Alternativna medicina: biljke, homeopatija, bioenergija, akupunktura itd

Koristimo ovaj forum u komunikaciji, i razmemi mišljenja svojih iskustava, u lećenju, prevenciji kod nekih alternativnih saznanja. hronićnih obolenja, a gde današnja medicina često nema adekvatne odgovore, najčešćeje to je samo simptomatska terapija. Možda ste baš vi taj cije ce iskustvo poslužiti meni ili pak nekom sa slicnim simptomima. To mogu biti saznanja starih vekvnih civilizacija ili sl. kojima se danas vec pridaje veliki znacaj. Postavimo pitanja, pa potražimo razmenu iskustava i .mišljenja onih, koji imaju slicne ili iste probleme. Svakako netrba zanemariti one tretmane koje vam nude terapeutska saznanja ove medicine. Zato moje postavljeno pitanje je: Kako živeti sa HRONICNOM OBSTRUKTIVNOM BOLEŠCU? Kako održati bar kakav takav kvalitet života? Na ovo pitanje tražim sagovornika. Pomozimo jedni drugima svojim spoznajama, pa to je humanost i svrhaovog vida komunikacije.

Hronicna opstruktivna bolest cega? Ako se radi o plucima, vrlo jednostavno.
 
Hronicna opstruktivna bolest cega? Ako se radi o plucima, vrlo jednostavno.
Hronična opstruktivna bolest pluča HOB, ali nije niti malo jednostavna bolest. Zdravstveni sam radnik prirodu te bolesti vrlo dobro poznajem,a i koliko terapeutski rešavamo taj problem, mislim da je poznato i meni i Vama. Pobornik sam kako vidite prihvatiti sve ono što može olakšati simptome ove bolesti. Žao mi je ako mišljenja i iskustva pacijenata daju neke kontraindikacije uz standarnu terapiju. Mslim da takva razmena iskustava su svakako dobro došla. Imamo baš na ovom forumu borbu pušaća sa cigaretama, zar možemoo njima reći da je HOB.jednostavna bolest?
 
Pozdrav svima,
drago mi je da ste otvorili ovu temu. Ja se bavim medicinom vise od 20 god. Kazem medicinom posto pod tim imenom shvatam lecenje. Alternativna je naziv koji se koristi manje od 100 godina . Koriste je doktori i farmaceuti da bi istakli svoja znanja,diplome,praskove itd. Ne zelim nikoga da vredjam, ali lekovi imaju osnovu u biljkama s tim sto ne mogu da sadrze sve sto i biljka. Doktor koji je prosao sa 6 i doktor koji je polozio sa 10 su isti. Oba su doktori i izmislili su medicinu posto imaju diplomu.
Postujem svacije znanje,iskustvo,trud,...samo ne mogu da shvatim kako neko fakultetski obrazovan moze da bude iskljuciv i da negira sve osim svog znanja.
Procitao sam nekoliko knjiga o Kineskoj medicini. Akupunkturne igle se koriste od pre 5000 god. Tacke koje koriste su iste te koje se koriste i danas. Koliko dugo su se prenosila znanja - ne zna se.
Deo kineske medicine je MASAZA iz koje su proistekle sve nama danas zname masaze ( relaks,sportska,tajska,sijacu,...). Obuhvata i moksovanje,banjkovanje,lecenje biljem,...
O tome bih mogao da pisem,pisem,...Procitajte neku knjigu o tome. Mislim da je dobro malo prosiriti vidike.
Svaka vrsta lecenja i pomoci je dobra, ali ne medjusobna rasprava sta je iskljucivo dobro a sve ostalo lose. Ako neko ima drugacije poglede na zivot, prirodu,kosmos,itd ne znaci da je u krivu posto tako ne gledaju i ne vide SVI.
Ja sam poceo da se bavim bio-energijom na preporuku prijateljice koja se time "bavila" . Mogla je da leci, vidi boje,...Sve to mi je bilo cudno i nemoguce. Posle par vezbi i knjiga poceo sam da vidjam i osecam. Vremenom je to bilo sve bolje,vise,jace. Kad sam video kojim pravcem to ide, povukao sam se. Nisam hteo da zivim od tudje nesrece i da naplacujem svoj dar. Samo nekoliko veoma bliskih zna da mogu da lecim. Sa druge strane imate ljude koji procitaju par knjiga i postaju strucnjaci za sve. Sve znaju,sve lece,...A sto je najgore - prave losu sliku neinformisanima. Zbog takvih - prevaranata,sarlatana,lopova,...ljudi ne znaju sta je sta, kakve su mogucnosti kojeg oblika medicine - lecenja.
O Akupunkturi se prica sve vise posto je priznata kao vid lecenja, ali i tu je veliki problem sa sarlatanima koji zavrse neki kurs od nekoliko meseci i postaju strucnjaci . To je tako slozeno i drugacije da i Kinezi imaju problem da nauce i uglavnom se doktorsko znanje prenosi sa kolena na koleno.
Problem sa " alternativnom " nacinima lecenja je i taj sto svi koji nauce " nekoliko necega " postaju st
rucnjaci. Kamo srece da je tako i da nam nikad ne zatreba ni jedan.
Bas sam se raspisao. Nije mi bila namera da nikoga povredim, ali da podstaknem na razmisljanje.
Pozdrav svima
 
Uvek postoji sansa da ce telo samo da se oslobodi tumora, da ce da proradi imuni sistem, da ce lecenje da pocne da deluje... A svi ti alternativni lekovi i cajevi su veruj mi ispitani u klinickim uslovima i verovatno da im nije dokazana neka upotrebna vrednost cim se ne prodaju masovno i prepisuju u referentnim zdravstvenim institucijama.

