Da li mislite da je zelja da se vrati Kosovo Srbiji realna?

Da li je zelja da se vrati Kosovo Srbiji realna?

  • Da, realna je

  • Ne, nije realna

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Kosovo je po meni srpska teritorija bez obzira sto su Srbi tamo manjina i sto Albanaca ima preko 80%. Nemoze nekome pasti na pamet da ako je vecina na nekoj teritoriji da taj dio zemlje proglasi svojom i da je odvoji od drzave cije je ta teritorija.


Nego gledano sa druge strane ima i nekih prednosti sto su vam maznuli Kosovo.

- Srbija ima 7,4 mil stanovnika
- Srba u Srbiji ima 6,3 mil
- Kosovo ima 2 mil. stanovnika (uglavnom Albanci)

I recimo da se Kosovo opet pripoji Srbiji postotak Albanaca bi u Srbiji tada bio preko 20%, a postotak Srba oko 65%. Kod Albanaca i dalje postoji tendencija porasta stanovnistva dok kod Srba vec godinama ima vise umrlih nego rodjenih.

Sada zamisli takvu Srbiju u kojoj da se sada vrati Kosovo , da ima 20% Albanaca i 65% Srba. Zamisli kako bi izgledao Parlament Srbije? Koliko bi ministara imali Albanci u Vladi?

A posto Albanci i dalje imaju pozitivnu stopu nataliteta a Srbi negativnu , za 50 godina bi Srbi mogli postati manjina u Srbiji.
 
Kazu da ga nam jos nisu ni uzeli.

Cim je SAD i vecina zemalja EU odlucila priznati nezavisnost onda mozes biti sigurna da je to tako. Sto Ameri odluce to je tako, ova sva sporenja po sudovima su bezveze jer se sa time nece nista napraviti ili promjeniti situacija. Naravno da srpska politika mora na svakakve nacine osporavati nezavisnost ali i sami znaju da je to uzaludno, oni to moraju jer o tome im ovise glasovi na izborima.
 
1. Srbija može vratiti kontrolu nad Kosovom i Metohijom samo vojnim putem, jer ih je tako i izgubila.

2. Srbija može, u slučaju događanja 1, trajno zadržati i sačuvati Kosovo i Metohiju samo potpunim proterivanjem Albanaca sa Kosmeta i masovnim naseljavanjem(povratkom) Srba na Kosmet, jer je to isti način na koji su Albanci postali većina na Kosmetu ( natalitet je tek drugi uzrok, koji proizilazi iz prvog)

Čije ovce, njegova livada.

U ovom momentu, a ni u skoroj budućnosti, ni 1. ni 2. nisu realne opcije.
 
Kosovo je po meni srpska teritorija bez obzira sto su Srbi tamo manjina i sto Albanaca ima preko 80%. Nemoze nekome pasti na pamet da ako je vecina na nekoj teritoriji da taj dio zemlje proglasi svojom i da je odvoji od drzave cije je ta teritorija.


Nego gledano sa druge strane ima i nekih prednosti sto su vam maznuli Kosovo.

- Srbija ima 7,4 mil stanovnika
- Srba u Srbiji ima 6,3 mil
- Kosovo ima 2 mil. stanovnika (uglavnom Albanci)

I recimo da se Kosovo opet pripoji Srbiji postotak Albanaca bi u Srbiji tada bio preko 20%, a postotak Srba oko 65%. Kod Albanaca i dalje postoji tendencija porasta stanovnistva dok kod Srba vec godinama ima vise umrlih nego rodjenih.

Sada zamisli takvu Srbiju u kojoj da se sada vrati Kosovo , da ima 20% Albanaca i 65% Srba. Zamisli kako bi izgledao Parlament Srbije? Koliko bi ministara imali Albanci u Vladi?

A posto Albanci i dalje imaju pozitivnu stopu nataliteta a Srbi negativnu , za 50 godina bi Srbi mogli postati manjina u Srbiji.

Можда би овај однос натерао Србе да се сложе?
 
И да се Косово и Метохија врати Србији, ништа се не би променило. Срби немају план за Косово и Метохију. Јевреји су се хиљаду година поздрављали са "догодине у Јерусалиму" и дочекали своју жељу. Срби би требало да се угледају на паметне Јевреје, и да од њих нешто научимо.
 
И да се Косово и Метохија врати Србији, ништа се не би променило. Срби немају план за Косово и Метохију. Јевреји су се хиљаду година поздрављали са "догодине у Јерусалиму" и дочекали своју жељу. Срби би требало да се угледају на паметне Јевреје, и да од њих нешто научимо.

samo sto jevreji gleda sebe,a kod nas ni dvojica komsija ne mogu da se sloze oko medje na livadi,a ne u vezi nekog ozbiljnijeg pitanja u drzavi.
 
Можда би овај однос натерао Србе да се сложе?

