Боже правде

које елементе има?

  • верског убеђења

  • масонских идеја

  • ни једног ни другог


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ima elemente verskog ubedjenja , shto je cheta pojava za mnoge drzhave.
Lichno bih vishe voleo da se napishe nova himna bez verskih elemenata , a sa vishe istorijskih .

Па помислио сам због дела у тексту где се помиње ''ново доба??.А 20 век је доба кад су почели да се помињу овакви изразе ''нови светски поредак'' и слично.Кад сам ово написао мислим на пример на Хитлера који је мешу првима то употребио,а он као и сви нацисти је био присталица неке нео паганске идеје.Ачуо сам д нацисти уопште нису дирали масоне у Немачкој.
 
Па помислио сам због дела у тексту где се помиње ''ново доба??.А 20 век је доба кад су почели да се помињу овакви изразе ''нови светски поредак'' и слично.Кад сам ово написао мислим на пример на Хитлера који је мешу првима то употребио,а он као и сви нацисти је био присталица неке нео паганске идеје.Ачуо сам д нацисти уопште нису дирали масоне у Немачкој.

и од Христоса је ново доба (пре Христа, после Христа), да ли је и Он масон?
 
Iz mračnoga sinu groba
srpske slave novi sjaj
nastalo je novo doba
Novu sreću, Bože daj!


Otadžbinu srpsku brani
pet vekovne borbe plod
Bože spasi, Bože brani

uzeto iz konteksta ako dobro pogledas govori se o 5 vekova pod turcima!!! iz mracnog groba...
 
И за мене.А краљеви Петар и Алкесандар јел су они били по теби масони?

могуће да су били, што?
ни данас не можеш бити председник ни неког месног одбора странке а да ниси члан.
за председника државе и да не говоримо, он мора бити члан неке веће организације.
то је ваљда свима јасно.
 
могуће да су били, што?
ни данас не можеш бити председник ни неког месног одбора странке а да ниси члан.
за председника државе и да не говоримо, он мора бити члан неке веће организације.
то је ваљда свима јасно.

Па сад.Нажалост је тако.Али сам помислио,ако нам је краљ био масон да н ије и химна била под утицајем масона.Али видиш и не мора да буде.
 
Па сад.Нажалост је тако.Али сам помислио,ако нам је краљ био масон да н ије и химна била под утицајем масона.Али видиш и не мора да буде.

нема ништа лоше у томе што се каже Боже спаси, Боже храни...
подржавам химну
 
И мени се чини да химна Боже правде има масонске елементе. На пример, зашто се каже "Боже правде", а нигде се не спомиње Христ? Веома је проблематично тражити од Бога правду, уместо опроштај и милост. "Моћна рука" је више Старозаветни израз за Божју силу, зашто текст нема елементе Новог Завета? "Сложи српску браћу драгу на свак дичан славан рад" - ово се директно и без икакве сумње односи на српску масонску браћу и њихов сложан рад у ложи. "Нек на српско ведро чело твог не падне гнева гром" - ово личи на неко секташко учење да треба бити весео због позитивне енергије и сл. "Настало је ново доба нову срећу Боже дај" - проблематично, ако је српска држава из XIX века наставак Немањићке Србије.

Зато сам у јуну 2006. саставио своју верзију химне, са више Православних и Новозаветних елемената.

ХРИСТЕ БОЖЕ

Христе Боже, ти што спасе
од пропасти до сад нас -
слушај увек наше гласе
и вечно нам буди спас!

Светим Духом води, брани
Краљевине српске брод -
Боже спаси, Боже храни
српског Краља, српски род!

Сложи српску браћу, сестре,
на сав Богу мио рад -
слога биће пораз врагу
а најјачи српству град!

Нек у српској блиста кући
твог насушног жита плод -
Боже спаси, Боже храни
српску Цркву, српски род!

Нек на српско грешно чело
твог знамења падне гром -
Благослови Србу село,
поље, њиву, град, и дом!

Кад наступе ратни дани
к победи му води ход -
Боже спаси, Боже храни
српску Војску, српски род!

Из мрачнога сину гроба
старе славе нови сјај,
настало је Васкрсење -
нови живот Боже дај!

Отаџбину српску брани,
наше сталне борбе плод -
Боже спаси, Боже храни,
Моли ти се српски род!
 
Ta himna, jednom odbacena kao nazadna, ne moze biti himna svih gradjana Srbije. Ona iritira jedan deo gradjana, tzv. sekularne drzave Srbije, a to je bilo dovoljno da se zemlja i dalje cepa po nacionalnim i verskim linijama. Sada je KiM, sutra ce to biti Vojvodina, a jednog dana i Sandzak. Ostacemo na Beogradskom pasaluku zahvaljujuci uticaju SPC i nekim ultradesnim politickim partijama i politicarima.:rtfm:
 
И за мене.А краљеви Петар и Алкесандар јел су они били по теби масони?

Прво, химна је настала за време Обреновића, тако да ово питање нема везе са темом.
Друго, не знам за краља Петра, али Александар јесте био Масон...
 
Ta himna, jednom odbacena kao nazadna, ne moze biti himna svih gradjana Srbije. Ona iritira jedan deo gradjana, tzv. sekularne drzave Srbije, a to je bilo dovoljno da se zemlja i dalje cepa po nacionalnim i verskim linijama. Sada je KiM, sutra ce to biti Vojvodina, a jednog dana i Sandzak. Ostacemo na Beogradskom pasaluku zahvaljujuci uticaju SPC i nekim ultradesnim politickim partijama i politicarima.:rtfm:

Ово није искључиво религијска химна, него позива на опште вредности којима сви ми тежимо... А не отцепљују се они због химне, него да би њихови политичари били главни и државни врх, да их нико не контролише. Једноставно, теже власти и новцу, а ту никаква идеологија не помаже...
 

Back
Top