Au, sve sto je opipljivo je tacno. Sve sto nije i ne znate NE POSTOJI.
SVAKA VAM CAST !!!!!!
 
Procitao sam veceras polovinu svih poruka na ovom forumu o ovoj temi, pa cisto da se izjasnim o onom Dr. (sa tackom :) ) Rosu. Kada sam ga prvi put slusao delovao mi je zaista onako kao da zna o cemu prica i delovao je jako ubedljivo i sigurno i iza toga stojim. Uspeo je da me ubedi da moze i da izleci od raka. Hajde, ne bih da ga vredjam ali taj Rajfov generator koji koristi radi na potpuno nepouzdanim frekvencijama jer mozete na razlicitim sajtovima da vidite da se za iste bolesti koriste razlicite frekvencije, tako da ako vi recimo lecite dijabetes a koristite frekvenciju za cir na zelucu ili sta god, necete se izleciti. Medjutim, gomila ljudi je prijavila da kad su ga pitali da ih poveze sa makar jednom osobom koju je izlecio od raka da je on ostao bez komentara i izmisljajuci neke druge price. Ok, cajevi, med, akupunktura, sve to moze da pomogne u lecenju od raka ali ukoliko imate pogresan med, ili ako pijete neki caj koji nema nijedan sastojak koji pomaze u lecenju necete se izleciti sigurno. Treba pre svega ispitati ljude koji su to koristili ako ih ima i kako je na njih delovalo pa tek onda preci na kupovinu toga. Znam da ponekad nema vremena jer kad su neki oblici raka u pitanju imate manje od 3 meseca zivota tako da se ide na sve moguce varijante, ali ipak za one koji imaju vise od toga vremena pokusajte da nadjete nacin da upoznate barem 2 osobe koje su se lecile i izlecile nekim alternativnim vidom lecenja. Tako cete dobiti bar koliku-toliku sigurnost da to zaista i funkcionise. Kad god odete kod nekoga ko ce vas leciti i obecava vam da ce vas izleciti slobodno ga pitajte da vas upozna sa nekom osobom koju je izlecio od raka, na to imate potpuno pravo. Ukoliko Vam kaze da nema kontakte vec postanite sumnjicavi prema njemu, i onda odlucite da li cete ili necete da kupujete to sto on prodaje. \
Prevaranata je jako mnogo! Ne nasedajte na svakakve price. Iako verujem u prirodne nacine lecenja, isto tako znam da ima ljudi koji to jako dobro umeju da iskoriste.
 
Poslednja izmena:
Ukoliko imas vremena procitaj ove 2 stranice. http://mmsadvisor.com/?p=709 i http://mmsadvisor.com/?p=460
Na forumu.hr jedan covek je pricao kako je svoju Kronovu bolest koja je inace prakticno neizleciva kad je leci sluzbena medicina izlecio MMS-om (minearle miracle supplement). Ja licno poznajem vise od 10 ljudi koji su ovo koristili i koji su svoje probleme sa zdravljem ili potpuno resili ili znatno umanjili tegobe koje im je bolest koju su imali nosila sa sobom. Procitaj, ne moze da steti. Ja imam i obe knjige u elektronskom formatu i rado cu ti ih proslediti ukoliko budes zainteresovana. Tamo imas objasnjenja i na naucnom nivou ako ti moje objasnjenje deluje suvise laicki. Mene nikad nisu zanimala nikakava naucna objasnjenja i gomila formula koje nikad nisam razumeo. Jedino me interesuju rezultati leka i naravno da mi ljudi koji su se lecili to potvrde. To je jedino merodavno, sve ostalo za mene pada u vodu. Izboricemo se mi, ne brini. ;)

U guzvi sam zadnjih dana, pa sam tek sad nasla vremena da se zahvalim. Hvala!
Na zalost sa engleskim ne stojim najbolje, pa bih te molila da mi poblize objasnis sta je MMS (sastav i djelovanje). Ako su knjige na srpskom, bila bih zahvalna da mi ih posaljes, a i ako nisu, naci cu nekog voljnog da mi ponesto prevede. Hvala unaprijed! Mislim da jos nemam sva prava na forumu (nova sam) (bice i da se ne snalazim sa slanjem privatnih poruka), pa se ti meni javi da ti dam mail. I da mi objasnis to oko porudzbi MMS-a... Ovo je prvi tracak nade! Hvala ti puno na podrsci! :hvala:
 
Dzindzi, e-mail poslat, nadam se da si dobila, ako nisi pisi pa ti saljem opet.

