Alternativna medicina: biljke, homeopatija, bioenergija, akupunktura itd

@jovanamama

Pokusala sam na PP da ti odgovorim ali nesto se kompjuter uzjogunio pa nece.

Nama cupkanje nije pomoglo. Moje dete je imalo dve upale posle tog tretmana.

Alergija nije u nasem slucaju bila problem. Nismo na kraju radili test, jer nam je receno da ne treba

Pre dve nedelje joj je operisan treci krajnik i receno nam je da ce sada biti manje bolesna. Vec mesec dana pije jedan vitaminski preparat, pa cemo videti. Inace operacija je uzasan stres, ma sta ko pricao, ali kad drugog resenja nema, dobro je da postoji i to.

Pozdrav
Volela bih da cujem sta ste vi uradili
 
AKUPRESURA KOD NAŠIH NARODA.doc
AKUPRESURA KOD NAŠIH NARODA ILI DA LI SAMO KINEZI ZNAJU ZA AKUPRESURU



Čitam po stoti put Kremansko proročanstvo jedna rečenica mi stalno bode oči,citiraću je:"Cijelim svijetom vladaće neka boleščina te niko umijeti neće da joj rane izvida,svi će kazivati ja znadem,ja znadem,jerbo sam učen i naučen,a niko ništa znati neće.Lutaće ljudi sa mislima okolo i naokolo,a nikako neće moći da nađu pravi lijek,a on će božijom pomoću biti svuđe oko njih i u njima samima."Ovde nisam siguran kako se prota snalazi u verodostojnom tumačenju misli onoga koji priča pa možda bude i "HODAĆE PO NJEMU"onda sam ja duboko u pravu kada tvrdim da je čovek napravio najveću grešku kada je konstruisao ĐON,JER JE POKRIO NEŠTO ŠTO MU JE PRIRODA PODARILA,TO JE SAMOIZLEČENJE,odnosno auto imunitet,tj.možda se misli na opasnu bolest pada imuniteta koja se skorije pojavila kao AIDS,multipleks skleroza.Da objasnim detaljnije:
Dugo sam razmišljao o jednoj zagonetci za čoveka,a to je ,kako to da životinje žive svoj vek i dožive duboku starost,posebno u divljini, gde ne postoji mogucnost da čovek interveniše po pitanju njihovog zdravlja.Odmah se da primetiti da im je priroda podarila mogucnost da mogu da izleče ili zaleče svoje organe,znaci sklone su samoizlečenju.Ako u tom pravcu dalje razmišljamo onda je i čovek morao da ima taj sistem,ali ga je kroz svoj razvoj nekako izgubio ili slučajno nekom fizičkom intervencijom onemogtućio. Čovek je rodjen go i bos,izgubio je kosmatost znači da mu odelo ne smeta,ali tabani su ostali isti,a on je konstruisao i napravio sebi obuću,a tabani se nisu nimalo promenili.Ako pazljivo pogledamo bilo koje preporuke Kineske medicine,odnosno refleksoterapiju videćemo da od temena pa do tabana kroz svaki organ prolaze zamišljene linije kao meridijani i završavaju se na tabanima,stimulacijom tih tacaka,BILO AKUPUNKTUROM ili AKUPRESUROM ili JEDNOSTAVNIM ČEŠANJEM,poboljšavamo ili stimulišemo rad svojih organa,a samim tim dolazi polako do IZLEČENJA svih tegoba,a ti organi se vraćaju u normalnu funkciju.
.
.Moj brat od ujaka Ljuivoje bio je žgoljaviji od mene iako je stariji od mene,a nikad nije imao bolesne krajnike,anginu i ostale boleštine.Da ne bi zaostajao za mojim bratom od ujaka moja baka mi je mnogo pomogla ,da joj dete nebi bilo trapavo,ona je pribegavala lukavstvu,terala me da svako vece kotrljam ceo klip kukuruza sa sve zrnima,tako da me je taj klip kukuruza ubadao kao moga brata sjunak ili strnjika kada se krajem juna poznje psenica.U slučaju kada sam ipak dobio temperaturu,uganuo nogu,a dedu zabolela krsta baba nas je terala da igramo u lavoru u kji je predhodno ubacila nekoliko šaka zrna kukuruza,a što je bilo najvažnije skoro uvek je uspevala da nas izleči.
