Понашање на Литургији

milsu

Ističe se
Poruka
2.558
Малтене сваки пут, појави се неки лик, обично млад човек који изгледа као да би могао волу реп да ишчупа, стане поред мене, и онда почне да дахће, стење, гласно уздише и издише као да медитира, пева, метанише, и клати се лево-десно, понекад ми се у том клаћењу приближи и почне да ме удара, али као да ништа не примећује и даље наставља у свом "заносу". И тако шири нервозу и немир, и одвлачи ми пажњу од службе. Не знам да ли је реч о ново обраћенима у веру, шта ли, али ако има оваквих на форуму који се препознају, молим вас да схватите да када сте у цркви нисте у теретани или на стадиону. Човек дође по пар сати мира да се одмори од свакодневне гужве и буке и стреса на послу, и онда га неко овако иживцира.
 
Малтене сваки пут, појави се неки лик, обично млад човек који изгледа као да би могао волу реп да ишчупа, стане поред мене, и онда почне да дахће, стење, гласно уздише и издише као да медитира, пева, метанише, и клати се лево-десно, понекад ми се у том клаћењу приближи и почне да ме удара, али као да ништа не примећује и даље наставља у свом "заносу". И тако шири нервозу и немир, и одвлачи ми пажњу од службе. Не знам да ли је реч о ново обраћенима у веру, шта ли, али ако има оваквих на форуму који се препознају, молим вас да схватите да када сте у цркви нисте у теретани или на стадиону. Човек дође по пар сати мира да се одмори од свакодневне гужве и буке и стреса на послу, и онда га неко овако иживцира.
Ja bih rekao da je u pitanju fanatik koji pada u trans. Ocigledno da pop vrsi jak uticaj na njegovu svest.

Livi je u pravu, trebalo je da se premestis na drugi kraj crkve. :bye:
 
Preporuka za ponasanje ne vazi samo na liturgiji;
U korenu fanatizma se nalazi agresivnost.
Ako odreagujes agresivno, uspeo je, preneo je svoju bolest na tebe.
Kada bi pametni ljudi poceli da izbegavaju agresivne, pola agresivnih bi se izlecilo, a druga polovina bi se medjusobno istrebila.
Svet bi postao bolje mesto.
Mozes ih ignorisati svojim neprimecivanjem i diskretnim izbegavanjem i ignorisanjem.
Pri tome ne smes pokazati emocije, ni bes ni saosecanje.
Njihova agresivnost vise nece imati potvrdu da postoji, i urusice se.
Onda treba pomoci coveku.
 
Milsu:)
a zasto se ne odmaknes od tog tipa? to ti je jednostavno resenje:think:
mozda je bolestan,psihicki ili fizicki,nije vazno....
Када бих се одмакао, чини ми се да би то било ружније понашање од његовог. Него, некако, овакви ликови се увек накаче на мене, то ме живцира. Није болестан, наравно, али има разних људи који долазе у цркву, са разним поимањем вере. Мислим да се ради о људима који су скоро почели да присуствују богослужењу и немају баш најјаснију представу шта је пристојно а шта није, а можда су само навикли да се понашају бахато и у свакодневном животу. Не кажем да сам ја неки изванредан верник, али се трудим да у цркви будем што скромнији и неприметнији, и мислим да је то у реду.
 
Када бих се одмакао, чини ми се да би то било ружније понашање од његовог. Него, некако, овакви ликови се увек накаче на мене, то ме живцира. Није болестан, наравно, али има разних људи који долазе у цркву, са разним поимањем вере. Мислим да се ради о људима који су скоро почели да присуствују богослужењу и немају баш најјаснију представу шта је пристојно а шта није, а можда су само навикли да се понашају бахато и у свакодневном животу. Не кажем да сам ја неки изванредан верник, али се трудим да у цркви будем што скромнији и неприметнији, и мислим да је то у реду.

Pa reci mu da nije sam u crkvi.
Ako te ne poslusa i pocne da komentarise - udari ga sakom u sam vrh brade.
Ukapirace da te je sam Gospod poslao.
 
