Alternativna medicina: biljke, homeopatija, bioenergija, akupunktura itd

da li je neko koristio aloe veru za lijecenje akni i drugih promjena na kozi? ako jeste molim vas da mi kazete svoja ili bar prenesete tudje iskustva.
preporucili su mi da ujutru nakon umivanja namazem lice sa sokom aloe vere( presijece se svjez list ove biljke i njime se predje preko lica).
probala sam svasta i otvorena sam za sve alternative (antibiotici vise ne dolaze u obzir).
 
Izgrdise me moderatori dole sto nisam ovde pitala :-) Ali s obzirom da sam jos "zelena" pa nisam bas upucena da mi se oprostiti.
Elem...moje pitanje glasi i zaista bih volela da mi odgovorite ukoliko imate iskustva :

Pre nekoliko dana sam na Studiu B videla reklamu za Painpast stimulator i uzela sam ga za svog tatu koji ima 69 godina i velike probleme zbog bolova u ledjima pa me zanima da li mozda neko od vas ima ovaj aparat i koliko je delotvoran? Meni onako deluje prilicno pouzdan i ozbiljan, ali bih ipak vise cenila neki odgovor iz prve ruke...
 
da li imate iskustva sa umebosi sljivom i kakva su ako je neko koristi?pozdrav

Nije mi poznato iz kojeg razloga koristite umebosi sljive, ali to je dodatak jelu koji dolazi iz Japana i koristi se da bi se regulisalo varenje u probavnom traktu.

Uzima se u nalim kolicinama i u zavisnosti koji problem imate to se koristi krace ili duze.

Toliko za sada.

S postovanjem,
 
Akupunktura, najbolje u "Vitalis", posetite njihov sajt ( www.vitaliscentar.com), pa vidite šta leči. Ni jedna od metoda ne leči sve. Na primer, u Kini egzistiraju obe varijante i zapadna i kineska tradicionalna medicina, pa kad dobiju infarkt, idu na kardiologiju kod "zapadnog" doktora, a kad im je potrebno lečenje poremećaja u funkcionisanju pojedinih organa, kod tradicionalnog. Ja više ne patim od sinusa i migrene, zahvaljujući akupunkturi, a leči još svašta.
 
Svaka cast, mnogo su se raspisali ovi "doktori". Dajte ljudi, javite se sa svojim iskustvima sa alternativnom medicinom. Ja sam ih do sad cula nebrojeno a i sama imam neka pozitivna iskustva. Neka vide i cuju da nisu najpametniji a nada sve da nisu humani.
Ljudi, nije to stvar opredeljenja, nekada je to sve bila jedna medicina. Pre ne znam tačno, ali manje od sto godina, hirurgija nije smatrana medicinom, a zube su vadili berberi! Za akupunkturu, homeopatiju i lečenje biljem, znam sigurno da deluju. Isprobano. Samo, ovaj naš mentalitet (i farmaceutske korporacije) ne daju nam da malo više zakonski regulišemo i sistematizujemo razna znanja koja se za sada (neka samo kod nas) smatrju alternativnom medicinom, pa nema ni dovoljne kontrole stručnosti kod onih koji sprovode tu vrstu lečenja. Zato i dolazi do raznih zloupotreba. I do razočarenja, jer očekujemo čuda, ili dolazimo kad zapadna medicina nije uspela, često prekasno.. U Fransuskoj je akupunktura priznata pre više od sto godina (ala vreme leti), a kod nas tek krajem prošle ili početkom ove godine. Za bioenergiju ne znam, ali krajnje je vreme da se sve to prouči, sistematizuje i da se uči na medicinskom fakultetu, kao i sve druge specijalnosti.
 
da li imate iskustva sa umebosi sljivom i kakva su ako je neko koristi?pozdrav
Kao gotov proizvod za koriscenje u ishrani kao dodatak jelu i kao LEK(gledano sa strane makrobioticara) mozes naci Umeboshi sljivu, Umebosi pastu i umebosi sirce!!!!!!!
Kod mucnine i problema sa zelucem svaki put je ova sljiva trijumfovala!!!!!!!
Licno sam je koristila od 1985god(kad su mi je donosili iz nemacke) I koristim je dan danas!!!! Osim za pripremu susija( sljiva , a mozee i pasta) ili za salatu( sirce) od zdravstvenih tegoba koristila sam je za:
-Bol u zeludcu
-mucninu i povracanje bilo kod trudnoce , usled stomacnih virusa,takodje i jednom nakon trovanja hranom!!!!!! Tad me spasilo sirce!!!!!!!
-kiselinu
-protiv dijareje
-protiv nadimanja

Moja deca svako jutro u sezoni gripa i pogotovo stomacnih virusa popiju po 1dl vode u koji sipam dve kafene kasicice Umebosi sirceta!!!!!!!