Mnogo kasnije sam konstruisao inapravio masažer sličan klipu kukuruza da bih rešio neke probleme sa zdravljem koje mi je doneo život pun izobilja kao što su bolovi u kicmi od stajanja za crtacom tablom,jer sam diplomirani inženjer mašinstva,proširene vene,šujevi,gojaznost,išijas,sve to i još stotine drugih rešenja za raznorazne bolove, donela mi je jedna knjižica koja se zove Akupresura i reflekso terapija.Čitajuci tu knjigu i poređući sa onim šta ljudi rade da bi BOL ili neka BOLEST uminula.Ovde ću vam ispričati da nije zabluda, odnosno da su brojanice pomagalo za smirenje,a ne obredni predmet,jer ga koriste sve konfesije,zašto,jer se između prstiju nalaze akupresurne tačke čijom se masažom smiruje nerni sistem,odnosno smiruju živci onoga koji se masira.Još jedan primer auto akupresure sa klipom kukuruza,dali ste sreli nekog čoveka sa sela da su mu hladne i vlažne ruke,pa imao on trideset,pedeset ili osamdeset godina,samo mogu da budu ispucale i uvek tople,zbog toga što kada krune kukuruz ili bilo koji posao rade rukama oni masiraju i neznajući cirkulaciju svih,svojih ekstremiteta,pa i glave,zato nisu sklerotični već bistri i u kasnim godinama.Ovde ću vam još nešto dodati.Moja supruga od pre dve godine boluje od dijabetesa,imala je šećer 22 jedinice,a pošto je gojaznija imala je pritisak 180/100 i na EKG u kao mi je ona objasnila neku nepravilnost.Doktorka koja ju je dalje vodila kao dijabetolog skinula je lekovima šećer na 6 jedinica i pritisak na 160/90 ali joj je rekla da to sa EKG a neće moć da se sanira dok je živa.Tako je bilo do pre mesec dana,ja sam je molio da i ranije kotrlja moj masažer,ali nju je mrzelo,pre četiri meseca uzela je masažer i kotrljala ga sa obe noge po minut i duže svakog dana,a idalje koristila istu terapiju,kada je posle tri meseca otišla na redovnu kontrolu,šećer je bio 3,2 jedinice,pritisak 130/80 i nije se ništa pokazalo na EKG u.
Kada vidite u Američkim filmovima da kauboji drže noge na stolu to nikako ne znači da su nevaspitani već da su jako prakticni jer tako masiraju svoje akupresurne tacke za masažu šujleva koje se nalaze na obodu obe pete kod svakog coveka.
Dali ste se upitali šta znači izraz u našem narodu BUSATI SE U GRUDI,e pa ja sam skoro to otkrio i znači hrabriti se,jer onaj koji se busa (udara u grudi),ali na tačno određeno mesto a to je na liniji koja spaja zglob ključne kosti poed vrata i desne bradavice na četiri prsta poviše bradavice između prvog i drugog rebra.Masiranjem ili udaranjem stisnutom pesnicom (busanjem) postiže se efekat hrabrenja.Kao dokaz za ovo može se naći kod naše braće Crnogoraca oni se lupaju u grudi,a baš na tom mestu su u njihovu narodnu nošnju zašivene TOKE.Za ovu tačku postoji još dva meni poznata primera,a to su štapići ušiveni u koporan KOZAKA,a i drvca koja vise kao žaluzine kod nekih INDIJANACA,čak i majmuni se lupaju u grudi da bi se hrabrili.
