zelio bih da idem u srednju skolu u Americi

oke, i ja da se pridruzim
zelela bih da odem, jelte u ameriku, da zavrsim cetvrtu godinu.
e sad.
postoji li neka opcija ili nesto, da se prijavim za a-smyle, ali samo za cetvrtu godinu?
ja sam sad zavrsila drugu i krecem na trecu, i propustila sam termin prosle godine za moje godiste
sto se tice engleskog,to nikako nije problem, imacu polozen c1 najverovatnije do tada, a i stvarno ga dobro znam.
ako ne postoji, znate li nesto drugo, slicno a-smyle-u na sta bi mozda mogla da se prijavim, jer stvarno nemam 10000$ da platim za jednu godinu.
hvalaa:)
 
oke, i ja da se pridruzim
zelela bih da odem, jelte u ameriku, da zavrsim cetvrtu godinu.
e sad.
postoji li neka opcija ili nesto, da se prijavim za a-smyle, ali samo za cetvrtu godinu?
ja sam sad zavrsila drugu i krecem na trecu, i propustila sam termin prosle godine za moje godiste
sto se tice engleskog,to nikako nije problem, imacu polozen c1 najverovatnije do tada, a i stvarno ga dobro znam.
ako ne postoji, znate li nesto drugo, slicno a-smyle-u na sta bi mozda mogla da se prijavim, jer stvarno nemam 10000$ da platim za jednu godinu.
hvalaa:)

A-Smyle ti je samo da ides u 2 ili 3 razred a ako zelis u 4 da ides to ces morati platiti i do dosta.. :(
Probaj da kontaktiras savetnika iz ambasade on vrsi savetovanje za koledz u USA, mozes da probas jedino za to, a za 4 razred ja msm da nema stipendija koliko sam upucen.
 
Poslednja izmena:
Nzn.. Kad vec imas sad priliku prijavi se.. Ako neces ove godine da ides prijavi se barem da vidis kako je, ne moras se toliko truditi.. A sledece ti niko ne garantuje da ces ici jer iz godine u godinu ih se sve vise prijavljuje pa ti gledaj..

Ok.. kada je prijavljivanje za cg i gdje ? Koliko ucenika primaju ? i kakvo znanje jezika treba da bude ?
 
Ja cu se prijaviti ove godine, oktobra cu polagati u Nisu. Nadam se da cu proci sve testove, jer osim znanja engleskog, trazi se i psihicka spremnost da godinu dana provedes van Srbije potpuno sam. A kako je to meni jedan od najvecih snova - da odem u Ameriku, tj. SAD, naravno da jesam spremna. I potrebno je izraziti zelju za tim; to je mozda i vise presudno od znanja engleskog, nece niko da daje dzaba pare, koliko samo kosta avionska karta do Amerike, skolarina, itd. da bi se neko vratio posle dve nedelje!... Znam i neke koji su pravili uzasne gramaticke greske tokom intervjua i testova, ali imali veliku zelju da idu u SAD - i otisli su. I mozda i mi odemo jednog dana... :bye: ;)
 
Imaš mnogo programa razmjene učenika u kojim mogu učestvovati učenici od 15-17 godina koji se plaćaju, već su ti nekoliko njih naveli, a imaš i program A-SMYLE koji je potpuno besplatan samo je teže proći naravno :) Trebaš biti izgrađena osoba, komunikativna, i željna da naučiš nešto novo a ne da ti je stalo da hodaš po svijetu ..
 

Back
Top