Alternativna medicina: biljke, homeopatija, bioenergija, akupunktura itd

prvo da se izvinem jer sinoc nisam stigla da napisem obecano...
U nasem telu postoje 7 tacaka kako ih mi nazivamo "energicentre", svaki centar ima odredjenu boju i odredjenu ulogu u telu za odgovorne organe...kroz ove centre protice energia...kada nema nikakvih ometanja svaki deo tela je aktivan a organizam zdrav...izmedju ovih centara postoji komunikacija ako u slucaju dodje do prekida u telu se osniva jedno mesto gde se skuplja sada negativnost i tako dolazi do raznih oboljenja...zato je neophodno da kontrolisemo nase centre i uravnotezavamo tako da ostanu u vezi...osoba koja sprovodi tu ravnotezu i odrzava organizam u zdravom stanju naziva se "bioenergeticar"...ovu vrstu energije svako ima u svom telu samo trebe da se pokrene...
sirom sveta ovaj vid je jako poznat i dosta se primenjuje...bioenergeticari imaju cesto skolovanje tako da mogu da koriste bas puno metode lecenja...koriste se poznate chakrametoda(dolazi iz kine), meridianmetoda(tibet)
simanometoda(indija) itd.
moram da prekinem nazalost ali ako te/vas interesuje ova tema pisacu dalje ali kada dobijem vremena a nadam se uskoro...
bilo bi mi drago da citam vase misljenje ili ako ima neko jos nesto da dopise...
puno pozdrava do sledeceg susreta
izlazak sunca
 
Naravno da me interesuje. Poznato je meni sto sta o 7 cakri, o 2 glavna energetska potoka i o sliscnim stvarima, Interesuje me koje metode poznajes za pravljenje jakog energetsko stita od tudjeg manipulisanja, isto me interesuje koje metode samolecenja bioenergijom poznajes, jesi nekad radila na povezivanju energetskih zracenja donjih i gornjh cakri... ma sve me interesuje u vezi toga.

Pozdrav.
 
Halo Mihal, vidim da si dobro upoznat i drago mi je,da te pitam da li i koristis ?...
na prvo pitanje, da, naravno, ja imam veliku zastitu...hm...koje metode...koristim dovoljno...
imam i licnih metoda...
sada upravo radim na jednu posebnu ...nadam se od februara mogu da je primenjujem...
kada moja knjiga izadje iz stampe imaces malo vise iformacije...
ajde budi mi pozdravljen i ako imas neki problem...potrazicu da to otklonim...
moram da prekinem ocekujem kolege da me posete malo da caskamo...
lepo i udobno vece ti zelim...tebi a i ostalima u forumu
 
Moras da prekines...? sunasce... pa nisi ni pocela da nesto pises! Ej, a kad smo se ovako lepo upoznali mogla bi mi poslati text knjige na email, valjda si ga kucala u racunar? Nemoras sve, mozes samo one delove o cemu sam te pitao. Ako je kjiga OK, a verujem da jeste, imaces lepu promociju sa moje strane

I da, koristim neke zastitite, nisam profesionalac u bioenergetiki ali idem ka tome da postanem to.
Budi i ti meni toplo pozdravljena. I rasiruj to svoje znanje!
 
Betty:
dobra tema :)

ja ne mogu da poverujem u sve trendove koji nailaze brzinom svetlosti :shock:
Najnovija fora je - nano čestice BISERA. Otprilike za menopauzu i protivu osteoporoze...
(mene privuklo ono NANO). Ali sam generalno za sve što može da relaksira ili pomogne, a da se ne tiče tabletomanije...ali ne sme da bude ne suviše uvrnuto :?
Ja upravo pijem Biser i odusevljena sam,htela sam da postavim temu ali su mi je zakljucali zbog ove.Stvarno je fenomenalan.
 
zdravo jjapanka, u nasoj zemlji nebih znala da ti kazem gde i kada se odrzavaju skolovanja jer sam vec preko 27 godina odsutna...ali potrudicu se da doznam u mom centru pa cu ti odgovoriti...
lepo je kada imas interesovanja, reci mi da li si vec upoznata sa ovim nacinom lecenja?
izvini ako neku rec napisem pogresno jer nisam tako u kontaktu sa nasim ljudima pa mi stvara vec muke prilikom pisanja...
puno radosti i srece ti zelim...
izlazak sunca
 