Kada kažu na selu da je momak prevario devojku to ne znači da je bio sa drugom devojkom već da mu je neka baba vračala kako da uceni,odnosno da oženi devojku koju voli,a kako.Ona momka uči da devojku koju voli,a ona je hladna prema njemu malo pozove akupresuru odnosno da je blago trlja prstom po dlanu na mestu koje ukazuje prstenjak kad se savije od linije zivota,ta tačka u narodu leči od frigidnosti odnosno povećava seksualnu želju kod žena,ova tačka se jako koristi u narodu kod igre u NARODNOM KOLU,pa nije džabe kada bae i roditelji devojke vode do koga će devojka da se uvati u kolo,odnosno u nekim krajevima Srbije momci i devojke u kolu kada ga igraju ne drže se za ruke već vezu ostvaruju pomoću maramica.
Još jedna neptistojnost nije baš nepristojnost kada vidite da neko stavi male prste u oba uva reći ću vam da se ne češe već sam sebi snižava pritisak to on nesvesno radi ili se možda setio da mu to baš prija kad je uplašen ili kad mu od bilo kog uticaja skoči krvni pritisak,pritiskate pravo u uvo,a zatim prema nosu,pritom se javlja osećaj prijatnosti po celom telu ili u donjim ekstremitetima.Efekat se pojavljuje posle prve procedure.
Još jedna zabluda,a to je da je nekulturno prekrstiti noge,a kada prekrstimo noge mi nesvesno masiramo tačku za bol u nogama,koji je nastao od pešačenja,džogiranja,stajanja za mašinom,akupresurnu tačku ćete nesvesno naći,kada prekrstite levu ili desnu nogu,na sredini između čuklja i zgloba kolena sa spoljašnje strane obe noge nalaze se tačke koje se i nazivaju lisnjače,blagom masažom bilo prstom ili kada prekrstiite nogu tačno ćete porefiti vrhom koplena tu tačku. Najvažnije tačke su tačke za MRŠAVLJENJE,koje koriste opet u kolu u nekim našim krajevima,tačke se nalaze ,,niz greben karličnih kostiju i na izbočenom gornjem delu glavice bedrene kosti,,delovanjem na te dve tačke kod svih slučajeva zatvora,zatim normalizuje rad creva iefikasne su kod smanjenja viška kilograma,navešću vam primer kod igre čobana iz okoline Žagubice,čobani oko pojasa imaju labave uzice,hvataju se za te uzice i prilikom igranja gurkaju suseda i pogađaju baš take koje sam gore pomenuo.Efekat mršanja je sledeći kod Akupresure,ne treba da gladujete nego da svu hranu izbacite putem stolice pre nego što organizam počne da vari masti iz konzumirane hrane.Na ovaj način organizam sam posle izvesnog vremena nevoljno koristi masnu hranu,a onaj koji se masira posle dve do tri nedelje masaže umesto zatvora imaće dve do tri stolice dnevno i to samo zahvaljujući masaži od jednog minuta minimum dnevno,ne postoji ograničenje umaksimumu što se tiče masaže,sem da ne dođe do pojave žuljeva.Posle masaže od mesec dana dovoljna je bosonoga šetnja od par minuta dnevno,a ako vremenski uslovi ne dozvoljavaju dobar je i lavor u koji se ubace dve tri šake okrunjenih zrna kukuruza i hodanje u mestu po tom kukuruzu u toploj sobi,efekti su isti.Smo da napomenem da nema jo-jo efekta,a ni bora na licu,a osećate se lagano. Na osnovu svega gore iznetopg konstruisao sam,napravio i patentirao ŠUMADIJSKI AKUPRESURNI VALJAK,koji je ustvari drvena replika klipa kukuruza koji sam ja kao dete kotrljao kada odem kod babe na selo.Ovo je mnogo prosto i efikasno rešenje koje bih preporučio svima,a dok ne nabave moj VALJAK mogu da koriste nekoliko šaka zrnaca kukuruza u lavoru.
 
