Kupovina bicikla

Xl bi ti odgovarao al ti ne bi odgovarala garant oprema jer se na novim bajsevima ne ugradjuju dobri delovi..o suspenziji da ne pricam..oko 50-60 hiljada je nesto da vredi..a za 400e imas polovan sa vrh opremom da te sluzi godinama bez ulaganja..pa sad ako nisi pametan:lol:
 
Xl bi ti odgovarao al ti ne bi odgovarala garant oprema jer se na novim bajsevima ne ugradjuju dobri delovi..o suspenziji da ne pricam..oko 50-60 hiljada je nesto da vredi..a za 400e imas polovan sa vrh opremom da te sluzi godinama bez ulaganja..pa sad ako nisi pametan:lol:

A sta je sa sedistina na biciklama????Moj jedan poznanik dobio hemoroide zbog bicikle jer stalno koristio bajs,maltene ise vozio bajs nego sto je hodao....Ono ode do prodavnice da kupi hleba 50 m i uzme bajs......

Sad me nekako strah da vozim bajs.....A tu je i rak testisa i slicne stvari
 
A sta je sa sedistina na biciklama????Moj jedan poznanik dobio hemoroide zbog bicikle jer stalno koristio bajs,maltene ise vozio bajs nego sto je hodao....Ono ode do prodavnice da kupi hleba 50 m i uzme bajs......

Sad me nekako strah da vozim bajs.....A tu je i rak testisa i slicne stvari
Uzmes biciklisticke sa uloskom ako duze vozis
Jesi siguran da je to zaradio bas zbog voznje bajsa,nesto ne vjerujem u to ?
Uzeo bih ja polovan sa dobrom opremom,kada bih sa sigurnoscu znao da je to kvalitet :rtfm:

Evo ja ti garantujem da ako ga uzmes ispravnog sa lx ili xt opremom nista od te grupe nemas menjati hiljadama km..ako uzmes nov bajs a znam sta se prodaje i s kojom opremom svaki cas nesto riknjava..+ ovaj polovan uvek prodajes za iste pare!!!!evo probaj svrati u neki servis i pitaj koliko vredi taj bajs koji zelis uzeti ali reci da si ga vozio par puta..duplo manje para ce ti dati:ok:ovo su klase shimana pa ti vidi sta ima od toga na basju koji kupujes..altus..acera..alivio..deore..lx..slx..xt i xtr..ako neki deo nema nista od navedenog ko da si ga kod kineza kupio
xt_2008_1.jpg
 
Od bilo kog duzeg sedenja (pa makar i u udobnoj koznoj fotelji da sedish po 5-6-7 sati dnevno) a kamoli od sedala na bajsu, koje je pitaj boga kakvo (da je neko u klasi selle italia slr sa gelom, pa ajde...), dobicesh hemoroide, a i bubuljuce po sedalnom delu...
 
Pa da..samo sto je xtr duplo skuplji od xta..full xt oprema se moze naci tu negde oko 450e gore-dole..u zavisnosti koje su propratne komponente..ram i suspenzija..ono sto se novo prodaje jedino da valja od marki je scott..ali sa ovom opremom to moze da ide preko 2x skuplje..zato uzmes polovan ko nov..tu nema sta da se pokvari..a i ako rikne nesto menjac na pr kupujes taj deo za 20ak e..ali kazem to jako retko crkava..i pravo je ulaganje..sto skuplji to se pre proda i ne gubi vrednost:ok:
 
nemoj uzimati xtr ako se ne bavish, i ne planirash da se bavish nekim ozbiljnijim xc racingom...jednostavno nema potrebe za time...
za prosechnog vozacha, uz malo xc voznje, ali uglavnom po gradu (S)LX sa XT zadnjim menjachem, i eventualno XT pogonom je sasvim dovoljno...
vila neka bude u rangu rockshox tora/reba, ni to nije potrebno vishe...
vile u rangu fox float, dt swiss, i tako to, su takodje namenjene malo agresivnijoj voznji, tj racingu.
 
Pozdrav....nije me bilo bacio sam se u potragu za dobrim bajkom :think:

Evo jednog takvog,pa ko zna neka mi kaze,koliko nije puno para dati za ovo ???

Bajk je SCOTT SCALE 60 2009

Shifteri - shimano XT,

Prednji mjenjac - Shimano XT,

Zadnji mjenjac - Shimano XT,

Pogon - Shimano XT,

Viljuska - Rockshox Tora,

Kocnice - Shimano disc hidraulicne,

Felge - Alex rims XC 44 disc,

Pedale - alu sa industrijskim lezajevima i mazalicama, . . .

neki djelovi su unaprijeđeni (npr Shimano XT pogon)

Biciklo je u dobrom stanju....
 
pa zavisi koja generacija tj godishte su delovi, kolko sezona je vozen i u kakvim uslovima itd, da li je vila redovno servisirana, u kakvom su stanju zupchanici... ali 450-650evra recimo je ok cifra, ako su recimo '09 delovi, i sve je ok...
 