Малтене сваки пут, појави се неки лик, обично млад човек који изгледа као да би могао волу реп да ишчупа, стане поред мене, и онда почне да дахће, стење, гласно уздише и издише као да медитира, пева, метанише, и клати се лево-десно, понекад ми се у том клаћењу приближи и почне да ме удара, али као да ништа не примећује и даље наставља у свом "заносу". И тако шири нервозу и немир, и одвлачи ми пажњу од службе. Не знам да ли је реч о ново обраћенима у веру, шта ли, али ако има оваквих на форуму који се препознају, молим вас да схватите да када сте у цркви нисте у теретани или на стадиону. Човек дође по пар сати мира да се одмори од свакодневне гужве и буке и стреса на послу, и онда га неко овако иживцира.

Не ради се о теретани.Већ о поклонима.А он није правилно урадио то што је радио уколико није био пост.
 
Када бих се одмакао, чини ми се да би то било ружније понашање од његовог. Него, некако, овакви ликови се увек накаче на мене, то ме живцира. Није болестан, наравно, али има разних људи који долазе у цркву, са разним поимањем вере. Мислим да се ради о људима који су скоро почели да присуствују богослужењу и немају баш најјаснију представу шта је пристојно а шта није, а можда су само навикли да се понашају бахато и у свакодневном животу. Не кажем да сам ја неки изванредан верник, али се трудим да у цркви будем што скромнији и неприметнији, и мислим да је то у реду.

:)
Najbolje ti je da uopste vise ne razmislljas o tome,da krenes smireno i znas--ako se to opet desi,to ti je iskusenje,a nijedno iskusenje se ne desava bez Bozijeg dopustenja:) kad naucis da ignorises takve pojave,vise ih nece ni biti(neces ih primecivati)
Osudjivanje je lose, kad razmisljamo o tudjim postupcima to je najcesce jer ih osudjujemo ,a to steti nama a ne njima.Zato je uvek najbolje zaustaviti takve misli .
 
Ја и не размишљам о томе. Тако нешто никада нећу моћи да игноришем, нити ико то може, јер такво бучно понашање објективно ремети мир и концентрацију.

Bice tesko da ne razmisljas o tome ako sada i ovde pises o tome ;) Nemoj to ignorisati jer duhovni zivot ne treba da se sastoji iz ignorisanja, vec situaciju iskoristi u svoju korist. Kako? Tako sto ces njome da jacas saosecajnost, strpljenje i razumevanje a bogme i koncentraciju. Pa....zelim ti dobar duhovni trening ;)
 
Osudjivanje je lose, kad razmisljamo o tudjim postupcima to je najcesce jer ih osudjujemo ,a to steti nama a ne njima.Zato je uvek najbolje zaustaviti takve misli .[/COLOR][/I]

Potisni te misli i one ce se opet pojaviti. Potisni opet, opet isplivaju.....na kraju "puknes". Nego, umesto zaustavljanja, sagledaj te misli. Vidi zbog cega se javljaju pa nesto nauci iz njih i vremenom se takve misli zbog razumevanja i mudrosti nece javljati.

Normalno je da imamo svakakve misli, ali je pitanje kako se odnosimo prema njima. Da li se vezemo za njih i sledimo ih ili ne.
 
Potisni te misli i one ce se opet pojaviti. Potisni opet, opet isplivaju.....na kraju "puknes". Nego, umesto zaustavljanja, sagledaj te misli. Vidi zbog cega se javljaju pa nesto nauci iz njih i vremenom se takve misli zbog razumevanja i mudrosti nece javljati.

Normalno je da imamo svakakve misli, ali je pitanje kako se odnosimo prema njima. Da li se vezemo za njih i sledimo ih ili ne.

nisam rekla potisni nego zaustavi-a zaustavices ih najsigurnije tako sto ces ih sagledati
 
Ја и не размишљам о томе. Тако нешто никада нећу моћи да игноришем, нити ико то може, јер такво бучно понашање објективно ремети мир и концентрацију.