dr.koki:
Uvek postoji sansa da ce telo samo da se oslobodi tumora, da ce da proradi imuni sistem, da ce lecenje da pocne da deluje... A svi ti alternativni lekovi i cajevi su veruj mi ispitani u klinickim uslovima i verovatno da im nije dokazana neka upotrebna vrednost cim se ne prodaju masovno i prepisuju u referentnim zdravstvenim institucijama.

Dr. Koki,

Bas sam se i ja pitala da li si bio u situaciji da ti zvanicna medicina kaze da sedis i cekas sta ce da se desi, a ti moras da uradis nesto za sebe ili svoje dete. A lekari negiraju, a ti ipak uradis i onda se ceo zivot zahvaljujes sebi i Bogu sto si tako uradio!!!!
A lekari se cude, i isto tako kazu mozda bi to i samo proslo!!!!!
Moje iskustvo mi govori da svakoga treba saslusati i nikad ne iskljucivati niti okretati glavu od biljaka, baba, vitamina, minerala, krema itd....Treba saslusati i nikada ne biti iskljuciv
 
Izvinjavam se, malo pre sam upala slucajno pa nisam procitala sve, a sada bih da kazem nesto u vezi tog cupkanja.
Mislim da se to u narodu zove spusteno nepce, pa odes kod neke babe da ti ga podigne. Moze jos i smaknut vrat, ili palo tjeme-u svim delovima nase zemlje drugacije. Moje dete nije moglo da jede, lekari su govorili-Strpite se majko, bice to gobro, itd, i to je trajalo i trajalo. I onda smo culi za to, otisli, baba gurnula prst u usta, krckalo je i pucalo, bilo strasno za mene i muza, ali dete je projelo posle tri dana. Nasa pedijatrica se smejala uz komentar- Podigla baba treci krajnik!!!!
Znaci baba resava taj problem, a ni jedan specijalista, a bili smo kod mnogih, i to najboljih ne zna nista o tome.
Onda, dete ima i druge probleme- pa smo isli na terapiju Ruskim aminokiselinama u Novi Sad u jednu privatnu kliniku, u kojoj rade i lekari zvanicne medicine. Secam se da mi je tada nekoliko lekara reklo da ne idem tamo bez veze, a ja sam sada ubedjena da sam uradila pravu stvar.

Onda Todoxin-pomogao, pa sada Vision-pomogao samo tako.

Svaki put smo dobro razmislili i nismo pogresili. Naravno, sve vreme idemo kod lekara i na vezbe...
 
nisam gledala steta...interesuje me jako sve sto je vezano za zdravlje...postoje puno metoda ali ne znaci i da pomazu...svako mora sam da odluci sta zeli da koristi ali ne da bombarduje svoj organizam...
sto se tice "ishrane po krvnim grupama" ja to ne poznajem i ne radim ali sigurno ne moze da bude stetno...

skolska medizina sa alternativnom zajedno dovodi do jako brzog ozdravljenja...
 
Joj taj "dr Roso"........dokle vise o njemu ljudi aman?? :shock:

Da ne bi ispalo da optuzujem coveka u prazno evo prilazem link sa jednog pdf gde vec danima vodim raspravu sa dvoje neistomisljenika i lakovernika i mislim da je sve sto sam napisala i prilozila na toj temi sasvim dovoljna argumentacija za to sto tvrdim da je taj "dr Roso" jedan obican prevarant (i ne samo ja vec vecina ljudi sirom neta)!

http://forum.krstarica.com/threads/172729

Dakle odvojte malo vremena, procitajte temu kao i prilozene linkove i videcete i sami da li mu treba verovati ili ne.......tacnije nadam se da cete to uvideti.
 
Imam telefon od Dr Jelisavete koja se bavi dijagnostikom o-ring. Zvala sam trenutno može da se zakaže za decembar mesec.Kome treba moze preko TV Avale.
Da li je neko od vas čuo za Kordiceps?
Dobar je za imunitet, može se i deci davati. Mogu vam dati detaljnija uputstva ako ima zainteresovanih.
Ja ga uzimam i imala sam promene na plućima, i pored hemo terapije za tri meseca su mi se pluća očistila. Sad sam bila na kontroli i sve je uredu posle zavrsene hemoterapije.
 
Pozdrav svima!

Citajuci teme na ovom forumu primecujem da ovde ima dosta kompetentnih ljudi iz oblasti medicine, ali medju njima i nekih sa elitistickim pristupom tipa: sve sto nije iz domena "nase" (zapadnjacke) medicine je glupost i/ili prevara!? Zaista ne mogu da razumem ovakav stav.

