Sta biste uradili, kada biste...

John Marston

Domaćin
Poruka
3.717
...dobili na LOTO-u, ali da morate sve pare da potrosite kako bi otvorili neki biznis. Znaci da sve pare spucate na otvaranje nekog privatnog biznisa, pravljenje bilo cega, od cega bi dobijali profit sigurno.
Znate ono, 1, 2 soma evra mesecno i ne moras nista da radis ceo zivot.

Bas sam pre pola sata pricao sa ortakom o ovome, pa me zanima sta bi vi uradili?
 
...dobili na LOTO-u, ali da morate sve pare da potrosite kako bi otvorili neki biznis. Znaci da sve pare spucate na otvaranje nekog privatnog biznisa, pravljenje bilo cega, od cega bi dobijali profit sigurno.
Znate ono, 1, 2 soma evra mesecno i ne moras nista da radis ceo zivot.

Bas sam pre pola sata pricao sa ortakom o ovome, pa me zanima sta bi vi uradili?

Matori da ti kazem nesto iskreno ja sam nesto razmisljao i skapirao da ne bi bilo dobro za mene da dobijem na lotou :mrgreen: posle bi me jurili razni majmuni da me kidnapuju i uzmu mi te pare :sad2: uostalom imas onaj nas film "potera za Sreckom" ako si gledao koji upravo govori o tome kakve nevolje mogu da te snadju zbog toga :cool:


zivimo u zemlji gde te izbodu ili ubiju zbog 20 eura a ne nesto vise...
 
...dobili na LOTO-u, ali da morate sve pare da potrosite kako bi otvorili neki biznis. Znaci da sve pare spucate na otvaranje nekog privatnog biznisa, pravljenje bilo cega, od cega bi dobijali profit sigurno.
Znate ono, 1, 2 soma evra mesecno i ne moras nista da radis ceo zivot.

Bas sam pre pola sata pricao sa ortakom o ovome, pa me zanima sta bi vi uradili?

Pa, ako sam dobio na lotu a cilj mi je soma dva mesechno... onda bih jednostavno kupio gajbu, dve i izdavao, ili stavio sve te pare u neku shvajcarsku banku i orochio... :)
 
Ulozio bi u ogromne plantaze voca i preradu istog , proizvodnju rakije,susenog voca, dzemova i slicno ,ako pretekne otvorio bi i neku kafanu ili pab za sopstvene potrebe.

dobro me podseti, mogao bih i ja ali za sokove....ziveo bih srecno do kraja zivota, a mogao bih i neku kintu da uzmem od toga....koja milina....pa iz te fabrike za preradu i za pravljenje direktno sprovedem cevi kao kad salju gas u kojima ce biti sok do kuce....:D:D:D koja divota....to sam ja zeleo jedno vreme dok sam bio opsednut coca-colom da napravim neki deal, ili da dovedem disternu ispred zgrade i udriiii....
 
Znate ono, 1, 2 soma evra mesecno i ne moras nista da radis ceo zivot.
Ja bih se ubio da ne radim nista ceo zivot...
Znachi, ne vidim poentu zivljenja na bazi potpune neaktivnosti, osim trosenja kinte. To je glupo, i pre ili kasnije bi mi dosadilo.


A sad @tema.
Biznis bih zapoceo u 2 kategorije. Prvo, ona profitabilna, just in case... tipa... par stanova za izdavanje, par vrtica po mestima gde ih hronichno nema, marketingska agencija, i veelika farbrika za proizvodnju rakije (smislio sam i naziv) kod mene na selu, od domacih sljiva... za izvoz. Brend! :cool:
A sav novac dobijen odatle bi ishao u tu 2. kategoriju: snimanje artistickih filmova, pravljenje kvalitetnih pozorisnih komada, ulaganje u talentovane pojedince iz oblasti umetnosti, i Balkan rock akademija.... pa ako se isplati, isplati se ;)
 
...dobili na LOTO-u, ali da morate sve pare da potrosite kako bi otvorili neki biznis. Znaci da sve pare spucate na otvaranje nekog privatnog biznisa, pravljenje bilo cega, od cega bi dobijali profit sigurno.
Znate ono, 1, 2 soma evra mesecno i ne moras nista da radis ceo zivot.

Bas sam pre pola sata pricao sa ortakom o ovome, pa me zanima sta bi vi uradili?

Izdavanje stanova i prostora uopste, naravno, toga ce po vazdan da bude.
Moz covek da bude i u PM, samo dodje, pokupi harac, i eto..

Inace ziv primer je moj ortak ciji roditelji zive po tom principu(*** usralo ih nasledstvo), ih ko da su u utopiji, a to i priznaju.
 
Upravo tako. To je i Petar rekao. Najisplativije je upravo izdavanje stanova.

@Sale Buda: Pa ne kazem "ne raditi nista" u smislu lezis i kupujes da jedes i da se zabavljas.
Ukoliko dobijas stalni profit ti samo mozes da precrtas posao(sto i jeste gubljenje vremena ako imas stalni izvor prihoda). Ti mozes da se bavis bilo kakvim vrstama aktivnosti, mozes da odes u Juznu Ameriku i vodis ekspediciju kroz Amazoniju, posetis sta god ti se cefne i da te boli uvo.

To ja zovem raj, a ne ovakav zivot pod uticajem kapitalista i bankara, gde krenes sa skolovanjem da bi nasao pristojan posao i *hop*, osvrnes se i vidis da si 17 godina zivota potrosio na skolovanje i nasao nekakav posao samo da bi preziveo, dok vlasnici i monopolisti uzivaju u zivotu. E al smo ga zakomplikovali :D

Meni je najbolja varijanta kao pecinski covek. Odes u lov, nahranis porodicu, kuci te saceka zena, i bole te uvo. :D
 
Ja bih se ubio da ne radim nista ceo zivot...
Znachi, ne vidim poentu zivljenja na bazi potpune neaktivnosti, osim trosenja kinte. To je glupo, i pre ili kasnije bi mi dosadilo.


A sad @tema.
Biznis bih zapoceo u 2 kategorije. Prvo, ona profitabilna, just in case... tipa... par stanova za izdavanje, par vrtica po mestima gde ih hronichno nema, marketingska agencija, i veelika farbrika za proizvodnju rakije (smislio sam i naziv) kod mene na selu, od domacih sljiva... za izvoz. Brend! :cool:
A sav novac dobijen odatle bi ishao u tu 2. kategoriju: snimanje artistickih filmova, pravljenje kvalitetnih pozorisnih komada, ulaganje u talentovane pojedince iz oblasti umetnosti, i Balkan rock akademija.... pa ako se isplati, isplati se ;)

Rock akademija,gde ces to da otvaras u danasnjoj Srbiji. To bi mozda i proslo pocetkom osamdesetih. Bolje otvori turbo folk / POP akademiju...
 

Back
Top