Sve je stiglo! :hvala:
Sada sam opet u guzvi, inace imam milion pitanja... Malo cu da bazam po predlozenim sajtovima i forumima, da te ne zamaram bas svakakvim glupostima. Samo te jedno molim (za pocetak i - najvaznije) - posto imas dosta saznanja o MMS - mozes li provjeriti da li je on (kontra)indikovan za upotrebu kod ostecene jetre, odnosno kod (autoimunog) obolenja jetre?
Pozdrav svima! :) Jako je vazno da odrzimo temu "alternativnog lijecenja" i razmjenjujemo iskustva.
 
Sve je stiglo! :hvala:
Sada sam opet u guzvi, inace imam milion pitanja... Malo cu da bazam po predlozenim sajtovima i forumima, da te ne zamaram bas svakakvim glupostima. Samo te jedno molim (za pocetak i - najvaznije) - posto imas dosta saznanja o MMS - mozes li provjeriti da li je on (kontra)indikovan za upotrebu kod ostecene jetre, odnosno kod (autoimunog) obolenja jetre?
Pozdrav svima! :) Jako je vazno da odrzimo temu "alternativnog lijecenja" i razmjenjujemo iskustva.

Sto se tice same detoksikacije jetre MMS moze zaista da resi taj problem u jako kratkom vremenskom roku. Naravno, ukoliko se ide postepeno i da se povecava doza za po jednu kap dnevno to ce ici sporije. Ukoliko se krene sa nekom vecom dozom brze ce da se ocisti jetra, ali ces da osetis nus-pojave (povracanje, proliv, umor...). Sto se tice samog uticaja na jetru, nema losih uticaja. http://mmsadvisor.com/?p=666 evo, ovo je nesto priblizno tome o cemu ti govoris. MMS nikako ne moze da ti naskodi. Ponekad se prodje kroz proces totalnog ciscenja, pa se dobije proliv, povraca se, budes umoran, ali to je samo privremeno i nakon toga se osecas mnogo bolje.
 
Kombuha za dijabeticare da ili ne?

Nasao sam na Internetu clanak o napitku Kombuha za koji kažu da je preporucljiv za zdravlje , između ostalog i da regulise visok secer

Evo linka do tog clanka

http://www.zdravzivot.com/cgi-bin/yabb/YaBB.cgi?board=ishrana;action=display;num=1154766674

Zanima me da li kombuhu mogu da piju dijabeticari posto se u napitak kada se pravi stavlja dosta secera i ako može,da li pomaze u snizavanju secera,ili ne ?

U prodavnici zdrave hrane koji prodaju napitak Kombuha rekli si da i dijabeticari mogu da piju ali da li treba da im verujem jer na nalepnici kao sastojak je navedena i glukoza ?
 
Da li može neko da mi pomogne da pronađem telefon ordinacije doktorke Mirjane Todorović, koja se bavi iridologijom, homeopatijom, kineskom tradicionalnom medicinom... koja je imala ordinaciju kod Hotela M, u Bulevaru oslobođenja, zvala se Medicina Divina. Sada pod tim nazivom vidim neku drugu ordinaciju koja se bavi klasičnom medicinom i nema veze sa Dr Mirjanom. Unapred hvala
 
Oslobadjanje zarobljenih osecanja iz tela magnetom:

Ovo je kratko uputstvo izvuceno iz knjige "Sifra osecanja" od Bredlija Nelsona. Oslobadjanjem zarobljenih osecanja iz tela je moguce spreciti oko polovine svih bolesti. A najcesce se i postojece bolesti same povuku nakon sto se oslobode zarobljena osecanja koja ih izazivaju. Telo ima moc samoizlecenja tako da je ponekad dovoljno osloboditi zarobljena osecanja i bolest sama nestane... Ja sam ovde napravio kratko uputstvo koje sam izvadio iz knjige i sazeo tako da je razumljivo za svakog. Sama tehnika je vrlo jednostavna, potreban je samo jedan magnet i to je sve...

Skinite uputstvo odavde:
http://rapidshare.com/files/253856041/EK.zip

Koga zanima vise o ovome, ovde je knjiga na engleskom. U njoj ima jos mnogo toga zanimljivog: lecenje male dece i zivotinja istom ovom metodom, lecenje na daljinu itd...

http://rapidshare.com/files/254063322/EK1.zip
 
Ja sam radila test. Interesovalo me sta ce mi reci. Pocela sam da primenjujem ali zbog bolesti sam prekinula jer sam pocela naglo da gubim kilograme a to nebi smela. Prijateljica je izgubila za 3 meseca do kontrole 10 kila. nastavila je da primenjuje.

Zvala sam danas Holitimed i umesto da se neko javi uključuje se automatska sekretarica...Koliko košta da se uradi test i gde je najbolje da se ode?
 

Back
Top