Evo zasto za radikalni islam ne smije biti mjesta na ovom planetu

Ok. Tvoje stajalište mi je sasvim prihvatljivo. Da su svi kao ti, ja ne bih imao ništa protiv muslimana, kao što nemam ni protiv budista, taoista, judejaca ili bilo koje druge civilizovane religije.

Ali, druže, evo reci ti sam, koliki je procenat muslimana koji razmišljaju kao ti? Evropski muslimani, koji su decenijama živeli civilizovano, naročito u ex YU, umesto da utiču na ostatak islamskog sveta da se emancipuje i uhvati korak sa civilizacijom, vraćaju se u prošlost, i prihvataju u svoje živote i društvo orijentalni srednjevekovni primitivizam.

Sto se tice Evrope sve zavisi iz koje zemjle su se Muslimani doselili npr. oni iz Africkih zemalja koji su se mahom doselili u Francusku i zemlje Beneluksa se vrlo tesko adaptiraju zapadnjackom stilu zivota i non-stop su u konfliktu sa vladajucim strukturama tih zemalja jer idu po zakonima koje su donijeli sa sobom (klanski,plemenski itd).
Na drugoj strani imas Muslimane koji su se naselili iz Turske po Norveskoj,Svedskoj,Njemackoj itd koji su tu vec 7-8 generacija i njihovo prilagodjavanje zapadu je skoro 100%.

Gledajuci zermlje Ex-Yu tu je situacija potpuno drugacija jer su Muslimani iz Juge kao i Pravoslavci i Katolici bili pod komunizmom - u kojem,vjerujem priznaces, nije bilo mjesta za nacionalno isticanje.

Padom komunizma i nakon ratova devedesetih te pojavom vehabizma na ovim podrucjima doslo je do radikalizacije jednog dijela Muslimanskog stanovnistva.

Razloge ovoj radikalizaciji mozemo traziti u desavanjima tokom ratova 90-tih i budjenja "patriotizma" i "nacionalnog identiteta" u redovima svih naroda na podrucju Jugoslavije.
Teska ekonomska situacija je isto jedan od razloga zasto ljudi pristupaju vehabijskom pokretu jer placaju - licno sam se uvjerio u ovo.

Dosta mladih ljudi prisupa vehabijskom pokretu jer ih vidi kao uzor - imas istu sliku u Srbiji gdje mladi pristupaju kojekakvim organizacijama koje otvoreno propagiraju vjersku i rasnu mrznju mada malo ko od njih shvata da je vehabizam vrlo opasna sekta koja ne preza od najradikalnijih metoda da bi odradila ono sto im je zacrtano u njihovom planu i programu.

Najvecu krivicu,po meni,snose islamske zajednice iz cijele bivse Jugoslavije jer bi trebali da se jasno izjasne po pitanju radikalnog Islama i da izdaju fetvu o vehabizmu kao sekti i otpadnicima od Islama sto u stvari i jesu.
Ne cineci nista samo ohrabruju vehabije na drsko ponasanje cime bacaju ljagu na ostale Muslimane.

Hebiga ja malo oduzi ovo :mrgreen:
 
Кој кјурац Амери траже по блиском истоку (сем нафте)?
Брину се за људска права? Уводе демократију?

Kod:
-  	То само вама усташама може да звучи праведно...
  	
Кој кјурац Амери траже по блиском истоку (сем нафте)?
- 	Брину се за људска права? Уводе демократију?
Знам да си приглуп, али немој да си смешан...
+ 	Брину се за људска права? Уводе демократију?


Реч - УСТАША је цензурисана, а реч КЈУРАЦ пролази???

или је можда у питању "приглуп" ;)
 
Zene bliskog i dalekog istoka bi ga proglasile za sveca :mrgreen:

mladic.jpg


...general je penicilin za islamski svet... :hahaha:

E, aj zayebi ovake monstruozne slike! :evil:

U ovo doba ima i djece onlajn!

Nema smisla traumatizirati ih! :p
 
Sto se tice Evrope sve zavisi iz koje zemjle su se Muslimani doselili npr. oni iz Africkih zemalja koji su se mahom doselili u Francusku i zemlje Beneluksa se vrlo tesko adaptiraju zapadnjackom stilu zivota i non-stop su u konfliktu sa vladajucim strukturama tih zemalja jer idu po zakonima koje su donijeli sa sobom (klanski,plemenski itd).
Na drugoj strani imas Muslimane koji su se naselili iz Turske po Norveskoj,Svedskoj,Njemackoj itd koji su tu vec 7-8 generacija i njihovo prilagodjavanje zapadu je skoro 100%.

Gledajuci zermlje Ex-Yu tu je situacija potpuno drugacija jer su Muslimani iz Juge kao i Pravoslavci i Katolici bili pod komunizmom - u kojem,vjerujem priznaces, nije bilo mjesta za nacionalno isticanje.

Padom komunizma i nakon ratova devedesetih te pojavom vehabizma na ovim podrucjima doslo je do radikalizacije jednog dijela Muslimanskog stanovnistva.

