Alternativna medicina: biljke, homeopatija, bioenergija, akupunktura itd

Rafinisana morska so-NIKAKO.Treba koristiti morsku so.Sto se makrobioticara tice,mi koristimo gomasio.Gomasio (makrobioticka so) je mesavina susama i morske soli u odnosu 16:1.
Proprziti minut dva 16 kasika susama dok porumeni,takodje proprziti morsku so jedan minut.Inace se stavi u zagrejan tiganj bez ikakve masnoce.Kada se ohladi pomesa se i stavi u cistu staklenu posudu(teglu).Pravi makrobioticari poseduju SURIBACI (keramicka posuda sa tuckom za seckanje susama).Makrobioticka hrana se priprema samo sa prstohvatom soli a soli se gomasiom kada naspete u tanjir.
 
So nema alternative.

Nema, samo je pitanje količine koju dnevno unosimo u organizam a ona je, kod onih koji se hrane uobičajeno (ne drža neku dijetu i sl.) 10-tak puta veća od potrebne, pa se zato smatra štetnom. Inače, bez soli se umire. Pri soljenju jela, lako se navikava čulo ukusa, pa se i nesvesno može dogoditi da postepeno povećavamo količini soli koju stavljamo u jelo, a da i ne osetimo. I ne vodimo računa da i u mnogim namirnicama ima soli već i prirodnom, nesoljenom stanju. U principu, hrana ne bi trebala da ima baš slan ukus, već da se so dodaje taman toliko da ne bude bljutava.
 
Znam za jedan proizvod gde su u jednom preparatu i reishi gljiva, i Fo-ti, i kineska shisandra, i ginko biloba.... izuzetno za imunitet, ali postoje i prirodni antioksidansi koji su jaci cak i od ove varijante.
Recimo kineski licijum barbarum , zajedno sa likoricom... on se izuzetno pokazao kod zracne terapije i hemoterapije, kao i ginko stiti od radioaktivnosti i jaca imunitet izvanredno.
Naravno, i aloe vera.

Za stitnu zlezdu - Sanji bi jako pomogla kombinacija beta karotena sa E vitaminom, aloja, i
kompleks prirodnih minerala, kao i ginseng i zlatna chia.
 
:bye:
Molim DR i WW da ne brisu ove postove, voleo bih da ljudi ovo procitaju pre nego sto pocnu da dave sa reklamama i pitanjima o alternativnoj medicini. Ako su i malo inteligentni shvatice. A koliko vidim i taj kombuha caj leci sve bolesti i oboljenja.

Dali ste culi da postoji TZV Najdanov krug a koji se nalazi u maloj krsni, i koji posecuju ljudi iz svihkrajeva sveta, a pomaze kod sve vrste bolesti.
 
Zanima me da li neko zna neko priprodno sredstvo za lecenje stitne zlezde, napominjem da imam usporen rad ( hipotireoza) sto znaci sa pratecim simtomima zatvora i sl. Unapred zahvalna

Ako nećeš akupunkturu (ili ne možeš), dobra je voda minakva, sadrži jod, a takođe jod sadrže morske alge, ima ih u prodavnicama zdrave hrane, nemaju neki poseban ukus, i mogu se koristiti kao dodatak svim slanim jelima.
 
Ja licno imam jedno iskustvo sa prijateljicom koja je 8 godina imala problem sa stitnom zljezdom i nista joj nije pomagalo samo se uz pomoc lekova odrzavalo stanje kakvo jeste da nebude gore sve dok nije pocela da koristi REVITU (napitak na bazi Maticne mleci) za neverovati je da posle 8-9 meseci ona nema apsolutno nikakvih problema i cak ponovo moze dati krv sto znaci da je potpuno zdrava.
 
To mozes kupiti na onim tezgama na ulici na kojima prodaju sve knjige po 100 dinara. Mislim da jedan covek stalno stoji na zeleznickoij stanici, kod autobuske stanice autobusa broj 83. ka N. Beogradu...
Ta knjiga je bas jeftina. I imash josh dosta knjiga slicne tematike na istim tezgama. Te knjige su izlazile uz dnevni list "Politika" svojevremeno, pa su zato tako jeftine. A odlicne su.

Gde se moze nabaviti ta knjiga i kako. . Unapred hvala.
 
Nisam sigurna, ali cini mi se da pricas o OSTEOPATIJI
Pucanje ili krckanje se cuju zato sto osoba koje leci pomera,tj. utice na pomeranja delova lobanje, povezanih savovima, koji su pokretni, a ne cvrsto vezani, kao sto se do skoro mislilo i kao sto smo ucili u skoli. Odnosno, vraca ih na mesto, jer su se pomerili, izasli iz lezista. Utvrdjeno je da savovi lobanje mogu da se pomere i da izazovu problem u celom organizmu. To je jedna od metoda alternativnog lecenja, kod nas malo poznata, a zove se OSTEOPATIJA.
Po njoj se Centralni nervni sistem i sve vezano za njega ritmicno krecu, tj, pomeraju: zglobovi koji povezuju kosti glave, obe hemisfere mozga, mozdane opne, mozdana tecnost, repna kost. OSTEOPATE polaganjem ruku na glavu pacijenta imaju spososbnost da osete poremecaj u tom kretanju i da svojom energijom vrate sve na mesto...Ako je to moguce i ako je osoba kod koje si otisla po pomoc tih kapaciteta. To se uci.
Zamolila bih te da mi kazes gde si isla, zanima me to veoma.
Koliko znam ta vrsta terapija je obicno kratkotrajna, a osoba koja leci ti odmah kaze da li moze da pomogne ili ne.

