Crkva iz Floride planira dan spaljivanja Kur'ana

Bucko22

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.101
100731054.jpg


Skandalozno
Crkva iz Floride planira dan spaljivanja Kur'ana
Pastor Terry Jones, iz nezavisne crkve koja ima sjedište na Floridi, 11. septembra ove godine u znak sjećanja na žrtve terorističkih napada na SAD planira organizovati događaj koji bi, ukoliko bude dozvoljen, mogao uzrokovati nemjerljiv rast međureligijskih tenzija širom svijeta i opasne posljedice. Ovaj veliki protivnik islama okuplja istomišljenike na ceremoniji koju naziva "Međunarodni dan paljenja Kur'ana".


Promovisanjem tog događaja na svojoj web-stranici i Facebook grupi Dove World Outreach Center poziva sve kršćane da spale muslimansku svetu knjigu ispred njihove crkve u Gainesvilleu 11. septembra 2010. od 18 do 21 sat.

Jones je autor knjige "Islam is of the Devil", njegova crkva prodaje i šoljice i majice sa istom frazom, a pokrenuli su i kanal na YouTubeu kojim promovišu svoje ideje.

U razgovoru sa Rickom Sanchezom, voditeljem CNN-a, Jones je govorio o svojim bolesnim idejama objašnjavajući kako mu muslimani ne djeluju kao sretni ljudi, te kako je njihova religija nasilna.

Voditelj je njegovu inicijativu nazvao "ludačkom", te ga je upitao kako bi se on osjećao da mu neko kaže da mu se ne sviđa njegova kuća, pa je stoga namjerava spaliti.

"Mi nemamo ništa protiv muslimana, oni su dobrodošli u našu zemlju, ali nije dobrodošao islamski zakon", kazao je pastor.

Sanchez ga je upitao šta bi on odgovorio kad bi mu rekli: "Ja nemam problema s Vama, kršćanine, dobrodošli ste u moju zemlju, ali ću spaliti Vašu knjigu."

Jones je odgovorio da mu se to ne bi svidjelo, ali da je to život i da oni žive u Americi, te nastavio iznositi svoja ubjeđenja, uprkos pokušajima voditelja da mu objasni kako u SAD-u ima mnogo muslimana koji vole Ameriku jednako kao i on, te kako su neki od njih stradali tog kobnog 11. septembra.

Osim muslimana širom svijeta ovoj inicijativi protive se i mnogi kršćani. Njihov fan-klub na Facebooku još uvijek nije zabranjen, a broji preko 1.800 članova.

FENA
 
Ovo jejedna sramota u bruka da mi je neko vo pricao ne bih mu vjerovao.Crkva iz Floride se ponasa barbarski jer zeli da spali svijetu Knjigu Kur'an i time da pokaze svoju mrznju koju gaje.Odmah se vidi da Amerika stoji iza ovoga jer Americka javnost je izrazito protiv muslimana.Ipak nadam se da ce do 11 septembra preovladati razum i da se nece desiti spaljivanje Kur'ana jer bi to izazvalo veoma ostre tenzije izmedju muslimana i Krscana.
 
Ovo jejedna sramota u bruka da mi je neko vo pricao ne bih mu vjerovao.Crkva iz Floride se ponasa barbarski jer zeli da spali svijetu Knjigu Kur'an i time da pokaze svoju mrznju koju gaje.Odmah se vidi da Amerika stoji iza ovoga jer Americka javnost je izrazito protiv muslimana.Ipak nadam se da ce do 11 septembra preovladati razum i da se nece desiti spaljivanje Kur'ana jer bi to izazvalo veoma ostre tenzije izmedju muslimana i Krscana.

Trebalo bi ga spaljivati svaki dan, u svakom mjestu na gradskom ili seoskom trgu...:rtfm:
 
Ovo jejedna sramota u bruka da mi je neko vo pricao ne bih mu vjerovao.Crkva iz Floride se ponasa barbarski jer zeli da spali svijetu Knjigu Kur'an i time da pokaze svoju mrznju koju gaje.Odmah se vidi da Amerika stoji iza ovoga jer Americka javnost je izrazito protiv muslimana.Ipak nadam se da ce do 11 septembra preovladati razum i da se nece desiti spaljivanje Kur'ana jer bi to izazvalo veoma ostre tenzije izmedju muslimana i Krscana.

Ma sta kukas, dostampajte tai primerak...nije neka steta...
 
To sto zeli crkva je barbarski cin i to bruka Ameriku u cjelosti jer Amerika se upetjala duboko u situaciju u islamskim zemljama oi ovaj postupak nece doprinjeti nicemu sem otvorene mrznje prema muslimanima i obrnuto.Muslimani nikada ne spaljuju Bibliju jer im je to zabranjeno kao i Crkve.Da li znate da su Pecku Patrijarsiju obnovili Turci Osmanlije i da nikada nisu htjeli dirati u cast Krscana.Sada, jedna grupa vjernika iz Floride se drznula da 11 septembar obiljezi spaljivanjem Kur'ana sto to predstavlja najveci grijeh i grijeh sa Krscanskog stanovista.To predstavlja najvecu prijetnju muslimanima i zato muslimani strijepe u Americi sta ce uraditi ova skupina Protestanata koji otvoreno mrze Islam.
 
Ma naravno.Ova reakcija Crkve iz Floride je pod utjecajem rata u Iraku i Afganistanu i vjerujte mi mnogo Amerikanaca ginu na ratistima u Afganistanu.Ta Islamofobija je veoma losa i zahvataila je prvo Ameriku ali izgleda da ce se zavrsiti na Americi jer Amerika svojim ratomu Afganistanu pokazuje dosta slabosti.Kako ce oni uopce ratovati protiv Irana ako ga napadnu.Sigurno samo sa visine jer pjesadijski nece moci da izdrzu.Napadom Amerike na Iran ce se ojacati i Al Kaida koja ce sve zesce napadati Amerikance i NATO vojnike.
Zato kazem, da ova reakcija Crkve ima politickog utjecaja jer se zasniva na dogadjajima sa terena u Afganistanu.
 
