Alternativna medicina: biljke, homeopatija, bioenergija, akupunktura itd

Vidim da je bilo reci o megaminu ovde, ali taj megamin koji se ovde spominje uopste nije pravi megamin. Original megamin u svojoj osnovi ima prirodni mineral Zeolit koji se dobija iz vuklanskih stena i koji sluzi da izbaci teske metale i toksine iz organizma. Moja mama ga je pila posle operacije uz kombinaciju sa magnetima i neverovatno brzo joj je rana zarasla, da su se i sami doktori cudili kako. Od tad redovno pijemo megamin radi preventive. Ali ko god da odluci da koristi megamin treba dobro da pogleda od cega je napravljen!


Ima ga u apotekama baš pod spomenutim nazivom. Valjda je taj pravi.
 
Наравно да смо чули. Нони са Тахитија. Зову га чудотворна биљка.
У нашим апотекама се може купити чист сируп Нони у стакленој и пластичној флаши. Продаје се и Нони са Алоја вером, зеолитом и другим додацима...Али чист Нони је по мени најбољи. Додуше прилично је скуп, око 3.600 динара боца која садржи 1 литар Нонија.
Боље је пити онај у стакленој флаши, јер се у пластичној проценат ензима смањује..
Нони је изузетно добар.

Da li ste culi za biljku koja se zove NONI i za sok koji se od nje pravi?
Izuzetno je lekovit i sadrzi 89% nonija u sebi.Ima odobrenje EU tako da se slobodno moze piti.Piju ga i zdravi i bolesni aamojedna mala casica nonija ima 1mg vitamina C!!
 
Poslednja izmena:
Иначе, прочиатала сам један пост на некој од претходних страна у којем се каже да је приликом узимања "Мегамина" особа имала тешке главобоље, а када је престала са истим оне су престале.
Дакле - не ради се ту о томе да ти лек смета, него је то реакција Твог организма. Не знам д али Ти је објашњено приликом куповине препарата да можеш имати главобоље, вртоглавице, таласе врелине, мучнине, несвестице...То је све добар знак и то су знаци борбе Твог организма са проблемом који имаш, вирусима који су те напали и слично...То је борба "добрих" и "лоших" у Твом телу. Зато си имала тако јаку реакцију. То је нормално и то је требало да Ти каже лекар или фармацеут.
Није требало да престајеш са препаратима.
Мада знам да су у БИОФАРМ веома скупи препарати за јачање имунитета.
 
Kako sam i sama imala karcinom, verujte poznata su mi sva stanja u kojima se čovek nadje, od saznanja da ima karcinom, pa do onog trenutka kada krene put operacione sale i ne zna šta dalje sledi. Kada se sve to dogodi, najgore tek dolazi, a to je onaj postoperativni ciklus kada se sa vama igraju kao sa ping-pong lopticom, i puno puta imate osećaj da ni sami lekari neznaju kako da vas leče.
Ja sam imala tu sreću da imam lekara koji uvažava najnovije studije u kojima se koristi ishrana i lekovito bilje, čajevi i ostali dodaci koji nisu preterano poularni u našoj zemlji. Izbegla sam zračenje, hemio-terapiju, i moji rezultati su sada u granicama normale. Prošlo je tri godine od operacije, ja radim nisam na margini života, ali sam sebe i mnogo disciplinovala, u smislu načina života i ishrane.
Kako ovaj moj komentar verovatno neće biti naročito popularan, svi koji u to neveruju neka pročitaju knjige lekara koji su i smi imali karcinom, znali šta ta podmukla bolest nosi sa sobom i uspeli da se sa njom izbore. Jedna od takvih je i doktorka Lorin Dej sa svojom knjigom Kako sam pobedila rak. Veoma je dobra knjiga sa naslovom Kvantna medicina koja nam pokazuje šta sve može naš organizam kada mu damo šansu.
U svakom slučaju potrebno je mnogo snage i fizičke i psihičke da se dodje do iole normalnog koloseka života, kada saznate da imate karcinom. Tada sve priče ljudi koji nisu bili suočeni sa tim, ili bili u tom vrtlogu pdaju u vodu. Pitajte ljude koji se bore sa tom bolešću za njihovo mišljenje i komentar, jer su veoma kompetentni za razgovor na tu temu .
 
Постоји неки Хрватски Нони, који има додатке у смислу побољшања укуса и још неких супстанци, а такође постоји и Нони који увози једна домаћа фирма...
Мислим да је прескуп и уопште ме не чуди што га слабо продају.
 