E pa sad lik mi kaze da je sve ok,oprema jeste 09 godiste,ulje u vilama promjenjeno prosli mjesec...
on to meni moze utegnuti,da drzi vodu dok majstori odu jeli tako....
a i brand mu dize cjenu,ali bike je stvarno super,ako pazarim to biti cu fina meta za ove sto rezu lance :)
 
Znash kako...ako kupish takav bicik, onda ga vozish, i ne silazish sa njega.
On se ne koristi da odesh do radnje, pa ga ostavish ispred, ili tako neshto... Nema vezivanja za banderu i tih sranja, ili ga vozish ili ne...
Pa u sushtini, pre kupovine, ga provozaj, dobro iscimaj, izreshetaj menjache, vidi u kakvom su stanju, ako ima rapidfire, istestiraj to, malo iskachi iscimaj vilu, vidi kako se ponasha, da li ima lufta i tako to...
 
Zdravo svima!
Hocu da uzmem neki bajs do 300e,mozda bi pre neki dobar polovan iz inostranstva,ili pak novi ovde. Mada do sad sam uzimao nove Capriolo bicikle i nisu mi se pokazale nesto najbolje,znaci sad bi uzeo kvalitetnu koja ce mi trajati..........

To je sto se tice cene,a tip bajsa,nzm tacno...Vise vozim po obicnim putevima na malo duze trase,30,40km itd,ali ponekad volim i brdski biciklizam,off road,mount bike....

Sve u svemu izdrzljiv i kvalitetan bajs zelim,za svaki dan,malo duzi put,i ponekad da se izivim,ono malo van puta..


Sta mi predlazte,znate li neki takav?? I gde ima da se kupe dobri polovni uvezeni bicikli???Beograd,Valjevo...itd..

Molim vas da mi odgovorite,mozda nisam iskusan,ali sve vise volim bickile i voznju,pa hocu da se ''castim'' jednim dobrim bajsom!




Evo jedan primer,tip bajsa koji mi se dopada!

Kod:
http://www.nishiki.se/Cross_country/Team
ili ovaj
http://www.nishiki.se/Cross_country/Colorado
ok,ti su skupi,ali sam samo stavio neki za primer koji mi se svidja :)
 
Pozdrav....nije me bilo bacio sam se u potragu za dobrim bajkom :think:

Evo jednog takvog,pa ko zna neka mi kaze,koliko nije puno para dati za ovo ???

Bajk je SCOTT SCALE 60 2009

Shifteri - shimano XT,

Prednji mjenjac - Shimano XT,

Zadnji mjenjac - Shimano XT,

Pogon - Shimano XT,

Viljuska - Rockshox Tora,

Kocnice - Shimano disc hidraulicne,

Felge - Alex rims XC 44 disc,

Pedale - alu sa industrijskim lezajevima i mazalicama, . . .

neki djelovi su unaprijeđeni (npr Shimano XT pogon)

Biciklo je u dobrom stanju....

Pa zavisi sto rece pivalica koje su godiste delovi i ne znam koliko vredi sam taj ram..ali ga svakako ne treba preplatiti i treba obratiti paznju koliko su ocuvani delovi..on moze da zacepi na 600e ako je viljuska bez lufta i sve fino dotegnuto bez vecih ogrebotina..zavisi i koje su komponente(volan,lula,sticna)ja sam svojevremeno kupio full xt sa extra ramom i ritchey wcs komponentama za manje od 450e..jedino je vila losija bila..tako da se treba cenjkati nemaju ljudi para
 
Zdravo svima!
Hocu da uzmem neki bajs do 300e,mozda bi pre neki dobar polovan iz inostranstva,ili pak novi ovde. Mada do sad sam uzimao nove Capriolo bicikle i nisu mi se pokazale nesto najbolje,znaci sad bi uzeo kvalitetnu koja ce mi trajati..........

To je sto se tice cene,a tip bajsa,nzm tacno...Vise vozim po obicnim putevima na malo duze trase,30,40km itd,ali ponekad volim i brdski biciklizam,off road,mount bike....

Sve u svemu izdrzljiv i kvalitetan bajs zelim,za svaki dan,malo duzi put,i ponekad da se izivim,ono malo van puta..


Sta mi predlazte,znate li neki takav?? I gde ima da se kupe dobri polovni uvezeni bicikli???Beograd,Valjevo...itd..

Molim vas da mi odgovorite,mozda nisam iskusan,ali sve vise volim bickile i voznju,pa hocu da se ''castim'' jednim dobrim bajsom!




Evo jedan primer,tip bajsa koji mi se dopada!