Po tome se moze vidjeti da je Americko drustvo puno barbarizma i da me cudi sto neki na forumu uzimaju model drustva iz Amerike.Neki kazu da se treba cijeli svijet pripojiti Zapadu i da im se preuzme kultura.Kakva je to kultura koja spaljuje Kur'an.Zato kazem da muslimani ne zele prihvatiti kulturu sa Zapada jer oni smatraju da je imaju dovoljno dobru i da im ne treba Zapadnjacki uzor.
 
Ok. mi cemo sacekati 11 septembar i vidjeti da li su zaista oni pri sebi da pale svijetu Knjigu Kur'an.To ni barbari ne bi radili a to su Amerikanci koji zvanicno pripadaju naciji visoko razvijene tehnologije i koja se smatra uzorom u kulturi.Sramota za Ameriku da se taj covjek Terry pojavi u javnost jer je zaista lose vidjeti kako on prijeti Islamu.Ako se to desi, to ce ujedno da komplikuje odnose izmedju muslimana i Krscana i muslimani ce definitivno smatrati Krscane nevjernicima.Ta prijetanja spaljivanjem Kur'ana treba da zabrine Americku javnost koja se odlikovala time sto bi uvijek reagirala na nesto sto se zove provokacijom.
Znam da se mnogi Krscani bune protiv Terry Jonesa koji propagira mrznju prema Islamu.I u ovom naslovnom tekstu vidjelo se da puno Krscana negoduje aktivnoscu takvog covjeka pri Protestantskoj Crkvi.
 
Zasto prebacujes loptu na drugu stranu.Ko je rekao da su Krscani nevjernici?Ovdje se radi o pitanju planiranja kako da se spali Kur'an 11 septembra koji obiljezava godisnjicu stradanja ljudi u dvije zgrade u Nju Jorku.Mi se kao prvo trebamo obratiti toj temi kako da suzbijemo Krscansku mrznju prema muslimanima jer je doista velika mrznja iskazana od Terry Jonesa.Jel on svjetsan da puno muslimana zivi u Americi i da su oni lojalni gradjani SADa.Ja sam napomenuo da muslimani u svijetu zele mir i zele da se prekine sa terorizmom ali ujedno zele da Islamske drzave ne budu Americke marionete koje ce samo dizati ruku radi reda podrzavajuci Ameriku.Konstantujem da se Americke trupe moraju povuci iz Afganistana i Iraka i ostaviti te dvije zemlje tim domicilnim narodima.
 
Pa ostale zemlje zele da se muslimani ponasaju kao gosti a ne kao okupatiri koji imaju pravo da rade sve sto pozele... Nikakva knjiga ma kako ona znacajna bila za neku religiju NIJE IZNAD ZAKONA... Ako hoces da zivis u nekoj zemlji koja nije tvoja onda postuj zakone te zemlje a ne zakone tvoje knjige... Uostalom, ako vam svet dozvoli da radiste sta zelite uskoro ce te zahtevati po svaku cenu da imate jedan slobodan dan da radite sta zelite, odnosno da sprovodite vase zaostale, sramotne i kukavicke zakone, znas na cega mislim... Kamenovanje, sakacenje zena, poligamiju, prodaja dece... E to nece moci!!!! Kada ukapitare da niste svugde dobrodosli sa vasim stavovima onda ce vam mozda biti i jasnije....

A ko je rekao? Pa ti!!! Samo pod drugim imenom... Ne secas se kako si zeleo da ja budem mucen i da cu u trenutcima najvece agonije biti primoran, tj razumeti istinu i poceti da se molim Alahau i da trazim oprost od njega... Zaboravljas brzo...
 
Sve vere su dogma i trebalo bi ih zabraniti.

Ti si ocigledni ateista a muslimani ne vole ateiste.Religija je samo jedna i jedna je vjera u Boga, Stvoritelja Nebesa i zemlje.Narod se u proslosti podijelio u svojim stajalistima kako se pribliziti Bogu i kao neke sekte su se rastavili, aludiram na tri monotesiticke vjere a mozda se u to mogu ubrojiti i ostale vjere u svijetu, kao sto je Budizam, Hinduizam i Sinto.
Religija je sredstvo kako da dusa bude zasticena od losih stvari na ovom svijetu i prevashodno demonstrirati pokornost Bogu kroz klanjanje Allahu.Znaci prvo se bez ikakvg uslova iskazuje pokornost Bogu pa tek onda kroz analosko djelovanje se nadamo miloscu Bozjoj da nam se Bog smiluje i nagradi nas.Znaci na ovom svijetu ljudi treba da iskazuju pokornost Bogu a to nije dogma nego jedna realnost jer ako ne iskazujes pokornost Svevisnjem onda su takvi ljudi skloni oholoscu i bahatosti.Za njih ne vrijedi nista i njima nije nista svijeto.Zar jedna Crkva u Floridi da spaljuje Kur'an naprotiv koja bi trebala cuvati monoteisticko djelovanje, ona smatra da je Islam ovakav ili onakav.Doduse i Islam kaze da je samo Islam pravilna religija jer da nije tako muslimani ne bi bili okrenuti vjeri ali uz to znajuci da je Muhammed s.a.v.s. postovao ostale monoteiste i zabranio skrnavljenje njihovih bogomolja kao i skrnavljenje Biblije u koju muslimani djelomice vjeruju ali se okrecu Kur'anu koji je za muslimane svjetlost Istine.
 

Back
Top