјавио руководилац Антифашистичког комитета Финске, члан президијума међународне организације Свет без нацизма Јохан Бекман. Према његовим речима, то је знак да званичне власти Естоније подржавају профашистичке акције. Само тамо неонацисти могу да учествују у званично дозвољеним скуповима и пропагирају младима своје идеје.

Слетови ветерана естонске дивизије СС се одржавају у току више од 15 година, те све више узимају маха. Поред тога се повећава и активност антифашистичких организација који се супротстављају херојизацији нацизма у Естонији, - истиче члан управе друштвене организације Ноћна стража Максим Рева.


Такви слетови су постали већ зла традиција у Естонији. Они се организују од 1994. године. Слетови постају све масовнији. Сваке године су они све боље организовани, чак се појавило Друштво пријатеља естонског легиона, које помаже ветеранима 20. гренадирске дивизије у организацији таквих слетова.



Пртекле године су чланови Ноћне страже покушали да протестују против тог слета. Дошли смо ради свог регистрованог пикета, али нас је ухапсила полиција и одвела у полицијску станицу. Током године дана смо много радили – Ноћна стража и иначе антифашистичке организације Естоније. Ми смо постали чланице покрета Свет без нацизма. Ове године ми смо почели унапред да се спремамо за тај слет. Унапред смо покушали да региструјемо пикет на оном месту где су нас ухапсили протекле године. Међутим, нису нам дозволили, рекавши да је читава та територија, која заузима простор једнак двама фудбалским игралиштима – резервисана за митинг тих бивших есесоваца. То је прави апсурд.

Антифашисти су покушали да убеде власти да забране слет есесоваца, упозоривши полицију на планиране нацистичке провокације. У писму, упућеном правним органима, говори се да организатори слета ветерана планирају да прекрше низ закона који забрањују пропаганду нацизма и потпаљивање међунационалне мржње.

Естонске антифашисте подржавају њихови страни колеге. То је права срамота, која се сваке године понавља. Ветерани СС долазе у Естонију из многих земаља – срамота је што се то дешава у ЕУ, - изјавио је шеф израелског оделења Центра Симона Визентала Ефраим Зуроф.

Друштвени покрет Свет без нацизма је с муком добио од естонских власти дозволу за организацију пикета против слета ветерана 20. дивизије 31. јула. Антифашисти намеравају да стану дуж пута којим ће ветерани дивизије СС ићи на свој слет.

Извор: Глас Русије

****************************************************************************************************
Ма људи, мени је важно ДА јЕВРОПА НЕМА АЛТЕРНАТИВУ...:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Нисмо се разумели, донекле сам упознат са антифа/антиантифа сценом код нас па сам те погрешно разумео, заборавих да је реч о Естонији, ЕТО ШТА ЈЕ БРЗОПЛЕТОСТ:dash:

ОК - нема проблема..... идемо даље....... :cool:

п.с. Прочитај уводни пост........


Естонија

Република Естонија, или Естонија (естонски: Eesti Vabariik или Eesti) је држава у северној Европи, и држава чланица Европске уније од 2004. Од Финске на северу је одваја узани Фински залив а од Шведске на западу средњи део Балтичког мора. Естонија има копнене границе са балтичком државом Летонијом на југу и Русијом на истоку.
 
Poslednja izmena:
ОК - нема проблема..... идемо даље....... :cool:

п.с. Прочитај уводни пост........

Откуд ти подржаваш антифа групице? У реду, предпостављам да си необавештен... Погледај било који њихов летак, памфлет или нешто слично и видећеш за шта се залажу, углавном су против сваког облика патриотизма, национализма и оданости својој земљи, а подржавају конзумирање дроге и алкохола и одржавање геј параде. Па ти види...
 
Откуд ти подржаваш антифа групице? У реду, предпостављам да си необавештен... Погледај било који њихов летак, памфлет или нешто слично и видећеш за шта се залажу, углавном су против сваког облика патриотизма, национализма и оданости својој земљи, а подржавају конзумирање дроге и алкохола и одржавање геј параде. Па ти види...

