MUŠKO ZDRAVLJE - sve o Pajčetu (što mame ne znaju a mi se ne mešamo)

Banjski_Švaler

Ističe se
Banovan
Poruka
2.885
Fiziološka fimoza

Većina dječaka se rađa s fiziološkom fimozom i kožica im se ne može prevući preko glavića penisa. To je normalno. U prvim godinama života, fiziološko sljepljenje prepucija s glavićem penisa prirodna je zaštita glavića od utjecaja amonijaka iz mokraće.

Kod većine djece se prepucij potpuno odvoji od glavića penisa tijekom prve tri godine života. Tom prirodnom procesu rastezanja kožice i odljepljivanja od tkiva glavića možemo pomoći na način da dječaku povremeno potegnemo kožicu – posebno nakon kupanja, s obzirom da topla voda povoljno utječe na rastezanje kože.

Ukoliko se kožica teško prevlači preko glavića, ili je uopće nije moguće prevući – do treće godine života ne morate dizati paniku. Još u trećoj godini života gotovo 50% dječaka ima fiziološku fimozu, odn. unutrašnja strana prepucija im je sljepljena za glavić. Stoga se ne morate pretjerano zabrinjavati - osim ako otvor prepucija nije toliko uzak da izaziva smetnje oticanju mokraće.

Ukoliko primjetite da dijete otežano mokri, te da mu se na vrhu penisa stvara balončić (ispod kože) ili mokraća teško prolazi u tankom mlazu – posavjetujte se s urologom!

Dakle, ukoliko u trećoj godini fimoza ne nestane, posavjetujte se s urologom – koji će procjeniti u kojem stupnj je fimoza prisutna, te da li je potrebno odstraniti veze prepucija i glansa, a u nekim slučajevima možda i izvršiti operacijski zahvat.
Fimoza

Svega oko 2 % odraslih muškaraca ima pravu prirođenu fimozu – kad im je otvor na kožici penisa toliko uzak da ometa normalno prevlačenje preko glavića, a time i normalne funkcije.

Kako se starenjem prepucij olabavljuje, kod većine (98-99%) dječaka u 18. godini života kožica se može normalno prevući preko glansa – odn. većina slučajeva prirođene fimoze se spontano riješi. Tome sigurno pomažu i jednostavni mehanički uzroci – npr. rastezanje kožice prilikom masturbacije. Stoga se liječenje blažih oblika fimoze može odgoditi do iza puberteta.
 
Kod težih oblika fimoze u novije vrijeme se preporuča nekoliko metoda liječenja:

* Cirkumizacija, odn. obrezivanje je tradicionalna metoda rješavanja problema fimoze. U ovom slučaju kožica se u jednostavnom ambulantnom zahvatu, dijelom ili u cijelosti, kirurški odstrani. Koliko je ovaj pristup najjednostavniji – toliko i nosi određene rizike za zdravlje zbog mogućnosti oštećenja mokraćovoda, pucanja šavova, krvarenja, infekcije i sl.
* Prepucioplastika je u odnosu na obrezivaje poštedna kirurška metoda za rješavanje problema fimoze, gdje se kroz plastičnu operaciju kožica i prepucijski otvor rašire do potrebne veličine. Prednosti prepucioplastike su brži i bezbolniji oporavak, manje zdravstvenih komplikacija, te očuvanje prepucija.
* Liječenje steroidnim mastima je metoda koja se pojavila u 90-im godinama. Steroidne masti potiču rast i širenje prepucija, pa iz niza zemalja dolaze zadovoljavajući rezultati u lječenju fimoze – oko 90% slučajeva se može izliječiti ovom metodom. Prednost liječenja lokalnim steroidima je očigledna: nema kirurškog rizika, traume a cijena je daleko niža od plastične operacije.
* Beaugé tehnika, nazvana prema autoru, je u stvari prirodna i postupna tehnika rastezanja prepucija. Koža koja se redovito i dulje vremena rasteže odgovara na podražaj umnožavanjem stanica odn. širenjem. Posebnost ove tehnike je i u preporuci mladićima koji pate od fimoze da ustraju u masturbiranju normalnim metodama – prevlačenjem kožice unazad, uz obilno mazanje kože kremom koja pomaže u rastezanju. Koliko god ovo smiješno zvučalo - nakon tri tjedna upražnjavanja ove tehnike većina muškaraca je prijavila da im se prepucij značajno olabavio i proširio.