Razloge ovoj radikalizaciji mozemo traziti u desavanjima tokom ratova 90-tih i budjenja "patriotizma" i "nacionalnog identiteta" u redovima svih naroda na podrucju Jugoslavije.
Teska ekonomska situacija je isto jedan od razloga zasto ljudi pristupaju vehabijskom pokretu jer placaju - licno sam se uvjerio u ovo.

Dosta mladih ljudi prisupa vehabijskom pokretu jer ih vidi kao uzor - imas istu sliku u Srbiji gdje mladi pristupaju kojekakvim organizacijama koje otvoreno propagiraju vjersku i rasnu mrznju mada malo ko od njih shvata da je vehabizam vrlo opasna sekta koja ne preza od najradikalnijih metoda da bi odradila ono sto im je zacrtano u njihovom planu i programu.

Najvecu krivicu,po meni,snose islamske zajednice iz cijele bivse Jugoslavije jer bi trebali da se jasno izjasne po pitanju radikalnog Islama i da izdaju fetvu o vehabizmu kao sekti i otpadnicima od Islama sto u stvari i jesu.
Ne cineci nista samo ohrabruju vehabije na drsko ponasanje cime bacaju ljagu na ostale Muslimane.

Hebiga ja malo oduzi ovo :mrgreen:

Jesi siguran u ovo, kupuju u svojim radnjama, druže se maltene samo međusobno, zamotaniji su od onih u Turskoj...
 
Sto se tice Evrope sve zavisi iz koje zemjle su se Muslimani doselili npr. oni iz Africkih zemalja koji su se mahom doselili u Francusku i zemlje Beneluksa...
Na drugoj strani imas Muslimane koji su se naselili iz Turske po Norveskoj,Svedskoj,Njemackoj...
Gledajuci zermlje Ex-Yu tu je situacija potpuno drugacija jer su Muslimani iz Juge ...

Као што написа, сви муслимани по Европи су се однекуд доселили...
Одакле су дошли "домаћи" муслимани?

А за појаву радикализма међу муслиманима овог подручја, једино могу да буду заслужни сами муслимани - потурице, који покушавају да буду "већи католици од Папе"...
 
Nemojte molim vas samo brkati loncice.Zna se ko su pripadnici Talibana i oni su u zvezi sa Al Kaidom.Saudijska Arabija se nedavno ogradila od Talibana i od Al Kaide tako da ne mogu vjerovati da vi vehabije stavljate u isti kos sa Talibanima.Vehabije su jedna Islamska skola iz Saudijske Arabije i vi morate postovati njih kao i sve muslimane jer ne mogu se oni optuziti za terorizam.Nikab ili Zar je stvar slobode odjevanja i ona je zasnovana na moralu a ne na nemoralu tako da se u Islamskim zemljama dopusta Nikab jer skriva tijelo od znatizeljnika i nemoralnih ljudi.Prevashodno Islam je vjera mira i Allahove milosti i nemojte molim vas trubiti o tome kako treba sve Vehabije istjerati iz Balkana.
 
Sto se tice Evrope sve zavisi iz koje zemjle su se Muslimani doselili npr. oni iz Africkih zemalja koji su se mahom doselili u Francusku i zemlje Beneluksa se vrlo tesko adaptiraju zapadnjackom stilu zivota i non-stop su u konfliktu sa vladajucim strukturama tih zemalja jer idu po zakonima koje su donijeli sa sobom (klanski,plemenski itd).
Na drugoj strani imas Muslimane koji su se naselili iz Turske po Norveskoj,Svedskoj,Njemackoj itd koji su tu vec 7-8 generacija i njihovo prilagodjavanje zapadu je skoro 100%.

Gledajuci zermlje Ex-Yu tu je situacija potpuno drugacija jer su Muslimani iz Juge kao i Pravoslavci i Katolici bili pod komunizmom - u kojem,vjerujem priznaces, nije bilo mjesta za nacionalno isticanje.

Padom komunizma i nakon ratova devedesetih te pojavom vehabizma na ovim podrucjima doslo je do radikalizacije jednog dijela Muslimanskog stanovnistva.

Razloge ovoj radikalizaciji mozemo traziti u desavanjima tokom ratova 90-tih i budjenja "patriotizma" i "nacionalnog identiteta" u redovima svih naroda na podrucju Jugoslavije.
Teska ekonomska situacija je isto jedan od razloga zasto ljudi pristupaju vehabijskom pokretu jer placaju - licno sam se uvjerio u ovo.

Dosta mladih ljudi prisupa vehabijskom pokretu jer ih vidi kao uzor - imas istu sliku u Srbiji gdje mladi pristupaju kojekakvim organizacijama koje otvoreno propagiraju vjersku i rasnu mrznju mada malo ko od njih shvata da je vehabizam vrlo opasna sekta koja ne preza od najradikalnijih metoda da bi odradila ono sto im je zacrtano u njihovom planu i programu.