Otac mi je pre nepunih mesec dana umro od raka bronhija. Lecili smo ga zadnjih 6 meseci najsavremenijim sredstvima koja se u Nisu mogu naci ("Gemzar" 4 ciklusa, zracenje). Da sada imam ova (sa)znanja uz mogucnost da vratim vreme unazad, lecio bih ga sasvim drugacije.

Kada je lecenje kancera u pitanju, ono sto me u najmanju ruku zbunje, a u pojedinim trenucima dovodi i do gneva je sledece cinjenicno stanje:

• Zvanicna medicina priznaje da ne zna kako da izleci rak, ali se sa oholoscu i arogancijom odnosi prema svemu ostalom sto pominje bilo kakvo poboljsanje ili ne daj boze izlecenje;
• Zvanicna medicina ne leci coveka, nego simptom;
• Zvanicna medicina lecenje kancera zasniva na zracenju i hemoterapiji (neselektivnom razaranju i zdravih i obolelih celija, po logici: bolesne celije su slabije pa ce biti unistene brze) - direktno priznanje da je lecenje ovom metodom trka izmedju ubijanja raka i ubijanja pacijenta;
• Zvanicna medicina je na zapadu a i kod nas sve vise biznis i to vrlo unosan; u Kaliforniji je, na primer, lobi "belih mantila" uspeo da izdejstvuje da je bilo koji drugi nacin lecenja raka osim hemoter./zracenjem/hirurski PROTIVZAKONIT!? Lekar ima pravo da odbije da leci pacijenta koji ne pristane na njegove "uslove lecenja"... kao da su polagali "hipokritovu"a ne Hipokratovu...

Razumem ja da je na pr. "Brojsova metoda" kontraindikovana u vecem broju slucajeva, ali zasto je toliko "bogohulno" uopste pitati lekara sta on misli o takvim konceptima koji u svakom slucaju imaju vise zdravorazumske logike od trovanja citostaticima?

Znam da ce se brzo naci neko ko ce me argumentima i "argumentima" opovrgavati, ali vas podsecam da pritom budete svesni da smo svi mi proizvod tog i takvog obrazovnog sistema i da je zamka u samom pristupu ucenja kod medicinara jos na studijama u tome sto zbog preobimnosti gradiva naviknu da stvari usvajaju kao takve, ne da o njima mnogo razmisljaju, pa kad ti profesori i literatura kazu kako stvari stoje, sta ti tu kao pojedinac imas vise da mislis i trazis nova resenja?

Od raka se umire i tacka. Sta tu neko laprda o izlecenjima, ko se to usudjuje da se izleci!!!?
 
Ko te je dirao? :smile:

Naprotiv, ja znam dosta lekara koji se bas priklanjaju alternativnoj medicini bilo da je u pitanju homeopatija, akumpunktura, poklonici su fitoterapija itd...

Licno uopste nisam protiv alternative u generalnom smislu, ali smatram da je upravo ona mesto za SVE i SVAKOGA, i SVE i SVASTA i kad se na to jos doda cinjenica da "postulati" raznih alternativnih pristupa medicini i obolenjima nisu naucno dokazani i argumentovani i to jos u 21.veku, onda imam puno pravo da kritikujem raznorazne individue i pricu koju prosipaju (pritom ne trudeci se uopste da je icim dokazu)!
 
Znam da ima puno lekara koji ce ti u neobaveznoj konverzaciji reci kako su oni za alternativu, naravno samo u smislu kombinovanja sa "klasikom", ali u praksi, kad je puna cekaonica, ma ne pogleda te ni u oci dok ti napamet prepisuje lek koji trenutno diluje za farmaceutsku kucu... Ko jos ima vremena da se bavi pacijentom, da se pozabavi covekom kao celinom? Hmm... mozda "alternativac"?