Osim urođene fimoze, suženje kožice penisa može biti i stečeno. Zbog loše higijene, kronične upale glansa ili prepucija, infekcije ili pretjeranog nadraživanja - otvor prepucija može postati slabo rastezljiv i teško ga je (bez bolova ili pucanja kože) prevući preko glavića penisa.

'Nasilno' prevlačenje kožice preko glavića penisa u bilo kojem slučaju treba izbjegavati, zbog mogućih oštećenja kože - i moguće pojave parafimoze.
 
Parafimoza

Parafimoza je vrlo opasna pojava koja može imati izuzetno ozbiljna posljedice.

U slučaju parafimoze, kožica prevučena preko glavića penisa se ne može vratiti nazad i prekriti glavić – već ostane čvrsto stegnuta oko suženja ispod oboda glavića (u koronarnom sulkusu). Nakon ovoga kožica i glavić mogu oteći uz jake bolove.

Parafimoza nastaje najčešće nakon masturbacije ili seksualnih odnosa kod odraslih muškaraca, dok je penis u erekciji – no može se desiti i kod djece (iako rijetko) npr. prilikom održavanja higijene ili nasilnog povlačenja fimozne kožice.

Parafimoza je opasna s obzirom da čvrsto stegnuta kožica ispod glavića ometa cirkulaciju krvi i limfe. S vremenom, zbog blokade cirkulacije može doći i do gangrene glansa penisa.

Ovo je akutno oboljenje koje zahtjeva hitnu intervenciju urologa. Liječenje se obavlja ručnim vraćanjem kožice preko glavića, a ponekad ja za to potreban i kirurški zahvat, odn. zarezivanje kožice. Ako je prošlo dulje vrijeme od pojave parafimoze, te moguće pojave gangrene tkiva glavića, operacija je neizbježna – urolog u prvoj intervenciji mora zarezati kožicu kako bi oslobodio glavić penisa, a nakon toga i radikalno obrezivanje kožice.
 
A ti penis nazivas Pajče ??? :confused:

Pa tako su me naučili...
g062bx5.gif
isto ima i nazivi: piša, puža, kure, kića...
mali172.gif

Narod nam je fasciniran pa valjda zato...

Ko rekoh bar da pročitaju izvorni tekst jer nadjoh isto ovo na ekavici samo prepravljeno iz ženskih potreba, hoću kažem nisu strpljive
icon_rolleyes.gif


A i urolozi... nije bitan pol već dal ume ili je nevaspitan... mnogo neozbiljno o ozbiljnom organu i psihičkim tarumama dečaka, tinejdžera, mladića
icon_rolleyes.gif
 
Poslednja izmena:
Nažalost savremena medicina je DOKAZALA da i obrezani mogu dobiti rak penisa tako da je u Americi prekinuta tradicija obrezivanja bez pitanja a u pojedinim zemljama je najstrože zabranjeno čak i da su roditelji muslimanske verosipovesti.

Organ je odsecanjem kožice oštećen u smislu da je muškarcu uskraćeno 70% uživanja pošto se na početku iste nalaze nervni završeci koji se prilikom prevlačenja nadju ispod glansa penisa.

Obrezan penis je neosetljiv a muškarac mora duže da se izbori za orgazam koji se zasniva više na psihičkom nego na fizičkom uzbudjenju.

Koliko je pokrivenost glansa penisa bitna kazuje da se uveliko primenjuje metoda RESTAURACIJE KOŽICE ali ona je samo zaštitnog karaktera pošto se nervi nikada više neće vratiti.