Molim nekoga ko je lekar po obrazovanju da mi odgovori.


Ovo shto cu napisati nije neozbiljno i molim da se ne ignorishe, jer nemam nameru da bilo koga dezavuishem. Zaista mi je potrebno objashnjenje, da bih znala shta ubuduche da radim.

Moje dete ima cheste upale ushiju (7 za godinu dana) i recheno mi je da je to zbog trecheg krajnika. Poshto je stalno bolesna i ja sam ochajna zbog toga, pre par dana sam se odluchila za "alternativnu metodu lechenja". No kad mi je prichano o tome, nije mi delovalo tako strashno kao kad se to desilo na moje ochi.

Metoda se sastoji u tome da se na odredjenim mestima na temenu povuche pramen kose. I sve to ne bi bilo tako strashno, malo chupkanja pa shta, da se u trenutku tog povlachenja kose ne chuje pucanje (ispod kozhe glave tj. tog mesta).

Moje pitanje je shta to mozhe da puca? I da li je to opasno i ako jeste, koliko?
Molim vas da mi odgovorite
 
Poslednja izmena:
Biofarm je blago receno cudna pojava. Ja sam tamo otisla po preporuci svog doktora da uzmem te preparate. Ocito je bio u dogovoru sa njima... Ma znamo o cemu se radi, zar ne? Kancelarija, ili kako bih to vec nazvala nalazi se u prizemlju jedne zgrade i kada sam usla prvo sam pomislila da je prodavnica kompjutera jer to je zaista paravan. Preparate o kome govoris donose negde "od pozadi" ili konkretno iz prostorije u koju se ide stepenistem. Da me doktor tamo nije uputio ne bih znala da to tu ima jer nisu ni na koji nacin, bar tada, bili obelezeni kao takva prodavnica. Kada sam preparate donela kuci i pocela da koristim (za podizanje imuno sistema - Amazonski megamin u obliku mleca kome su dodate neke trave i neke njihove kapsule takodje) sve sto sam dobila bila je glavobolja. Testirala sam pojavu. Kada ne koristim te proizvode glavobolje nema i obratno. Iz tog razloga sam veoma skupo placene proizvode bacila. Koristim ovu priliku da vas upozorim da ne dajete novac za te proizvode jer cete sebi kupiti samo nevolju.

Vidim da je bilo reci o megaminu ovde, ali taj megamin koji se ovde spominje uopste nije pravi megamin. Original megamin u svojoj osnovi ima prirodni mineral Zeolit koji se dobija iz vuklanskih stena i koji sluzi da izbaci teske metale i toksine iz organizma. Moja mama ga je pila posle operacije uz kombinaciju sa magnetima i neverovatno brzo joj je rana zarasla, da su se i sami doktori cudili kako. Od tad redovno pijemo megamin radi preventive. Ali ko god da odluci da koristi megamin treba dobro da pogleda od cega je napravljen!
 
Ako nećeš akupunkturu (ili ne možeš), dobra je voda minakva, sadrži jod, a takođe jod sadrže morske alge, ima ih u prodavnicama zdrave hrane, nemaju neki poseban ukus, i mogu se koristiti kao dodatak svim slanim jelima.

Pa jel valja to da se pije ako vec koristis lekove...:confused: ja sam izvesno vreme pila neke cajeve i stavljala obloge od istih oko vrata + lekove koje sam imala...i kao bilo je malo bolje...ali bilo je bas zamorno svaki dan kuvati te cajeve..itd..a i miris nakon oblaganja je bio bljak...:rtfm:
Jel mora akupunkturu da radi strucna osoba? Posto znam da postoje tacke koje laik moze sam da stimulise al mora da bude dosledan bas...sad ne znam jel neko probao i kakvi su rezultati...
 
Pa jel valja to da se pije ako vec koristis lekove...:confused: ja sam izvesno vreme pila neke cajeve i stavljala obloge od istih oko vrata + lekove koje sam imala...i kao bilo je malo bolje...ali bilo je bas zamorno svaki dan kuvati te cajeve..itd..a i miris nakon oblaganja je bio bljak...:rtfm:
Jel mora akupunkturu da radi strucna osoba? Posto znam da postoje tacke koje laik moze sam da stimulise al mora da bude dosledan bas...sad ne znam jel neko probao i kakvi su rezultati...


Minakva ne može da škodi ako je ne piješ umesto obične vode, već 2-3 čaše dnevno, kao i svaku lekovitu mineralnu vodu, i ona nije u interakciji sa lekovima, jedino ne valja ako neko ima hipertireozu...onda mu nikakav dodatni jod ne treba...

Alge (naročito Nori, one od kojih se pravi suši, mogu da se iseckaju onako suve, na sitno, i stave u neko uobičajeno jelo, dovolno je da se kuvaju 5 min.

Akupunkturu mora raditi stručna osoba, lekar, jer na telu ima 1500 akupunkturnih tačaka, i mora se znati način na koji organizam funkcioniše kada je zdrav, i u kom segmentu i sa kojim uzrokom je došlo do poremećaja funkcije celog organizma, i time i do bolesti.
Rezultati se pokažu posle nekoliko nedelja, a i nekoliko meseci, nema naglog osećaja poboljšanja...ali je trajno. (naravno, sve zavisi od uzroka):bye:
 
Poslednja izmena:

Back
Top