Kod:
http://www.nishiki.se/Cross_country/Team
ili ovaj
http://www.nishiki.se/Cross_country/Colorado
ok,ti su skupi,ali sam samo stavio neki za primer koji mi se svidja :)

Vidi brate ok su nije lose..ali nemoj gledati nove kao ni boju i shminku..nisam nesto zagledao koja je grupa delova ali evo iznad pise sta trebas gledati..ispod lx opreme nema potrebe da ides ali bih ti preporucio full xt polovno da juris uz malo vise kesha..ako gledas novo to ide do 3x skuplje..evo koliko sam juce presao i pichim stalno prilicnu kilometrazu..nema ulaganja i ne gubi cenu bajk sa dobrom opremom..kupis jednom vrh i samo odrzavas osnovno:ok:
 
Vidi brate ok su nije lose..ali nemoj gledati nove kao ni boju i shminku..nisam nesto zagledao koja je grupa delova ali evo iznad pise sta trebas gledati..ispod lx opreme nema potrebe da ides ali bih ti preporucio full xt polovno da juris uz malo vise kesha..ako gledas novo to ide do 3x skuplje..evo koliko sam juce presao i pichim stalno prilicnu kilometrazu..nema ulaganja i ne gubi cenu bajk sa dobrom opremom..kupis jednom vrh i samo odrzavas osnovno:ok:

ne,onaj bajs sam naveo samo kao primer,znam da je skup i teze nabaviti ga....
znaci to je jedan od tipova koji mi se dopadaju... :D

a nov nema sanse da nadjem super neki za 300e...mozda capriolo iguana,ali i ona je skuplja....

rekao sam da mi najvise odgovara da uzmem neki dobar a polovan,ali tesko da mogu nesto preko 300e. ne trazim ja sad neki super bajs sa najboljom opremom i sl. za 300e,naravno da treba odvojiti malo vise para..
nego sta je najbolje za te pare koje ja imam :)

uglavnom,moze li mi neko reci gde se mogu nabaviti neki dobri bajsevi iz inostranstva do300e(Beograd,Valjevo itd...),??koje marke najvise da gledam,znaci koje su dobre?
i sta treba glavno da gledam kod bajsa kad ga uzimam??? :)
 
Opet cu ti reci ne gledaj marku vec opremu..nista ti ne znaci naziv bajsa jer se delovi menjaju i nadogradjuju..narocito ako uzimas polovan..gledas da ti ram odgovara po visini i da je oprema ko sto rekoh nista ispod lx..bolja je xt sto mozda mozes naci za taj novac..iz inostranstva jedino ako imas nekog ko bi ti tamo nasao ali kraden..tesko da moze jeftinije nego ovde kod preprodavaca..pratim sta se nudi za taj novac mozda deore oprema..a veruj da je mala doplata da samo uzmes xt menjace..tako da se strpi kad vec do sad nisi kupio skupljaj pare pa na jesen kad malo spuste cene
 
Ok,hvala ti na savetu,i svidja mi se taj od 420e,ali ja mislim da mi je rano da uzimam neke tako skupe,mozda za neku godinu. Do sad sto sam uzimao najskuplji mi je bio 180e-nov,dobar je i sad,posle 3 godine,samo mi treba nesto bolje a i da ovaj predam mladjem bratu.
Imam 16 godina,i kao sto sam rekao volim bicikle i voznju,ali ne dolazim tako lako do para,pa bi morao da sacekam jos bar 4-5 meseci da skupim nekih 100e dodatnih za bajs. :D

Zato bi uzeo neki polovan do 300e,i da bi mogao kasnije da ga prodam za malo manje pare,a ne da uzmem nov a posle jedva da izvucem 50%. :)

Pre neki mesec imao sam 200e i isto hteo da kupim neki bajs ali sam razmislio i video da moram jos malo skupiti za neki bolji.Pa eto sad kad imam za neki malo bolji od prosecnih konacni bih ga i uzeo. :)

A znas li neki sajt gde se mogu naci,ili nekog coveka,npr iz Bg i sl. za polovne bajseve...??? :)
 
E pa zato si i cesto i menjao i gubio pare na servis;)mada bitno je da kapiras da na novom gubis kesh..veruj nije to neka cifra a nema servisa i gubitka:ok:prosledicu ti neke slike kad se nesto pojavi da lici na nesto..samo napisi koje si visine
 
ok,hvala ti onda ako mozes da mi posaljes neke ponude i info. :)
a za visinu ne znam tacno,nisam se skoro merio :D mozda nekih 170cm i nesto,nzm.....
uglavnom ram velicine 21 mi odgovara,a za veci ne znam jer mislim da nisam vozio... :)
mada to mi i nije neki prob.
a znas neki sajt gde se mogu naci bajsevi??
i odakle si? :)
 

Back
Top