Samo 2% muškaraca bi trebalo da bude obrezano iz isključivo medicinskih razloga a sve što se govorilo u korist ovog oštećivanja jednostavno je oboreno i obrezani tu više ne mogu ništa.

Nažalost, nadjoh na ZDRAVLJU dve loše teme o ovom činu.
Neutemeljene i slatkorečive da bi svako pomislio a što onda ne obrežu baš sve muškarce...
Otprilike zato što nije medicinski utemeljeno a razlozi su isključivo verske prirode i vrlo malo iz zdravstvenih razloga
 
Poslednja izmena:
A gde da ti prilepi koleginica..?
Pre nego pajceta i njegove boljke prosledi na pdf Zdravlje..

Gospodjo draga,

majke su zabrinute za zdravlje svojih sinova a nemaju prave informacije. Očevi ako su obrezani u detinjstvu oni ne mogu da pomognu. Ovo je izuzetno sadistički i mukotrpan proces koji može dovesti i do erektivne disfunkcije.
 
Takodje važi predrasuda da su svi urolozi stručni. Pa kako neko ko je tek završio fakultet može da odredi sudbinu seksualnog života muškog dteteta? Zašto su Nemci smislili kreme za omekšavanje ako kožica ne treba i ako nema nervne završetke? Treba obići više urologa pa ako postoji makar jedno mišljenje da se masturbacijom može povećati pokretljivost poslušati baš taj savet. Otekline, zaraze i krvarenja su samo neke od posledica ovog čina. Detetu ostaviti na volju kad postane mlad muškarac svestan svoje uloge. Ovo je muški deo i očevi moraju da pomognu sinu najbezbolnije.
 
Gospodjo draga,

majke su zabrinute za zdravlje svojih sinova a nemaju prave informacije. Očevi ako su obrezani u detinjstvu oni ne mogu da pomognu. Ovo je izuzetno sadistički i mukotrpan proces koji može dovesti i do erektivne disfunkcije.

Gospodjica..molicu lepo..

Ne samo majke i ocevi i mi se brinemo i zelimo
da vam budu zdravi..veseli i zivahni....
 
Gospodjica..molicu lepo..

Ne samo majke i ocevi i mi se brinemo i zelimo
da vam budu zdravi..veseli i zivahni....

Ma znam ja to nego na Krstarici ima neka dva debilna stava u njihovom Magazinu kako je to cool. A ženama je teško objasniti anatomiju muškog organa. Primera radi kao gospodjica znate (da ste neudati) kakav vam je prijatan osećaj dole? E a sada predjite spoljnom stranom šake preko obraza. I zamislite da je to najviše što možete da osetite.

I čitam neki komentar nekog kretena kako održava higijenu u 63-oj godini života. Dobro se setio da se zapere.
I kao neki debil koji laže da je proces bezbolan pod anestezijom i ništa nije pomenuo o iglama i ušivanjima. I svi kukaju kako su urlali od bolova mesec dana a da su do seksa čekali i do godinu dana a jedino on biološki fenomen pa mu je seksualni život bolji. Nije napisao kakav mu je osećaj sada jer laže ko pas.
 
Do kraja 1960-ih američki lekari su bili u zabludi da će obrezivanjem poštedeti muške genitalije mnogih problema uključujući i kancer. Proces obrezivanja tek rodjenih beba je prekinut.

1988 godine su došli do ovih zaključaka:


UNIVERSITY OF WASHINGTON HEALTH SCIENCES ACADEMIC SERVICES & FACILLITIES:

Superflous body parts:
Adenoids, mastoids, tonsils, appendix, prepuce

Long term consequences of circumcision:

- externalizes glans
- diminisshes the penis
- dries penis out
- discolors the penis (natural: purple, circumcised: gray)
- desensitizes the penis
- causes callousing of the glans
- immobilizes the external moving parts of the penis


Immediate consequnces of circumcision:

