Kada je zrelost dostignuta?

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
Kada za nekog muškarca možemo reći da je sazreo, da nije više momak već muškarac?
Koji su bitni momenti ili faze u njegovom psihičkom razvoju na putu ka zrelosti?

Po meni, jedan od krupnijih događaja na tom putu je kada shvati i prihvati da i žene prde. Ima li neko da još nije prošao ovu fazu?
 
Kad umreš tad si zreo (i oma uveo), i to samo zbog onog 'o pokojniku sve najlepše'. Sve do tada nema govora o sazrevanju, možemo se samo ponašati nešto 'zrelije' kako godine prolaze (i ne, to nema veze sa shvatanjem i prihvatanjem ženskog prdeža).
 
Ako će tako da se igramo, ondake si zreo kada odgajiš svoju decu da budu ljudi, da rade nešto od čega žive, imaju porodicu i svoju decu (tvoje unučiće). A nije sramota kovat žene u zvezde i kada si mator, sazrevanje po tom pitanju je (samo neko moje mišljenje) kada shvatiš da nisi u obavezi (niti je poželjno) da ih sve kuješ i da bi one kojma to činiš trebale to prvo da zasluže.
 
Kada za nekog muškarca možemo reći da je sazreo, da nije više momak već muškarac?
Koji su bitni momenti ili faze u njegovom psihičkom razvoju na putu ka zrelosti?

Po meni, jedan od krupnijih događaja na tom putu je kada shvati i prihvati da i žene prde. Ima li neko da još nije prošao ovu fazu?

Otprilike kad prestane kopati nos. Mada, socioloske i psiholoske nauke ukazuju na sezdesete kad pocne primanje drzavne penzije. Najbitnije faze su anala, oralna, epipovstina, totalna zrelost u poodmakloj dobi, smrt.
 
Prvo i osnovno vojska i da zaradi svoj novac sto pre..a onda moz i kupi ribu

Kakva vojska hebote, kakvo je to gubljenje vremena bilo a ništa se nisam promenio osim što sam se ulenjio,jer za poslednjih 6 meseci službe kada nisam lokao pivo ispred kantine onda sam spavao,prdeo i smrdeo :D

Ta fora "vojska=zrelost" je možda imala smisla kada se u vojsku išlo sa 18 pa se praktično odmah po povratku ženilo u 19 i osnivala porodica. Danas kada se u vojsku ide sa 25,26 ili 27 godina a ženi sa 30-35 to je malo smešno tvrditi. Ljudi su već završili fakultete,zaposlili se,neki i osnovali porodice pre vojske,naučili se nekoj životnoj disciplini i prihvatanju obaveza.
Koju si ti vojsku,kada i kako služio ne znam,možda je tebi zaista pomogla da sazriš,ali glupo je generalizovati a naročito je staviti kao preduslov za "sazrevanje".
 
Kakva vojska hebote, kakvo je to gubljenje vremena bilo a ništa se nisam promenio osim što sam se ulenjio,jer za poslednjih 6 meseci službe kada nisam lokao pivo ispred kantine onda sam spavao,prdeo i smrdeo :D

Ta fora "vojska=zrelost" je možda imala smisla kada se u vojsku išlo sa 18 pa se praktično odmah po povratku ženilo u 19 i osnivala porodica. Danas kada se u vojsku ide sa 25,26 ili 27 godina a ženi sa 30-35 to je malo smešno tvrditi. Ljudi su već završili fakultete,zaposlili se,neki i osnovali porodice pre vojske,naučili se nekoj životnoj disciplini i prihvatanju obaveza.
Koju si ti vojsku,kada i kako služio ne znam,možda je tebi zaista pomogla da sazriš,ali glupo je generalizovati a naročito je staviti kao preduslov za "sazrevanje".

Pa samo da je ustajanje u pitanju i vezbe..radne navike..disciplina..samostalnost..sto se opet studiranjem do 30e roditeljima na grbaci ne stice..a tek reper ne moze biti pravljenje dece..to rade cigancici sa 12..kad si vec naveo te koji su isli sa 18 mislim da je ocigledno da su bolji i normalniji ljudi..to je itekako cinjenica ne generalizacija
 
Pa samo da je ustajanje u pitanju i vezbe..radne navike..disciplina..samostalnost..sto se opet studiranjem do 30e roditeljima na grbaci ne stice..a tek reper ne moze biti pravljenje dece..to rade cigancici sa 12..kad si vec naveo te koji su isli sa 18 mislim da je ocigledno da su bolji i normalniji ljudi..to je itekako cinjenica ne generalizacija

radne navike,disciplina.samostalnost- nije ti potrebna vojska da bi ove osobine stekao,a još manje ima garancije da ćeš ih steći tokom vojnog roka.