"Leciti" tumor tako sto ces bombardovati posledicu... pa to je tuzno, glupo, besmisleno, surovo! Pa jos kad cujem: "da ste se na vreme javili..." Ma isli smo od vrata do vrata od januara do aprila, silni strucnjaci ga pregledase i to mahom poznanici i prijatelji, preko veza, naravo, da se ne gubi dragoceno vreme (zamislite sta ostaje za jadnike koji nemaju tu privilegiju)... i nalazise mu strucnjaci i astmu, i srcane probleme, itd al ne videse kancer u poodmakloj fazi. Pa KAD da se covek javi? Da nece na rutinskoj kontroli da ga nadju kad ga ne videse ispred nosa? A tek konzilijum... utorkom od 08-13h treba otaljati sve te jadnike sa teritorije pola juzne Srbije... mislite da je neko od lekara podigao neki rentgenski ili CT snimak ka svetlosti da baci pogled? Ma sto da se muce, to u cekaonici su ionako zivi mrtvaci, vec osudjeni na smrt, pa i nije toliko bitno kojom ce ga terapijom ispratiti...

Ne zamerite mi, jos je sveze, ali bez obzira na to nagledao sam se nezainteresovanosti i neznanja toliko da je to porazavajuce. A sa druge strane ne znam odakle ta oholost i tolika samouverenost lekara koji iznose tvrdnje kao da su u pitanju vecite istine, a svakodnevno smo svedoci da se neki lekovi koji su do skora smatrani neskodljivim povlace iz upotrebe jer je DOKAZANO suprotno (a koliko li je tek onih nedokazano stetnih!!?). Pa nekada je zvanicna medicina koristila pijavice, zar ne? I tad su bili 100% ubedjeni da "imaju cijelu stvar" sto bi reko Cola (da se malo i nasmejem od muke)!

Neka se niko ne oseti prozvanim ni uvredjenim, zaista mi to nije namera, samo zelim da ukazem na stanje u nasem zdravstvu kako izgleda "sa ove strane"... a svi mi pre ili kasnije budemo sa te strane...
 
Izvinjavam se sto dodajem post umesto da izmenim postojeci, znam da nije po "netiqette", ali ovaj je u drugom duhu i ruhu. Sad sam procitao Ivananine komentare u vezi sa "Dr." Rosom i moram da kazem da je odlicno zapazanje da covek koji ne ume ni da napise svoju titulu ne zasluzuje da ga bilo ko ozbiljno shvati. Dok sam pre par meseci groznicavo trazio resenje, priznajem da sam se i za ovu slamku hvatao, toliko se svest menja kad je neko tvoj u pitanju da prenebregnes stvari kao sto su izostanak radne biografije ili postanske adrese ordinacije na sajtu!

Posto sam elektronac po struci, moram da priznam da je osnova koncepta koju je Rife postavio na mestu i teorertski bi trebalo da funkcionise; dakle, ako se slozimo da mozemo posmatrati ziva bica na energetskom i frekventnom nivou, celija bi zaista morala da ima neku sopstvenu frekvenciju i energiju, a neki eksterni izvor bi itekako mogao da utice da ona to stanje menja, slicno kao sto zvucna viljuska prenosi vibracije. E, sad, forsirano vracanje vibracije bolesne celije na "zaboravljenu" ispravnu frekvenciju... ideja zvuci veoma uzbudljivo, kao da vristi: "vredi pokusati"! Nije iskljuceno ni da ce nekim kasnijim usavrsavanjima neki naslednik tog "generatora" mozda i biti uspesno primenjen u lecenjima, ali to siroti "dotore" nace docekati.
Nas narod kaze: "Gle' si Roso poso"!
 
Znam da ima puno lekara koji ce ti u neobaveznoj konverzaciji reci kako su oni za alternativu, naravno samo u smislu kombinovanja sa "klasikom", ali u praksi, kad je puna cekaonica, ma ne pogleda te ni u oci dok ti napamet prepisuje lek koji trenutno diluje za farmaceutsku kucu... Ko jos ima vremena da se bavi pacijentom, da se pozabavi covekom kao celinom? Hmm... mozda "alternativac"?