Moja majka je makrobioticar i naravno da smo svi dok smo bili pod njenim krovom koristili tu vrstu ishrane!!!!! Vrlo sam upucena u sve!!!!!

Raso nisi u pravu glede kolicine!!!! Umeboshi sljiva vam ne moze skoditi ni na koji nacin!!!!!
 
Nisam verovala u alternativnu medicinu. Prva asocijacija mi je bilo neko vracanje i bajanje medjuti eto uspela sam da resim neke moje zdravstvene probleme i probleme moji ukucana. Ponekad ne treba odustati od traganja u zivotu i ponekad tako smesne i jednostavne stvari ponude najbolje resenje. Zivimo u svetu logike tv reklama(svaka cast onima koji ih smisljaju) i zdrava logika nam se polako topi, ali kad pogledamo nase stare pitamo se kako su oni tada mogli da znaju sta je nauka tek sad dokazala. Ne znam, samo znam da je bolest neprirodna strana zivota jer radjamo se zdravi, da ne smemo biti lenji za svoje zdravlje, ne smemo se praviti kao da smo najpametniji i da sve znamo. Trebamo ziveti radujuci se svakom novom danu, bez bolesti niti nase niti nasih voljenih. Ako zaista imate neke probleme keo sto su reuma, nesanica, nervoza, astma, bronhitis, teniski lakat, kozna oboljenja i mnogi drugi zar je resenje cekati kada ce doci dan kada necemo izlaziti iz lekarske ordinacije? Oni su pomogli meni, a ja se nudim da pomognem svakome ko zeli. Ja nista ne prodajem niti kupujem.Ja sam samo srecna
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa sama sljiva se zove UMEBOSHI!!!!!!
Sama sljiva se bere , stavlja u odredjenu kolicinu morske nerafinisane soli i jaaaaakkkooooo dugo stoji u njoj!!!!To je osnovni proizvod, tj. fermentisana sljiva, e sad daljom obradom imamo pored sljive i pastu i sirce od iste! Ne moze se naci kod nas sveza, raste mislim samo u Japanu! Mogu se detaljnije raspitati o postupku i procesu fermentacije ali to tek sutra prekosutra, da nadjem u knjizi i da vam prekucam!
pozz
 
Da, postoje u makrobiotici jos neke cake za lecenje i prvu pomoc kod stvari kod kojih bi inace morali da gutamo hemiju tj lekove!!!
Npr. ukoliko vam curi krv iz nosa, imate cesta kvarenja desni i slicna krvarenja, dovoljno je da se odreknete slatkih jela i napitaka te da svakodnevno jedete po par kasicica Gomasia, sto je dostupno u svim bio radnjama, a u stvari je mesavina susama, morske soli i algi, vrlo prijatnog ukusa!!!! Ne bi bilo lose da nadjete i zalfiju i da je sameljete sa morskom solju i da bar dva puta dnevno cetkicom za zube umasirate u desni!(za upalu desni i za krvarenje istih)

A recimo glavobolje i zubobolje se resavaju tako sto prokuvate svez susam(2-3 kasicice) u 1dl vode i da prvo kad se prohladi popijete vodicu, kasicicom, polako i jednu po jednu, a da i sam susam naknadno sazvacete i pojedete! Pocece da deluje kroz pola sata ,koliko i tableti treba da pocne da deluje!

Prva pomoc kod usinuca vrata, ledja i slicnih bolova, moze da bude obloga od djumbira, u 2dl vode prokuvate 1 k. kasicicu mleveog djumbira i tu vodu procedite u ciniju, uzmite pamucnu ili lanenu krpu namocite je u vrucu djumbirovu vodu i stavite na bolno mesto! OVA OBLOGA SE NE SME DRZATI DUZE OD 10MIN, I NE SME SE PONAVLJATI VISE OD TRI PUTA ZA REDOM!!!!!