Слободан Андрин - што се тиче Вашег поста...Једно време била сам у кругу људи који се баве Алтернативном медицином, видела сам неке ствари, пратила нека, па назовимо то, истраживања и могу да кажем да је та медицина много делотворнија од ове званичне. Рецимо да је тај свет веома занимљив и да је практично једна нова димензија лечења и уопште живота.
Иначе, не знам да ли је познато да Русија намерава да укине хемотерапију и да се окрене алтерантивним методама лечења. Хемотерапија је прескупа, а није потребно делотворна и има тешке пратеће нежељене ефекте...
 
http://www.tahitiannoni.com/united_states/english/retail/index.html
Evo na ovom sajtu mozes da vidis kako izgleda pravi,originalni NONI.
Jedini u sebi ima veliku koncentraciju NONIJA(89%) a svi ostali samo oko 30%.
Onih 11% su koncentrovani sok grožđa i borovnice da bi mu dali bolji ukus. Moje licno misljenje je da ima ukus vina.
OVO JE JEDAN I JEDINI,PRAVI ORIGINALNI NONI!!!!!:D
 
WW homeopatija dokazano ne leci nista. Znaci postoji ogroman broj istrazivanja koja to pokazuju. To sto je ljudi prihvataju ne znaci da je uspesna vestina.

Kakav dokaz tražiš?
Ja imam 35 godina. Sa polaskom u školu sam dobila dečiju migrenu, koja je trebalo da prođe u pubertetu. Nije. Onda smo se nadali da će trudnoća i porođaj rešiti stvar. Nisu. Rekli su mi da će menopauza sigurno upaliti.
Tokom života u Italiji, bila sam u specijalizovanoj klinici za lečenje glavobolja u Firenci. Probala nekoliko različitih lekova, svaki od njih je trebalo da garantuje da tokom kontinuiranog uzimanja neće biti glavobolje. Nijedan to nije uspeo. I oni su mi na kraju, posle godinu dana 'praćenja' rekli da računam na trudnoću ili menopauzu.
U međuvremenu sam se udala, porodila, dobila dete koje je non-stop bolesno. Sa 18 meseci operisan treći krajnik i ugrađene cevčice u uši (posle 15-ak upala, stigao je do sekretornoh otitisa i 40% slabijeg sluha). Preporodili smo se. Onda smo bili mirni do njegove treće godine, a onda su krenule streptokokne upale grla (moja boljka iz detinjstva, do 6. godine, kad sam operisala krajnike, imala sam ih toliko da imam reumatske promene na zglobovima). Šema nam je bila - upala, T 40, 10 dana antibiotika, još 10 dana kod kuće da prezravi, 5 dana vrtića, upala, T 40, 10 dana antibiotika, još 10 dana kod kuće da prezravi, 5 dana vrtića... I tako u krug.

U potpunom očaju, rešim da probamo homeopatiju, jer nam tradicionalna medicina ne daje rezultate.
Kao svaka mama, odmah stavim i sebe na homeopatiju. Na migrenu nisam ni pomišljala, četvrt veka prisutna u mom životu, bila na jednom od najboljih mesta za lečenje toga, bezuspešno...

Prošlo je neko vreme, kraće od godinu dana. U jednom trenutku, muž konstatuje da me glava boli ređe. Ja se složim, posle kraćeg razmišljanja.

Epilog. Sin nije imao streptokoknu upalu grla od septembra 2007. (to je bila prva upala koju sam smogla snage da izguramo samo homeopatski, bez antibiotika, sa njegovih punih 5 godina). A od Nove godine sam imala jedan napad migrene - letos, na moru.

Placebo? Ne verujem. Radili smo bris grla sinu pre i posle homeopatske terapije. Pre terapije 80%. 10 dana kasnije - manje od 5%. Za moju migrenu moraćeš da mi veruješ na reč. Samo oni koji imaju migrenu bar 2x mesečno (kao što sam ja, decenijama) mogu da shvate koliko mi se kvalitet života popravio.
 