Ко каже да их подржавам??? Не дај Боже... али свакако не подржавам ни неке ПРОСЛАВЕ СС НАЦИСТИЧКИХ ТРУПА...:roll:
 
Ти ''СС''-овци су барем Срби, ови црвени су издајице најгоре врсте, типа Наташе Кандић.
da al ti SS-ovci su masovno streljali Srbe, imajuci to u vidi, mislim da ne bi bilo grehota da streljaju svakog kome je pozdrav hail Hitler, barem ove nove naciste koji to rade u Srbiji...
 
Банда црвена ЈЕ ТРЕБАЛО ДА СЛУША ДРАЖУ МИХАЈЛОВИЋА што значи да банда црвена није требало да диже мостове и пруге у ваздух, да злоупотребљава и наговара децу-курире и да их још када изгину због њихових глупости проглашава "херојима", да није требало да се ушуњају и убију неколико Шваба и побегну к'о пич*е у шуму а онда Швабе СТРЕЉАЈУ НЕКОЛИКО СТОТИНА СРБА - мирних невиних грађана који нису под оружјем... то може само монструм србомрзачки да смисли...
Требало је да се наоружавају и да сачекају савезнике а не да им ГЛАВНИ НЕПРИЈАТЕЉ БУДУ СРБИ И КРАЉЕВА ВОЈСКА У ОТАЏБИНИ... јер када се данас сагледава шта су радили испада да су се од почетка рата САМО ЗАОГРНУЛИ ТОБОЖЊОМ БОРБОМ ПРОТИВ ОКУПАТОРА - А У СТВАРИ БОРИЛИ СУ СЕ САМО ПРОТИВ СРБА И ЗА ВЛАСТ БАНДЕ ЦРВЕНЕ.

Главни непријатељи Србије и Срба били су ШВАБЕ И ЊИХОВЕ ПРИСТАЛИЦЕ тј:УСТАШЕ И БАЛИСТИ - а не како је лажно учила деценијама банда да су непријатељи ДРАЖА И ЧЕТНИЦИ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Банда црвена ЈЕ ТРЕБАЛО ДА СЛУША ДРАЖУ МИХАЈЛОВИЋА што значи да банда црвена није требало да диже мостове и пруге у ваздух, да злоупотребљава и наговара децу-курире и да их још када изгину због њихових глупости проглашава "херојима", да није требало да се ушуњају и убију неколико Шваба и побегну к'о пич*е у шуму а онда Швабе СТРЕЉАЈУ НЕКОЛИКО СТОТИНА СРБА - мирних невиних грађана који нису под оружјем... то може само монструм србомрзачки да смисли...
Требало је да се наоружавају и да сачекају савезнике а не да им ГЛАВНИ НЕПРИЈАТЕЉ БУДУ СРБИ И КРАЉЕВА ВОЈСКА У ОТАЏБИНИ... јер када се данас сагледава шта су радили испада да су се од почетка рата САМО ЗАОГРНУЛИ ТОБОЖЊОМ БОРБОМ ПРОТИВ ОКУПАТОРА - А У СТВАРИ БОРИЛИ СУ СЕ САМО ПРОТИВ СРБА И ЗА ВЛАСТ БАНДЕ ЦРВЕНЕ.

Главни непријатељи Србије и Срба били су ШВАБЕ И ЊИХОВЕ ПРИСТАЛИЦЕ тј:УСТАШЕ И БАЛИСТИ - а не како је лажно учила деценијама банда да су непријатељи ДРАЖА И ЧЕТНИЦИ...


Ne, trebalo je da ljube u guzicu naciste.:hahaha:
 
JEL TREBA JOŠ SLIKA??? :think:

Ај' не глупирај се - таквих фотографија има и са партизанима... па то опет не значи ништа а најмање да су четници носили Швабама муницију, каква глупост...зашто би онда Швабе уопште РАСПИСАЛЕ ПОТЕРНИЦУ ЗА ДРАЖОМ ИСТО КАО И ЗА ТИТОМ... :rtfm:
 
Mito ba je l' može to konkretnije malo ... i da je u vezi sa mojim pitanjem?

Vidi šta ona dva naci-bastarda kažu:
Цитат:
AndrejBL - Стрељали Србе, па нормално (...)

Цитат:
Ba'al - И ако су стрељали, шта теби то смета?(...)