Da se sloze i mnoze. :D

Uvijek su "Veliki" crtali mape i tako ce uvijek biti. Sto odluce tako ce i biti. Evo Njemackoj su poslije ww2 oduzeli veliki dio njene teritorije, sada je to Poljska. Njemacka je velika i jaka drzava pa o tom povratku tih teritorija nitko ne govori i nista se na tome ne radi.

Recimo i Madzarskoj su poslije ww1 oduzete velike teritorije koje su sada dijelovi okolnih zemalja pa nevidim nacina da ih MAdzati ponovno integriraju.
 
samo sto jevreji gleda sebe,a kod nas ni dvojica komsija ne mogu da se sloze oko medje na livadi,a ne u vezi nekog ozbiljnijeg pitanja u drzavi.
истина.

ево један текст са нтернета, вредан пажње.

Ne znam. Nisam kompetentan. Ali kao obicnom smrtniku, vec mi je dovde Kosova. Svi samo nesto kukamo kako su svi protiv nas.
Nisu nam oni krivi prvi. Pogledajte nase politicare koji su bili zaduzeni za Kosovo..sta su radili??? Primali su po 300 hilj. din platu...pogledajte nase razne verske vodje kojima su puna usta Kosova bila..ispostavilo se da su pare koje su bile namenjene Kosovskim srbima oni procerdali i stavili u svoj dzep....Vec mi je muka od svega toga i patriotizma za Kosovom...
A sta bi mi radili sa Kosovom kad bi i stvarno bilo nase??? Pa nista! Ne bi imali pojma sta da radimo sa njim! Jedva izlazimo na kraj s krajem sa nasom Srbijicom i ne mozemo nju da uredimo..a gde cemo Kosovo...pokazali smo se nesposobnima, i dobili smo sto smo dobili....
NE VERUJEM da je ova odluka politicka....To je samo posledica nedelovanja nasih politicara....Prvo treba pohapsiti 80% nasih politicara pa onda mozemo da govorimo o nepravdi koju su nam naneli EU i Zapad...e tako. To je moje misljenje.
 
Poslednja izmena:
истина.

ево један текст са нтернета, вредан пажње.

Ne znam. Nisam kompetentan. Ali kao obicnom smrtniku, vec mi je dovde Kosova. Svi samo nesto kukamo kako su svi protiv nas.
Nisu nam oni krivi prvi. Pogledajte nase politicare koji su bili zaduzeni za Kosovo..sta su radili??? Primali su po 300 hilj. din platu...pogledajte nase razne verske vodje kojima su puna usta Kosova bila..ispostavilo se da su pare koje su bile namenjene Kosovskim srbima oni procerdali i stavili u svoj dzep....Vec mi je muka od svega toga i patriotizma za Kosovom...
A sta bi mi radili sa Kosovom kad bi i stvarno bilo nase??? Pa nista! Ne bi imali pojma sta da radimo sa njim! Jedva izlazimo na kraj s krajem sa nasom Srbijicom i ne mozemo nju da uredimo..a gde cemo Kosovo...pokazali smo se nesposobnima, i dobili smo sto smo dobili....
NE VERUJEM da je ova odluka politicka....To je samo posledica nedelovanja nasih politicara....Prvo treba pohapsiti 80% nasih politicara pa onda mozemo da govorimo o nepravdi koju su nam naneli EU i Zapad...e tako. To je moje misljenje.

i potpuno se slazem sa tim.ponekad zaista pomislim na onu "kakav narod-takva vlast.i to me jako uplasi.ako je tako,onda smo osudjeni na propast.
 
ne,nije realna i mislim da smo ga izgubili zauvek.
a postavljam pitanje,a sta ako kojim slucajem povratimo nasu bivsu pokrajinu,kako ce i ko ce prestavljati oko dva miliona albanaca?
da li je srbija spremna da joj mozda sutra hasim taci bude predsednik?

hasim taci ne moze da bude predsednik ni teoretski jer legalnih stanovnika Srbije, siptarske nacionalnosti, nema preko milion.
 
Kosovo je po meni srpska teritorija bez obzira sto su Srbi tamo manjina i sto Albanaca ima preko 80%.
I što tamo ne važe srpski zakoni išto nije srpski jezik zvaničan i što Kosovom ne upravljaju institucije Srbije itd

Nemoze nekome pasti na pamet da ako je vecina na nekoj teritoriji da taj dio zemlje proglasi svojom i da je odvoji od drzave cije je ta teritorija.
Naravno da može.
 
ti ih brojao?
ne mora hasim taci.moze bilo koji drugi albanac.i jel srbija spremna za to?

to su poznate procene

ne moze ni bilo koji drugi albanac jer Srba ima daleko vise od siptara i nerealno je pretpostaviti da siptarski kandidat moze dobiti vecinu glasova. imati na umu da ovde pricamo o ekstremnim teroristickim kandidatima (ti si pomenuo Tacija).

sa druge strane, imace zastupljenost u parlamentu shodno glasovima osvojenim na izborima.
 

Back
Top