To sto ja verujem su pre svega biljke! Cesto sam i sama upotrebljavala cajeve a i savetovala sam drugima da ih piju. Meni je hajducka trava pomogla da se resim bolne menstruacije a moja drugarica je pila caj od ovsa i nestala joj je cista na materici! Medjutim, sve ima svoje mane a kod biljaka je to, sto se ne moze brzo izleciti, ali ako se jednom izlecis to je trajno! Ako nekome treba u vezi ovoga pomoc neka mi se javi na pp!
 
Pa nemam neki problem da budem iskrena (dobro osim sto zivim u simbiozi s jednom gljivom, al' kontam veca sam pobedicu ;-) ), stavila sam post ovako javno da bih videla da li ljudi imaju neka iskustva. Ja licno verujem u alternativnu medicinu (al' ima jedan post koji objasnjava da ja verujem i u dozivotnu ljubav, tooth-fairies, Rudolfa i tako svasta jos nesto :-) ) ali o reiki-u ne znam mnogo vise nego sto wikipedia kaze, tako da cu biti zahvalna na iskustvima ako neko ima da podeli.
Receno mi je da u Srbiji nema reiki majstora...true or false?
Kako izgleda tretman?
Koja je osnovna izmedju razlika reiki i bioenergije, posto ja ako razumeh i jedno i dr je kanalisanje energije?

Zahvalna bilo kome ko mi odgovori
 
webhanuma:
Jel' neko isao/imao reiki tretman?
Jel' verujete?
Jel' imate iskustvo ako ne vase onda bliznjih?


Reiki je prirodni isceliteljski sistem koji leci telo i duh.Utemeljio ga je Japanac,dr.Mikao Usui u devetnaestom veku.Rei znaci "univerzalan",a ki ili ci(na kineskom)"vitalna energija.Reiki se takodje smatraputem licnog i duhovnog razvoja.
Prwporucila bih ti knjigu "reiki za pocetnike"(usavrsavanje prirodnih isceliteljkskih tehnika)-Dejvid F. Venels
U knjizi ima sve sto bi trebalo da znamo za pocetak.
Pozdrav
 
Pozdrav,
ja danas moju kcer vodim na ovo cupanje:) Nisam sklona da verujem u vraceve, ali ovo je poslednji pokusaj pre operacije pa razmisljam da nemam sta da izgubim. Ili ce pomoci ili nece...Inace njezini krajnici (svi) su jako uvecani, ali nema nikakve infekcije i temperature, a uzimali smo i bris i cisti su. Jednostavno su ogromni poslednjih 5 meseci. Doktori ne znaju uzrok...nego bi da vade. A meni je zao da vadimo zdrave krajnike. Na alergo testu nismo bili mada ja sumnjam i u to (povremeno ima osipe). Doduse dok nisam procitala na ovom forumu nisam ni znala da krajnici mogu da oteknu zbog alergije..
Danas dakle idemo pa cete cuti iz prve ruke da li funkcionise. Sto se tice tog cupkanja mnogim ljudima je pomoglo sa sinusima, ali za krajnike nisam sigurna....
 
WithdrawnWater:
Eh, Radovane, Radovane, sta ti je to trebalo, zuticu da dobijes.....! A koji tip zutice si dobio - A? B? C?

Sto se vitalisa tice, od njih mi se uvek malo kosa dize na glavi, zbog informacija iz prve ruke ljudi koji su kod njih radili - to je teska prevara sa njima....UZas. Kad im vidim reklamu na TVu meni uvek pripadne muka.....
ja sam o vitalisu cuo najgora iskustva. inace, akupunktura nije alternativna medicina. to je bila. akupunktura je izuzetno efiasna za bolesti koje leci.
ali kao sto ima dobrih i losih lekara, tako je i za ljude koji se bave akupunkturom.
ja sam cuo da je ta micika malo kome pomogla.
 

Back
Top