"Leciti" tumor tako sto ces bombardovati posledicu... pa to je tuzno, glupo, besmisleno, surovo! Pa jos kad cujem: "da ste se na vreme javili..." Ma isli smo od vrata do vrata od januara do aprila, silni strucnjaci ga pregledase i to mahom poznanici i prijatelji, preko veza, naravo, da se ne gubi dragoceno vreme (zamislite sta ostaje za jadnike koji nemaju tu privilegiju)... i nalazise mu strucnjaci i astmu, i srcane probleme, itd al ne videse kancer u poodmakloj fazi. Pa KAD da se covek javi? Da nece na rutinskoj kontroli da ga nadju kad ga ne videse ispred nosa? A tek konzilijum... utorkom od 08-13h treba otaljati sve te jadnike sa teritorije pola juzne Srbije... mislite da je neko od lekara podigao neki rentgenski ili CT snimak ka svetlosti da baci pogled? Ma sto da se muce, to u cekaonici su ionako zivi mrtvaci, vec osudjeni na smrt, pa i nije toliko bitno kojom ce ga terapijom ispratiti...

Ne zamerite mi, jos je sveze, ali bez obzira na to nagledao sam se nezainteresovanosti i neznanja toliko da je to porazavajuce. A sa druge strane ne znam odakle ta oholost i tolika samouverenost lekara koji iznose tvrdnje kao da su u pitanju vecite istine, a svakodnevno smo svedoci da se neki lekovi koji su do skora smatrani neskodljivim povlace iz upotrebe jer je DOKAZANO suprotno (a koliko li je tek onih nedokazano stetnih!!?). Pa nekada je zvanicna medicina koristila pijavice, zar ne? I tad su bili 100% ubedjeni da "imaju cijelu stvar" sto bi reko Cola (da se malo i nasmejem od muke)!

Neka se niko ne oseti prozvanim ni uvredjenim, zaista mi to nije namera, samo zelim da ukazem na stanje u nasem zdravstvu kako izgleda "sa ove strane"... a svi mi pre ili kasnije budemo sa te strane...

Razumem ja tvoj gnev i ne kazem da nije opravdan s jedne strane, ali ako klasicna medicina nema resenje za neku bolest to svakako ne znaci da je alternativna ima jer "neka od te dve mora imati".
Sta znaci "imati vremena da se pozabavis pacijentom?"
"Klasicna medicina leci posledicu, a alternativa uzrok".
Pokazi mi jedan primer gde je neki alternativac uspeo da izleci taj uzrok i bolest u celini, ali molim te, dokumentuj taj primer.

Procitao si tu temu na kojoj sam vodila raspravu sa dvoje forumasa i verovatno si uocio recenicu doticne kad mi se obraca sa (parafraziram): Mislim da Ivanana prica budalastine, kad bi malo bolje razmislila videla bi da tu ima neke logike (misleci na pricu "dr" Rosa.
E to ti je alternativa (jos uvek)! "Ako se malo bolje zamislite videcete logiku".

Uostalom dosta sam napisala na toj temi pa da se ne ponavljam...
 
Razumem ja tvoj gnev i ne kazem da nije opravdan s jedne strane, ali ako klasicna medicina nema resenje za neku bolest to svakako ne znaci da je alternativna ima jer "neka od te dve mora imati".

Naravno da ne. Resenje nije jednostavno i ne nalazi se "tu ili tu", ali da bi se do njega doslo mora se prestati sa razmisljanjem: "ja sam naucnik i priznajem samo ono sto mogu da dokazem". Pa to ne da je kompleks vise vrednosti nego kompleks Boga! Zar je moguce da neko ozbiljno veruje da je validno samo ono sto mu njegov nivo znanja i obrazovanja dozvoljava da shvati?
Dokazi ovo, dokazi ono! Ajd dokazi da volis svoju majku! Neke stvari je nemoguce i nepotrebno dokazivati. Ako lekar kroz praksu vidi da nesto ocigledno pomaze jednom broju pacijenata, pa sta ga kosta da sledeci put preporuci to narednom, neka se strucno ogradi od toga ali neka kaze da postoji i to. Ovako ispada da nikome nije cilj da izleci pacijenta, vec samo da ispuni odredjenu formu lecenja kako bi samog sebe pravno zastitio. I to je sve.

