DA LI JE OVO VIRUS ILI STA JE?!?!?!

G

grbavica

Gost
Kada sam konektovan, i radim u outlooku ili internet exloreru nakon nekog vremena izbaci mi se prozorcic sa obavestenjem

"svchost.exe has generated erorrs and will be closed by Windows. You will need restart that programs.
An error log is being sreated"

Nakon toga ne radi, recimo, "new message", ne mogu se diskonektovati i sl. Sve dok se ne restartujem

Da li ovo moze da bude resenje mog problema:
Postovani korisnici,
> >
> > Obavesteni smo od strane Microsoft predstavnika da postoji sigurnosni
> propust
> > u operativnom sistemu MS. U pitanju su : Windows NT, Windows XP,
> > i Windows 2000 platforme.
> > Patch-evi, tzv. "zakrpe" za dati sigurnosni propust mogu se spustiti sa
> > zvanicnog sajta firme Microsoft :
> > www.microsoft.com/downloads/search.aspx?displaylang=en
> > Ici na opciju :
> > Blast Worm : Critical Security Patch "odabrati odgovarajucu platformu
> > (operativni sistem)"
> > Dalje slediti uputstva sa sajta.
> >
> > Ova "zakrpa" samo zatvara sigurnosnu rupu u operativnom sistemu, a
> > sam virus koji tu rupu iskoriscava, uklanja se pomocu posebnog alat
> > na primer sa :
> > http://securityresponse.symantec.com/avcenter/FixBlast.exe
> > odakle se lata skida, sledeci uputstva koja sam alat daje.
> >
> > Sa postovanjem,
> > UZZPRO/ERC
 
Ako sam dobro zapamtio sa microsoftovog sajta,to sto si ti dobio je plan za borbu protiv tog virusa,oko koga su cini mi se,digli poprilicnu buku!
Nije suvisno da probas da odradis to ako je taj virus u pitanju,al u svakom slucaju,mislim da bi ti dobrodosao npr. ZONE ALARM ili neki slican alat!
Pre svega proveri sta je svchost.exe!
"Prvo upoznas neprijatelja da bi se lakse borio protiv njega..."
 
SVCHOST.EXE je Windows-ov program koji radi ponesto u pozadini dok je Wndows aktivan.
Sam virus (Blaster) koji si pomenuo mislim da kod tebe nije aktivan, vec da je u pitanju neki drugi.
U svakom slucaju, proveri u listi aktivnih procesa da li postoji MSBlast.exe. Ako postoji onda je to on i resenje je sledece:
Moras prvo da "ubijes" proces, a zatim da u "Windows\System" folderu kod 98-ice ili "Windows\System32" kod XP-a ili 2000 nadjes istoimeni fajl. Znaci trazis EXE fajl "MSBLAST".
Kada ga obrises restartujes sistem i 99% tvojih problema je reseno. Ostaje ti sigurnosna rupa u sistemu koja ce dozvoliti virusu da se usadi kod tebe i sledeci put kad naidjes na njega. Za to vec moras da potrazis na Microsoft-ovom ili nekom drugom sajtu ispravku za tvoj operativni sistem.
Ako nije ovaj virus u pitanju onda je verovatno neka brljotina u operativnom sistemu i u programima i reinstalacija svega toga od nule ce najbolje resiti problem.
 
da bre, i mene muci taj f****n virus. dok sam na netu mi pokaze poruku da je neka procedura pukla i da ce da se iskljuci za minut..pocne da odbrojava i iskljuci ga..sve procese sam proverio koje su pod mojim userom kreirani ali nece, taj msblast mi je od pocetka bio sumnjiv.
kako rekoste da se brise???
 

Back
Top