Je l' se ti ne slažeš sa onom mojom konstatacijom da:
Цитат:
Čovjek treba biti genetski predodređen šljam da bi ovako nešto napisao

Одговорио сам ти врло конкретно - али ти нисам оставио простора да ме зезнеш јер знам да "чезнеш да ме зезнеш"...:hahaha:

Нису они, ба, било какви нацисти, него их мрзи да ти одговарају јер виде да продајеш стару "Брозову маглу"...и давно излизану и проваљену лаж...
 
Одговорио сам ти врло конкретно - али ти нисам оставио простора да ме зезнеш јер знам да "чезнеш да ме зезнеш"...:hahaha:

Нису они, ба, било какви нацисти, него их мрзи да ти одговарају јер виде да продајеш стару "Брозову маглу"...и давно излизану и проваљену лаж...


Jedino ti ovde prodajes maglu.:hahaha:
 
Одговорио сам ти врло конкретно - али ти нисам оставио простора да ме зезнеш јер знам да "чезнеш да ме зезнеш"...:hahaha:

Нису они, ба, било какви нацисти, него их мрзи да ти одговарају јер виде да продајеш стару "Брозову маглу"...и давно излизану и проваљену лаж...
Mito ba daj budimo ozbiljni ... eto ti meni poslije postavi pitanje, da li su Titove komunjare,, koje su poslije oktobra '44.streljale po BG, šljam i izrodi i ja ću ti odmah odgovoriti, ali daj ti meni konkretno odgovori šta misliš o onoj dvojici koja su ono napisala, odnosno jesam li ja u pravu ili nisam sa onom konstatacijom?

I nemoj vrdati - jasno idecidno.
 
Mito ba daj budimo ozbiljni ... eto ti meni poslije postavi pitanje, da li su Titove komunjare,, koje su poslije oktobra '44.streljale po BG, šljam i izrodi i ja ću ti odmah odgovoriti, ali daj ti meni konkretno odgovori šta misliš o onoj dvojici koja su ono napisala, odnosno jesam li ja u pravu ili nisam sa onom konstatacijom?

I nemoj vrdati - jasno idecidno.

Јасно и децидно ти велим:

1. да су остали недоречени у својим изјавама што си ти

2. оправдано злоупотребио и опљунуо их... ето...:cool:

п.с. Не знаш ти краутер ни шта су фашисти ни шта су нацисти...
 
Јасно и децидно ти велим:

1. да су остали недоречени у својим изјавама што си ти

2. оправдано злоупотребио и опљунуо их... ето...:cool:
Bravo Mito!!!
Nego reci mi jesi li ti sam zadovoljan svojim odgovorom? (ne morač odgovoriti, ja to ono retorički).
п.с. Не знаш ти краутер ни шта су фашисти ни шта су нацисти.
A ovo da mi je jedan Djuka rekao shvatio bih, ali ti ... a "znamo se" toliko i vrlo dobro znaš da mi je istorija ideja fah i da od toga hljeb zarađujem, al' dobro neka - 'ajd' pišemo se.
 
Ај' не глупирај се - таквих фотографија има и са партизанима... па то опет не значи ништа а најмање да су четници носили Швабама муницију, каква глупост...зашто би онда Швабе уопште РАСПИСАЛЕ ПОТЕРНИЦУ ЗА ДРАЖОМ ИСТО КАО И ЗА ТИТОМ... :rtfm:

Aj nabaci neku pa da je i ja vidim. :rtfm:
 
Bravo Mito!!!
Nego reci mi jesi li ti sam zadovoljan svojim odgovorom? (ne morač odgovoriti, ja to ono retorički).

A ovo da mi je jedan Djuka rekao shvatio bih, ali ti ... a "znamo se" toliko i vrlo dobro znaš da mi je istorija ideja fah i da od toga hljeb zarađujem, al' dobro neka - 'ajd' pišemo se.

Добро, де, не љути се одмах...:confused: знам да ти је историја фах - али знам и то да си политички веома опредељен а самим тим и пристрасан тако да често не можеш да препознаш ЧИСТО НЕПАТВОРЕНО ЉУДСКО ЗЛО које се можда налази и у опцији коју ти преферираш...:(
 

Back
Top