Sta znaci "imati vremena da se pozabavis pacijentom?"
Pa saslusati ga koji minut sa paznjom, bez da za to vreme popunjavas papirologiju, postaviti mu obavezna pitanja o prethodnim bolestima jer su mnoge stvari kontraindikovane i opasne u kombinaciji, ne proglasavati na pr. pritisak 120/80 a priori odlicnim, za nekoga je to daleko od njegove "normalne" vrednosti sa kojom zivi i na koju je navikao itd... Jednom recju prici svakom coveku drugacije.

"Klasicna medicina leci posledicu, a alternativa uzrok".
Pokazi mi jedan primer gde je neki alternativac uspeo da izleci taj uzrok i bolest u celini, ali molim te, dokumentuj taj primer.

Nisam rekao taj drugi deo recenice da alternativa leci uzrok. Ona samo pristupa coveku na jedan drugaciji nacin, ne kao zbiru organa nego nesto vise od toga. I naravno, ne sve sto se pod alternativom podrazumeva, ima i tu dosta nepoznavanja fizickih i hemijskih procesa u telu, ima pogresnih stvari, ali je sam pristup blizi resenju problema. I to iz alternative treba iskoristiti i umetnuti u nauku, pa ce onda svi imati koristi (osim farmaceutske mafije, ali snaci ce se oni).

Procitao si tu temu na kojoj sam vodila raspravu sa dvoje forumasa i verovatno si uocio recenicu doticne kad mi se obraca sa (parafraziram): Mislim da Ivanana prica budalastine, kad bi malo bolje razmislila videla bi da tu ima neke logike (misleci na pricu "dr" Rosa.
E to ti je alternativa (jos uvek)! "Ako se malo bolje zamislite videcete logiku".

Ivanana NE prica budalastine, to sam za ovo kratko vreme mogao da vidim. Naprotiv. A sto se tice toga da ako se malo bolje zamislis... ja sam pre sklon da verujem da ako se o bilo kojoj stvari zamislis dublje, pocnes u nju da sumnjas! A sumnja je pocetak znanja i mudrosti.

BTW, nisi valjda ovo pisala u cik zore? :)
 
Tema alternativna vs klasicna je jako opsirna i godinama je vode mnogo vece face od tebe i mene pa opet nista. :-)

Sa stanovista trenutnih saznanja i potrebe da razmisljam o jednoj i drugoj za mene stoji sledeci poredak:
klasicna medicina: LEK, alternativna: POMOCNO LEKOVITO SREDSTVO
..a to sto ce u nekim slucajevima da zakazu i jedna i druga= ZIVOT.

Moje je da uvek sumnjam i to ne u zvanicnu ili alternativnu medicinu vec u interpretatore istih pa ko sto cu lekaru koji mi je prosle godine u otpusnoj listi napisao da sam za 3 meseca slabije gubila u kilazi i izgubila oko 5kg, vratiti tu listu i reci da ispravi netacan podatak jer sam zapravo izgubila 15 kg (razlika je ogromna i utice na tumacenje mog stanja izuzetno ;-)) i reci da napise da sam pod konstantnom povisenom temperaturom vec 2 meseca (na to niko nije obracao paznju), tako cu i jednoj poznatoj doktorici koja se bavi homeopatijom i koja mi je rekla da mi se salmonela ucaurila u ne znam sad kom organu bese reci da legne malo i da odmori.

Odgovore na pitanja sam dobila tek kad sam preuzela stvar u svoje ruke i obavila ispitivanja koja sam JA trazila, ali opet vodjena znanjem baziranim na zvanicnoj medicini.
Oni koji su se iscupali iz neke teske i opake bolesti i doziveli duboku starost uprkos losim prognozama lekara su ljudi koji su postigli takav nivo samosvesti i shvatili da sve najbitnije u zivotu pa i zdravlje zavisi samo od njih samih. Njihove ispovesti govore o tome da su totalno promenili stil zivota i odnos prema istom pa sad da li to znaci da su se na tom putu promena izmedju ostalog poklonili npr. makrobiotici, ishrani po Ginteru ili vec necem trecem je opet stvar stila zivota, a ne alternativne medicine nasuprot zvanicnoj.

Eto toliko Ognjan od mene.

A sto se tice pisanja poruke u cik zore.....ima nas raznih :mrgreen:.
 

Back
Top