- pain (uključujući i bebu u porodilištu, dugo se mislilo da one to ne osećaju)
- increased heart rate
- increased palmar sweating
- increased plasma cortisol levels
- disruption of feeding cycles
- decreased REM sleeep
- Functions of blood oxygen levels
- Disruption of sleep-wake cycles
- Diminished attentiveness
- Prolonged irritability
- DISRUPT OF PARENT-INFANT BONDING (što je dete starije to će se bolje sećati svakog detalja)
 
Ipak mislim da ti treba vise da brines o tome da li je zivahan,veseo,radoznao,avanturista,
da li voli svuda i dugo da istrazuje..i stalno..a ne o obrezivanju..Danas to nije problem
za onog ko to hoce ili mu stvara problemcic..ambilantska procedura..mali fik..i sve je ok..:D

Da li si sigurna?
Taj mali fik kod dečaka je jednak malom fiku klitorisa kod devojčica.
Šta tu ima pa da boli? To je onako malo...
Ovaj užas o shvatanju bola kod drugog pola je teško i pročitati a kamoli pomisliti.

Dalje, ušivanje ostatka neosetljive kožice za telo penisa gde dolazi do oštećivanja mokraćnog kanala, ne sme se dobiti erekcija mesec dana jer onda uz nesnosne bolove pucaju konci (momci bukvalno urlaju od bolova jer ne možemo sprečiti noćne i fiziološke erekcije).
Gutanje sedativa i odloženi seksualni nikakav odnos posle šest meseci do godinu dana.
Razumem ja da je tebi kožica nejasana kao i meni klitoris.
Ali sam primetio da žene nešto ne vole temu o obrezivanju devojčica atolike stotine miliona obrezali.

Problem je što urolozi pod slatko sročenim temama na domaćim forumima sludjuju zbunjene majke koje sinu želeći najbolje urade najgoru moguću stvar.
Čak i beba pokaže histerični izraz lica... :(
Pročitaj malo ovu temu, možda jednog dana dobiješ sina pa se povedeš za komšinicom kojoj to ništa... i obrezan i neobrezan u erekciji izgledaju isto, u opuštenom stanju ne a u psihičkom i fizičkom stanju izmedju ovakva dva muškarca da ne polemišemo.
 
Poslednja izmena:
..je li, bandido, gde pronadje tolike obrezane mushkarce u srbiji danas? :eek:
..ja ne znam ni za jednog jedinog.. :dontunderstand:
..ni u mojoj seksualnoj istoriji, ni u mojoj porodici,
ni medju prijateljima i njihovim sinovima.. :think:

..iskreno - bila sam ubedjena da je to josh samo religijski propisano,
plus retki medicinski sluchajevi..

o-paaa! nači tako-imamo seksualnu IS-to-riju:zper:
 
..je li, bandido, gde pronadje tolike obrezane mushkarce u srbiji danas? :eek:
..ja ne znam ni za jednog jedinog.. :dontunderstand:
..ni u mojoj seksualnoj istoriji, ni u mojoj porodici,
ni medju prijateljima i njihovim sinovima.. :think:

..iskreno - bila sam ubedjena da je to josh samo religijski propisano,
plus retki medicinski sluchajevi..

Pogledaj domaće roditeljske portale - forumašice (privatni urolozi kojima je utanjila kasa) savetuju sludjene majke da ako ne prevuku kod dečaka zbog higijene odvedu dete na mučenje.

I uvek me izbace kada počnem da objašnjavam...
Interesantno da na takvim temama ne učestvuju očevi
Ma treba da prganizovano odemo tamo... jedan po jedan forum...
 
Pogledaj domaće roditeljske portale - forumašice (privatni urolozi kojima je utanjila kasa) savetuju sludjene majke da ako ne prevuku kod dečaka zbog higijene odvedu dete na mučenje.

I uvek me izbace kada počnem da objašnjavam...
Interesantno da na takvim temama ne učestvuju očevi
Ma treba da prganizovano odemo tamo... jedan po jedan forum...

..izgleda da ochevi ne uchestvuju ni u odgajanju tih sinova,
chim su majke prepushtene na milost forumima, nadrilekarima i kvaziurolozima..
 

Back
Top