Najvecu krivicu,po meni,snose islamske zajednice iz cijele bivse Jugoslavije jer bi trebali da se jasno izjasne po pitanju radikalnog Islama i da izdaju fetvu o vehabizmu kao sekti i otpadnicima od Islama sto u stvari i jesu.
Ne cineci nista samo ohrabruju vehabije na drsko ponasanje cime bacaju ljagu na ostale Muslimane.

Hebiga ja malo oduzi ovo :mrgreen:

Neka si... Ne smeta... Ti si redak primer muslimana sa kojim se ovde može normalno polemisati.

Ja rekoh u jednom od prošlih postova da sam video u Sarajevu muslimane zapadnjački obučene i pristojno obrijane, sa modernim frizurama, a uz koje idu zamotane žene. Oni sigurno nisu vehabije. Njihove majke, što je najgore, su se zabavljale sa nama, vatačile po haustorima, nosile miniće, ludovale po koncertima i dernecima, isto kao i mi nemuslimani. Jednostavno, nisu ni po čemu odudarale od zapadne civilizacije, dok sada njihove ćerke i sinovi žive nekim zatvorenim puritanskim orijentalnim životom.
Mislim da se tu viče na zeca, a vo u bašti kupus jede.
 
Nemojte molim vas samo brkati loncice.Zna se ko su pripadnici Talibana i oni su u zvezi sa Al Kaidom.Saudijska Arabija se nedavno ogradila od Talibana i od Al Kaide tako da ne mogu vjerovati da vi vehabije stavljate u isti kos sa Talibanima.Vehabije su jedna Islamska skola iz Saudijske Arabije i vi morate postovati njih kao i sve muslimane jer ne mogu se oni optuziti za terorizam.Nikab ili Zar je stvar slobode odjevanja i ona je zasnovana na moralu a ne na nemoralu tako da se u Islamskim zemljama dopusta Nikab jer skriva tijelo od znatizeljnika i nemoralnih ljudi.Prevashodno Islam je vjera mira i Allahove milosti i nemojte molim vas trubiti o tome kako treba sve Vehabije istjerati iz Balkana.

Koja propagira samoubistva i ubistva nevernika ( nemuslimana) kada god i gde god je to moguće...Mir i ljubav do bola...:dash:
 
Nemojte molim vas samo brkati loncice.Zna se ko su pripadnici Talibana i oni su u zvezi sa Al Kaidom.Saudijska Arabija se nedavno ogradila od Talibana i od Al Kaide tako da ne mogu vjerovati da vi vehabije stavljate u isti kos sa Talibanima.Vehabije su jedna Islamska skola iz Saudijske Arabije i vi morate postovati njih kao i sve muslimane jer ne mogu se oni optuziti za terorizam.Nikab ili Zar je stvar slobode odjevanja i ona je zasnovana na moralu a ne na nemoralu tako da se u Islamskim zemljama dopusta Nikab jer skriva tijelo od znatizeljnika i nemoralnih ljudi.Prevashodno Islam je vjera mira i Allahove milosti i nemojte molim vas trubiti o tome kako treba sve Vehabije istjerati iz Balkana.

Како то мислиш "морамо"???
Зар се поштовање не заслужује?
 
Molim vas nemojte biti iskljucivi i biti kao jedna protestantska sekta koja zeli za dan 11 septembar spaljivati Kur'an i time oznaciti teroristicki napad na dvije zgrade u Nju Jorku.To je nedopustivo i morate znati da muslimani se sire cijelom planetom i da oni zele zivjeti kao ljudi i da zive po uzoru na Muhammeda s.a.v.s.
Vehabije nisu krive zbog nicega jer oni nisu teroristicka organizacija i zato ne mogu se oni kriviti za nesto lose.Vi ovdje javno prizivate Krstaski rat i zelite da kazete da nema jesta za muslimane.To je nedopustivo i vi se morate osvjestiti da muslimana ima mnogo i da se oni ne mogu zapostavljati.
 
Nemojte molim vas samo brkati loncice.Zna se ko su pripadnici Talibana i oni su u zvezi sa Al Kaidom.Saudijska Arabija se nedavno ogradila od Talibana i od Al Kaide tako da ne mogu vjerovati da vi vehabije stavljate u isti kos sa Talibanima.Vehabije su jedna Islamska skola iz Saudijske Arabije i vi morate postovati njih kao i sve muslimane jer ne mogu se oni optuziti za terorizam.Nikab ili Zar je stvar slobode odjevanja i ona je zasnovana na moralu a ne na nemoralu tako da se u Islamskim zemljama dopusta Nikab jer skriva tijelo od znatizeljnika i nemoralnih ljudi.Prevashodno Islam je vjera mira i Allahove milosti i nemojte molim vas trubiti o tome kako treba sve Vehabije istjerati iz Balkana.

Nismo mi ni mislili sve vehabije, nego sve muslimane, ali me evo sada ovaj Diksa svojim stavovima pokolebao. Izgleda da ipak ima i onih koji su normalnih civilizacijskih shvatanja. Njih treba podržati i nadati se da će da urazume one primitivne.
 

Back
Top