ako sve bude po tvojoj volji hoces li biti savrsen?to nije poziv hriscanstva
u iskusenju treba ostati smiren.
ne treba traziti krivicu u drugome....to se desilo tebi,objektivno.:)
ko veruje u slucajnosti nipodastava postojanje Boga,kaze vladika Nikolaj

 
nisam rekla potisni nego zaustavi-a zaustavices ih najsigurnije tako sto ces ih sagledati

:)
Najbolje ti je da uopste vise ne razmislljas o tome,da krenes smireno i znas--ako se to opet desi,to ti je iskusenje,a nijedno iskusenje se ne desava bez Bozijeg dopustenja:) kad naucis da ignorises takve pojave,vise ih nece ni biti(neces ih primecivati)
Osudjivanje je lose, kad razmisljamo o tudjim postupcima to je najcesce jer ih osudjujemo ,a to steti nama a ne njima.Zato je uvek najbolje zaustaviti takve misli .

Ako spojim sve ovo blondovano (prestani da razmisljas, nauci da ignorises i zaustavi misli), meni to ne izgleda kao sagledavanje jer se sve nesto zaustavlja i ignorise ali ako si tako mislila, onda izvini sto sam bio brzoplet :super:
 
potiskivanje nisam pomenula,a emocije jesam jer se milsu iznervirao zbog svojih misli,a sada misli da se iznervirao zbog necijeg ponasanja....
Још ће испасти као да сам нешто измислио па се због тога нервирам. :D

Када свакога дана доживљаваш буку, гужву, и стрес на послу, онда ти треба бар тих пар сати мира на Литургији да се мало опустиш и попуниш истрошену енергију. И онда се појави неко да ти не да мира ни тамо. Какво искушење, нека ме само оставе на миру бар док сам у цркви.

e pa to to je dobar 'test' pa cak i na liturgiji kad naidje neki cudak kao ovaj
probaj i tad u takvom trenutku da nadjes svoj duhovni mir i pobedi samog sebe
odmakni se od njega koncentrisi se na liturgiju misli na ono sto treba njega ignorisi , sve je u tvojoj glavi
veruj mi uspeces :ok:
Тест је супер, ипак хвала нека мало неко други буде тестиран. Ако се одмакнем од њега, онда сам већ и сам нарушио свој мир, а можда и нечији туђи. Ни свештеник не би могао нормално да држи службу када би неко одмах до њега гласно дахтао и гуркао га.

Као што рекох већ, just give me a break will you please, ево и на енглеском. А после нек ме опет узнемирава ко хоће. Ако у цркви не могу да добијем тренутак мира, где онда могу?
 
Још ће испасти као да сам нешто измислио па се због тога нервирам. :D

Када свакога дана доживљаваш буку, гужву, и стрес на послу, онда ти треба бар тих пар сати мира на Литургији да се мало опустиш и попуниш истрошену енергију. И онда се појави неко да ти не да мира ни тамо. Какво искушење, нека ме само оставе на миру бар док сам у цркви.


Тест је супер, ипак хвала нека мало неко други буде тестиран. Ако се одмакнем од њега, онда сам већ и сам нарушио свој мир, а можда и нечији туђи. Ни свештеник не би могао нормално да држи службу када би неко одмах до њега гласно дахтао и гуркао га.

Као што рекох већ, just give me a break will you please, ево и на енглеском. А после нек ме опет узнемирава ко хоће. Ако у цркви не могу да добијем тренутак мира, где онда могу?


kazi koja je crkva u pitanju da dodjemo da ga prebijemo lepo pa ce otici u neku drugu crkvu:super:
 
Poslednja izmena od moderatora:

sve je moguce:mrgreen:
ma najbolje da istaknemo na crkvi da mi obezbedjujemo objekat :mafijas:
bice mirno,garantujem:kpozdrav:

Imaš smisla za business, pogodi sa lokalnim popom a ja ću da radim treću smenu. :super: Crnogorci su već krenuli sa tim, pazi da nam ne preuzmu teritoriju.:cool:
.
Bili smo primorani da u Sabornoj crkvi postavimo alarm i kamere, jer je u više navrata bila obijana, čak su nosili i oluke.
http://www.revijad.co.me/index.php?nivo=3&rubrika=3&datum=2010-06-02&brojms=414&clanak=1408
 

Back
Top