Homeopatija je zvanicno priznata i kod nas. Cudi me da Vi koji to pratite to ne znate? No svako ima pravo d averuje u sta hoce, zar ne, pa tako i dr. koki i to mu se pravo ne moze osporiti. Da li neko veruje ili ne veruje ne umanjuje moc necega da deluje ili ne deluje. Kao sto neki mogu da tvrde da ne veruju u vakcimi protiv gripa i nece da se vakcinisu tako neki mogu da tvrde da im je homeopatija izlecila migrenu i da se samo u nju kunu: da liona 'radi' ili ne radi to ne znam, ali znam da sam probala homeopatske lekove i d akod mene jednostavno nista od njih nije delovalo. Ne sporim da kod nekoga jeste. Bilo da se radi o placebu ili o efektu, izlisno je preganjati se oko toga sta je bolje a sta nije jer su ljudi razliciti i jedan isti lek nekoga ce izleciti a na nekoga uospte nece delovati pa ce morati da proba drugi ili treci lek. Homeopatija je priznata i u rangu je izjednacena po statusu sa zvanicnom klasicnom medicinom kod nas i to je to. Nema tu sta vise da se kaze. Sem da ce na nekoga delovati, na nekoga nece, i d aje to sasvim prirodna stvar, bez obzira da li se radi o jakom placebo efektu ili o relanom blagotvornom dejstvu. Moju migrenu je izlecio Kafetin i neurolog pre toga svojim savetima. Nikakva homeopatija mi - ponavljam - nikada nije pomogla ni za jedno stanje z akoje sam probala homeopatsk elekove (a probala sma jer sam sklona da sve probam sto moze da mi pomogne). Jednostavno, glupo je sporiti se oko takvih stvari, meni je najvaznije da zakon proglasi (a iza zakona nauka) da nesto nije STETNO i po zdravlje ugrozavajuce. A da li ce i kome ce biti korisno, o tome je stvarno izlisno debatovati.
 
Nije baš izjednačena, bar ne u smilu da homeopata i dalje ne može da otvori bolovanje, npr. Pa si, kad se razboliš, primoran da ideš kod lekara opšte prakse, da ti on da lekove koje nećeš ni podići iz apoteke. Pa da na kontroli gdledaš lekara u oči i prihvatiš da ti, npr. hemomicin jeste pomogao. :)
Ali, generalno se slažem - ne treba se ubeđivati i preganjati. Ali mislim da je veliki minus za lekara tvrdnja da nešto ne pomaže. OK je da on u to sumnja, ali nije OK da kategorično tvrdi da su to besmilice. Svojim rigidnim stavom mnoge svoje pacijente, za koje je opravdani autoritet, lišava mogućnosti da im nešto pomogne. Treba mnogo informacija, znanja i hrabrosti za suprotstavljanje autoritetu tako isključivog lekara. Mnogi pacijenti sve to jednostavno, nemaju. I zato bi manje isključiv lekar za mnoge bio prava blagodet.
 
Slazem se, nikada nisam odgovorila pacijenta da se upusti u alternativne metode lecenja a posebno ne u prihvacene zakonom kao sto je homeopatija: uvek sam podrzala ideju da pokusaju i to. Moje je naravno da dam svom profesionalni stav o tome da li nesto moze da naskodi, a da li ce nesto biti lekovitoi (ukoliko ne moze da naskodi) to zaista nije u domenu mog znanja. Mogu iz svog iskustva da kazem i iz svog stanovista da dam svoje licni i svje profesionalno misljenje, ali ne da pacijentu kazem da je nesto sto je prihvaceno glupost. Pitali su me cesto da li da idu na homeopatiju, akupunkturu ili kiropraktiku: uvek im akazem, naravno - pokusajte, ako verujete da bi to moglo da vam pomogne, pokusajte, samo budite sigurni da ste nasli pravog strucnjaka iz te oblasti a ne nekog sarlatana. "Sta je Vase licno misljenje?" - moje je misljenje da de strategija koju Vam predlazem u praksi do sad dala najvise rezultata, ali ne sporim da postoje mozda i drugi nacini i da ne postoje mozda i bolji nacini. Moj Vam je savet da ne odustanete od lecenja, a da pokusate uz to i sve drugo sto ne moze da skodi a Vi verujete da moze da pomogne. Licno, ne verujem/verujem da kod tog i tog stanja homeopatija/akupunktura/kiropraktika moze da Vam pomogne bolje od psihoterapije/medikamenata/operativnog zahvata, ali svakako trazite i druga misljenja od strucnjaka drugih oblasti i donesite odluku na osnovu svega sto cujete i saznate."
Tako to izgleda kada mene pitaju. I mislim da je to korektan pristup.
 

Back
Top