Toliko za sad kad se setim jos necega pisem!!!!!
pozz
 
Ovaj lek mi je preporučila i nahvalila apotekarka danas. Radi se o homeopatskom leku. Teta kaže da je smršala 7 kg od njega i da kilograme nije povratila. Navodno lek nema neželjenih dejstava. Ipak nakon popijene tabletice počelo je srce malo jače da udara, usta mi se suše i imam dosta energije. Apetit ne osećam uopšte. Sve u svemu, nije loše samo me malo ubrzan rad srca uplašio. Da li je neko koristio ovaj lek i ima li neke loše osobine. Možda sam ja umislila da mi je malko loše
 
Kladim se da je na bazi Ma Huanga (prirodni izvor efedrina), vrlo jak sagorevac, koga koriste bodibilderi i ostali sportisti za brzo skidnje kilaze. Ovo zakljucujem na osovu toga sto ti brze lupa srce. To su generalno vrlo mocni sagorevaci koji uz vezbanje daje vrhunske rezultate znaci jedu salo ali zato rizikujes da dobijes infarkt ili mozdani udar. Znaci namenjeni su profesionalcima koji znaju sa njima a ne lajcima.

Ono sto ti ja preporucujem je L-carnitin , uz vezbanje i adekvatnu ishranu. L-carnitin je amino kiselina koja prenosi masti do celja lajcki receno i prirodno postoji u organizmu, moze da se desi da njegova koncentracija padne prilikom dijetetskih rezima. Nije znaci sagorevac ko gore pomenuta tableta.

Generalno:

1. Da li sagorevaci i ostala pomocna sredstva za skidanje kilaze pomazu....DA!!!
2. Koliko pomazu......ZAVISI KOLIKO SE TRUDITE...u ishrani i vezbanju...ali ne pomazu vise od 10% da kazemo vecina oko 5 %
3. Mogu li da sedim ispred TV-a gledam film, pijem pivo, zderem picu i mrsavim od carobne tabletice....NA ZALOST NE, moracete da iskljucite i picu i pivo i da se se bacite na neki sport :)

preporucujem seks :)
 
Poslednja izmena:
Ova tabletica kako pise obara apetit.

O OBARANJU APETITA BY ACA_BANOVANI DA LJUDI SHVATE NJEGOVU POGUBNOST

Da bi i lajci shvatili ispricacu pricu. Marko ima 130 kg i resio je sa smrsa. Negde je dosao do tableta koje obaraju apetit sto naravno i rade, ali on ni ne sanja koliko su one za njega pogubne tj. bas za njegovu gojaznost. Marku dnevno treba 4000 kalorija da bi obavio sve poslove. Ali Marko u pokusaju sa smrsa obara svoj apetit i jede samo 2000 kalorija dnevno, odrzavajuci se na raznim tableticama vitamina. Ono sto on ne zna to je da njegov metabolizam zavisi od tezine i ishrane kao i od vezbanja. I tako on uspesno mrsavi, srecan i zadovoljan, ali jednog dana mrsavljenje staje, iz prostog razloga, pa je kilaza, pao je metabolizam. Ali sta se desilo za tih par meseci izgladnjivanja, organizam je usled teskog gladovanja poslao sebi signel za aktivaciju procesa talozenja nutritivnih rezervi (sala) za slucaj da ponovo bude doveden u takvu situaciju. Sta ce nas Marko da uradi sada kada mu se stopiralo mrsavljenje? On ce da jos vise smanji unos hrane. I na kraju ce tako dogurati do zeljene tezine. Ali,ko sto smo gore rekli, njego organizam je usled izgladnjivanja primio signal da treba da se zastiti od gladi i mehanizam za stvaranje sama sada radi bolje nego ikad. Za par meseci eno naseg Markica na na 130 nego na 150 kg.

Kod sakog izglednjivanja vas organizam obara metabolizam u pokusaju da prezivi, i aktivira procese za stvaranje sala zato sto "se plasi" da ce u buducnosti biti gladan. Zato je bitno VEZBANJE i pravilina ishrana 6 obroka na DAN (ali ne VELIKIH) da bi se metabolizam ubrzao!!!1
 
Ono sto ti ja preporucujem je L-carnitin , uz vezbanje i adekvatnu ishranu. L-carnitin je amino kiselina koja prenosi masti do celja lajcki receno i prirodno postoji u organizmu, moze da se desi da njegova koncentracija padne prilikom dijetetskih rezima. Nije znaci sagorevac ko gore pomenuta tableta.

Generalno:

1. Da li sagorevaci i ostala pomocna sredstva za skidanje kilaze pokaznu....DA!!!
2. Koliko pomazu......ZAVISI KOLIKO SE TRUDITE...u ishrani i vezbanju
3. Mogu li da sedim ispred TV-a gledam film, pijem pivo, zderem picu i mrsavim od carobne tabletice....NA ZALOST NE, moracete da iskljucite i picku i pivo i da se se bacite na neki sport :)

Aco,azuriraj brzo ovo,Bog te maz'o,opet ce te banovati.:lol:
A i malo je nejasna stavka 1 na kraju.;)
 

Back
Top