Nije svaka kasarna ista,negde je disciplina pod konac a negde totalni raspad(moj slučaj PVO brigada neposredno pre ukidanja iste ). Misliš da će diverzant i sanitetlija iz stacionara steci isti odnos prema disciplini i radnim navikama? Vojni policajac i ppz-ejac? Ja nisam imao fis nakon osnovne obuke nijednom,6 meseci ni potrčao nisam,a nosio sam istu uniformu kao onaj nesretnik iz bsd-a što su ga slali u šumu da jede zmije. Ne može se vojska postaviti kao neki preduslov,to je poenta svega.


Zasnivanje porodice znači i prihvatiti obavezu da se brineš o njoj a ne naštancovati par komada dece,na to sam mislio.
 
Ja samo sagledavaam ortake koju su izbegli sluzenje i platili naravno ne od svog novca..blago receno retardi koji nikog i nista ne postuju..ne mogu se sloziti sa 2 ortaka na moru a kamoli sa 40 u istoj sobi..ne znaju nista od hrane spremiti..ne verujem da znaju sta je chuchavac..garderoba im je po foteljama..i najbitnije ne cene sitnice koje su u vojci neophodne..da dele i budu jednaki a ne puni sebe kao da im je to gubljenje vremena a sede godinama i bleje po kaficima
 
da uzmemo recimo raspon od doba tinejdzera do 30. rođendana, koje faze do tada treba preći? evo nekih mojih razmišljanja, pisao sam kako mi je koja padala na pamet....

uzrast 18-30 godina -
1.ne idealizuje žene, već ih sagledava realno
2.prevazišao je fazu masturbacije
3.ima makar jednu ozbiljnu vezu iza sebe
4.ostvario je stambenu i ekonomsku samostalnost od porodice
5.ima makar dva prijatelja sa kojima se druži u slobodno vreme
6.radi, tj zaposlio se
7. ima položen vozački i vozi
8.išao je na letovanje sa prijateljima/devojkom
9.probao je razne droge ali nije se navukao
10.nije zastranio ni u jedan izam
 
Smijem li dodati da smatram da muskarci nikada ne sazrijevaju, bez obzira da li su odslužili vojni rok ili ne, da li su situirani ili ne, da li su imali ozbiljne veze itd... Ne znam zašto, ali zauvijek posjeduju određenu djecacku stranu, bez obzira da li im je 18 ili 35 ili 45 god...
 
Smijem li dodati da smatram da muskarci nikada ne sazrijevaju, bez obzira da li su odslužili vojni rok ili ne, da li su situirani ili ne, da li su imali ozbiljne veze itd... Ne znam zašto, ali zauvijek posjeduju određenu djecacku stranu, bez obzira da li im je 18 ili 35 ili 45 god...

To samo zena ocekuje da bude 100% ozbiljan..ambiciozan i nezaustavljiv u pohodu na karijeru i novac..jos gore ako pored sebe ne zeli dozu blesavosti nego zverku iz sex i grada..daj boze da sto duze i sto vise zadrzim taj decji duh u sebi koji nema veze sa zreloscu:ok:
 
Kada za nekog muškarca možemo reći da je sazreo, da nije više momak već muškarac?
Koji su bitni momenti ili faze u njegovom psihičkom razvoju na putu ka zrelosti?

Po meni, jedan od krupnijih događaja na tom putu je kada shvati i prihvati da i žene prde. Ima li neko da još nije prošao ovu fazu?

Kada nju i sebe vidiš sa decom.
Kod mene se to javilo u 25-oj...
... kod nje ni dan danas
 
bez obzira da li vi htjeli priznati ili ne, djeciji duh i zrelost su itekako povezani. I da, normalno je da svaka zena zeli ambicioznog i nezaustavljivog, zverku kako kazete... u suprotnom sto ce joj muskarac??? :evil:

Reci cu ti..da se budis pored nekog ko ce te maziti i paziti..a ne popunjavati rupe u mozgu time da je on jak tamo negde pred nekim zivotnim preprekama..svaka koja bi me procenjivala na osnovu toga..a ne samo i iskljucivo kakav sam prema njoj spuco bih je u *****:ok:
 

Back
Top